1

Ale spokojnie - ja też wybrałem Messiego na Zawodnika Meczu. Irytowały jego niewykorzystane sytuacje (sorry, ale Leo to powinien strzelić z zamkniętymi oczami), niemniej jednak uważam, że to on miał największy pozytywny wpływ na wynik i to jest moje zdanie. Redakcja uważa inaczej, ale za Neymarem też przemawiają pewne argumenty, dlatego nie rozumiem komentarzy w których ludzie wyrażają ogromne zdumienie że Messi nie został Zawodnikiem Meczu.

1

Bramka, asysta, solidność w grze, brak zmarnowanych sytuacji, czego niestety nie można powiedzieć o Leo który powinien skompletować hat-tricka. "Czysty" mecz Brazylijczyka.

1

Jeśli ktoś nie rozumie, dlaczego Messi nie został Zawodnikiem Meczu wg Redakcji, to znaczy że obejrzał tylko drugą połowę meczu. Osobiście postawiłem na Argentyńczyka, ale wybór Neymara jest jak najbardziej zrozumiały - sam miałem duży dylemat.

2

OK, czyli już wiemy jakiego ustawienia na pewno nie będzie :)

1

De Boer jest związany z Barceloną, więc niekoniecznie jest obiektywny. Choć jest ogromna liczba ludzi ze świata piłki którzy nie są związani z naszym klubem a uważają Messiego za najlepszego piłkarza na świecie, czego nie można powiedzieć w przypadku Ronaldo, to fakt. Ale jakie to ma znaczenie?

1

Dokładnie. Leo pokazywał kciuk uniesiony do góry, że wszystko jest w porządku i nie potrzebuje zmiany. Media z tego robią jakieś wielkie halo, jakby on dyktował jakieś warunki.

1

Niech gra Ronaldo, zobaczymy co pokaże z dużą firmą ;) bo potem w razie niekorzystnego rezultatu by się dzieciaki zasłaniały tym że nie zagrał.

1

Nie rozumiem opinii które mówią o tym, że dla Realu brak Bale'a to wzmocnienie. Co prawda Walijczykowi ostatnio nie szło, ale jest piłkarzem takiej klasy, że może jedną akcją zmienić losy meczu. Finału Pucharu Króla przypominać chyba nie muszę.

Mimo, że nikomu nie życzę problemów zdrowotnych, to trzeba przyznać że to dla nas wspaniała wiadomość.

2

Dla mnie Neuer jest bramkarzem wyprzedzającym swoją epokę. Nie tylko broni znakomicie, ale też pełni rolę ostatniego stopera, znakomicie czytając grę i wielokrotnie ratując swój zespół od sytuacji sam-na-sam.

1

Neuer, Lahm albo di Maria. Ci pierwsi z wiadomych względów (z czego Lahm mógłby po prostu dostać tę nagrodę za całokształt kariery). Di Maria był jednym z ojców sukcesu Realu w Lidze Mistrzów, i do czasu kontuzji na Mundialu szarpał razem z Messim, zdobywając arcyważną bramkę ze Szwajcarią po akcji Leo.

1

Nie ma szans żeby Bartra wystąpił, przestań się łudzić. Ma wystawić stopera z najmniejszą liczbą minut na najważniejszy mecz w rundzie jesiennej ligi?

0

Mi się wydaje, że najlepszym asystentem La Liga jest Xavi z liczbą 104 asyst.

4

Nie wolno odpuścić tego meczu, bo tutaj 3 punkty są obowiązkowe. W przypadku remisu sytuacja w grupie bardzo by nam się skomplikowała...

3

Hm, wobec tego mogę to nazwać żartobliwym hejtem - po prostu chodzi o kwestionowanie jego umiejętności.

"Wiele jego dośrodkowań jest niecelnych" - kompletna nieprawda. Od razu mówię, że nie jestem jego zwolennikiem ale z takimi rzeczami po prostu nie mogę się zgadzać. Kontrargumenty masz powyżej w wypowiedzi użytkownika Malinka, więc nie będę się powtarzał ;)

2

Twoim zdaniem Alves odpowiada za założenia taktyczne?

