6

@BulaKG Coutinho, Umtiti i Pjanić są obecnie w takiej samej sytuacji. Po prostu pogonić, niezależnie od tego w jaki sposób. Transfer definitywny? Marzenie. Wypożyczenie? Lepsze to niż nic. Żaden z nich już nie ma na co liczyć w tym klubie.

1

@PatrykBarca oczywiście, że jest do zastąpienia. W końcu sam zaproponowałem 6 wariantów dostępnych już teraz. Ale mimo wszystko pełni bardzo ważną rolę w tym systemie i Koeman najwidoczniej jest z niego bardzo zadowolony.

Teraz zresztą sprawdziłem jak to wygląda w liczbach... Mingueza od ligowego debiutu przeciwko Osasunie rozegrał 16 spotkań w pierwszym składzie w lidze, zaledwie 3 razy wszedł z ławki i tylko z Levante nie dostał ani minuty. W ostatnich 10 meczach ligowych 802/900 minut.

@mat32 no właśnie nie bardzo. Mingueza był uważany na ogół właśnie za środkowego obrońcę. Choć faktycznie bardzo często dostawał też szansę po obu bokach defensywy.

@Jakchcesz myślę, że Trincao w ustawieniu 4-2-3-1 mógłby teraz być bardzo ważną postacią w zespole. Wielka szkoda, że jego dobre występy zbiegły się w czasie ze zmianą ustawienia. No ale nie oszukujmy się, przy grze trzema stoperami niestety będzie mu ciężko o minuty. Choć teoretycznie przy 3-5-2 i Messim grającym na mediapuncie to Portugalczyk mógłby się sprawdzić jako napastnik. No ale ostatnie tygodnie jasno pokazują, że Trincao w lecie pewnie pójdzie pod młotek. Mógłby być z niego fajny piłkarz ale Collado w ogólnym rozrachunku pewnie wiele mniej nie wniesie. A jako, że jest nominalnie środkowym pomocnikiem to będzie mu znacznie łatwiej w obecnych systemach. Alex zagra praktycznie wszędzie w ofensywie.

8

@Jakchcesz Ansu w formie z początku sezonu to gracz po prostu idealny do roli w której Koeman obecnie testuje Dembele. Fati czuje przestrzeń jak klasyczna "9", wie gdzie i kiedy się ustawić, ma świetne wykończenie a i szybkości mu nie brakuje. Gdybyśmy mieli Ansu w Paryżu... No mogłoby być znacznie ciekawiej.

@JimMorrisonFCB mi się taka opcja zdecydowanie najbardziej podoba. To chyba już ostatecznie pozycja na której wygląda najfajniej. Przy okazji to stwarza szansę Moribie na występy w pierwszym składzie. A i Nico mogłby być wtedy fajną opcją w pomocy. Albo nawet Roberto jak sugeruje @Xxxbarca4ever .
Właśnie jestem ciekawy co wykombinuje Koeman w sprawie Sergiego. Obecnie Busi i Pedri wydają się nie do ruszenia a i Ilaix mocno napiera. Do końca sezonu rotacji samych w sobie już raczej nie będzie za wiele. Mamy tyle możliwości, że nie mam pomysłu jak to wszystko poskładać razem. No ale to jest ten "ból" który chciałby mieć chyba każdy trener. Dawno nie mieliśmy takich "problemów".

12

Załóżmy, że w jednym z najbliższych spotkań zabraknie Oscara Minguezy. W obecnym ustawieniu Oscar jest wręcz kluczową postacią tercetu stoperów. W ofensywie gra praktycznie jak boczny obrońca a i czasami można go zobaczyć właściwie wszędzie. Jest to dosyć skomplikowana rola. Jak go wtedy zastąpić? Załóżmy wstępnie, że swoje miejsce w defensywie ma już Lenglet i Pique.

A) Araujo jest mega szybki, dobrze się ustawia i pochwalić można właściwie każdy element z defensywnych umiejętności. Jednak czy Urugwajczyk w takim ustawieniu będzie w stanie zapewnić w ofensywie równie sporo co Mingueza?

B) No chyba, że by nie musiał tego robić. I tutaj pojawia się Junior Firpo który w takim układzie mógłby zająć miejsce po lewej stronie. Wtedy Urugwajczyk mógłby po prostu skupić się na defensywie.

C) A czy trzeba aż tak kombinować? W Paryżu to właśnie Firpo zastąpił Mingueze jednak o dziwo zajął miejsce po prawej stronie. Co jeszcze ciekawsze wypadł na tej pozycji bardzo dobrze.

