1

@AbelKabel
Btw. po co to wynoszenie kto kończył jakie studia? Budownictwo patrząc po kolegach, którzy je kończyli mogą zdać teraz byle idioci co mają dużo kasy na warunki i korki.
Studia robi teraz każdy, nie niesie to ze sobą już takich wartości jak to było w ubiegłym wieku.

1

@AbelKabel
No widzisz, nie pracowaliście bo robiliście u takiego pracodawcy, który mógł sobie na to pozwolić i na to pozwala.
Kultura w Polsce i Januszbudy na takie rzeczy nie pozwalają, chociaż tendencja z liczbą godzin w pracy, warunkami się zmienia.
Minie jeszcze trochę czasu aż Polska do standardów zachodnich dojdzie.

1

@lucca87
"każdy zdrowy mężczyzna po jakimś krótkim czasie może się nauczyć i zostać brukarzem, budowlańcem czy kopać doły"

O ile kopać doły to jeszcze rozumiem to o tyle do kostki bym polemizował. Pracuje w budowlance ponad 10 lat, w czasach studenckich jeszcze robiłem fizycznie i uwierz mi, dobrych zbrojarzy, cieśli, brukarzy jak ze świecą szukać.
Kostkę do kostki położyć to nie jest problem, ale porobić spadki, podbudowę dobrze zagęścić, obrzeża obsadzić w porządnych sposób i przy tych detalach jest najwięcej zabawy.

Coś jak z malowaniem, 80% zabezpieczasz folią wszystko na około a pozostała część lecisz metry wałkiem ^^

0

@AbelKabel
Niby skończyłeś budownictwo a na budowie chyba nigdy nie pracowałeś stąd piszesz te bzdury ^^

1

@AbelKabel
Tak? Zakładam, że znasz procesy i technologię, które zachodzą w Budownictwie.
Rozpoczynając od przedsięwzięć dla publicznych Inwestorów, gdzie w znakomitej większości to, która oferta zostanie wybrana determinuje cena. Na cenę składa się między innymi pracochłonność danego przedsięwzięcia. Koszt roboczogodziny jest większy jak przy 1 zmianie.
Idąc dalej technologia, zamawiałeś kiedyś mieszankę betonową w nocy? Nie ma problemu by zamówić dla obiektów liniowych jak np. droga bo często stawia sie tymczasowe betoniarnia i pracuje 24/h.
Chce położyć kostkę, potrzebujesz wilgotnego betonu pod podbudowę, zamów takie 10 kubików w nocy, dzień wcześniej nie zamówisz bo przy tej pogodzie Ci się zgranuluje.
To jest tylko czubek góry lodowej.

0

@AbelKabel Nie zawsze tak się da.

0

@FCB_dimiC Wiem co to znaczy robić w zamkniętych pomieszczeniach, kiedyś jeszcze na budowie standard to był kontener bez klimy, teraz to się na szczęście zmienia.
Ja szanuje każdego kto pracuje uczciwie, sprzątaczkę, kasjera, pilota samolotu. Po prostu utożsamiam się z branżą budowlaną.

5

@lucca87
Czy mądrość człowieka określasz na podstawie tego, że przesiedział ileś lat przy książkach by zostać lekarzem, prawnikiem, kierownikiem robót?

Dlaczego mądrością nie jest poświęcenie tego samego czasu na doskonalenie się w fachu, na który patrzysz z góry?

61

@MysticCat
Plus, co to za prostackie myślenie, że ktoś się nie uczył to kładzie teraz kostkę.

103

@MysticCat Jakby każdy został lekarzem to kto by te kostki, drogi wykonywał?

3

@Uukasz_93
Wszystko było spoko do momentu jak przeczytałem "dziwną wojnę", nie rozumiem tego kompletnie.
Co w tej wojnie jest dziwnego? Nie oglądasz geopolityków?

54

Doceniajmy w takie dni szczególnie wszystkich, którzy pracują na zewnątrz. Memu sercu bliska jest branża budowlana, i wiem co chłopacy na kostce, papie, zbrojeniu czują.

0

@Peciak
Ale tak to zawsze jest gdy trzeba ściągać z kogoś kasę a ta osoba jest niewypłacalna.

0

@Peciak
Jak to nie działa? Jak jest kolizja samochodów i ktoś jest pod wpływem to obojętnie kto zawinił, wina zawsze idzie na pijanego.

0

@FCB_dimiC
No właśnie, będę miał teraz cały czas z tyłu głowy podczas jazdy, że może się sytuacja powtórzyć :(

0

@Karokilla
I tak ten człowiek nie zapłaci, to był zwykły menel i oprych.

0

@HarveySpecter Daj spokój, nieopłacalne.

17

@FC1899Barca
Zaraz się zlecą obrońcy tego rudego oszusta xD
Jedna z najgorszych osób w polskiej polityce obok Vateusza.

0

@gaucho104
Wolę jednak w hobby ^^

0

@Karokilla
Cenie bardziej swój czas niż walka o +/- 1 tysiaka..
Nic mu nie zrobią oprócz mandatu i zabrania prawka o ile je ma..

