0

@messi564 nikt nie zapłaci całości jego wynagrodzenia. Trzeba mieć nadzieję, że ktoś zbliży się chociaż do połowy. Ewentualnie sam zawodnik zgodzi się na niższe wynagrodzenie.

0

@messi564 priorytetem dla zarządu było wzmocnienie defensywy. Po zamknięciu Desta być może ruszą po Depaya. Pytanie tylko czy budżet pozwoli, czy przypadkiem nie będzie trzeba najpierw zamknąć odejść Todibo i Rafy. Bo wątpię, że uda się pozbyć Braithwaite.

3

@VenoM bo mamy jedynie trzech środkowych obrońców z czego jeden na najwyższym poziomie nie zagrał prawie wcale.

3

@Agent005 zdecydowana większość zapomina, że w meczach ligowych ma ogół nadal wyglądał świetnie. Wiadomo, że na te najważniejsze spotkania już nie powinien wychodzić jednak wciąż jest wartościowym piłkarzem w kadrze.

10

@KapiFCB Eric w przeciwieństwie do Todibo potrafi bronić. W dodatku pod względem wyprowadzenia piłki jednak jest nieco lepszy od Araujo. Czyli można powiedzieć, że jest połączeniem atutów jednego i drugiego.

1

@Coutinho007 poprzeczka jest ustawiona bardzo nisko. Poza tym nawet jeśli się nie sprawdzi na boisku to pod względem marketingowym będzie strzałem w 10.

2

@doc Romano na instagramie podał, że trwają rozmowy a Barcelona szykuje kolejną ofertę.

1

@VenoM rocznik 96.

0

@Fhaku bla, bla, bla. Skoro jest tak słaby to dlaczego w ostatnich sezonach robił tak dobre liczby na boku obrony?

23

El Clasico U23.

- Barcelona:
https://pbs.twimg.com/media/Ei4KnuSXcAYik0c?format=png&name=small

- Real Madryt:
https://pbs.twimg.com/media/Ei4KruPWAAESoIL?format=png&name=small

-----
Tyle mówiło się o "drugim Milanie" a wychodzi na to, że Barcelona może się pochwalić bardzo ciekawym składem młodych piłkarzy. Wiadomo, że nie wszyscy się sprawdzą na najwyższym poziomie. Jeśli połowa z nich utrzyma się w pierwszym zespole Barcelony na dłużej to będzie można uznać to za spory sukces.

0

@barcelonaLM chciałbym aby Dest chociaż zbliżył się poziomem do Roberto.

0

@Coutinho007 sam talent nie zawsze wystarczy. Potrzebne są też umiejętności czy mimo wszystko doświadczenie. Ansu dostał się do kadry teoretycznie przez zbieg okoliczności. Nie było wobec niego żadnych oczekiwań, że już teraz wniesie jakość.

Dest jednak przychodzi za spore pieniądze i jego zadaniem jest jednak naciskanie na Roberto i prezentowanie wystarczającego poziomu by już teraz grać na wysokim poziomie. Nie będzie żadnych wymówek.

22 mecze w Eredivisie to trochę mało by być gwarantem poziomu. To, że klub go chce jest oczywiste. Jednak sam piłkarz nie powinien naciskać na transfer już teraz a w jego przypadku od dawna było wiadomo, że chce odejść już teraz. Jeszcze zanim na dobre ruszył temat Barcelony i Bayernu.

A co do Daviesa to niektórzy o nim słyszeli! Warto zauważyć, że debiutował jako 15 latek w MLS. Debiut w tak młodym wieku przynosi zainteresowanie. Zwłaszcza, że MLS to nie liga Norweska czy Polska, jakieś zainteresowanie nią jest. No i Davies mimo wszystko też na tym boku obrony znalazł się trochę z przypadku.

1

@damianex10 w poprzednim sezonie był pierwszym wyborem Ten Haga w Ajaksie, łatwo było o nim usłyszeć. Zwłaszcza, że już od jakiegoś czasu mówiło się o nim jako jednym z ciekawszych bocznych obrońców młodego pokolenia.

Problem w tym, że wiele osób robi z niego zbawcę i piłkarza lepszego od Roberto (no cóż, nie, nie jest lepszy). No ale chłopak ma talent, ma ciąg na bramkę i wydaje się być w miarę ogarnięty. Choć nie podoba mi się fakt, że dosyć wcześnie ma parcie na transfer wyżej. Kolejny sezon w Amsterdamie byłby dla niego bardzo ważny. Żeby tylko nie skończył jak młody Kluivert który zbyt szybko chciał uciekać wyżej.

