1

Tak, mam nadzieję że Luis Enrique oglądał ten mecz. Poza wielkimi walorami w defensywie, Masche ma też świetne i bardzo mocne podania po ziemi, które penetrują pierwsze z zasieków obronnych rywala. Naprawdę, aktualnie to Mascherano jest lepszy od Busquetsa na tej pozycji.

5

Załóżmy, że zamknę lisa w kurniku. Rano otworzę drzwi, a tam już nie będzie żadnej kury. Jaki masz dowód, że to lis je zjadł?

To co powyżej napisałem, jest przykładem absurdalności Twojego rozumowania. Oczywistą sprawą jest, że Perez w pewnym stopniu proteguje swoich zawodników, bo za tym też idą ogromne pieniądze. Powtórzę - gdyby to Bartomeu tam zasiadał, to byście go za to zjedli żywcem chyba.

0

Bez sensu go zjechałeś, bo napisał to bardzo kulturalnie. Kolega po prostu pomyślał, że wyznacznikiem bycia najlepszym piłkarzem jest to, kto ostatnio zdobył Złotą Piłkę, a że kolega Ściah ma inne kryteria, to inna sprawa ;)

1

Jeśli Barcelona nadal będzie grała tym samym stylem, to ja dla Cristiana nie widzę u nas miejsca. Lubię gościa, ale atuty boiskowe jakie posiada (czyli szybkość+silny strzał) są elementami które są rzadko wykorzystywane w tej drużynie. W grze kombinacyjnej przy kilku podaniach na jeden kontakt Tello się niestety gubi.

1

Ale wtedy Ronaldo jeszcze miał daleko do Messiego, mało tego - w tamtym czasie to on się nie załapał nawet do pierwszej trójki tego plebiscytu. To oczywiste, ze te wszystkie rozważania i porównania czynimy w kontekście Messiego i Ronaldo, w żadnym innym.

4

Hm, moim zdaniem to bez porównania. To tak, jakbyś np. na wyborach do parlamentu zabronił głosowania posłom kandydujących partii. Co innego głosowanie, a co innego wpływy na wyższych szczeblach. Już to pisałem do Twojego klubowego kolegi powyżej, ale nie chcę myśleć co byście mówili o Złotych Piłkach Messiego gdyby to prezes Barcelony zasiadał w takiej komisji.

5

Gdybyś przeczytał parę słów dalej, to zrozumiałbyś że prawdziwość informacji o skreśleniu Busquetsa poprzez wpływ Pereza nie jest aż tak ważna. Najważniejszy jest fakt, że prezes Twojego klubu zasiada w komisji która ustala listę piłkarzy kandydujących do Złotej Piłki. Gdyby to Rosell lub Bartomeu w niej zasiadali, to byście krzyczeli że wszystkie Złote Piłki Messiego były ukartowane. Nie wiem jak zamierzasz logicznie wyjaśnić fakt, że Perez jest członkiem tej komisji, ale chętnie posłucham jakiegoś argumentu "za".

9

Co by nie mówić, jedno jest pewne - prezes żadnego klubu piłkarskiego nie powinien zasiadać w komisji, która ustala listę kandydatów do Złotej Piłki. A już na pewno nie klubu, którego zawodnik jest jednym z faworytów do tej nagrody. Szczerze mówiąc zaszokował mnie fakt, że Perez jest członkiem tej komisji, nie wiedziałem o tym wcześniej.

1

Messi z di Marią grają świetnie, bardzo cieszy Leo w formie. Szkoda tego niewykorzystanego karnego (choć przyczyny upatrywałbym bardziej w psychice niż w braku umiejętności), ale z drugiej strony był kompletnie niezasłużony więc oliwa sprawiedliwa. Aguero do zmiany, każde przejęcie piłki przez niego kończy się stratą w ciągu 10 sekund.

Czekam z niecierpliwością na drugą połowę, co tam Leo z Angelem jeszcze nawyczyniają :)

2

Ter Stegen to nie jest zły bramkarz. Miał po prostu pecha, najpierw ta kontuzja przed sezonem a potem wyrzucony od razu na PSG, gdzie wcześniej grał tylko "bezrobotny" mecz z Apoelem. Jak do tego wszystkiego dodamy słabsze zrozumienie z obroną (jednak hiszpańskojęzyczny Bravo ma dużo łatwiej w tym aspekcie), to nie ma co się dziwić że wyszło jak wyszło. Ja go nie skreślam i mam nadzieję, że będzie godną konkurencją dla Bravo.

17

Gdy przychodził, większość traktowała go jako rezerwowego bramkarza - przyznam, że ja też - a tu proszę, na dobre rozgościł się między słupkami bramki Barcelony :) i jak widać, w reprezentacji też jest obdarzany ogromnym zaufaniem od dłuższego czasu.

1

A w naszej reprezentacji to niby mamy świetnych trenerów? Układy i układziki, proste. Dla mnie to oczywiste, że ludziom w tych organizacjach nie zależy na dobru piłki reprezentacyjnej, najważniejsze żeby hajs się zgadzał.

