0

@doc nabrałem się na wypociny pismaków że przedłuży kontrakt. Teraz liczę że mu nie odpuszcza. Sam zagrał nie fair bo mamił wszystkich. Niech idzie na trybuny.

0

@Coutinho007 Morawiecki na taką alfę nawet nie spojrzy. Prędzej jakiemuś z solidarnej Polski dadzą za zmianę barw:)

0

@pax jest to temat przeze mnie najbardziej zgłębiony. Jeśli chodzi o definicje kolaboracji, to można o BŚ tak powiedzieć. Jednak ani trochę to dla mnie hańby nie przynosi. Z logiki ich przeciwników wynika że powinni byli dać się zabić. To były małe grupy w porównaniu z Wermahtem czy Armia Czerwona. Polska musiała mieć żołnierzy gdy Niemcy w końcu się poddadzą.
Jak dla mnie majstersztyk w ich wykonaniu. Swoją drogą mieli rację-sowieci to był wróg który tysiące żołnierzy po ujawnieniu się zabił, albo wysłał na sybir.
Tym bardziej powinieneś docenić ich "kolaborację" że w maju wyzwolili obóz w Holiszowie gdzie uratowano przed zagładą około tysiąca kobiet, w tym kilkaset Żydówek. Gdyby BŚ wdała się w walkę, prawdopodobnie by zginęły.



Co do grabieży to chyba Chodakiewicz mówił o "niesnaskach". Tylko że uznawalbym to raczej za incydenty. Przecież pomagali AK.
W temacie żołnierzy wyklętych ciężko kogoś przekonać. Komuna z robiła z nich morderców, gwałcicieli, złodziei, antysemitów. Nic dziwnego bo byli mordercami i podziemie ich zwalczało więc chcieli się zemścić. I niestety im się udalo. Nie sposób wszystkie zarzuty obalić. Wiele udało się dzięki ludziom takim jak Leszek Żebrowski. Co z "Ognia" za antysemitą, skoro wydał wyrok na "Łazika" za zabicie dwóch znajomych kupców Żydowskich? Co z BŚ za antysemici skoro Żydówki uratowane z Holiszowa broniły po wojnie "Bohuna" w procesie o ekstradycję we Francji?

0

@maniak33333 polecam dietę jego:) wychodzi że niedługo będzie tańsza niż te trucizny:)

0

@sonek zależy czy startujesz czy już masz sprzęt itp. ja na początku grałem co tansze

2

@Comentateiro myślę że dla takiego newsa powinno się wprowadzić emotke śmiechu:)

0

@poskus właśnie. Albo to dziennikarstwo w stylu wyborczej, albo kogoś należy zgłosić:)

1

@PatrychoO tylko ja widzę Messiego z fryzurą Puyola?

0

@Borneo "jest prawo międzynarodowe i kraj który produkuje samoloty i ma dostęp do technicznej bazy prowadzi śledztwo nie mówiąc już że u nich się to zdążyło"
Ty to bierzesz z jakieś strony dla lemingów czy sam wymyślasz? Znowu wdałem się z Tobą w polemikę i pomijając gramatykę i ortografię, Twoja wiedzą w tematach które poruszasz jest tragiczna:
tusk sam, albo mu putin kazał, zrobił z siebie błazna i mówił o zastosowaniu konwencji chicagowskiej mimo że dotyczy ona tylko samolotów cywilnych. Ten błazen mówił że to lot cywilny wykonany samolotem wojskowym!!!

0

@Borneo dobry prezydent powinien tam latać. I być trzeźwy, bo kwachowi się to nie udawało. Lansowanie się to jedna z wielu niechlubnych cech każdego polityka. Nie wiedziałeś?
A co do rozbijania sie, mogles choć statystyki sprawdzić:) w artykule poniżej masz wykreślił:)
https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/wypadki-vip-ow-ile-za-po-ile-za-pis,888335.html

A co do pochówku: Lecha by można było posadzić na Powązkach, tylko trochę to uwłaczające widząc tam choćby Jaruzelskiego czy innych mordercow

0

@Borneo biednym na tle zachodu. Ukraina to zły przykład. Prawie co 5 mieszkaniec to rusek a ich agenci nawet tam się zbytnio nie ukrywali

0

@Borneo platformę zakładały komuchy, TW i pełno tam ich dzieciakow

0

@Borneo Tusk choćby za oddanie śledztwa smoleńskiego najgorszemu wrogowi powinien stanąć trybunałem. Pomijam już że nawet jego koledzy z rządu mówili że istniejemy tylko teoretycznie i że jest"h.j du.a i kamieni kupa

0

@jawor2201 ja mam koleżankę której mama rok pracowała na vovidowym w Chodzieży. Odradza szczepienia i mówi że lewe zgony to lekko 30-40proc

0

@Kgorecki2500 media 3rp i ich redaktorki wiedzą że naszych rodzicow nie nabiorą na tego oszusta. Jak widać próbują z nami
Ps. Polecam młodzieży sprawdzić jak to możliwe że Balcerowicz jako minister i komunistyczny i w 3rp nic nie wiedział na temat FOZZ, matki wszystkich afer

2

@Transu96 zgadza, ostatnia. Jednak sezon długi, on za darmo, a może ktoś rzuci fortunę na Frankiejo?

