cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Pablit szkoda, że oprócz warunków fizycznych nie ma też głowy i podstawowych umiejętności defensywnych.
0
@Coutinho007 no właśnie nie wiem czy aż tak kluczowe. Jasne, Pique niezależnie od formy powinien być lepszy niż Pique czy Mingueza. Tylko czy Griezmann po prawej stronie będzie tak dobry jak jest ostatnio po lewej? Oczywiście zakładając, że Ansu wraca do składu. Choć z drugiej strony... Lepiej mieć na ławce Ansu niż Braithwaite. Niezależnie od wszystkiego.
3
@Esteban_ i to jest coś czego strasznie mi brakowało w ostatnich latach. Masa mobilności i wymienności. Przecież tu raz Dembele przebija się z prawej strony, zaraz robi rajd lewym skrzydłem a kończy z asystą drugiego stopnia z prawej strony. De Jong zaczyna akcję z własnej połowy by zaraz kończyć akcję w polu karnym.
Wiadomo, że nie wszystko jeszcze wygląda tak jak powinno. Powrót Araujo dał ogromny impuls defensywie, jednak wciąż trzeba jeszcze popracować nad bokami. Do tego środek pola powinien troszkę się poprawić w defensywie a będzie naprawdę super.
1
@MarioVeB! mam wątpliwości czy Griezmann dobije do 20 bramek. Jednak jestem pewny, że czego nie strzeli to nadrobi asystami. O ile oczywiście koledzy nie będą marnować takich zagrań jak w ostatnim spotkaniu...
1
@domisiek114 jasna sprawa, zwłaszcza biorąc pod uwagę samą grę Atleti które gra po prostu lepiej od nas. W samej lidze mają zaledwie jedną bramkę mniej niż my. Przy czym tak jak wspominałem, Griezmann miał sporo okazji których po prostu nie wykorzystał.
2
@Coutinho007 zdecydowanie poprawił też skuteczność, podobnie jak Messi. Ta ich różnica w xG jeszcze kilka tygodni temu była zdecydowanie bardziej na minusie. Teraz jeden i drugi zbliżyli się do minus jednej bramki, przy czym wciąż Leo wypada troszkę gorzej. Ale jeśli mam obstawiać to prędzej Leo wejdzie na kolor zielony. Nawet mimo marnowania takich okazji jak ostatnio...
17
Jak wyglądają w tym sezonie liczby Suareza i krytykowanego Griezmanna?
Luis Suarez - 14 bramek - 2 asysty - udział przy bramce co 93
min.
Antoine Griezmann - 10 bramek - 6 asyst - udział przy bramce co 131 min.
Wiadomo, biorąc pod uwagę liczbę minut to Luis Suarez wciąż notuje zdecydowanie lepsze liczby. Z drugiej strony należy brać poprawkę na fakt, że Luisito jest punktem odniesienia najlepszego zespołu w La Liga. Griezmann za to grał już na czterech pozycjach w tym sezonie. Do tego dobrze wiemy jak wygląda Barcelona w tym sezonie...
Suarez jest też pierwszym wykonawcą stałych fragmentów czego efekt widzieliśmy w ostatniej kolejce (łącznie ma 2 bramki z rzutów karnych i 1 bramkę z wolnego). Jednak warto pamiętać, że Griezmann też miał ku temu okazję. Gdyby wykorzystał swoje okazje to dziś mógłby mieć spokojnie trzy bramki więcej.
------------------
O ile wyżej można postawić pomiędzy nimi znak równości, o tyle są też nieco inne liczby które niestety działają bardzo mocno na niekorzyść Francuza. Jeśli spojrzymy na wskaźnik xG (oczekiwane bramki) to niestety Urugwajczyk deklasuje Griezmanna.
Luis Suarez - 9.10 xG - 14 bramek ligowych.
Antoine Griezmann - 7.08 xG - 6 bramek ligowych.
Wychodzi na to, że Suarez strzelił 5 bramek "więcej niż powinien", Griezmann zaś "powinien" mieć jedną bramkę więcej.
------------------
Jaki z tego wniosek? Z jednej strony Griezmann jest krytykowany trochę dla zasady, z drugiej strony trochę jednak zasłużenie. Czyli jakiekolwiek wnioski z tego wywodu nadają się do kosza. I po co ja marnowałem na to czas?
15
@Maniek9444 ale zdajesz sobie sprawę, że piłkarz też ma coś do powiedzenia? Przecież Barcelona zaakceptowała w lecie ofertę Fulham. Była mowa o 18M. Chcieli go tam sprzedać ale sam zawodnik stwierdził, że on jest zbyt fenomenalny by grać w jakimś Fulham i wolał Benfice.
31
@Emhyr jak to jest, że nikt nie chce piłkarza który w pierwszej części sezonu 3/4 czasu się leczył i zagrał dwa mecze? Jak to jest, że nikt nie chce kupić gościa który w karierze ma więcej opuszczonych spotkań przez urazy niż faktycznie rozegranych spotkań? Jak to jest, że nikt nie chce kupić obrońcy który de facto nie potrafi bronić? Jak to jest, że nikt nie chce kupić piłkarza który według ostatnich doniesień ma IQ na poziomie liczby swoich występów?
