0

@Gaz jak to jest, że Messi w pierwszej połowie nie miał takich błysków? No tak, Leo sam pewnie zmienił ustawienie piłkarzy i ich ogarnął.

12

Świetna reakcja Koemana w przerwie, odmieniony zespół po naprawdę niezłej połowie pewnie wygrywa z Elche.

No to najwyższy czas jechać po Koemanie, że nie wpuścił Konrada który ma całą 1 bramkę i 1 asystę w zespole rezerw.

No nikt się nie spodziewał.

0

@Khardan zagrać dobre 90 minut a nie dwie akcje przez cały mecz?

0

@Janiama brawo, po 70 minutach na boisku w końcu zrobił coś dobrze. Złota Piłka!

1

Lepiej późno niż wcale, w końcu można za coś pochwalić De Jonga. Naprawdę doskonała akcja Holendra.

3

@FafitFCB a to on dzisiaj gra?

5

Co tu dużo mówić... Busquets i Griezmann znowu tragiczni. Jako pierwsi w kolejce do zmiany. Bez nich to powinno jakoś wyglądać! Vamos!

3

Ależ fenomenalny powrót Frenkiego do defensywy. Nawet nie udawał, że biegnie.

3

@skakun95 narzekasz na brak Konrada. A dlaczego on miałby dostać szansę skoro w rezerwach są znacznie lepsi niż on? O Moribie tym bardziej można to powiedzieć bo w tym sezonie spokojnie jest przynajmniej dwóch chłopaków którzy zasługują na szansę w pierwszym zespole o wiele bardziej niż on.

No i bardzo mi się podoba argument, że Puig "żre trawę". No Matheus tyle też by potrafił.

3

@skakun95 szkoda, że Ci kibice nie oglądają jeszcze przy okazji rezerw skoro tak płaczą o młodych.

1

@QuentinTarantino Dest w obecnych rozgrywkach zanotował 20 kluczowych podań. Nelson Semedo przez TRZY lata w La Liga ich 27.

Dest ma swoje problemy, zwłaszcza pod względem fizycznym ten sezon daje mu w kość. Jednak pod względem sportowym to mimo wszystko ogromny upgrade. Zresztą... Nawet Mingueza prezentuje się pewniej od Portugalczyka.

0

@xBoMBoWiECx Liga Mistrzów.

Suarez - 63 mecze - 26 bramek - 25 asyst.
Lewandowski - 95 meczów, 72 bramki, 22 asysty.

W całej karierze Lewandowski ma mniej rozegranych minut i więcej zdobytych bramek od Suareza.

Luis w prime był niesamowity, ale Lewandowski dużo lepiej wygląda pod względem fizycznym i przede wszystkim mentalnym. Do tego jest zdecydowanie bardziej regularnym piłkarzem.

0

@tbas dokładnie, po co Barcelonie napastnik który notuje 13 bramek i 4 asysty w 18 spotkaniach od pierwszej minuty.

0

@PatrykBarca czekaj, o czym Ty piszesz? Przecież mowa była o treningach pierwszego zespołu. Messi, Griezmann, Koeman.

0

@PatrykBarca a po co Moriba trenujący regularnie z pierwszym zespołem Barcelony miałby jechać na zgrupowanie U19? To tylko strata czasu czy treningów na wyższym poziomie.

0

@SamuraJack jeśli mówimy o stanie na tu i teraz to przecież jest to czysta prawda. Suarez w prime był lepszy, teraz jest daleko w tyle.

4

@PatrykBarcelona przecież to kompletnie inna pozycja.

1

@Barca1992 no obawiam się, że Konrad który w 10 meczach rezerw ma 1 bramkę i 1 asystę mógłby być troszkę gorszy niż Griezmann który miał udział przy 22 bramkach Barcelony.

2

@Senyer no cóż, był taki jeden piłkarz który w tym samym spotkaniu wszedł na boisko kilka minut wcześniej i zdołał się pokazać ze słabszej strony. A jest tutaj ulubieńcem.

