0

@Pablit nie no, ja wysiadam. Wyżej masz wyjaśnione.

@priest9999 oj tak, +1.
Przecież ten pseudo plan finansowy Laporty był pełny takich absurdów, że to można było porównać do projektu sportowego Bartomeu.

3

@Fawrf brakiem szacunku to było gadanie o Pogbie w 2015.

0

@Kapitan_SW to niezły profesjonalizm i doświadczenie. Przecież nazwisko osoby odpowiedzialnej za dział sportowy to absolutna podstawa. To ona odpowiada za obszar sportowy który tak leży w ostatnim czasie. Zwłaszcza, że sytuacja jest jaka jest.

Na poziomie sportowym u Laporty nie wiadomo absolutnie nic. Nie wiadomo nawet jak będzie przebiegał proces rekrutacji piłkarzy.

0

@ksobi no nazwisko dyrektora sportowego akurat mógłby podać.

0

@MesQueUnClub_87 przeczytaj odpowiedzi wyżej, tam już jest odpowiedź na Twoje pytanie.

@Witekk10 czyli lepiej się chwalić rzeczami na które nie miało się żadnego wpływu niż mówić o swoim projekcie? Aha, no ma to sens.

0

@Witekk10 no to nie do końca tak działa. Wtedy może być większa prowizja dla agenta do zapłacenia. Poza tym brak stopera może spowodować gorszy wynik sportowy. A wtedy strata finansowa będzie wyższa niż te 3M.

Sytuacja w defensywie jest zła. Takie są fakty. Jeśli Koeman prosi o obrońcę to wypadałoby chociaż się o niego postarać.

1

@ksobi a w tej bajce były smoki? Przecież kandydaci na prezydenta OD ZAWSZE negocjowali warunki transferów którymi się chwalili w kampanii. Taki Laporta w 2015 był już ugadany z Mendesem odnośnie transferu Andre Gomesa. Nie mówiąc już o Pogbie.

Dlatego co dziwnego w tym, że Font dogadał się z City?

4

@Witekk10 a kto miałby wydać teraz 3M? Przecież płatność miałaby być odłożona na przyszłość a sam piłkarz nawet by nie brał pensji na początku.

@MesQueUnClub_87 mówię o tym gościu który w przeciwieństwie do Laporty robi COKOLWIEK. W dodatku to czego oczekuje choćby trener.

5

@sokot zdrowie Umtitiego to zagadka. Koeman oszczędza go do tego stopnia, że można mieć pewne wątpliwościami odnośnie stanu jego zdrowia. Co jeśli nie jest w stanie grać dwóch spotkań pod rząd? Pique wracając w tym wieku po ciężkiej kontuzji jest równie wielkim znakiem zapytania. Zostaje więc Lenglet bez formy, Araujo który miał kilka urazów w tym sezonie i Mingueza który nie prezentuje odpowiedniego poziomu i w dodatku musi latać po bokach.

No ja jestem w stanie zrozumieć dlaczego Koeman chce Erica już teraz.

0

@Witekk10 masz niżej, dogadał się z City. Można? Można. Tylko trzeba chcieć. A z tym u Laporty był problem.

Dlatego pewnie nic z tego nie będzie.

7

Ależ to wymowne, podczas gdy Laporta czwarty raz się chwali, że za jego kadencji Real nie wygrał Ligii Mistrzów, Font ogarnia transfer na którym zależy Koemanowi. W dodatku na znakomitych warunkach finansowych.

No i warto przypomnieć, że w tym samym czasie Laporta nie potrafił nawet zaprezentować dyrektora sportowego. Na 3 dni po pierwotnej dacie wyborów.

12

@adasko1998 nic z tych rzeczy. Oczywiście sytuacja klubu jest zła, nawet bardzo. Jednak bankructwa czy inne degradacje są właściwie wykluczone. Po prostu nie należy się spodziewać żadnych Haalandów czy innych sporych transferów.

Jeśli mam się bawić we wróżkę to będzie podobnie jak przy okazji Desta. Sprzedamy piłkarza X to kupimy Y za 80% tego co dostaliśmy. Do tego jeśli będzie można na kimś zarobic to to zrobią. Czyli Emerson, Trincao, Firpo, Pjanic, Coutinho będą na 100% wypychani z klubu. Umówmy się, ich brak w kadrze zbyt mocno odczuwalny nie będzie. A spokojnie da się ze 100M na nich wyciągnąć. Nawet jeśli nie uda się sprzedać wszystkich. Spoiler: nie uda.

Do tego jeszcze więcej okazji dla wychowanków i Barcelona przetrwa ten kryzys. Niezależnie od tego kto wygra wybory. Zwłaszcza, że jest jeszcze kilka innych możliwości by pozyskać pieniądze. Ale o tym już odsyłam do obietnic wyborczych.

3

@Pawlak1992 To, że 15 lat temu miał sukcesy nie znaczy, że dzisiaj jest odpowiednią osobą. A patrząc po jego wypowiedziach no to cóż, jest odklejony od rzeczywistości. Wczoraj miały być wybory. Nadal nie ogłosił nawet dyrektora sportowego.

7

No tak, to zasługa Joana Laporty, że Real Madryt odpadał z takim Monaco, Juventusem, Arsenalem, Bayernem, Roma, Liverpoolem czy Lyonem - najczęściej w 1/8 LM.

Niesamowite, że są ludzie którzy go traktują poważnie.

0

@priest9999 oj wybacz, nie wiem dlaczego od razu pomyślałem o Griezmannie. Mój błąd!

