1

@Bobo25 no odnośnie Cou mógł o tym pomyśleć każdy kto widział go częściej niż na kompilacjach udanych zagrań. Coutinho jeszcze kilka miesięcy przed transferem był niesamowicie nieregularnym piłkarzem. Już pomijam, że Inieste miał zastąpić piłkarz który nigdy nie był regularnym starterem nawet na pozycji "10" a co dopiero grając głębiej. To od samego początku była bardzo kontrowersyjna decyzja.

0

@pride1899 Korwina nikt nie traktuje poważnie. A taki Bosak nawet tutaj ma spore grono fanów.

0

@Borneo Trincao nawet teraz się już kompletnie nie liczy w walce o skład. Niestety przy grze na trzech stoperów po prostu nie ma dla niego miejsca. Najlepiej byłoby go sprzedać (najlepiej z opcją odkupu) i postawić ewentualne na Collado który może grać i na skrzydle, i w środku pola.

0

@AlwaysBlaugrana z Griezmannem graliśmy bardziej 3-4-2-1 i coś takiego pewnie byłoby kontynuowane. Zwłaszcza przy Messim który wtedy w końcu mógłby się skupić na kreacji w 100%.

5

@Admin030 Bartomeu jak leciał do De Jonga to wieczorem była oficjalka. Jak Laporta gada z Haalandem to ten po kilku godzinach siedzi w Madrycie z Perezem.
Taka różnica.

13

@Pawel13sz myślę, że skład w którym brakuje Pedriego faktycznie można uznać za wytwór bujnej wyobraźni.

1

@Suzu i tak najważniejszy jest tutaj sygnał dla Messiego - chcemy pozyskać kozaka.

Ale ciekawa będzie teraz narracja mediów, zwłaszcza tych z Madrytu. Skoro Haaland chce grać tylko i wyłącznie w Madrycie to co jego ludzie robią u Laporty? A jak za kilka dni zawitają do Madrytu to transfer będzie już tylko o krok!

0

@itmustbejoke Odnośnie Jovica przede wszystkim można było mieć wątpliwości pod względem charakteru. Sprawiał dosyć spore problemy w Benfice no i mówiąc delikatnie... Nie poszło mu w Portugalii. Paco zawsze był średniej klasy piłkarzem i pokazał to nawet robiąc świetne liczby w BVB. Mimo to nie miał statusu choćby "Lewandowskiego".

Haaland to inna historia. Raczej nie widziałem by ktoś miał zastrzeżenia odnośnie charakteru zawodnika, poza tym gdzie by nie grał to błyszczy. I to z zadziwiającą częstotliwością. Tutaj faktycznie mowa chyba o epokowym talencie.

Nawet gdyby miał się zatrzymać i nie spełnić pokładanych w nim nadziei to obecnie nie ma zbyt wielu argumentów by wątpić w sens takiego transferu.

1

@DonMatteo901 Sousa zdaje sobie sprawę, że my tutaj nie stworzymy nawet pół okazji. A Milik jest piłkarzem który jest w stanie wyczarować bramkę z niczego. I jak tragiczny by nie był przez 99% czasu to różnicy i tak nie będzie.

8

Czysta perfekcja.

5

Jednego nam nie odbiorą... Mamy zdecydowanie najładniejszą czcionkę na koszulkach nie tylko w Europie a może nawet na całym świecie.

2

@kuz właśnie po oto abyś napisał taki post, poza Tobą pewnie kilkaset innych osób w innych miejscach. I po to aby kilkadziesiąt kolejnych osób sprawdziło nawet z ciekawości o co chodzi. Proste.
Pomijam już fakt, że ona nigdzie nie jest wymieniona w opisie. A pojawia się zaledwie przez kilka sekund więc jeśli ktoś jej nie zna to raczej nie będzie miał okazji poznać. Kto zna ten zna i tyle.

0

@joloskyy Collado nominalnie ofensywnym pomocnikiem. W zależności od wariantu może być zmiennikiem Pedriego i Messiego. Poza tym obstawiam, że w kadrze zostanie albo Alex, albo Trincao. Portugalczyk od zmiany ustawienia już praktycznie wcale nie gra. W pierwszym składzie w tym sezonie pewnie już szansy nie dostanie. Dlatego Alex jest fajną opcją żeby przejąć minuty Trincao i Puiga.

0

@LuisSalvano od przybytku głowa nie boli? No faktycznie, klub jest w fenomenalnej sytuacji finansowej a skoro piłkarz jest "za darmo" to za darmo i nie trzeba mu płacić!

0

@Hubert1010 ten duet? Raczej bez szans. Ter Stegen ma spokojnie z 7 lat gry przed sobą. Do tego czasu zapewne żadnego z nich już dawno nie będzie w klubie.

3

@Yosemite i to jest ogromna niespodzianka bo we Florencji wyglądał na zwykłego jeźdźca bez głowy. Inni koledzy, inne ustawienie i zaczął w końcu grać na miarę potencjału.

@FCB24 jeszcze Danilo, świetny sezon w jego wykonaniu.

4

W ramach uzupełnienia.
Riqui Puig jest jedynym obok Alejandro Pozo piłkarzem z pola który jeszcze nie otrzymał ani minuty podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji.

