1

@patrykzmc2000 Stones i Otamendi? Żartujesz, prawda? Ake jest szykowany jako zmiennik Laporte lub lewy obrońca. A City potrzebuje kogoś do pary z Francuzem. Pod koniec sezonu to właśnie Garcia był pierwszym wyborem Pepa stąd chęć pozyskania stopera jest całkiem logiczna.

9

Dzień dobry, mamy 21 września.
Być może to właśnie dzisiaj Nelson Semedo przestanie być piłkarzem FC Barcelony!

2

@sokot Denis Suarez też się upierał, że zostanie i chce walczyć o miejsce w kadrze. A mówimy o piłkarzu który w wieku Puiga robił świetną robotę na poziomie La Liga i Ligi Europy.

0

@Qexi miałem oczywiście na myśli sezon 21/22 gdy Emerson już wróci do Barcelony i będzie rywalizował z Destem. W tym sezonie Roberto wciąż będzie pierwszym wyborem na boku.

2

@Bartek22 na środku ataku jest nadal Suarez i Braithwaite. Jeśli ich nie uda się wyrzucić to nie ma sensu brać Depaya. Na środku obrony sytuacja jest gorsza bo naszym jedynym zmiennikiem jest Araujo.

1

@maatiixx co miałby zapewnione w Barcelonie? Koeman we wszystkich meczach stawiał na Roberto, był też bardzo zadowolony z jego postawy na treningach. Semedo znów czekała ławka.

0

@normasubiektywna ale ja ograniczam się przy tym porównaniu jedynie do sytuacji podczas wypożyczeń gdzie trenerzy wybierali piłkarzy lepszych w defensywie jego kosztem. Paradoksalnie w lepszym zespole mógłby grać więcej z uwagi na swój profil.

0

@Odcinkowy Pjanic dopiero dochodzi do formy po chorobie, na przestrzeni całego sezonu to on powinien grać obok De Jonga.

Rewolucja mogła być planowana już wcześniej. Pedri i Trincao to poważne wzmocnienia które mogą wiele wnieść do zespołu.

1

@maatiixx nie, przewrócenie się w polu karnym to nie jest asysta.
@VenoM dziekuje za ten jakże merytoryczny i wiele wynoszący do tematu komentarz.
@Bagsik88 zostaw trolli w spokoju.

0

@Qexi na Wague już raczej nikt nie liczy. Zwłaszcza patrząc na obrany kierunek wypożyczenia. A Roberto w takim układzie rozwiązuje problem defensywnego pomocnika.

0

@Qexi tak, ze względów ekonomicznych. Emerson jest piłkarzem Barcelony i nie musimy za niego płacić drugi raz. Wartość Desta będzie jedynie rosnąć więc jeśli mamy inwestować w rywala na przyszłość dla Brazylijczyka to właśnie teraz.

0

@Odcinkowy dosyć dziwne wnioski biorąc pod uwagę, że zagraliśmy dokładnie 0 oficjalnych spotkań.

A Ty juz zdołałeś ocenić ile grają młodzi, że Busquets jest w wyjściowym składzie. Ciekawe.

No i zabawny jest ta część o braku transferów. Pjanic, Trincao, Pedri, awans choćby Araujo. Mało? To dwa kolejne transfery są w drodze.

0

@nergal34 ale zdajesz sobie sprawę, że Puig grał w sparingach, prawda?

No i racja, w trójce pomocników powinien dostawać wiele szans. Problem w tym, że teoretycznie to gramy dwoma środkowymi pomocnikami a tutaj już się chłopak nie nadaje.

4

@Qexi ciężko być gorszym od kogoś kto nie umie ani bronić, ani atakować, ani nawet myśleć na boisku. Na dzisiaj Emerson prezentuje wyższy poziom, jednak transfer Desta jest zrozumiały ze względów ekonomicznych.

Transfer Garcii nie ma na celu zbawienia defensywy a jest strategicznym zabezpieczeniem przyszłość klubu. Zwłaszcza, że Eric nie obniżał poziomu zespołu grając w City i nawet załapał się do reprezentacji.

0

@Huberc1kk im wyższy poziom tym trudniej o wzmocnienia. Przecież to logiczne.

A jeśli do zespołu z dołu tabeli kupujesz reprezentantów Portugalii to chyba nie dziwne, że klub robi sportowy awans.

