cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kkbarca a dlaczego mielibyśmy wystawiać kogoś w miejsce naszego najlepszego pomocnika w dzisiejszym meczu?
0
@robsesh no też nie mam pojęcia jak Messi zmarnował tę okazję stworzoną przez Griezmanna.
0
@Dankhog no i ten emeryt jest przy piłce prawie dwa razy częściej. A mimo to De Jong traci piłkę dwa razy częściej. I to pomimo tego, że De Jong nawet nie próbuje posyłać dalekich zagrań.
0
@formentera2017 no niestety, Riqui miał 7 strat w pierwszej połowie. Ale niezła manipulacja, próbuj dalej.
2
Frenkie de Jong zanotował w pierwszej połowie jedynie 23 kontakty z piłką. Jest pod tym względem najgorszy w zespole Barcelony. Jeśli chodzi o piłkarzy Sevilli to jedynie En-Nesyri zanotował mniej kontaktów niż Frenkie.
Mówimy o środkowym pomocniku. Dramat.
Ale oczywiście będzie płacz o Busquetsa, klasyk.
34
Messi marnuje setkę, wylew obrony i 1:0.
Nowe, nie znałem.
0
Fajny ten Umtiti.
0
@Pawlak1992 może dlatego, że PiS zaraz zrobi tutaj drugie Węgry? Może dlatego powinien Cię martwić?
4
Tymczasem u naszego starego znajomego bez zmian. W erze Pochettino zagrał jedynie 20 minut w 8 meczach.
16
Moder i Karbownik debiutują w pierwszym składzie!
0
@Coutinho007 boże... Co to jest za fikolek. Po co w tym momencie miałby brać pod uwagę innych ludzi jeśli jest dogadany z Xavim?
1
@messi564 Firpo na prawej stronie, Mingueza w środku.
0
@VenoM no nie. Nowy zarząd przejmie władze 3 miesiące wcześniej.
0
@Tasde no zmiana akurat została przyspieszona o 3 miesiące.
0
@Wossi61FCB mówisz o tym który w poprzednich wyborach startował przeciwko Bartomeu?
3
@Avatarr dlatego też odbił się od Sevilli i nic nie pokazał w Alaves. Ma to sens.
0
@MaŁolat w obecnej dyspozycji Pjanica zapewne mógłby do zespołu wnieść nawet więcej niż Bośniak. No ale cóż, Ilaix zapewne został oceniony jako ten z większym potencjałem - dlatego to on dostaje szanse od Koemana.
0
@messi564 może i mają, z drugiej strony nie bez powodu z niej nie korzystają. Zidane wolał powołać trzeciego lewego obrońcę z rezerw.
1
@MesQueUnClub_87 Braithwaite dostał stosunkowo niski kontrakt, poza tym miał zostać szybko sprzedany. A wiadomo, im krótszy kontrakt tym więcej kombinowania ze strony innych klubów.
Pjanic na papierze miał być gwarantem jakości. W dodatku było zainteresowanie Chelsea czy PSG. Stąd i pozycja negocjacyjna lepsza.
Poza tym jest jeszcze jeden ważny aspekt. Amortyzacja transferu. Na dwuletnie umowie amortyzacja Pjanica kosztuje 30M. Na czteroletniej tylko 15M. A to akurat bardzo ważny aspekt.
2
@messi564 jeśli Jandro Orellana nawet nie treuje z pierwszym zespołem to Monchu tym bardziej nie miałby miejsca. Zwłaszcza, że on jest bardziej box-to-box jak Ilaix.
3
Jak wygląda sytuacja na prawej obronie w czołowych hiszpańskich klubach?
Atletico: Trippier - zawieszony.
Real Madryt: Carvajal, Odriozola, Lucas - kontuzjowani.
Barcelona: Dest, Roberto, Solano, Rosanas - kontuzjowani.
No cóż, ten sezon nie oszczędza prawych obrońców. W Atleti na pozycji prawego wahadłowego występuje teraz Marcos Lloretne, w Realu Madryt najprawdopodobniej będzie musiał zagrać tam Mendy a my oglądamy Mingueze...
1
@Lub567 a kto wtedy będzie grał w obronie?
