4

@Rourke nie ma co się dziwić, w końcu za jego czasów nie wygrali ani razu Ligii Mistrzów.

0

@Coutinho007 w pucharze wszedł na kilka minut, na ligę nadal czeka.

@Worny chlopak ma jeszcze ogrom czasu aby zostać gwiazdą, może nawet mu się uda. No ale Moriba będący z tego samego rocznika jakoś potrafił się przebić do pierwszego zespołu Barcelony. A z tych dzieciaków które w ostatnich latach uciekały to jedynie Eric Garcia się przebił wyżej. Gdzie dzisiaj jest Mboula? Gdzie Sergi Gomez?

3

@daniel32778 dobre występy w juniorach, nazwisko po Xavim, włosy po Puyolu i narodowość po Johanie. Idealne połączenie by robić medialną karierę. Ale jestem pod wrażeniem, że udało się go aż tak sprzedać.

11

Urodzony w 2003 roku Ilaix Moriba może w przyszłym sezonie otrzymać numer w pierwszym zespole Barcelony a już teraz pełni coraz ważniejszą rolę w zespole Ronalda Koemana.

Urodzony w 2003 roku Xavi Simons wciąż czeka na ligowy debiut w barwach PSG.
Przy czym warto wspomnieć, że ściągnięty również z Barcelony Kays Ruiz-Atil zanotował już 7 występów w Ligue 1.

0

@Quavosk po tylu dogrywkach w nogach i grze praktycznie bez zmienników możemy nie mieć siły by grać w z góry przegranym starciu. Fajna ta remontada z Sevillą, zespół pięknie walczył ale dzisiaj po prostu nie mamy potencjału by faktycznie odrobić aż tak dużą stratę.

Dlatego ja mimo wszystko bym zrobił kilka rotacji. Moriba w miejsce Pedriego, Firpo gdziekolwiek czy Trincao z Braithwaitem w ofensywie.

No ale z drugiej strony nie mam wątpliwości, że Koeman pośle wszystko co będzie miał do dyspozycji. Ale w podobnym ustawieniu jak w dwóch ostatnich meczach by to się nie skończyłoby jakimś 8:2 w dwumeczu.

81

Pomiędzy 78 a 89 minutą Barcelona grała środkiem pola Moriba - Frenkie - Pedri.

Średnia wieku tego tercetu? 19,6.
Dwóch 18 latków w najważniejszej formacji najważniejszego spotkania w sezonie.
Pan Trener Ronald Koeman.

2

@KacperVEB wyróżnić możemy właściwie każdego. Przecież choćby Lenglet zagrał świetny mecz.

48

Wyrzucany na emeryturę Pique, wyszydzany na każdym kroku Braithwaite, obrażany kiedy tylko się da Griezmann i Pan Trener Ronald Koeman.

To jedne z czołowych postaci tej remontady jakby ktoś pytał.
To zwycięstwo jest dla was "kibice".

2

O znowu ten bezużyteczny Griezmann ratuje Barcelone w kluczowym momencie.

0

@Commando no jeszcze chwila i może zaczniemy mówić o formie!

0

@Witekk10 bo kolega sam twierdzi, że "forma" Dembele to coś więcej niż jeden mecz. A Francuzowi wyszedł dokładnie jeden mecz. Czym innym jest rozmowa o formie w dłuższym okresie a czym innym obawa o defensywę gdzie w poprzednim starciu z tym samym rywalem dane zestawienie się sprawdziło.

No chyba, że teraz będziemy udawać, że Lenglet jest w super formie?

@Yoshi94 no ale Dembele jest dostępny przez większość czasu. I co z tego wynikało w ostatnich tygodniach? No praktycznie nic.

2

@Commando no racja, fenomenalny ten mecz w Paryżu. Zrobił różnicę swoim wykończeniem. Do tego jaka świetna zmiana z Elche, no niesamowity był. No po prostu mecz za meczem nam wygrywa.

Całe 2 bramki i 2 asysty w 17 meczach tego roku. El Fenomeno.

