0

@UncleDrew no jak widać Ty oglądałeś na flashscore. Brazylijczyk nawet jak miał jakieś przebłyski to trwały one góra 20 minut jak z Villarreal gdzie po świetnym początku kompletnie zgasł i grał tragicznie.

Już pomijam, że on kompletnie nie robił różnicy w jakikolwiek sposób. Jeśli chodzi o dryblingi to miał szalone 0.7 na mecz. No ale może walczył w defensywie zamiast tego? No nie, tego też nie potrafił. Może był chociaż skuteczny? We wspomnianym starciu z Realem zmarnował setkę na początku meczu. Z Sevillą zresztą to samo.

Generalnie jeśli chodzi o samą grę to nie pokazał nawet pół swojej zalety, nie było absolutnie nic co można było uznać za mocną stronę tego piłkarza.

I trochę dziwne, że skoro jest to taki super piłkarz to ma tak tragiczne liczby w słabej lidze.

0

@mientusek1407 biorąc pod uwagę stosunek bramek i asyst do liczby minut to tak. Zresztą masz wyżej...

2

@Dembouz1899 ale... Ale... Przecież to wina Valverde, Malcom to super piłkarz i będziemy tego żałować! Fani jego "talentu" nawet nie tak dawno jeszcze tu za nim płakali. Przy czym Malcom na boisku wyglądał jak gorsza wersja Asensio. No a to wiele mówi.

1

@Mario96w no cóż, kolega wolał aby niektórzy sami się zastanowili co jest nie tak zamiast podawać wszystko na tacy.

1

@Pawel13sz polecam Ci jednak słownik.

0

@Pawel13sz wydaje mi się, że Ansu raczej nie jest kimś kto będzie powodował urazy u innych tylko dlatego, że on się długo leczy.

1

@Ratamahatta mówisz tak jakby napastnik w Barcelonie miał jedynie stać w polu karnym i dokładać nogę. No otóż nie. Poza tym jeśli już chcemy się aż tak opierać na statystykach no to niestety ale Depay wypada w nich jako bardzo skuteczny piłkarz. A problemem Barcelony nie jest brak Inzaghiego a brak skuteczności piłkarzy ofensywnych.

Zwłaszcza, że jeśli oglądałeś Barcelonę Koemana to chyba dostrzegłeś, że wymienność pozycji to bardzo ważny aspekt zespołu Holendra.

0

@Rewolucja123 i tu mamy idealny przykład fatalnego wykorzystania statystyk bez brania pod uwagę kontekstu.

"Już lepiej moim zdaniem zostać z Griezmann'em"
A co ma do tego Griezmann? Przecież te dwa nazwiska nie są absulutnie niczym powiązane tutaj.

W tej chwili jedynym piłkarzem który dobrze się czuje w okolicy pola karnego to jest Braithwaite. No i to jest podsumowanie.

Jak już się bawisz w jakieś statystyki to mogłeś się chociaż pokusić o xG - no tutaj akurat Depay wypada całkiem korzystnie bo ma więcej bramek niż mieć powinien.

Oczywiście kompletnie zignorowałeś aspekt asyst bo tutaj Depay ma aż ponad 12 xA. Oczywiście liczba wykreowanych sytuacji jest sporo wyższa niż liczba samych asyst. No i tutaj dochodzimy do sedna czyli po prostu tego, że Depay jest osamotniony w ofensywie. Wystarczy spojrzeć co w ostatnich tygodniach wyczynia choćby Kadewere.

Skoro już tak liczysz te karne to jak wyglądają liczby Depaya pod wodzą Koemana?

Depay nie jest potrzebny? Biorąc pod uwagę, że najpoważniejszą opcją z ławki jest Braithwaite a Dembele grający w pierwszym składzie ma liczby na poziomie Viniciusa no to wybacz ale XD

0

@mientusek1407 no i jaki to ma związek z tym, że Dembele ma słabsze liczby?

2

@mientusek1407 nie jest tak dobry jak Dembele?

W La Liga mieli udział przy takiej samej liczbie bramek (7). Różnica polega na tym, że Vini rozegrał kilka minut mniej.

We wszystkich rozgrywkach Dembele miał udział przy 14 bramkach, rozegrał 2301 minut. Vinicius minut 1937 a udział przy 12 bramkach.

No biorąc pod uwagę liczby to Vinicius ma je minimalnie lepsze. No chyba, że mi powiesz, że liczby to nie wszystko. No ale niestety przy Dembele go chyba nie będziemy chwalić za inteligencję boiskową i pracę dla zespołu.

0

@tristan87 swego czasu było to topowe źródło odnośnie Bayernu. Ale nie wiem jak teraz bo od jakiegoś czasu widziałem sporą szyderkę z Falka. Choć te doniesienia mówią chyba same za siebie.

0

@kaamil1910 teoretycznie porównanie całkiem trafionie, w końcu samą grą Ilaix nie zasługiwał na szansę. Nico i Jandro wyglądali o wiele lepiej w zespole rezerw, fakt. Z drugiej należy pamiętać, że Konrad jest jednak dwa lata starszym piłkarzem od którego można już wymagać nieco więcej. I jak widać Koeman docenia w jakimś stopniu jego pracę, bez powodu Koeman by mu nie dał 15 ligowych powołań.