1
@puyol_presidend5 Dusan Tadic 7.89
Steven Berghuis 7.85
Adam Maher 7.84
Teun Koopmeiners 7.67
0
@SergioTomas Collado jest lewonożny a Konrad może mieć zbyt wielkie braki w defensywie. Mimo wszystko Ilaix czy Matheus mają jakieś pojęcie na temat obrony. Choć z drugiej strony... Teoretycznie przy zmianie ustawienia na 3-5-2 byłoby to możliwe. Setien próbował robić wahadłowego z Ansu, z Dembele były podobne plany. Wtedy w defensywie zostaje Lenglet po lewej, Umtiti centralnie i Mingueza bliżej prawej strony. Coś na wzór ustawienia Tuchela z pierwszego spotkania w Chelsea gdzie Azpiliqueta był trochę fałszywym stoperema Hudson-Odoi fałszywym wahadłowym.
Wtedy teoretycznie pozbywamy się problemu wyprowadzenia piłki przez lewonożnego stopera bliżej prawej strony. W praktyce wystarczy jedynie ograniczyć Mingueze w ofensywie. No jest to jakieś wyjście.
0
@SergioTomas ja bym chciał zobaczyć na tej pozycji któregoś z pomocników. Problem w tym, że do wyboru jest Moriba albo Matheus...
1
@MaTt_BarcaFan przecież w Atletico też wypadło już kilku piłkarzy, w Realu jeszcze większy szpital. W La Liga jest pod tym względem w miarę sprawiedliwie.
2
@Miszcz Textu FCB na boku obrony rezerw gra nominalny środkowy pomocnik. I jest to właściwie jedyna opcja.
5
@JarekS no jest jeszcze Arnau Comas który rozgrywa naprawdę niezły sezon i Mika Marmol.
5
Teun Koopmeiners - 23 lata - kapitan AZ Alkmaar.
- Nominalnie defensywny pomocnik, czasami jednak występuje na pozycji stopera.
- 182 cm wzrostu, lewonożny zawodnik.
- Czwarty najlepiej oceniany piłkarz Eredivisie według SofaScore.
- 61.4 celnego podania na mecz.
- 6.1 dokładnych długich podań na mecz.
- 5.1 wygranych pojedynków na mecz.
- 11 bramek i 4 asysty w tym sezonie (5 bramek z rzutów karnych, 2 z bezpośrednich rzutów wolnych).
- debiut w reprezentacji Holandii w październikowym starciu z Meksykiem.
- kontrakt do 2023 roku.
Jest tutaj ktoś, kto w miarę regularnie śledzi Eredivisie i byłby w stanie coś więcej o nim powiedzieć? W kompilacjach widać w nim piłkarza który nie boi się gry pod wysokim pressingiem rywala, do tego dysponuje całkiem niezłym długim zagraniem. Generalnie już od dobrych 2-3 lat zbiera bardzo pozytywne opinie. W lecie były doniesienia, że znajduje się na liście życzeń Milanu i Leeds. Tylko jak u niego z defensywą? Czy byłby w stanie odnaleźć się w klubie pokroju Barcelony? Profil piłkarza teoretycznie mógłby pasować do naszego ustawienia.
Temat następcy Busquetsa byłby bardzo trudny nawet przy sporym budżecie transferowym. A w obecnej sytuacji już całkiem... Jandro Orellana mimo świetnej postawy w rezerwach nie dostaje od Koemana szans nawet na treningach. Ilaix Moriba podobnie jak Frenkie de Jong zmierza w kierunku piłkarza box-to-box.
1
@Rust_Cohle a jaki cel miałaby analiza piłkarza co do którego wszyscy są zgodni? Coś takiego nie wnosi absolutnie nic do dyskusji. De Jong budzi skrajnie opinie, jego gra jest nieco trudniejsza do oceny stąd i większy potencjał do analizy czy dyskusji.
No ale o jakiej dyskusji my mówimy jeśli 95% strony nie wie jak dyskutować. Po czym wyskakuje taki jeden i twierdzi, że nie można analizować piłkarza bo jeszcze wyjdzie, że popełnia jakieś błędy. No ludzie... Czy wy jesteście poważni?
Skoro macie z @Janiama taki problem to proszę bardzo. Ty w następnym meczu masz zrobić analizę Busquetsa, @Janiama robi analizę Jordiego Alby. Z osób które polecają jego post wybierzcie jeszcze kilka osób i niech każdy z was zrobi analizę innego piłkarza. Będzie po problemie. A jeśli nie to nie mówcie innym co mają robić jeśli wy nie robicie absolutnie nic.