cosinus90
Dołączył/a: czerwiec 2013
56 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
13
Najbardziej czekam na powrót Rafinhi do zdrowia. Potrzebna jest nam świeża krew w drugiej linii, bo Iniesta gra naprawdę bardzo słabo...
3
Uważaj lepiej żeby panu z Twojego nicka nic się nie przydarzyło.
24
Przykro się patrzy na upadek jednego z najlepszych bramkarzy w historii. Tak, mi jako kibicowi Barcelony jest zwyczajnie przykro - dla mnie Casillas to legenda, bronił w Realu odkąd zacząłem interesować się piłką nożną i ciężko się ogląda jak wpuszcza takie bramki jak wczoraj. Jeśli na siłę szukać plusów tej sytuacji, to że Ancelotti wystawi go w składzie na Gran Derbi.
2
Jeśli mowa o zespołach które są w stanie powalczyć o najwyższe trofea to prawda, ale tak jest już od dłuższego czasu. Hiszpania w tym roku sprawiła srogi zawód, tyle że poza trójką Niemcy-Holandia-Hiszpania to w Europie nie ma reprezentacji która może wygrać jakiś turniej. Piłka południowoamerykańska staje się coraz silniejsza (Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Urugwaj, Chile itd.), myślę że gdyby zorganizować jakieś mistrzostwa Ameryka Płd. vs Europa, to pieniądze postawiłbym na tych pierwszych ;)
2
Czytając komentarze nie posiadam się ze śmiechu. Identyczne gdy Barca przegrywa. OK, Hiszpania gra słabo, ale niech w końcu dotrze do niektórych że nie jesteśmy na początku XXI wieku gdzie kilka zespołów miało monopol na wygrywanie a reszta dzieliła się nagrodami pocieszenia. Tegoroczny Mundial jasno pokazał, że nawet dużo słabsza (teoretycznie) drużyna ma dość spore szanse w starciach z gigantami. Dlaczego tu miałoby być inaczej? Słowacja gra u siebie, na zatłoczonym stadioniku który doskonale znają a Hiszpanie się czują niekomfortowo, psychologia stoi za Słowakami, do tego trochę umiejętności i mają korzystny wynik.
2
Tu się nie zgodzę. Wszystkie 3 bramki straciliśmy w 90% przez słabego ter Stegena i katastrofalnie grających Alvesa i Albę. Niestety Jordi trafił z tym jednym słabszym meczem akurat na PSG. W La Liga nie widziałem takich koszmarnych błędów w naszej defensywie, więc bez takiego pesymizmu.
3
No wreszcie jakiś głos rozsądku, bo już myślałem że nie wydobędę normalnego komentarza spod lawiny lamentu.
2
A już tak zupełnie na serio, to ciekawi mnie jak to będzie gdy dołączy Suarez. Obiektywnie patrząc, to większość wrzutek Alvesa jest dobra, tylko po prostu nie ma kto tego wykończyć - Leo jest za niski (choć i tak czasem jest w stanie uderzyć piłkę głową w polu karnym), a Neymar często bywa nakrywany przez rosłych obrońców. Suarez głową zdobywał gole nawet w lidze angielskiej, która uchodzi za najlepszą w tym elemencie gry, dlatego ilość asyst Alvesa może się wkrótce powiększyć ;)
0
Dani Alves - najbardziej zmotywowany piłkarz na świecie :D
1
Aha, czyli jeśli pewna grupa kibiców (nawet najmniejsza) powie największą bzdurę, to znaczy że można o to się dosadzić? Ja Ci na rm.pl każdego dnia znajdę bzdury wyssane z palca pisane przez Twoich klubowych kolegów. A co do tej sprawy, to tutaj większość pisze że fajnie by było, ale mało kto naprawdę w to wierzy.
4
Pokaż mi gdzie jest napisane, że Barcelona chce uhonorowania Messiego na Bernabeu. Jak przeczytasz tytuł artykułu, to zobaczysz że nikt z Barcelony tego nie powiedział.
3
A czy ja gdzieś napisałem, że kibice Realu mają honorować Messiego? Dla mnie cały ten pomysł jest poroniony, ale co tam, lepiej sobie dorobić teorię i mnie zjechać za coś czego nie powiedziałem.
Haha, mi media zawaliły mózg propagandą, za to Tobie nie - utrzymujesz, że 17latek zamiast grać w piłkę to siedział w biurze i robił malwersacje finansowe, gratuluję rozsądku ;) Poza tym nie wiem o jakiej propagandzie mówisz, bo wszystkie buńczuczne wypowiedzi Ronaldo nie są wymysłem mediów, tylko on to rzeczywiście powiedział.
3
Możesz mi wyjaśnić, jakie Barcelona ma kompleksy względem Realu? Bo coś mi się wydaje, że raczej jest odwrotnie. W ciągu ostatniej dekady Barca zdobyła nieporównywalnie więcej trofeów od Realu, więc nie rozumiem skąd taki wniosek.
2
Podbijam wypowiedź powyżej, chyba nie zrozumiałeś przekazu w tej dyskusji. Poza tym to trochę śmieszne, że wyrzucasz nam złe boiskowe zachowania Messiego które zdarzają się raz na sezon, będąc kibicem klubu którego główna gwiazda zalicza niesportowe zachowanie w co drugim meczu.
1
Napisałem, że nie wiem jaki jest Messi bo go nie znam, ale on się nie wypowiada w pyszałkowaty sposób. Przynależność klubowa nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, nie znoszę butnych narcyzów i tyle.
