1

To jest program działający na zasadzie peer-to-peer, czyli im więcej ludzi ogląda dany kanał, tym wyższa jest jakość transmisji. Mamy tutaj efekt odwrotny do streamu, bo tam im więcej oglądających, tym jest gorzej.

Lista kanałów jest w wielu miejscach, mogę Ci podesłać na PW. Jedynym minusem jest to, że rzadko kanał jest po polsku. Najlepiej działają te rosyjskie, ale hiszpańskie też dają radę.

Naprawdę nigdy nie słyszałeś? :) Sopcast jest dość popularny ;)

0

Zainstaluj sobie Sopcasta, to wszystkie mecze będziesz miał w dobrej jakości ;)

0

Będę się śmiał, jak zobaczymy dzisiaj Pedro na prawej obronie ;)

1

Wątpię że taka będzie dwójka stoperów, Lucho raczej dokonał podziału na duety Mascherano-Mathieu oraz Bartra-Pique.

1

Aha. Jedyne co robił? To przypomnij sobie akcję w której wyprowadził szybką kontrę, dostał wślizg prosto w nogi po którym 99% piłkarzy zaczęłoby się zwijać, ale on od razu wstał i zaczął biec dalej. Mogła być z tego bramka spokojnie.

1

No, bo Iniesta wcale tego nie robi.

Sergi Roberto nie zalicza tak słabych występów jak większość na tej stronie próbuje utrzymywać. Powiem więcej - dziwi mnie, że nie gra kompletnego piachu skoro dostaje kilkanaście minut na parę kolejek. I to od dwóch sezonów.

1

Czyli nie dostał dlatego, że był mniej wartościowym zawodnikiem niż Ronaldo, który grał cały rok - i tutaj możemy mieć sytuację odwrotną.

3

Z Rayo grającym tak jak zawsze inny wynik niż wysoka wygrana Barcy będzie dużym zaskoczeniem. Liczę na dobre widowisko, bo Piraci zawsze go nam dostarczali :)

3

Fajne to jest to, że grając w ten sposób utrzymują się w najsilniejszej lidze świata :P

5

Uwielbiasz bo ich rozwalamy w każdym meczu ;) też ich szanuję i to bardzo, ale patrząc na chłodno to powinni się zamurować i tyle, bo inaczej czarno widzę zdobycie przez nich choćby punktu.

3

No to ostatnie zdanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że on nigdzie nie odejdzie. Kto dałby 200 mln za Pique? :D

2

No dokładnie, o tym też nie powiedziałem ale w głosowaniu za ubiegły rok kalendarzowy Messi dostał 1205 głosów, natomiast Ronaldo 1365. Zważając na to, że przez pół roku Leo zmagał się z kontuzjami a Ronaldo grał cały czas, to jest bardzo niewielka różnica. Dlatego sądzę, że w tym roku jak najbardziej może wygrać Argentyńczyk. Ale zobaczymy za miesiąc-dwa, bo sytuacja może zmienić się jak w kalejdoskopie.

2

Wiem, rozumiem to zdanie. Ale powtórzę : jak można to stwierdzić, jak można tego dowieść? Nie posiadamy aparatów czytających myśli.

1

Ale jaki sezon? Złota Piłka jest przyznawana za rok kalendarzowy. Poza tym przypominam, że Messi został królem strzelców w sezonie 2012/13, a Złotą Piłkę dostał Ronaldo, więc tego argumentu w ogóle nie rozumiem.

1

No a to mnie już w ogóle powala na łopatki, bo niby jak można stwierdzić z całą pewnością, że ktoś o czymś wiedział?

1

Nie no, to że Leo jest niesłusznie oskarżany, nie ulega najmniejszej wątpliwości. 17-latek siedzący w biurze i robiący malwersacje finansowe? Przecież to brzmi idiotycznie.

Jedyne co mnie martwi, to żeby konieczność pojawienia się w sądzie nie przysporzyła kłopotów na tle psychicznym. Niełatwo się gra w piłkę, jak gdzieś z tyłu głowy ma się świadomość poważnej sprawy sądowej...

2

Dlaczego tak uważasz? Zeszły rok :

1. Liga Mistrzów - Bayern
2. Copa del Rey - Atletico
3. Złoty But - Messi
4. Najlepszy gracz Europy - Ribery
Złota Piłka : Cristiano Ronaldo :)

Co do kryteriów przyznawania Złotej Piłki, to oczywiście że ich nie ma. Bezstronni obserwatorzy odpowiadają, kto wg nich jest najlepszy na świecie i koniec :)

5

Na wstępie to trzeba jasno zaznaczyć, że tylko 2 zawodników ma szansę na zdobycie tej nagrody, a inny wybór byłby po prostu szokujący.

Pamiętaj, że przy zdobywaniu trofeów drużynowych dużą uwagę przywiązuje się do wkładu zawodnika w ten sukces. Ronaldo w finale Copa del Rey nie zagrał, a w finale Ligi Mistrzów nie zrobił nic, żeby dać Realowi to trofeum. Za te rozgrywki najbardziej wyróżniłbym Sergio Ramosa i Angela di Marię. Co do króla strzelców LM - wspaniałe osiągnięcie, to na pewno na ogromny plus. Złoty But... To jest nagroda połowicznie za rok 2013 i 2014, więc nie wiem czy będzie aż tak brana pod uwagę. Zobacz, że Ronaldo dostał Złotą Piłkę za rok 2013, w którym to Messi zdobył Złotego Buta ;)

Messi - jedna z czołowych postaci reprezentacji Argentyny na Mundialu, który jest chyba najważniejszym turniejem piłkarskim organizowanym przez FIFA. Dostał również wyróżnienie dla najlepszego zawodnika tej imprezy. Do tego świetne statystyki w roku kalendarzowym, w których nie ustępuje Ronaldo (a chyba nawet go minimalnie przewyższa z tego co wiem). Messi także udowadnia, że jest po prostu świetnym piłkarzem - po latach dominacji na pozycji napastnika, pokazuje że jest w stanie kreować grę na genialnym poziomie, na którym jest tylko kilku pomocników na świecie. Pierwszy trymestr roku słabo, ale w ważnych meczach odgrywał decydującą rolę (dwumecz z City, Gran Derbi), czego nie można powiedzieć o Ronaldo, który chyba w żadnym ważnym meczu Realu (prócz Superpucharu Europy) nie odegrał znaczącej roli.