0

@Orlik00 to nie może mieć swoich własnych znajomych i swojego własnego życia?

0

@Kredon bez zaufania nie ma związku.

0

@messi564 różnica jest taka, że klub dwukrotnie mu zabrał numer.

0

@VenoM po tym jak grał w Lipsku i po fakcie, że nawet w reprezentacji nie gra jako napastnik a po lewej stronie.

0

@Azi Araujo i Pena póki co zostają w rezerwach by były wolne numery dla nowych piłkarzy. Klub planuje 2-3 transfery a czysto teoretycznie Matheus i Todibo mogą nawet zostać w zespole. Jeśli nie ma potrzeby to niech mają niższe numery. No chyba, że uda się kogoś pozbyć.

Pedri musiał dostać numer by nie płacić "kary" Las Palmas a w przypadku Ansu chcieli pewnie się zabezpieczyć pod względem klauzuli.

Jednak ani Araujo, ani Pena na meczach rezerw się już nie pojawią. Arnau Tenas będzie teraz pierwszym wyborem na bramce. Inaki zapewne w zimie uda się na wypożyczenie.

0

@VirtuoZ gdy kibice będą mogli wrócić na trybuny. Przecież pożegnalne spotkanie bez kibiców byłoby absurdem.

0

@AlwaysBlaugrana najwspanialsze jest to, że już kilka osób pisało o spotkaniu pożegnalnym. Tym samym które Bartomeu zapowiedział wczoraj...

4

@ToshyFCB myślałem, że absurdu już w pierwszym punkcie nic nie przebije. A jednak. Jestem pod wrażeniem.

1

@ksobi startuje 30 września.

0

@hoeniker "Bo Bartomeu to kłamca!!".

17

Małe przypomnienie.

20 lutego 2020.
Lionel Messi: "Już wiele razy mówiłem, że moją koncepcją jest to, żeby zostać. Dopóki klub i kibice wciąż będą chcieli, żebym został, z mojej strony nigdy nie będzie żadnego problemu. Barcelony, było wiele zainteresowanych klubów, które były gotowe zapłacić tę klauzulę, ale w żadnym momencie nie przyszło mi do głowy, żeby odejść. Teraz też nie. Powtórzę jeszcze raz, jeśli klub będzie mnie chciał, nie będzie problemu."

4 września 2020.
Lionel Messi:" Powiedziałem klubowi, przede wszystkim prezydentowi, że chciałem odejść. Mówiłem to mu PRZEZ CAŁY SEZON. To nie wynik porażki w z Bayernem, to decyzja, o której myślałem od dawna."

1

@Coutinho007 nie, nie miał prezentacji. Choć jakiś czas temu były doniesienia, że się jej doczeka. Choć obecnie raczej nic na to nie wskazuje.

0

@doc w pierwszym zespole brakuje wolnych numerów. W klubie wciąż jest Rafinha, Umtiti czy Braithwaite. Wolne jest jedynie 2, 4, 9 i 25. Klub ma jeszcze w planach 2-3 transfery a na otrzymanie numeru "4" czeka jeszcze Araujo który jest wyżej w hierarchii niż Puig.

0

@socha tak, Coutinho ma numer 14, Ansu Fati 22. To już jednak klub ogłosił wcześniej.

0

@333tricampeones333 tak, został zarejestrowany z numerem 6. Poza tym Trincao dostał 17.

0

Oficjalnie: Barcelona zgłosiła w końcu numery do La Liga.
- Alena z numerem 6,
- Pedri z numerem 16,
- Trincao z numerem 17.

Rafinha i Todibo są zgłoszeni bez przypisanych numerów. Miralem Pjanic jeszcze nie został zgłoszony do rozgrywek. Podobnie jak Araujo i Pena którzy formalnie nadal są piłkarzami zespołu rezerw.

0

@BarcaInfo to teraz pozostaje jedna kwestia. Odpuszczamy transfer Garcii, uzależniamy go od odejścia Umtitiego czy może czekamy z awansem Araujo do ostatniej chwili?

Teoretycznie jest do oddania jeszcze Rafinha czy Braithwaite ale nie możemy wykluczyć, że jednak to się nie uda i numerów po prostu zabraknie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?