1
Ale Xavi musiałby nie zaliczyć ani jednej asysty w tym czasie, a nie wiem czy dobrze by się stało :D
2
Coś mi się nie wydaje, żeby skromność Messiego odnośnie jego poziomu gry była sztuczna.
3
Nie lubię wielu zawodników, np. Benzemy też, ale doceniłbym jego klasę jeśli pobiłby taki rekord. To nie ma nic wspólnego z sympatią lub jej brakiem, po prostu nie oklaskuję ludzi którzy sami się oklaskują i robią to za mnie. I to się tyczy nie tylko sportu, ale ogólnie życia też. Ja taki po prostu jestem, możesz się ze mną nie zgadzać, masz do tego pełne prawo.
19
Gdyby Ronaldo pobił ten rekord na Camp Nou, to ja bym nie wstał i nie zacząłbym klaskać. Już tłumaczę dlaczego - nie znoszę ludzi chełpiących się swoimi umiejętnościami i osiągnięciami, mam na nich po prostu alergię. Nie wiem jakim człowiekiem jest Messi bo go nie znam, ale on nigdy nie przechwalał się tym, czego dokonał, nie mówił o sobie że jest najlepszy ("spytajcie ludzi, oni to oceniają"), jest skromnym i przez to klasowym sportowcem. Pycha Ronaldo jest tak wielka jak ilość zdobywanych przez niego bramek, i nie otrzymałby ode mnie ani jednego oklasku w żadnej sytuacji.
Gdyby ten rekord na Camp Nou pobił Bale, Benzema czy nie wiem kto jeszcze - nie ma najmniejszego problemu, trzeba umieć się zachować i docenić klasę rywala oraz uszanować jego osiągnięcia, dlatego ode mnie otrzymaliby owację.
3
Do wypowiedzi Don-Corleone dorzucę jeszcze to, że Złotą Piłkę aktualnie może wygrać tylko Messi lub Ronaldo. Żaden inny piłkarz nie jest w stanie przez cały rok grać na takim poziomie, więc dlaczego miałby być ogłoszonym najlepszym na świecie? To jest po prostu półka wyżej.
17
Zacznijmy od tego, że "rekordy" Pelego nie były rekordami, tylko statystykami naciąganymi do granic możliwości.
3
Ta kontuzja była chyba najgorszym końcem jego kariery w Barcelonie, jaki mogłem sobie wyobrazić. Zasługiwał na odejście takie jakie mieli Abidal czy Puyol.
Powodzenia w nowym klubie, VV. Wygryziesz tego Mignoleta bez trudu ;)
2
Niby jeden mecz o niczym nie świadczy, ale jestem pewien że niewielu ludzi którzy mają prawo do głosowania w tym plebiscycie ogląda nałogowo ligę hiszpańską. Myślę, że patrzą tylko na najważniejsze starcia na linii Barca-Real-Atletico, z Gran Derbi na czele. Dlatego potem można sobie ugruntować pewną opinię po jednym czy dwóch spotkaniach, a nie oszukujmy się że Ronaldo w nich jakoś świetnie nie wypadał.
W marcu z Barcą był totalnie poza meczem, z Atletico w finale LM nie istniał, ponownie z Atletico w Superpucharze Hiszpanii zagrał niezbyt dobrze i na koniec jeszcze ten chamski wybryk z uderzeniem Godina w twarz, w La Liga znowu z Atletico przegrali... Jeśli przegraliby 25.października a Ronaldo znów nie sprosta oczekiwaniom, to też zacznę uważać Messiego za faworyta do wygrania tej - jakże nic nieznaczącej - nagrody. Bo na razie sądzę, że idą łeb w łeb.
2
Nie no, nie przesadzajmy. Pedro z aktualną formą nie byłby w stanie wsadzić bramki w finale Pucharu Polski, a co dopiero w Gran Derbi. Suarez po prostu MUSI zagrać na chwilę obecną, no chyba że w meczu z Eibar Pedro wyjdzie i walnie hat-tricka, na co na razie się nie zanosi.
5
Oczywiście nie dbam o to kiedy Messi pobije ten rekord, ale byłby to niezły prztyczek od losu gdyby to stało się właśnie na Santiago Bernabeu. Ogromnie mnie ciekawi, czy madrycka publiczność potrafiłaby zachować klasę i nagrodzić Leo oklaskami. Obstawiam, że nie, ale chciałbym się mylić.
6
Myślę, że Neymar bardzo szybko przedostanie się na szczyt listy "korzystających" z magicznych podań Messiego :)
4
Przyczyn spadku formy sportowej Pique upatrywałbym w odejściu Puyola. Nie ukrywajmy, że umiejętność koncentracji jest piętą achillesową Gerarda, więc gdy Tarzan trzymał go w ryzach przez cały mecz, to i Pique grał znakomicie. Bo gdy nasz olbrzym jest skupiony i w formie, to faktycznie trudno znaleźć lepszych stoperów od niego :)
2
Ale w marcu zagrał świetny mecz z Realem. Szkoda że to był ostatni, w którym zagrał na swoim dawnym poziomie, ale trzeba wierzyć że znajdzie formę gdy przyjdzie czas.
2
Fakt, to by było jak z marzeń ;) ale nie nastawiajmy się na ten rekord, najważniejsze to zagrać bardzo dobry mecz i uzyskać korzystny wynik. Rekordy przyjdą same :)
2
Ja uważam, że to blef, mający odwieść Katalonię od oderwania się od Hiszpanii. Pomyśl tylko, ile pieniędzy straciłoby LFP gdyby Barcelona odeszła z La Liga.