D) O ile w kreacji Frenkie de Jong może czyścić buty Sergio Busquetsowi i w jego grze ofensywnej widać sporo mankamentów o tyle jako jeden z trójki stoperów naprawdę mi się podoba. Pod wysokim pressingiem rywala jest wręcz nieoceniony. Wyjście z własnej połowy i dokładne dogranie do bardziej kreatywnych piłkarzy - absolutny top, pod tym względem nie ma się do czego przyczepić. Nawet jeśli popełnia błędy w defensywie to nadrabia resztą. Być może to właśnie De Jong powinien wtedy zająć miejsce po prawej stronie bloku defensywy? W dodatku płynnie może przechodzić do środka pola i ustawienia 4-3-3.

E) Trzeba też pamiętać, że do zdrowia wraca Sergi Roberto. A nie mam wątpliwości, że nasz kapitan będzie łapał minuty. Być może właśnie jako prawy stoper? U Setiena zagrał tam kilka razy i wyglądało to całkiem nieźle. Jest to całkiem podobny schemat jak w przypadku Minguezy i De Jonga.

F) A może po prostu 4-3-3?

G) Transfery. Czy Eric Garcia by się odnalazł w takiej roli? Gra i treningi u Pepa Guardioli sporo mogły mu dać. W końcu stoperzy u niego grają dosyć ofensywnie. No ale zobaczymy.

Jeśli już przy transferach jesteśmy to David Alaba ma wszystko by być idealnym uzupełnieniem w tym ustawieniu. Z tym, że oczywiście wtedy przesuwamy się z prawej na lewą stronę. Tak samo jak w wariancie B.

-----
Jak wy byście to rozegrali? No i jak widzicie rolę Oscara w przyszłym sezonie? W jakim kierunku pójdzie cały zespół i gdzie w końcu powinien grać Frenkie?

0

@Wossi61FCB nawet jeśli wspomniany duet miałby być pewniakami to wtedy zakładam właśnie wariant 3-4-3 lub 3-5-2 z Messim jako pomocnikiem. No ale osobiście nie wierzę w ten transfer.

1

@Wossi61FCB myślę, że tutaj sprawa jest całkiem prosta. Przyjdzie albo Depay, albo Aguero, albo Haaland. I to jeden z nich będzie tworzył atak wraz z Messim, Ansu, Dembele i być może Griezmannem (aby przyszedł Haaland to AG musi odejść). Nie wykluczone, że częściej będziemy oglądać wariant w którym Busquets będzie mimo wszystko zmiennikiem De Jonga w wariancie z trzema napastnikami. Niestety taka opcja oczywiście pozbawia szans Konrada (wypożyczenie?) i Trincao na jakiekolwiek minuty. Po części tworzy za to okazję dla Collado który przecież zaczynał jako środkowy pomocników i odnajdzie się właściwie w każdym systemie. Posiadanie w kadrze takich piłkarzy jak De Jong, Roberto, Pedri czy Collado tworzy ogrom możliwości dla trenera. Trincao ma naprawdę duży talent ale ciężko o miejsce dla niego. Przy 4-2-3-1 wydawał się świetną opcją ale ostatnie mecze niestety jasno pokazują, że w obecnym systemie to nie wypali. Przy czym Trincao jest jednym z najłatwiejszych do sprzedania piłkarzy z kadry. W dodatku za naprawdę solidne pieniądze.

1

No niestety... Z Griezmannem gramy jak zawsze w 10.

27

THIS IS WHY JUVENTUS SIGNED ARTHUR | Arthur Melo - New Xavi ▪ Amazing Passing, Skills & Goals 2021
https://x.com/MessiMX10i/status/1373658242069450753

0

@Maker0 to tak nie działa.

1

@mientusek1407 biorąc pod uwagę, że Gil jest lewonożny to jego docelową pozycją będzie zapewne właśnie prawe skrzydło. Jeśli mamy szukać pieniędzy na lato to Portugalczyk będzie pewnie jednym z pierwszych źródeł gotówki.

21

@Joopiter nawet jeśli nie jest to piłkarz na pierwszy skład to czy to źle? Uniwersalny i tani w utrzymaniu zmiennik na dwie pozycje to niemal skarb. Do niedawna tacy piłkarze kosztowali nas grube miliony. Nawet jeśli Oscar będzie prezentował według sztabu poziom 4 lub 5 stopera (przy ustawieniu z trójką) to to będzie świetna sprawa. Zwłaszcza, że mówimy o piłkarzu którego nikt się nie spodziewał w zespole. A teraz ma szanse się utrzymać w kadrze nawet na przyszły sezon.