0

@Xavyol nie no, aż tak to nie. Pamiętajmy, że gadamy o dzieciaku który musiałby prędzej czy później wpaść w dołek czy się po prostu zaciąć. Ale takie 10+4 brałbym w ciemno.

@kaamil1910 taki kwartet byłby jeszcze możliwy do pogodzenia. Jednak czy chcemy sadzać Pedriego na ławce? No ja mam wątpliwości. No ale to już jednak chyba zmartwienie najbardziej Griezmanna, nie Koemana.

0

@priest9999 transfermarkt liczy asystę przy bramce w starciu z Cadiz, no ale przy trafieniu samobójczym asysty raczej nie są liczone. Tak samo jak Alba nie ma asysty przy bramce De Jonga z Sociedad w lidze gdzie był rykoszet od obrońcy.

@Tomo1989 gol/asysta co 126 minut. Do tego 3 wynik w zespole mając rozegranych 44% minut. No to nie jest beznadziejny wynik.

23

Klasyfikacja kanadyjska piłkarzy Barcelony po rozegraniu 28 spotkań pod wodzą Koemana.

18 = 14 goli + 4 asysty - L.Messi
14 = 9 goli + 5 asyst - A.Griezmann
9 = 6 goli + 3 asysty - O.Dembele
8 = 4 gole + 4 asysty - F.de Jong
7 = 6 goli + 1 asysta - M.Braithwaite
7 = 5 goli + 2 asysty - Ansu Fati
7 = 3 gole + 4 asysty - Pedri
7 = 1 gol + 6 asyst - Jordi Alba
5 = 3 gole + 2 asysty - P.Coutinho
3 = 1 gol + 2 asysty - S.Roberto
2 = 1 gol + 1 asysta - S.Dest
1 gol - R.Puig
1 gol - G.Pique
1 gol - R.Araujo
1 gol - C.Lenglet
1 asysta - J.Firpo
1 asysta - F.Trincao
1 asysta - O.Mingueza

1

@abram3k mimo wszystko Pique. Dalej Umtiti, Lenglet i na szarym końcu Mingueza.

No ale nie wiadomo czy Pique będzie jeszcze w stanie grać na najwyższym poziomie, czy mu się będzie chciało grać. Nie wiadomo też jak będzie wyglądało kolano Umtitiego. Obawiam się, że nie bez powodu miał dłuższą przerwę po poprzednim występie i mimo wszystko nie będzie można go traktować w kategorii pierwszego stopera.

Lenglet może i wróci do formy, jednak to raczej nie jest materiał na pierwszy skład. Nawet jeśli w poprzednim sezonie miał swoje momenty i potrafił przez dłuższą chwilę zmyć łatkę (maks. trzeciego wyboru). No i Mingueza który z braku laku może łatać braki, może nawet z czasem ogarnie faktycznie poziom i rozwinie się na miarę Nacho z Realu. Fajnie by było. Ale w tej chwili... No czwarta, piąta opcja w poważnym klubie.

Mam spore oczekiwania wobec Erica Garcii, na papierze może całkiem fajnie pasować do dzika Araujo. Jest mega inteligetny i dobry technicznie, potencjał na dobry duet jest.

1

@DanielOOL a co jeśli trzeci kolejny trener nie był w stanie go tego nauczyć? Nie każdy piłkarz jest w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia. Czasami może po prostu brakować potencjału w tym konkretnym kierunku. Podać piłkę i zrobić efektowny drybling potrafią dzieciaki na podwórku. Na najwyższym poziomie w piłkę gra się głową, nie nogami.

@itmustbejoke tylko kilkaset minut w seniorach? A myślałem, że Segunda B gra w rozgrywkach seniorskich. Pomijam już kwestie tego, że akurat nad tym aspektem pracuje się na treningach.

@Tomo1989 ale sam odbiór Puig przecież posiada. Tu nie chodzi stricte o umiejętność odbioru piłki a o odpowiednie poruszanie się, ustawienie i podejmowaniem decyzji. Wspomnieni trenerzy szanują przede wszystkim inteligentnych piłkarzy. Dlatego wyszydzany tutaj Busquets cały czas cieszy się szacunkiem trenerów.

1

@norbi77 no tak to właśnie wygląda, Puig pod wieloma względami nadal wygląda jak junior. I nie chodzi mi tu o warunki fizyczne, nie one są problemem. Choćby dlatego jak już Setien postawiłem na Puiga w starciu z Atelti to z trzema defensywnymi pomocnikami za plecami którzy mieli tuszować jego braki.

Jeśli Puig nie nauczy się gry na poważnie to zostanie mu najwyżej wchodzenie na ostatnie minuty. O ile ktoś mu wyraźnie nie pokaże wcześniej drzwi.

1

@MaŁolat ale klub chciał go sprzedać, była oferta z Fulham na 18M. Ale sam piłkarz się nie zgodził. Taki fenomen w jakimś Fulham? Wolał Benfice. Verthongen? Otamendi? Kim oni są przy Todibo?

2

Czy to ten sam Cancelo który według La Rambli nie byłby żadnym upgrade względem Semedo?



No cóż, mnie też w sumie Joao w tym sezonie mocno zaskoczył. Żeby nie było.

1

Super ten dyrektor sportowy Ale może pora by tak ogłosić kto nim będzie? Jutro miały być wybory. A tu jak informacji nie było tak nie ma. No ale ważne, że plakaty w Madrycie wisiały.

0

Komentarz usunięty

1

Droga @Moderacja pod który punkt regulaminu podchodzi zwracanie uwagi na brak zrozumienia czytanego tekstu?

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

@Coutinho007 przecież to Ty obrażasz i umniejszasz piłkarzowi Barcelony na każdym kroku.

0

Komentarz usunięty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?