8

Konrad może zostać sprzedany w letnim oknie transferowym.
Klub preferuje sprzedaż z opcją odkupu zamiast wypożyczenia skrzydłowego.

A jeśli chodzi o samego Konrada... Jego największym problemem jest po prostu przeciętna dyspozycja w rezerwach. Obecnie nie daje właściwie żadnych argumentów by Koeman miał mu zaproponować minuty w pierwszym zespole. Zwłaszcza biorąc pod uwagę nowe ustawienie zespołu i wspomnianą tutaj konkurencję.

0

@jeyx77x problem w tym, że Mingueza przy Vinim pewnie złapie kartkę w ciągu pierwszych 15 minut. Jego wkład w ofensywę jest kluczowy ale obawiam się, że to zbyt ryzykowna opcja.

1

@VamosRakieta przynajmniej jest szansa, że nie będzie chciał być gwiazdą numer 1. W przypadku Lahoza... Wiadomo

0

@LuisSalvano z jednej strony tylko tłumaczy... Ale skoro tłumaczysz i podajesz dalej czyjąś opinie to mimo wszystko w jakiś sposób się pod nią podpisujesz.

W końcu po co to robić przy czymś co uważasz za głupie i nie warte uwagi?

97

Wielki plan Pochettino to dopuścić Bayern do oddania ponad 30 strzałów na bramkę. Pionier.

6

@Rust_Cohle brak nominacji do TOP3 mógłby być spokojnie odebrany jako skandal. A czy zwycięstwo? Zależy od konkurencji.

2

@lukaszmatusiewicz Inter? Atletico? Wszędzie tam gdzie jest jakiś potencjał to są próby różnych wariacji. Biznes się musi kręcić. A wydawanie cały czas klasycznych wzorów wcale nie działa pozytywnie na sprzedaż.

A akurat Barcelona jest takim klubem który ma szczególny potencjał na różne inspiracje i wariacje. Zaczynając od palety barw (czerwień, żółć i granat) po potencjał samych pasów które mogą być wykorzystane na masę sposobów.

W tym sezonie masz nawiązanie do klasyki, koszulki z sezonu 16/17 były jeszcze starszym odwołaniem (zresztą to chyba były najlepsze koszulki w ostatnich latach). I oczywiście projekty klasyczne będą się pojawiać co dwa-trzy lata. Jednak w międzyczasie trzeba też realizować projekty takie jak przyszłoroczna koszulka nawiązująca do herbu

0

@Coutinho007 ale on nie jest wolniejszy od Busquetsa. Przy czym Sergio w nowym ustawieniu prezentuje się już bardzo dobrze. Dlatego też sam Pjanić mógłby w tej formacji swoje wnieść do gry zespołu. Zwłaszcza, że Busquets w tym ustawieniu częściej ma okazję do strzałów co też by było na korzyść Bośniaka.

0

@masq i co to ma wspólnego z treningami?

0

@tbas no nikt nie mówi, że zagramy na trzech stoperów. Zwłaszcza z Araujo i bez Minguezy.

2

@tbas a dlaczego to niby oznacza De Jonga w defensywie? Araujo w trójce stoperów praktycznie nie grał. Zwłaszcza jako boczny stoper który ma jednak sporo obowiązków w budowie akcji. Już pomijam, że właśnie ustawieniu Holendra w defensywie znacznie usprawnia proces wyprowadzenia piłki z własnej połowy co może być bardzo istotne pod wysokim pressingiem Realu.

0

@Mathew86 ale grał na każdej pozycji w obronie. A to często się nie zdarza.

0

@JarekS no ale teorie osób które mówią po Hiszpańsku i najwidoczniej zrozumieli to w ten sposób.

1

@MaziFCB przecenia? Oni przez cały sezon ciągną ten Real za uszy. To właśnie dzięki duetowi Kroos - Modric wciąż walczą o mistrzostwo.

1

@betonito no trudno żeby pomyślał o napastniku nie mając napastnika. Koeman też jest porażką bo gra cały sezon bez napastnika?

0

@udarpawarotam jak to jest, że na PUSTYM stadionie absolutnie NIKT tego nie słyszał i nikt tego nie nagrał? Absolutne zero dowodów.

1

@SuperPatsonFCB przecież Klopp co porażkę wymyśla jakieś absurdy. Przecież po przegranej z Southampton płakał, że United dostaje więcej karnych XD

0

@Kgorecki2500 po pierwsze, ze 100M to my na samych pensjach powinniśmy uciąć w tym momencie. Po drugie jak chcesz sprzedać Coutinho i Griezmanna za 80-100M jeśli do amortyzacji za ten duet zostało około 120M?

No i jak chcesz wydać ponad 100M na piłkarza gdzie dopiero co trzeba było błagać piłkarzy o obniżkę wynagrodzenia?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?