0

@Encore ale przecież to nie jest skrzydłowy! To dlaczego wtedy grał na skrzydle i to dobrze?!?

12

@norbi77 Griezmann za taki sam mecz jak Dembele by dostał maks 3 i to przy dobrych wiatrach.

15

Luis Suarez w tym sezonie Ligi Mistrzów.
- 6 spotkań (wszystkie od pierwszej minuty)
- 0 bramek.
- 0 asyst.

2

@Krychaaa10 jeśli Nico podpisze nowy kontrakt to ma sporą szansę również wskoczyć nad Puiga. No i nie można zapominać o Pjaniciu który mimo wszystko dostanie jeszcze jakieś minuty.

0

@messi564 z tym, że Lahm czy Iniesta nadrabiali braki inteligencją boiskową. A Puig... No cóż.

0

@busquets5 może i finały ale co tydzień, będzie więcej odpoczynku. Dzisiejszy mecz to też jest finał. Czas na eksperymenty się skończył.

2

@busquets5 ciężko odmładzać skład jeśli Hakimi i Reguillon odchodzą bo nie wierzą, że Zidane da im szansę. Ciężko też to zrobić jeśli wyrzucasz z klubu Marcosa Llorente który jest obecnie jednym z najlepszych hiszpańskich piłkarzy. Jeśli kompletne olewasz Odegaarda to o odmłodzenie też łatwo nie jest.

1

@Bartek22 a co miał do tego Wague jeśli Dani Morer i Guillem Jaime również byli przed nim w hierarchii? No i to wina klubu, że przegrywał rywalizację?

5

@Coutinho007 Moreya nikt się nie pozbył. Sam chciał odejść do odszedł.

1

@Ciule123 Pau Torres w bardzo dobrej formie? No to na tym dyskusje możemy zakończyć.

Choć akurat Hermoso faktycznie mógłby być niezłą opcją. Z tym, że ostatnio grywa bardziej po lewej stronie i już chyba dosyć dawno nie grał jako środkowy w duecie, ale tutaj mógł mi wypaść z głowy jakiś mecz.

0

@Ciule123 grać to nie gra. Ale jeśli chodzi o stoperów to wielkiego wyboru Lucho nie ma. Dlatego Eric Garcia dostaje powołania z myślą o przyszłości. Enrique docenia jego umiejętności i potencjał który pozwoli mu grać regularnie w przyszłym sezonie. A wtedy już powinien faktycznie zasłużyć na powołanie.

5

@MaTt_BarcaFan tak dla Chielliniego, Reusa i Robbena w Barcelonie!

3

@Messibestplayerintheworld obecnie brakuje nam też pieniędzy na wynagrodzenia. Powiedziałbym, że nawet bardziej niż rywalizacji o skład.

2

@DanielOOL a ktoś już pytał Braithwaite co on na to? Ma ważny kontrakt, w wywiadach jasno pokazywał, że nie zamierza się poddawać i nie odejdzie po zakończeniu sezonu.

0

@kkbarca po kontuzji to on wrócił na początku grudnia. Jeśli masz na myśli chorobę to wrócił już ponad miesiąc temu.

1

@kkbarca skoro jest nadal Top10 to dlaczego praktycznie w ogóle nie gra u Guardioli a ten wystawia na środku ataku nawet Bernardo Silve?

2

@socha Braithwaite w tym sezonie gra całkiem regularnie, ma nie najgorsze liczby i przynajmniej można na niego liczyć.

Aguero pół sezonu się leczy a jak jest dostępny to przegrywa rywalizację na "9" z Bernardo Silva. No faktycznie, super opcja.

Może jeszcze ściągniemy Chielliniego do defensywy? W końcu jest zdecydowanie lepszy niż Lenglet!

10

@YoungMan kontrakt Dembele wygasa za rok. Ma jedną z najwyższych pensji w zespole która kompletnie nie odzwierciedla jego wpływu na zespół. Podpisywanie nowej umowy na podobnych warunkach (dlaczego Dembele miałby się zgodzić na obniżkę zarobków o połowę?) nie byłaby zbyt rozsądna.

0

@prodigy no to są liczby na poziomie Sterlinga. Biorąc pod uwagę skrzydłowych i "10" to zajmuje on 6 miejsce w Europie. No faktycznie, dramatyczne liczby.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?