0

@AbelKabel
No tych specjalistów chyba za mało jednak odwiedziłeś.

0

U mnie w Toruniu w 30 minut z nieba pelnego słońca zrobila się burza z ulewą.
Ale ta pogoda gwałtowna jest.

0

@usztafik
Jestem tego samo zdania, podobnie sądzę o dyslektykach.

1

@AbelKabel
Btw. Dysortografię ma również Twój telefon/komputer który nie podpowiada Ci jak poprawnie napisać dany wyraz?

0

@AbelKabel
Nie wiem czy wiesz, kiedyś się mówiło, że ktoś jest debilem. Teraz mówi się, że ma dysleksje ^^

0

@gaucho104
Nie neguje tego :D
Ale nie pracowałem nigdy w hucie

2

@lucca87
No widzisz, to jak z piłkarzami, kopać piłkę niby każdy może kto ma dwie nogi i w miarę prosty kręgosłup ^^

0

@lucca87
No to zapraszam na grupę na fb "Prace Wykończeniowe", bardzo duża grupa.
Wychodzi potem jak proste potrafi być położenie płytek lub głupie malowanie, nie mówiąc już o kostce.

1

@AbelKabel
Btw. po co to wynoszenie kto kończył jakie studia? Budownictwo patrząc po kolegach, którzy je kończyli mogą zdać teraz byle idioci co mają dużo kasy na warunki i korki.
Studia robi teraz każdy, nie niesie to ze sobą już takich wartości jak to było w ubiegłym wieku.

1

@AbelKabel
No widzisz, nie pracowaliście bo robiliście u takiego pracodawcy, który mógł sobie na to pozwolić i na to pozwala.
Kultura w Polsce i Januszbudy na takie rzeczy nie pozwalają, chociaż tendencja z liczbą godzin w pracy, warunkami się zmienia.
Minie jeszcze trochę czasu aż Polska do standardów zachodnich dojdzie.

1

@lucca87
"każdy zdrowy mężczyzna po jakimś krótkim czasie może się nauczyć i zostać brukarzem, budowlańcem czy kopać doły"

O ile kopać doły to jeszcze rozumiem to o tyle do kostki bym polemizował. Pracuje w budowlance ponad 10 lat, w czasach studenckich jeszcze robiłem fizycznie i uwierz mi, dobrych zbrojarzy, cieśli, brukarzy jak ze świecą szukać.
Kostkę do kostki położyć to nie jest problem, ale porobić spadki, podbudowę dobrze zagęścić, obrzeża obsadzić w porządnych sposób i przy tych detalach jest najwięcej zabawy.

Coś jak z malowaniem, 80% zabezpieczasz folią wszystko na około a pozostała część lecisz metry wałkiem ^^

0

@AbelKabel
Niby skończyłeś budownictwo a na budowie chyba nigdy nie pracowałeś stąd piszesz te bzdury ^^

1

@AbelKabel
Tak? Zakładam, że znasz procesy i technologię, które zachodzą w Budownictwie.
Rozpoczynając od przedsięwzięć dla publicznych Inwestorów, gdzie w znakomitej większości to, która oferta zostanie wybrana determinuje cena. Na cenę składa się między innymi pracochłonność danego przedsięwzięcia. Koszt roboczogodziny jest większy jak przy 1 zmianie.
Idąc dalej technologia, zamawiałeś kiedyś mieszankę betonową w nocy? Nie ma problemu by zamówić dla obiektów liniowych jak np. droga bo często stawia sie tymczasowe betoniarnia i pracuje 24/h.
Chce położyć kostkę, potrzebujesz wilgotnego betonu pod podbudowę, zamów takie 10 kubików w nocy, dzień wcześniej nie zamówisz bo przy tej pogodzie Ci się zgranuluje.
To jest tylko czubek góry lodowej.

0

@AbelKabel Nie zawsze tak się da.

0

@FCB_dimiC Wiem co to znaczy robić w zamkniętych pomieszczeniach, kiedyś jeszcze na budowie standard to był kontener bez klimy, teraz to się na szczęście zmienia.
Ja szanuje każdego kto pracuje uczciwie, sprzątaczkę, kasjera, pilota samolotu. Po prostu utożsamiam się z branżą budowlaną.

5

@lucca87
Czy mądrość człowieka określasz na podstawie tego, że przesiedział ileś lat przy książkach by zostać lekarzem, prawnikiem, kierownikiem robót?

Dlaczego mądrością nie jest poświęcenie tego samego czasu na doskonalenie się w fachu, na który patrzysz z góry?

61

@MysticCat
Plus, co to za prostackie myślenie, że ktoś się nie uczył to kładzie teraz kostkę.

103

@MysticCat Jakby każdy został lekarzem to kto by te kostki, drogi wykonywał?

3

@Uukasz_93
Wszystko było spoko do momentu jak przeczytałem "dziwną wojnę", nie rozumiem tego kompletnie.
Co w tej wojnie jest dziwnego? Nie oglądasz geopolityków?

54

Doceniajmy w takie dni szczególnie wszystkich, którzy pracują na zewnątrz. Memu sercu bliska jest branża budowlana, i wiem co chłopacy na kostce, papie, zbrojeniu czują.

0

@Peciak
Ale tak to zawsze jest gdy trzeba ściągać z kogoś kasę a ta osoba jest niewypłacalna.

0

@Peciak
Jak to nie działa? Jak jest kolizja samochodów i ktoś jest pod wpływem to obojętnie kto zawinił, wina zawsze idzie na pijanego.

0

@FCB_dimiC
No właśnie, będę miał teraz cały czas z tyłu głowy podczas jazdy, że może się sytuacja powtórzyć :(

0

@Karokilla
I tak ten człowiek nie zapłaci, to był zwykły menel i oprych.

0

@HarveySpecter Daj spokój, nieopłacalne.

17

@FC1899Barca
Zaraz się zlecą obrońcy tego rudego oszusta xD
Jedna z najgorszych osób w polskiej polityce obok Vateusza.

0

@gaucho104
Wolę jednak w hobby ^^

0

@Karokilla
Cenie bardziej swój czas niż walka o +/- 1 tysiaka..
Nic mu nie zrobią oprócz mandatu i zabrania prawka o ile je ma..

0

@Peciak Obowiązkowe OC, bezapelacyjnie

1

@JimMorrisonFCB

Nie ma szans, oddam do serwisu Gianta, jakieś 5 stów pewnie wyjdzie korekta przedniego hamulca. To jest tylko rzecz materialna, ale jak to na nowym, dbanym rowerze pierwsze rysy i zadrapania bolą najbardziej :(.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?