Nie mam pojęcia.
3
@Bocheno1 myślę, że to już jest ten moment by uznać, że Araujo > Maldini. A jak wyżej już ktoś wspomniał, Złota Piłka 2021 to już chyba formalność.
15
@Coutinho007 Firpo był najlepszym lewym obrońcą La Liga obok Alby, do tego naprawdę doskonale wyglądał w ofensywie. Przy czym został sprowadzony na naprawdę dobrych warunkach finansowych.
Denis Suarez na każdym kroku był chwalony choćby przez Inieste, miał naprawdę fenomenalny okres w Villarreal i wszystko wskazywało na to, że może być dobrą alternatywą a być może nawet następcą Andresa.
Arda był sprowadzany na wyraźne życzenie trenera. Do tego wydawał się połączeniem cech Rakitica i Iniesty. W środku pola może i się nie sprawdził, jednak na skrzydle dawał liczby.
O Andre Gomesa walczyły największe kluby, rok wcześniej chciał go nawet uwielbiany tu Laporta. Jasne, tutaj można było mieć zdecydowanie więcej wątpliwości czy chłopak pasuje do zespołu, jednak przy wspomnianej wyżej trójce takich wątpliwości w momencie transferu nikt nie miał. Zwłaszcza jeśli mowa o Denisie który przecież przyniósł spory zysk na swoim odejściu.
0
@Kapitan_SW no w sondażu Freixy miał znacznie niższe poparcie. A liczba podpisów ma takie znaczenie porównywalne dla znaczenia Puiga w Barcelonie.
@grabor8 mysle, że niektórzy pamiętają wotum przeciwko niemu. Pamiętają też aferę ze śledzeniem piłkarzy na które poszły klubowe pieniądze.
1
@Kapitan_SW 50% poparcia pośród osób z których spory odsetek nawet nie wiedział kiedy są wybory. Ahhh.
4
@BarcaInfo dopiero co twierdziłeś, że kwota Dembele to za cztery lata? Manipulacja czy już sam siebie kopiujesz z błędami?
Poza tym wliczanie w to cen to jedno wielkie "XD".
1
@BarcaInfo no nie, Font chyba nie wymyślał, że w ciągu dwóch lat zredukuje dług do 270M. A absurdów tam jeszcze kilka było. Nie mówiąc już o podwojeniu liczby sponsorów.
0
@Gaz a czy Busquets więcej zarabia niż kosztuje? Griezmann? De Jong?
No obawiam się, że nie. Messi to historia klubu. Poza tym sportowo coś tam czasem jeszcze chyba daje :)
1
@sintesox no to skoro rozliczamy go za tworzenie zagrożenia to zdobyta bramka i wykreowane 2 setki to nie jest zagrożenie?
2
@BarcaInfo celowo na ostatnią chwilę żeby nikt nie mógł się przyczepić, że nic nie ma? Pomijając, że projekt ekonomiczny w jego przypadku to jedno wielkie "XD".
2
Btw, kontrakt wcale nie musiał wypłynąć z klubu. Kopie ma również La Liga. A to ponoć im footballeaks wykradło dane w 2018 roku.
6
Sprawa raczej powinna być oczywista.
Griezmann MOTM.
Bramka na wagę zwycięstwa, wykreowane dwie setki dla Messiego i Pjanica. Naprawdę konkretny mecz ze strony Francuza.
6
@busquets5 średni iloraz inteligencji na tej stronie jest zbliżony do liczby asyst Nelsona Semedo.
0
@karci0 tego który nie bardzo umie bronić? Tego który w powietrzu za bardzo nie powalczy?
Lenglet jest jaki jest ale w powietrzu się bardzo przyda. Zwłaszcza, że Umtiti też zbyt wysoki nie jest.
12
Nelson Semedo przez pierwsze dwa sezony w La Liga i Lidze Mistrzów nie zanotował ani jednej asysty.
Oscar Mingueza w tym sezonie ma na koncie już dwie asysty. To jego 18 mecz w klubie.
0
@KacperVEB racja, grał beznadziejnie.
0
@KacperVEB w rezerwach często grał na boku.
2
@Elosek jeśli uważasz, że Busquets się nie wyróżnia w kreacji to masz dwie opcje.
1) zacznij oglądać mecze.
2) udaj się do okulisty na poradę.
0
@tmQbassive rok nie wystarczy? Przecież on sytuacje marnuje mniej więcej od odejścia Valverde.
0
@amanter szkoda tylko, że według modelu xG to Messi marnuje więcej okazji. Nawet jeśli ostatnio się pod tym względem poprawił.
1
@amanter a powinien mieć więcej.
4
Leo marnujący setkę? Nowe, nie znałem.
Pod względem skuteczności jest w tym sezonie tragiczny. Fakty.