Jak do tego wszystkiego dodamy zachowanie Ronaldo : bicie pięściami po twarzy innych zawodników, kłótnie z arbitrami, i te perfidne symulki... No, nie wiem czy ludzie będą tak chętnie na niego głosowali.

1

To się zgadza, ale tak samo jak suma na kontrakcie z Qatar Airways jest jednorazowa, tak też płatność za zawodnika jest jednorazowa. Chyba to oczywiste, że klub wydaje o wiele więcej pieniędzy niż ma "na koncie" mówiąc potocznie.

3

"W sumie dzięki reklamie Qatar Airways Barça otrzyma 95,5 milionów euro..."

No, to nieźle wyceniasz tych grajków.

2

No więc tutaj postulowałbym stanowcze wydłużenie tego czasu, tak powiedzmy do miesiąca. Jak ktoś jest wiernym kibicem to tyle poczeka bez problemu, a to przynajmniej odstraszy dzieciaki które tu wchodzą i robią burdel. Chociażby wczoraj, aż się nie dało patrzeć jak główny artykuł był zaśmiecony komentarzami z wyzwiskami itd.

9

Ale to że dla Ciebie coś jest głupie, nie oznacza że dla innych też jest. Świat nie jest czarno-biały, a wartość tego co ktoś pisze nie wynosi 0 lub 1 i nic poza tym. Twój pomysł jest przesadą, choć przy okazji chciałbym zapytać czy ktoś może wie, po jakim okresie czasu od zarejestrowania konta można dodawać komentarze?

59

Chcesz komuś zabrać prawo do wypowiadania się, bo większość ludzi się z nim nie zgadza? Stąd już blisko do komunizmu.

1

Nie wiem czy właściwe jest użycie tutaj słowa "zdecydowanie". Tak czy siak, to nie zmienia faktu, że Alves po prostu zawalił krycie i tyle, a w opisie ani ocenie nie było o tym ani słowa.

24

No na razie Leo to Ty jesteś na dobrej drodze żeby znów rzucić cały piłkarski świat do swoich stóp :) żeby tylko koledzy też poodzyskiwali swoje najlepsze wersje, to byłoby pięknie...

1

OK, tu się zgodzę że słowo "nic" było nadużyciem, chciałem w ten sposób wyrazić swoją frustrację, bo jak widzę naszą linię pomocy i porównuję ją z linią sprzed 3-4 sezonów, to żal mi cztery litery ściska.

2

Dziwi mnie, dlaczego Redakcja nie uwzględniła tego, że Alves spóźnił krycie Matuidiego przy trzeciej bramce. Obarczanie ter Stegena całą winą jest po prostu niesprawiedliwe, bo na pewno jego interwencja wymagała większych umiejętności niż interwencja Alvesa. Wystarczyłoby, żeby Brazylijczyk nie dał się wyprzedzić i bylibyśmy nadal w grze.

1

No dobra, rozbicie takich tuzów jak Elche, Levante czy Granada musi robić wrażenie. Pamiętam mecze i wiem, po czyim odbiorze i czyich podaniach padały bramki. Ale chyba nie możemy ocenić gry Busquetsa czy Alvesa całościowo jako dobrej.

Jak z PSG Mascherano wysunął się trochę do przodu, to przez ostatnie 15minut spotkania zaliczył więcej podań napędzających akcje niż Busi przez cały mecz. A nie ukrywajmy, że Katalończyk bardzo często lubi wybrać "bezpieczne" rozwiązanie i podać do najbliższego kolegi, co nie jest na pewno szczytem jego możliwości.

Co do Alvesa - sprawa ta sama. Nie obwiniam go z powodu słabej skuteczności jego wrzutek, bo tylko mała część z nich leci w trybuny albo w aut, u nas po prostu nie ma na kogo wrzucać i dlatego nie rozumiem takiego rozwiązania taktycznego. Niemniej jednak coraz częściej zdarzają mu się mecze, w których gra na poziomie po prostu niegodnym zawodnika Barcelony. Ostatnio z PSG to była katastrofa. I to samo co Busi - co z tego, że wymieni 4-5 szybkich podań z Messim, jak się tylko nawzajem okrążają, a na końcu najczęściej Alves podaje do Rakiticia, który jest za nim.

To wszystko miałem na myśli pisząc pierwszy komentarz. Dodatkowo jakby zrobić zestawienie, ile z tych wszystkich podań było kluczowych, to myślę że przy zastosowaniu kryterium ilość podań/efekt nasi zawodnicy wcale nie byliby na czołowych miejscach.

1

I dlatego w ostatnich 15 meczach zaliczył aż 1 asystę i aż 0 goli. Siła Twoich argumentów mnie powaliła, więc pozwól że zakończę tę "dyskusję" z mojej strony.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?