5

Zobacz sobie chociażby jak padła bramka na 2:0 z Eibar. Ja rozumiem, hejt na Alvesa zawsze spoko, wszyscy po nim jadą więc to sprawia że nie jesteś obiektywna względem niego, ale dokładność jego podań w pole karne jest bardzo wysoka - to, że brakuje wykończenia lub wzrostu u zawodników, to inna kwestia (przyjdzie Suarez, to powinno być więcej goli po dośrodkowaniach).

Wiadomo że czasem się zdarzy niecelna wrzutka, ale np. Alba pod tym względem też lepszy nie jest. Alves ma 3 asysty, Alba jedną. Liczby nie kłamią, przykro mi.

1

"Pisze to aby redakcja się znowu nie zapomniała i nie puściał newsa o 100 asyście Messiego dwa tygodnie po meczu w którym ją zdobył."

Napisałeś o Messim, więc myślałem że o niego Ci chodzi w tym zdaniu.

1

To ile Messi ma w końcu tych asyst? Ja myślałem, że 103, wliczając wczorajszy mecz.

1

Nigdy nie uwierzę, że Leo wiedział o tych przekrętach. Dowody poproszę.

11

"Nawet gdybyśmy strzelili gola,oni wbiliby dwa" - optymizm to podstawa :)

2

A mi się wydaje, że to pewna forma odpoczynku. Treningi z pełnym obciążeniem są wyczerpujące fizycznie, a my potrzebujemy Messiego i Neymara w pełnej dyspozycji na 2 następne mecze we wtorek i w sobotę.

11

Ostatni raz nie straciliśmy bramki na Bernabeu w półfinale Ligi Mistrzów w 2011r. , czyli jakieś 3.5 roku temu. Teraz to będzie oczywiście bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Jednak najważniejsze to strzelić o jednego gola więcej niż Real :)

1

Równie dobrze można powiedzieć, że Montoya i Bartra są słabi, bo nie grają. A jak masz takich rywali na pozycję jak Iniesta, Rafinha czy Rakitić to nie ma co się dziwić że z tymi minutami sprawa wygląda jak wygląda.

3

"Mieliśmy problem z otworzeniem wyniku, a kiedy strzela się pierwszą bramkę, jest łatwiej."

Barca w tym sezonie faktycznie tak właśnie gra : pierwsza bramka pada przeważnie dość późno, ale każda kolejna już o wiele łatwiej.

3

OK, w takim razie nawet nie skończyłeś szkoły średniej, bo tam jest mowa o formach zdaniowych używanych w korespondencji. Oczywiście, że się używa wielkiej litery, ale trudno żeby taki człowiek jak Ty o tym wiedział. Doucz się trochę, zanim zasiądziesz do publicznego wypowiadania się. A obrażać to możesz swoich kolegów pod budką z piwem, to jak się odnosisz do rozmówcy świadczy tylko o Twoim poziomie, a raczej jego braku. Bez odbioru.

2

Z szacunkiem proszę, do rozmówcy pisze się wielką literą jeśli tego Cię nikt nie nauczył. Roberto gra co dziesiąty mecz, a i tak prezentuje się lepiej niż taki Pedro który gra co drugi. Dla mnie zagrał poprawnie, nie robił rażących błędów i momentami grał całkiem kreatywnie. Możesz się ze mną nie zgadzać, ale powinieneś umieć uszanować że ktoś ma inne zdanie niż Ty.

8

Pomimo kompletnego braku ciągłości w grze, Roberto zagrał dzisiaj co najmniej przyzwoicie. Nie bał się, podejmował odważne decyzje, i na jego pozycji to się ceni. Wiem że tu 95% użytkowników się z niego wyśmiewa, ale ja go nie skreślam.

2

No tak, w tych meczach żadna z drużyn nie myśli o remisie, więc siłą rzeczy bramki muszą padać po obu stronach.

1

Patrząc na to, że 4 z tych 5 drużyn są w ostatniej piątce w tabeli, jakoś trudno mi się ich obawiać, zwłaszcza że z jedynym przeciwnikiem na poziomie - Villarrealem - nie wyglądali za dobrze, zwłaszcza w obronie ;) ja tam jestem dobrej myśli i wcale się nie boję, choć oczywiście respekt zachowuję.

0

Nie o Ciebie chodzi, przejrzyj jeszcze raz rozmowę to zrozumiesz ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?