0

@pt9 do kogo mają zagrywać? Zapytaj choćby Desta i Busquetsa którzy zanotowali po 4 kluczowe podania. Zespół oddał w tym meczu 20 strzałów na bramkę. Chyba jednak dało się komuś dobrze podać.

1

@xBoMBoWiECx Aguero to świetna opcja. Okaz zdrowia, fenomenalna forma w tym sezonie. Ciągnie to City za uszy!

13

Sytuacja Frenkie de Jonga w Barcelonie zaczynać mi powoli przypominać przygody Semedo, Arthura czy Coutinho w Barcelonie.

- Faza I - przebłyski i zachwyt.
Najpierw trzeba się nacieszyć nową zabawką. Zwłaszcza jeśli ładnie wygląda, wiadomo. Człowiek ignoruje błędy, w końcu to dopiero początek przygody i czas na aklimatyzację. Małe przebłyski geniuszu sprowadzają od razu na myśl Alvesa, Xaviego czy Inieste.

Semedo wyglądał obiecująco, tu jakiś drybling, tutaj sprint. No na bank będzie to świetny transfer. Arthur wygląda jak młody Xavi, już zaraz będzie posyłał prostopadle podania... A widziałeś ostatnią bramkę Coutinho?

- Faza II - pierwsze zwątpienie.
Podczas gdy zdecydowana większość dalej jest zauroczona przebłyskami, niektórzy zaczynają się niecierpliwić. No fajnie drybluje ten Semedo. Ale dlaczego po półtora roku w klubie na koncie ma wciąż ZERO asyst? Fakt, Arthur zrobił ładne kółeczko ale znowu na 10 podań 9 było do boku a 1 do tyłu.

No i tutaj chyba znajduje się obecnie Frenkie de Jong. Od momentu potwierdzenia jego transferu minęły już ponad dwa lata. Holender od debiutu w Barcelonie praktycznie nie opuszcza pierwszego składu. Jak wyglądał ten okres? Ten chłopak od tego czasu stoi w miejscu. Nie widać by był w czymkolwiek lepszy. Wydawało się, że ten chłopak ma wszystko by przejąć miejsce po Sergio. Tymczasem po półtora roku można odnieść wrażenie, że ten chłopak nie ma już nic.

Rozegranie? Kreacja? Niezależnie od tego na jakiej gra pozycji, czy obok jest Sergio czy też nie. Pod tym względem De Jong wygląda po prostu źle. Wielokrotnie podczas spotkania można odnieść wrażenie, że De Jong wygląda lepiej bez piłki niż z nią. I to, że w ostatnich meczach ciężko go zobaczyć z piłką przy nodze akurat nie pomaga.

Jasne, miał świetny okres na początku roku. Dużo biegał, odnajdywał się w polu karnym i wygrywał mecze. Problem w tym, że podobny tekst można napisać o Braithwaite który również kilka razy dołożył nogę by zaraz kompletnie przeszkadzać w grze. Oczywiście to nie jest tak, że Holender również przeszkadza. W końcu jest świetny technicznie, potrafi się dobrze utrzymać przy piłce a jego ruchy są przyjemne dla oka. Gorzej tylko z korzyścią dla zespołu. De Jong nie broni, nie rozgrywa, nie dyryguje, nie rozbija rywali i nie tworzy miejsca.

- Faza III - szukanie winnych.
To Valverde ogranicza Semedo w ofensywie! To wina braku skrzydła! No serio, takie absurdy pojawiały się tutaj na stronie. A to, że choćby Roberto jakoś nie przeszkadzał ani Valverde, ani brak skrzydła? Mało istotne.
Coutinho to nie jest skrzydłowy! No fakt, to wcale nie jest tak, że Brazylijczyk na skrzydle grał w każdym klubie i u każdego trenera. Nawet u Kloppa. I tam błyszczał grając na boku. No ale on też się pewnie nie zna.

Wiadomo, Frenkie de Jong nie powinien grać jako środkowy pomocnik! Valverde go tam marnuje. Koeman też tak uważał. Dlatego po kilku miesiącach gdzie De Jong grał na "swojej" pozycji, Ronald wrócił do pomysłu Valverde. No i przez chwilę w sumie działało xD! No ale skoro ten argument przepadł no to wina Busquetsa, przy okazji też Griezmanna no i wszystkich na około.

