cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rysiu no akurat na początku sezonu Barcelona grała ustawieniem wręcz stworzonym do gry Trincao. Można śmiało uznać, że był wtedy pierwszy do wejścia z ławki. Dopiero odejście od 4-2-3-1 pogorszyło jego sytuację.
0
@ShawnC a klub stać żeby płacić kolejne 20M za Brazylijczyka?
0
@kamiVeB Coutinho i tak by nie grał. Przypominam o zmiennych dla Liverpoolu do których wiele nie brakowało. Poza tym skoro przed kontuzją nie dawał "tego czegoś" to dlaczego miałby dać teraz? Zwłaszcza w tym ustawieniu do którego już kompletnie nie pasuje. A tym bardziej na pozycji Pedriego.
0
@barcowy1899 ustawienie.
0
@Bagsik88 Coś Ci się kolejność pomyliła. No ale po Twoich ostatnich absurdach wiele mnie nie zdziwi.
Pierwsze rozmowy na temat nowej umowy Erica Garcii - styczeń 2020.
Angielskie media na początku czerwca donoszą, że rozmowy odnośnie nowej umowy Erica Garcii się zatrzymały.
Hiszpańskie media na początku lipca informują, że Eric Garcia chce wrócić do Barcelony.
Nathan Ake podpisał kontrakt z City 5 sierpnia.
Pep Guardiola potwierdził, że Garcia chce odejść z klubu 6 sierpnia.
Ruben Dias podpisał kontrakt z City 29 września.
3
@Kgorecki2500 nawet jeśli to zakładając powrót Emersona do klubu to nie będzie większego problemu. W razie czego Dest może spokojnie grać po lewej stronie a na prawą mamy całą masę kandydatów.
2
@Andi18 Mingueza wygrany, Pjanic przegrany. Co do Bośniaka można było mieć jakieś oczekiwania, miał być fajnym uzupełnieniem a nawet wzmocnieniem. W teorii wydawało się, że może być doskonałym partnerem dla De Jonga w pomocy. A obecnie w hierarchii jest gdzieś obok Matheusa a za plecami Moriby, Roberto i nawet Puiga.
0
@JimMorrisonFCB przy czym nasi pomocnicy nawet mając masę wolnej przestrzeni na strzał wolą podać do Alby na skrzydło...
7
@Trepyveb 2068 minut. Udział przy bramce co 94 minuty.
5
@JohnnyBarca Dembele i Leo często decydują się na uderzenia z dystansu. No ale Frenkie, Sergio i Pedri faktycznie mają z tym spory problem.
3
@formentera2017 tak, ma uprzedzenie do Puiga. Tak samo jak Valverde, Setien, Koeman i trenerzy reprezentacji młodzieżowych XD Wszyscy są uprzedzeni, co za przypadek.
@JarekS kolejną opcją, być może najbardziej prawdopodobną jest po prostu Dembele. To on może spokojnie zająć miejsce Pedriego w składzie. Zwłaszcza, że Koeman mu mocno ufa a Griezmann po prostu musi grać. Wiadomo, że nie jest to idealne rozwiązanie ale Koeman jest wystarczająco uniwersalnym trenerem by to ogarnąć.
0
@masik86 a ile jego meczów widziałeś w tym sezonie?
0
@saczers438 Jeśli nie uda się kupić typowej "9" to kupimy środkowego pomocnika. No brzmi logicznie.
0
@saczers438 gdy jeszcze Coutinho był w Bayernie to nie miał tam zbyt wielu fanów, nikt nie zwalał winy na pozycję a większość po prostu widziała, że Brazylijczyk jest mocno przecenionym piłkarzem.
Problem w tym, że obecnie u nich na skrzydle grywa jeszcze słabszy Sane (bardzo słaby sezon) i jeszcze, jeszcze, jeszcze słabszy Douglas Costa.
0
@VenoM Emerson nawet jak wróci (a mam nadzieję, że dostanie szansę choćby z finansowego punktu widzenia) to zajmie miejsce Firpo, nie Roberto. Roberto i Moriba będą po prostu głównymi zmiennikami środka pola a Sergi będzie łatał boki w razie potrzeby. Tym samym Dest będzie schodził na lewą stronę a Balde będzie wprowadzany stopniowo, zwłaszcza że obecnie nie jest jeszcze gotowy na pierwszy zespół.
5
@clyde Roberto tak bardzo się nie nadaje do Barcelony, że jak przychodzi co do czego to nigdy nie ma nikogo lepszego niż on. Semedo to była kompletna porażka, Dest czasami może i ma przebłyski ale w ostatnich meczach jest absolutnie tragiczny. Do tego warto przypomnieć, że Dest grający cały właściwie większość czasu w pierwszym składzie, ostatnio w dodatku na wahadle ma mniej asyst od Roberto który cały sezon był kontuzjowany. No coś tu chyba nie gra.