0

@Peciak Obowiązkowe OC, bezapelacyjnie

1

@JimMorrisonFCB

Nie ma szans, oddam do serwisu Gianta, jakieś 5 stów pewnie wyjdzie korekta przedniego hamulca. To jest tylko rzecz materialna, ale jak to na nowym, dbanym rowerze pierwsze rysy i zadrapania bolą najbardziej :(.

4

@Kidd
Generalnie szczęście, że przy ścieżce był rów i krzaki bo na nich zaliczyłem bokiem ślizg i zamortyzowały upadek.
Jakbym trafił na drzewo byłoby gorzej.

Ja i moja narzeczona bardzo jesteśmy szczęśliwi, że nic sobie nie złamałem, naprawdę.

2

@!34RC3!_0N4
Nie, sytuacja z mojego życia, odechciało mi się autentycznie rowerem jeździć.
Dzisiaj nieprzespana noc bo mam cały czas go jak mi na czołowę wyjeżdża..

5

@tomek8756 Wiesz co, byłem tak wykończony, że dałem tylko swoje dane i posłuchałem jakie teraz ścieżki mam by walczyć z nim. Mandat na pewno dostał, ale to jest patologia. Policjant dzwonił do jego matki (rocznik 90 gość) i też była pijana. Policja chciała by ktoś po niego przyjechał bo sami go nie chcieli brać na dołek.
Wniosek jest taki, lepiej zderzyć się z samochodem bo one mają OC...

13

Miałem wczoraj bardzo niemiłą sytuację z pijanym rowerzystą (zdjęcia poniżej) i dowód jak nasz stan prawny jest beznadziejny. Dość dużo jeżdżę rowerem, trasy 60-80km. Wczoraj standardowa trasa, na 30 kilometrze na czołówę na ścieżce rowerowej wyjechał mi gość. Nie zdołałem uciec, złapałem pobocze i zahaczyłem go manetką. Ja przy prędkości 30km/h wylądowałem w rowie, on na asfalcie. Pamiętam tylko moment uderzenia i jak już leżałem w krzakach. Po wyjściu do niego, gość zaczął wsiadać na rower i uciekać. Mój rower miał zrzucony łańcuch i musiałem go gonić. On w końcu rzucił rower i uciekał pieszo do lasu. Byłem bardzo zmęczony i resztką sił goniłem go przez gęsty las z ROWEREM POD PACHĄ. Po 20 minutach gonitwy obaliłem gościa, i wezwałem policję. Ścieżka na trasie Toruń - Zła wieś jest w gęstym lesie, doprowadziłem go do drogi głównej i policja zdążyła dojechać na bombach do nas na ścieżce.
Okazało się, że gość w wydychanym miał 3.10 promila przy pierwszym pomiarze. Ledwo stał na nogach. Oczywiście co mogę mu zrobić? Gówno, pozew cywilny, baw się teraz z pijakiem przez 2 -3 lata. Roweru naprawić do tego czasu nie mogę, bo rzeczoznawca sądowy musi ocenić szkody.
Generalnie jest mi bardzo smutno, bo mój Giant dwa lata temu kosztował dość sporo kasy, był nowy niepodrapany, bardzo dbałem. Zgięty hamulec wyprostowałem, jedynie przednie koło słabo hamuje. Na całe szczęście ja się nie połamałem, mam tylko całe ręce posiniaczone i zdarte dość poważnie, ale nie wzywałem karetki (oszczędzę tych widoków).
Mam też filmik jak go gonię po lesie, ale bez sensu wstawiać moje sapanie i gonienie tego *******.

https://zapodaj.net/9e210a1b73b16.jpg.html

https://zapodaj.net/2f569f4f6c8f8.jpg.html

https://zapodaj.net/1fbf243069ede.jpg.html

4

Oglądałem wczoraj Transferowy Młyn na yt Canal +, genialny, merytoryczny program.
Meczyki też zaczynają sie rozkręcać. Jak to się ma do Kanału Sportowego?
Cały Kanał Sportowy na początku był fajną zajawką. Fajnie uzupełniający się frontmani duży luz kontrowersyjne opinie. Ale nie mogło to trwać długo i jak tylko złapali trochę wiatru w żagle zaczęli cisnąć z projektu każdą złotówkę. Każdy format stał się nijaki i na siłę wciskane reklamy. Coś czuję że jak szybko wybili się na szczyt zaczną lecieć w dół. Jak Domagalik wykończyła Brzęczka tak teraz sytuacja się powtarza i Stanowski swoją cenzurą położy Czesia i przy okazji cały KS.

2

Zagadka!
Ile egzemplarzy polskiego samochodu elektrycznego Izera udało się już wyprodukować?
Podpowiedź, od końca 2021 roku kosztowało nas to przedsięwzięcie już 69 milionów złotych.

Można się pomylić o 1.

4

@Comentateiro
Piękne było zdjęcie jak chłopak o kulach szedł a obok jechali bryczką.
Łamałbym kołem generalnie tych górali za krzywdę, którą robią zwierzętom.

Wiadomo, że na melexy sie nie zgodzą, bo te sknery górale się zapłaczą.

82



Otóż to

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?