2

@masq chłopaczek w jego wieku? No nie wiem... Ale znam takiego jednego chłopaczka który jest kilka lat młodszy ale ostatnio zagrał w podstawowym składzie reprezentacji Hiszpanii podczas gdy Riqui nie gra nawet w U21.

3

@masq no tak, wcale nie przez aspekt sportowy olewa go każdy kolejny trener. Nie róbmy sobie jaj. Chłopak zaraz kończy 22 lata i przegrywa rywalizację z 3-4 lata młodszymi od siebie.

Ja tylko przypominam, że w starciu z Atletico miał u boku trzech defensywnych pomocników którzy mieli tuszować jego braki taktyczne. I to im akurat wyszło.

8

Riki Puig oczywiście znów w pierwszym... Rzędzie na ławce. A wszystko by się udało gdyby nie ten cholerny Koeman!

0

@mariosss20 bocznych obrońców.
No i co z tego, że dali dużo kasy za Brazylijczyków?

Wydaje mi się, że Haaland by kosztował tyle co duet Vinicius - Rodrygo razy dwa a może nawet trzy jeśli liczyć wynagrodzenie.

0

@Barca25 bo zobaczyli na sofascore, że zalicza tylko 10 podań na mecz.

0

@mariosss20 to bardzo proste. Jeśli masz do wyboru Haalanda albo Viniciusa to robisz wszystko aby grał Haaland.

1

@mariosss20 nie no bez żartów. Haaland to obecnie TOP3 napastnik na świecie. Dlaczego by miał się martwić o cokolwiek? Przecież Real Madryt nie ma nawet pół poważnego piłkarza w ataku poza Benzemą. Ostatnio Zidane testował ustawienie 3-5-2 a Benzema byłby tu wymarzonym partnerem dla Erlinga.

1

@masq A dlaczego Lautaro miałby zamykać drogę do Haalanda? W końcu Lautaro wygląda świetnie u boku Lukaku który pod pewnymi względami nieco przypomina Erlinga? Myślę, że odpowiedni trener byłby w stanie świetnie ich razem połączyć.

Pomijam, że niestety wtedy pojawia się problem z Ansu Fatim. O ile sam duet powyżej mógłby razem wyglądać świetnie o tyle nie widzę już za bardzo opcji by do tego zestawu dorzucić Ansu. No i wtedy ma to sens.

1

@Murazor ale te 10M to chyba brutto. Zresztą nieważne. Jasne, zgadzam się z tym, że musimy ratować budżet jednak mimo wszystko trzeba to zrobić bez utraty na poziomie sportowym. I dlatego też w tej chwili nikt nie rozważa oddania Roberto.

Sytuacja pewnie zmieni się wraz z negocjacjami nowej umowy. Jeśli pojawią się problemy to wtedy sytuacja może się zmienić.

2

@LucasW123 no my mamy w kadrze masę zbędnych piłkarzy. Biorąc pod uwagę tych którzy nie grają oraz tych którzy mają gotowych następców...

Neto, Firpo, Umtiti, Todibo, Wague, Matheus, Pjanic, Alena, Coutinho, Puig, Trincao.

A to lista na początek bo znaleźć na niej może się również Braithwaite, Emerson, Dembele i Griezmann.

3

@FC1899Barca ale pamiętasz, ze mówimy o tym samym Interze Mediolan który miał kilka miesięcy poślizgu z wypłacaniem pensji i płaceniem zaległości, prawda?

0

@kamilop no tak, 100M przy założeniu, że Inter bierze Pjanica. A żeby się zgadzało w excelu to Bośniak nie może być tańszy niż 45M. Do tego jakiś Firpo za 25M... Na czysto możemy to traktować jak Pjanić + Firpo + 40M = Lautaro 110M.

No ale o jakim Pjaniciu my tu gadamy... Odnośnie Pjanica to są jedynie dywagacje Romero, nie informacje.

1

@takisobiektos reprezentacja Argentyny temu zaprzecza. Tam nie ma nikogo takiego a wygląda zdecydowanie lepiej niż Higuain i Aguero przez lata. Poza tym Griezmann potrzebował przed sobą kogoś kto gra tyłem do bramki, to było oczywiste. A jeśli chodzi o Argentyńczyka to on sam to potrafi. To już spora różnica.

@A_Gomesinho_21 wiele zależy od specyfiki i stylu gry danego zespołu. Tutaj nie należy patrzeć na cyferki z sofy a zwracać uwagę na to jaki set umiejętności dany piłkarz posiada. Bo nie powiesz mi chyba, że 3-5-2 Conte jest tym samym co 3-5-2 Koemana. Ważne jest to jak dany piłkarz się porusza, czy potrafi grać tyłem do bramki. A nie to ile ma celnych podań w trakcie meczu.

Poza tym ja podałem jedynie suche liczby, bez komentarza na ten temat. O ile jakiś czas temu faktycznie Lautaro był moim faworytem tak teraz jestem neutralny wobec niego. Jeśli chodzi o napastnika to jestem #teamDepay.
A gdyby była możliwość pozbycia się Pjanica w ewentualnym dealu z Interem...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?