No ale wiadomo, to nie wina Holendra. Tak jak nie była to wina Semedo czy Coutinho. W końcu Ci dwaj w innych klubach zaczęli bły... A nie ważne.

- Faza IV - bolesne rozstanie (bolesne pozostanie feat. Coutinho).
Semedo już nie ma w klubie, teraz walczy w 11 zespole Premier League. Wbrew przewidywaniom ekspertów z La Rambli nie podbił Premier League. No cóż, nawet w połowie nie udało mu się zastąpić Dohertiego. No cóż... Może gdyby w Wolves nie było Valverde i gdyby był jakiś skrzydłowy po jego stronie? Ktoś w stylu Adamy Traore? Arthur nowym Pirlo jeszcze nie jest, swego czasu mocno mu się oberwało za brak kreatywności (nie może być!) ale ostatnio jakaś iskierka nadziei mogła być widoczna. No ale niestety, dopadła go kontuzja (jego?!?). Coutinho zaś... Dzisiaj ktoś mi przypominał, że on nadal jest w kadrze Barcelony. Zepsuł mi dzień.

A Frenkie? Skoro Dembele już kolejny rok jest przyszłą gwiazdą Barcelony to i Frenkie może. Kolejny rok, może nawet dwa ma zarezerwowane. Jednak musi pamiętać, że z każdym bezbarwnym miesiącem będzie coraz bardziej obserwowany. Parasol ochronny części zaślepionych kibiców niedługo się może skończyć. Co wtedy?

Ktoś musi podążyć inną ścieżką niż wspomniany wyżej tercet. Czy to będzie Frenkie? Czy w końcu zacznie grać na miarę potencjału i kwoty za jaką został sprowadzony? Ja bym na to dzisiaj nie postawił ani grosza. Ale fajnie byłoby się miło zaskoczyć.

2

@KacperVEB a to mało było piłkarzy którzy w zespole X wyglądali dobrze a w zespole Y już nie? No ale wiadomo, to wina wszystkich tylko nie de Jonga. To wina Busquetsa, że Frenkie popełnia błędy w obronie. To wina Griezmanna, że De Jong w kreacji prezentuje poziom Andre Gomesa.

2

@KacperVEB "Jak ma zacząć dobrze grać gdy co chwile ma zmieniana role na boisku."

Biorąc pod uwagę, że na żadnej z nich nie grał dobrze to trenerzy szukali możliwości by go wykorzystać. Koeman starał się go nawet wykorzystać podobnie jak grał w Holandii i nadal grał beznadziejnie.

0

@Pawel13sz przecież BarcaInfo pisał, że trzeba go sprzedać nawet za 10M! A skoro on tak twierdzi to nie ma żadnego problemu!

0

@Progressive no wydaje mi się, że Barca A powinna notować nieco lepsze wyniki niż 7 zwycięstw w 15 meczach.

1

@Witekk10 zbawienie pomocy? Pisałem, że powinien być lepszy niż Arthur. To nie było zbyt trudne zadanie. No ale fakt, nie wyszło. Dosyć mocno nie wyszło.

Pjanic miał też pozwolić Frenkiemu wejść na wyższy poziom. No cóż, też nie wyszło.

Chodzi mi najbardziej o fakt, że tutaj większość komentarzy nadal jest o Sergio który był dzisiaj najlepszym piłkarzem Barcelony a na temat dramatycznej formy Frenkiego absolutna cisza.

0

@vangoor Griezmann miał udział przy 22 bramkach w tym sezonie. Gdyby odjąć rzuty karne wykonywane przez Leo Messiego to są na remis.

Busquets dzisiaj posłał kilka takich podań, jakich De Jong nie zdołał pokazać przez dwa sezony.

0

Ja mam jedno, bardzo proste pytanie.
Co w tym momencie wnosi do zespołu Frenkie de Jong?

0

@VamosBarca12 ale Ty oglądasz mecz, prawda? Bo Busquets akurat dzisiaj gra bardzo dobry mecz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?