2
@saczers438 Muller nie drybluje więc jest beznadziejnym piłkarzem, trzeba być konsekwentnym.
1
@ddanioofcb no Dest ostatnio gra tak rewelacyjnie, że ho ho.
1
@Kubix93 ale co to jest za usprawiedliwienie? Skoro nie da się wszystkiego w 100% kontrolować to można olać coś takiego?
Jeśli jest choć 0,1% szansy aby dany piłkarz zareagował odrobinę szybciej to trzeba do tego dążyć. A żeby tak było to nie można się ograniczać do takich wymówek. Nawet minimalne błędy trzeba analizować aby w przyszłości minimalizować ryzyko kolejnych.
1
Piękna była ta Superliga. Nie zapomnę jej nigdy.
8
@MesQueUnClub96 no Bayern jest fenomenalnie zarządzany. Przez lata nie mieli szans na wygranie Ligi Mistrzów przez błędy przy projektowaniu kadry (brak alternatyw dla RR). Wystrzelili w jednym sezonie ale przez jeszcze gorsze zarządzanie tracą czołowy trenerski talent który dał im ten sukces. Do tego cały czas mają konflikt na szczycie który działa na niekorzyść klubu.
0
@PJ1985 no to idealnie pasuje do reszty pseudo "rewolucji".
2
@messiandiniesta 1/8 nie działa tak na wyobraźnię jak widok powiedzmy 6 miejsca w tabeli. Przypominam, że w tym klubie dwa puchary były traktowane jako ogromna porażka.
Zwłaszcza jeśli bierzemy poprawkę na to, że losowanie drabinki pucharowej na ogół nie jest sprawiedliwe. Jeśli w jednym dwumeczu masz PSG i Bayern a w drugim BVB i Lyon to nie znaczy, że taki Lyon jest silniejszy niż Bayern.
1
@messiandiniesta no cóż, jeśli zajmiemy miejsce 6 lub gorsze to de facto będziemy w drugiej dziesiątce najlepszych klubów.
4
Największym plusem powstania SuperLigi jest możliwość obserwacji zachowań kibiców przyzwyczajonych do obecności swoich zespołów na miejscach w samym czubie ligowej tabeli. Wielu z nich może mieć problem z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości.
W końcu nikt nie powiedział, że Barcelona będzie walczyć o finał. Równie dobrze możemy skończyć w drugiej dziesiątce...
0
@Schoogs świętość jest tam gdzie są pieniądze. Pamiętaj o drugiej stronie medalu, prezes Juventusu jakiś czas temu wspominał o braku transferów między czołowymi klubami. Gdyby faktycznie w SuperLidze wszedł zakaz transferów gotówkowych między klubami (nie jest to wykluczone) to wtedy to właśnie te mniejsze zespoły będą miały jeszcze większe znaczenie. A przy ogromnej inflacji w świecie piłki możemy być świadkami ogromnego skoku cen za piłkarzy. Taki Mikel Merino w takiej sytuacji mógłby być spokojnie warty ponad 100M.
Kluby które będą dysponowały najlepszym scoutingiem i szkoleniem piłkarzy również będą sporo "nadrabiać". I to nawet wliczając spadki zysków z innych rejonów działalności.
Najwięcej na tym stracą kluby które są po to aby być, bez większego celu. A jak wiadomo choćby z naszego podwórka to ich nie brakuje.
1
@AdamS9882 może taki związek, że Prezes PSG może stracić PRYWATNIE na utworzeniu SuperLigi? Chodzi o jego własne interesy, nie o piłkę.
0
@tomono a dlaczego są zobligowane? AC Milan sam zrezygnował z występów w Lidze Europy. Poza tym równie dobrze zespoły z SL mogą w przyszłym sezonie zająć miejsca które nie premiują awansem do rozgrywek Europejskich. I co wtedy?
0
@Schoogs ale w układzie proponowanym przez SuperLigę to właśnie taka Sevilla będzie miała teraz zdecydowanie łatwiejszą drogę aby zostać mistrzem Hiszpanii. Przecież dla TOP3 La Liga będzie miała zdecydowanie mniejsze znaczenie, będzie raczej polem do ogrywania rezerwowych i młodzieży. Cała siła będzie kierowana właśnie na swoje "własne super podwórko".
0
@tomono a dlaczego kluby mają się ugiąć? Piłeczka jest po stronie mafii. Może bym uwierzył, że piłkarzom tak bardzo zależy na reprezentacji. Szkoda tylko, że gdy muszą dla niej poświęcić kilka milionów Euro to nie są oni już tacy skorzy do tego.