16

Widać, że mamy ogromne bogactwo w ataku skoro tutaj są wiwaty z powodu posadzenia na ławce Griezmanna.

Bezpośredni udział przy 22 bramkach? To przecież nic. W końcu jest Dembele który ma fantastyczne statystyki w tym sezonie i aż błyszczy skutecznością!

0

@Commando zapewne mniej niż Messi w tym sezonie.

1

No dobra, koniec żartów. Nie możemy odpaść z zespołem który na poważny mecz wychodzi z Aleixiem Vidalem na boku obrony.

3

@PatrychoO dokładnie, przecież w tym zestawieniu wyglądaliśmy beznadziejnie w defensywie w ostatnim spotkaniu.

0

@VenoM od piłkarza który miałby walczyć o minuty w Barcelonie? Może podstawowych umiejętności defensywnych. A tego u Francuza brakowało.

1

@Jakchcesz a tam od razu braknie, przecież to szeroka i jakościowa kadra! Idealna by walczyć o wszystkie trofea skoro nie ma sezonów przejściowych!

Ter Stegen, Pena
Dest, Emerson
Araujo, Garcia, Mingueza, De Jong
Alba, Miranda
Busquets, Roberto
Moriba, Alena
Pedri, Puig
Dembele, Trincao
Ansu, Konrad
Messi (po co zmiennik, i tak gra zawsze)

0

@Coutinho007 kluczową kwestią jest to aby taki środek pola potrafił pracować w defensywie i aby był po prostu inteligentny. A ilu u nas było takich pomocników w ostatnich latach? Do Coutinho nie pasuje żadna z tych cech, Puig może i dużo biega ale głupio. Jedynie ten Pedri ma pod tym względem wszystko na miejscu.

De Bruyne jest jednym z najmądrzejszych pomocników na świecie, Bernardo Silva nie przestaje biegać i przede wszystkim umie to robić. Dodając do tego Rodrigo który dobrze się ustawia to masz nowoczesny środek pola.
Z Coutinho takiego zbudować się praktycznie nie da.

3

@socha co to za porównanie? Mahrez to Pan piłkarz, Malcom koło niego nawet nie stał.

0

@Cobra303 Andre Gomes grając na boku obrony też chyba był lepszy.

0

Nelson Semedo to fenomen. Dwa razy zawalić linie spalonego w jednej akcji. No nie pamiętam głupszego piłkarza w barwach Barcelony. A nie tak dawno przecież tu grał Deulofeu i Aleix Vidal.

0

@axegrinder wtedy musieli zdobyć przynajmniej jedną bramkę by zdobyć punkt. Jutro mogą nawet przegrać 1:0 a i tak awansują, mogą całkiem inaczej podejść do tego spotkania.

0

@Kapitan_SW no chciałbym się opierać na słowach Laporty. Szkoda tylko, że ten zapomniał cokolwiek zaprezentować.

0

@insp1re może i nie jest jeszcze kluczowy. Ale kluczowe już jest to kto mógłby zająć ewentualnie jego miejsce. A tu już mamy problem.

7

@kuz był miły. Zanim przypomniałeś.

0

@Kapitan_SW a to przepraszam, od dzisiaj będę zwracał uwagę co 3 powód, dobrze? Przepraszam, że Laporta przy każdej okazji daje powód by się czepiać.

Arteta to fenomenalny trener, świetny pomysł Joan! Genialny i jasny projekt sportowy, tego nam brakowało! #ŁNP!

1

@Kapitan_SW a no tak, zapomniałem. Tutaj można jedynie wszystkich chwalić. Piłkarzy krytykować nie wolno, no chyba, że to Busquets lub Griezmann to wtedy trzeba. Laporty ruszać nie można, ale Fonta jak najbardziej. Zabawni jesteście, serio.

0

@ksobi jeśli kogoś chcesz w klubie to oczywiście nie warto. A jeśli chcesz kogoś takiego jak Arteta...

0

@Kapitan_SW bo wklejam jego wypowiedź? Aha, okej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?