1

@CzescCzolem no nie, to nie jest polityka transferowa a zabawka do zarabiania pieniędzy przez Mendesa.

9

@Janiama Dest słabszy od Semedo raczej nie będzie. Zwłaszcza, że titularem i tak będzie Roberto. A Firpo nikt nie wypożyczy z jednego prostego powodu. Po co?

2

@Hushovt mówi się o 38-40M.

0

@Tomo1989 żadnego Wijnalduma nie będzie, zostaje w LFC. I co ma Bayern do Desta? U nas ma łatwiejszą drogę do składu i raczej nie bez powodu wrzucał na insta zdjęcia w ubraniach Barcelony.

0

@damiano16398 priorytetem jest Eric Garcia i to pewnie jego pozyskają. Transfer Depaya nie ma sensu biorąc pod uwagę obecność Suareza i Braithwaite w kadrze. A niestety nie bardzo jest co z nimi zrobić. Jeśli się uda pozbyć obu to być może w ostatnich dniach coś będziemy działać.

5

@Coutinho007 Semedo to idealny przykład, że w piłkę gra się głową a nie stopami. Patrząc na atrybuty fizyczne i techniczne widzisz chłopaka który ma wszystko by być lepszym niż Marcelo.

A później patrzysz jak się ustawia, jakie podejmuje decyzje i widzisz chłopaka w podwórka a nie poważnego piłkarza.

4

@Encore Roberto na samym początku przygody jako boczny obrońca był fenomenalny, wtedy spokojnie mógł uchodzić za TOP5, może nawet TOP3 na swojej nowej pozycji. Rzecz w tym, że poziomu na dłużej nie potrafił utrzymać i teraz prezentuje najwyżej solidny poziom.

No ale wciąż znacznie wyższy niż Semedo. Dlatego nie dziwne, że w ostatnich latach klub tak usilnie sprowadzał utalentowanych prawych obrońców. Wague, Emerson, walka o Cuoto a teraz starania o Desta.

18

Wiele wskazuje na to, ze Nelson Semedo w najbliższych dniach pożegna się z Barceloną. Jak wyglądały jego liczby w rozgrywkach La Liga?

- 3 sezony;
- 82 mecze (5194 minuty);
- 2 asysty (asysta co 41 spotkań / 2597 minut);
- 2 bramki (bramka co 41 spotkań / 2597 minut);
- 27 kluczowych podań (kluczowe podanie co 192 minuty);

Średnia ocena whoscored.com:
- 17/18 - 6.73
- 18/19 - 6.68
- 19/20 - 6.79

Przypomnijmy, że w sezonie 18/19 był NAJGORSZYM obrońcą w całej Lidze Hiszpańskiej pod względem kluczowych podań. Żaden boczny obrońca nie zanotował słabszego wyniku.

I tak, Semedo przez 3 lata gry w La Liga zanotował całe DWIE asysty.
Dla porównania, Sergi Roberto w tym samym czasie zanotował DWANAŚCIE asyst z pozycji prawego obrońcy. Sześć razy więcej. Sześć.

Dane z portalu whoscored.com.

1

@kamiVeB jeśli gdzie indziej nie będzie zaangażowany to za trzy lata zobaczymy go w Rakowie Częstochowa a nie w poważnej piłce.

1

@Bartek22 prawda jest inna?

Polecił mu znalezienie nowego zespołu? Prawda.
Poinformował, że w tym sezonie nie będzie mógł liczyć na zbyt wiele minut? Prawda.

5

@patrykzmc2000 Mendes zasługuje na pomnik pod Camp Nou. To się dzieje!

1

@Stanio87 najpierw był grany temat Las Palmas czy Valencii, późnej faktycznie wydawało się, że trafi do MLS a koniec końców po sadze z Lazio trafił do Sociedad.

1

@normasubiektywna ja się obawiam powtórki z Sampera który jakość czysto piłkarską może i miał o wiele wyższą, jednak trenerzy woleli zamiast niego stawiać na wyrobników.

0

@Pablit póki co jedynie Font zaprezentował swój projekt. Jest jaki jest, jednak od samego początku jasno mówi o swoim planie na klub.

A reszta albo milczy, albo nic nie mają...

0

@normasubiektywna pewnie tak. Jednak jeśli ma gdzieś iść to do jakiegoś lepszego zespołu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?