0

Ale on pyta Ciebie, a nie siebie...

2

Z drugiej strony nie popadalbym w taki pesymizm. Jak Niemcy mogą się męczyć z Algierią do dogrywki, to i Urugwaj z Arabią może zremisowac. Futbol się powoli wyrównuje i mało jest typowych ogórków do bicia wśród reprezentacji. Wczoraj oglądałem Holandię z Kazachstanem i Holendrzy przegrywali, potem wyszli na remis i pod koniec meczu ledwo ugrali to zwycięstwo z rywalem grającym w dziesiątkę, a podejrzewam że przed meczem każdy aplikował Kazachom worek goli.

0

Czy ktoś wczoraj oglądał mecz Urugwaju? Jak faktycznie zagrał Suarez?

1

No właśnie Ronaldo się nie nawygrywał. Przez ostatnie kilka lat musiał patrzeć na Messiego zdobywajacego z Barceloną wszystko, do tego szereg indywidualnych nagród i wyróżnień, więc teraz chce to sobie odbić. Co do zachowania kibiców to mimo wszystko uważam że obrażanie piłkarzy to zwykłe buractwo, można niezadowolenie wyrazić w inny sposób.

2

Powiem Ci, że mimo świadomości tego, jak beznadziejny poziom prezentują nasi piłkarze, to wcale nie jestem przekonany o jutrzejszym wyniku. Niemcy męczyli się ze Szkocją u siebie i wygrali pod koniec meczu jedną bramką, wcześniej w towarzyskim meczu z Argentyną bez Messiego dostali srogie baty. Ewidentnie są pod formą, to może być nasza szansa ;)

3

Taka ciekawostka. Messi+Neymar mają mniej więcej tyle samo fanów na Facebooku co Ronaldo+Bale :D

17

To co robisz przy komputerze z Internetem, skoro to takie złe? :)

1

Potwierdzam link, dobrze chodzi (na razie, nie zapeszając).

2

Polska i dobra taktyka obronna to oksymoron ;)

3

Z tego co kojarzę, to chyba nawet dwa, i za każdym razem z rzutu rożnego. Nie ukrywam, że 25.października liczę na powtórkę, bo Real problemów ze stałymi fragmentami gry nadal nie rozwiązał ;)

1

Pomijając fakt że Ronaldo gra raczej po drugiej stronie boiska, to Mathieu sprawdzał je już wiele razy jeszcze jak grał w Valencii.

5

Zobaczymy, jak prezentuje się Argentyna z Messim w formie i di Marią bez żadnych kontuzji. To na pewno będzie ciekawy mecz. Po cichu liczę też na bardzo dobry występ Mascherano, żeby Luis Enrique miał o czym myśleć w przerwie reprezentacyjnej :)

1

Przepraszam, miałem dodać komentarz w głównym artykule.

4

Ciężko się odpowiada takim ludziom jak Ty. Po pierwsze to wystarczy jak użyjesz jednego znaku zapytania (swoją drogą, zawsze mnie dziwi dlaczego ludzie piszą po kilka wykrzyników lub znaków zapytania - podobno to świadczy o zaburzeniach osobowości), a po drugie to Twoje pytania retoryczne są tak wzięte z dupy, że aż nie wiem co odpisać.

A dziwne przeczucie mam dlatego, że do Ronaldo bardzo pasuje ustawianie uroczystości tak, żeby to on był główną gwiazdą, żeby nie musiał dzielić błysku fleszy z kimś innym... Zresztą, Endless powyżej doskonale to opisał.

1

Co nie zmienia faktu, że należy mu się szacunek. Przypomnij sobie jak wyglądały 2 ostatnie sezony Puyola i czy ktokolwiek na niego najeżdżał z tego powodu.

2

To prawda, większość tutaj przyjęła ten tekst jako pożywkę do hejtu na Ronaldo nie myśląc przy tym za bardzo. Ale z drugiej strony przyznasz, że to bardzo do niego pasuje ;) i mam jakieś dziwne przeczucie, że gdyby nie miał meczu z Danią to też by nie przyjechał na odbiór nagrody razem z Suarezem ;)

2

Ja mimo wszystko uważam, że na przestrzeni wszystkich sezonów prócz obecnego i ubiegłego Iker był wspaniałym bramkarzem. Sam pamiętam, jakie potrafił bronić strzały czy w inny sposób zapobiegać utracie bramki. Jeszcze do niedawna (do 2013r.) uważałem go za najlepszego bramkarza na świecie.

Odkładając na bok dyskusję czy faktycznie był taki dobry czy nie, to nie zmienia faktu że smutno się patrzy na to jak dogorywa. Wmieszany w jakieś afery, wygwizdywany przez kibiców, robiący szkolne błędy...

2

Nie no, ja zakładam że gramy z Suarezem od pierwszych minut ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?