0

@szoch6 "Żeby było śmiesznie dawny kontrakt jamalski wtedy niekorzystny, negocjował i podpisał Jasiński z PIS a renegocjował Pawlak, ale winę zwalono wtedy na Pawlaka."
SLD uwalilo umowę na gaz z Norwegii więc co niby mogli zrobić przez te kilka miesięcy? Dlateho też zainicjowali budowę gazoportu, który z wielkimi opóźnieniami budowała PO. Przeczytaj raport NIK na temat umowy gazowej. Jest miażdżący dla platfusow. Mieli w perspektywie gazoport, a i tak zgodzili się na najdroższy w UE gaz, umorzyli ruskim 1,2mld długu za przesyl i jeszcze oddali kontrolę nad europolgazem. Umowę chcieli jeszcze dłuższą ale UE zadziałała. Zdrajcy narodu
Takie oto mamy rządy od 89. Choć mi osobiście nawet podobał się ten pisiorow z Gilowską.

1

@Peszko07 bo nie uwzgledniles inflacji:)

1

@Borneo nie masz swojej partii a bronisz PO i tuska jak niepodległości. I to jeszcze manipulując okrutnie.
Putin zrobił wybory Trumpowi? Chyba kpisz. Nie widzisz jak Biden odpuścił ruskim?
Tusk nie siedzi w pudle bo kto ma go wsadzić? Idąc twoim dziwnym tokiem rozumowania to niemal nie było afer w Polsce. Siedzą jakieś płotki i to kilka. A kraj ciągle biedny.
Hołownia przyjmuje i komuszych i platformianych(czyli post komunę). To żadna alternatywa tylko nowy Palikot/Petru.
Sam się z wieloma punktami Konfederacji nei zgadzam, tylko że to punkty które dotykają niewielkiej części życia. Sprawy jak podatki czy odpowiedzialność polityczna to codzienność. To ma największy wpływ na nasze życie, dobrobyt.
W platformie jak powiedział Neuman, broni się swoich nawet jak są przestępcami.

1

@Bunk420 to nie jest teoria spiskowa. Sam w bliskim otoczeniu mam 2 przykłady śmierci niezwiązanej z Covidem, gdzie przyczyna w akcie taka jest. W jednym przypadku test wyszedł negatywny przed samą śmiercią, a w drugim, dopiero za 3 razem im się udało.
Trzeba mieć oczy szeroko zamknięte by nie widzieć że u nas szpitale zrobiły z tego biznes. Choć z drugiej strony, póki sam się nie spotkałem z takimi przypadkami, też wpisy o tym traktowałem z przymróżeniem oka.

0

@jawor2201 możliwe że u nich nie wpisują masowo "Covid" przy zgonach.

0

@pax temat rzekomej kolaboracji jest dla mnie zamknięty. Nie było działań wspólnych. Amerykanie nie pozwolili by im wejść w swoje szeregi gdyby takowe były. Niemieckie archiwa też z tego co wiem, milczą na temat wspólnych akcji.
Najwięcej o BŚ słyszałem z wykładów Leszka Żebrowskiego(gorąco polecam, przetrzepal mnóstwo archiwów i wytyka kłamstwa i próby matactw komunistów na temat NZS). O pobycie do Czech pamiętam tylko że wspominał że i tam komuniści(czescy) próbowali wmieszać ich oddziały w rabunki i morderstwa. Nie znaczy że nic takiego nie miało miejsca. Podkreślał kilka razy że to byli tylko ludzie, często głodni i zmęczeni.
"Już 22 stycznia - następnego dnia po przekroczeniu O dry - „Bohun” przestrze-

gał: „D ochodzą mnie skargi ze strony ludności cywilnej na nieodpow iednie za-

chowanie się żołnierzy. Zw racam uwagę, że od naszego zachowania się na tych

ziemiach zależy w dużej mierze ustosunkow anie się tej ludności do naszych pla-

nów. Dlatego też będę bezwzględnie karał wszelkie kradzieże, wymuszenia i te-

mu podobne nadużycia. Zabraniam przeprow adzania jakichkolwiek rekwizycji

nie uzgodnionych ze m ną”35. Zakazy te w ielokrotnie pow tarzano, a od 28 stycz-

nia kradzież karana była śmiercią"

0

@Borneo jak zwykle na posterunku:) donek mógłby Cie w sztabie zatrudnić.
"To były czasy przejściowe po komunie mentalność cwaniaka i kombinatorów" to było zaraz przed rządami pisiorow. Ty te teksty przepisujesz z jakiegoś elementarza leminga?
A jak wynikało z danych UE, wyłudzenia i przemyt drastycznie wzrosło za PO i spadło zaraz po nich. Donkowi Merkel nie dzwoniła? Sam nie wiedział? Przecież głośno było o pismach celników. Ech...

0

@pax PO pozorowalo walkę z wyłudzeniami. Raport NIK pięknie to opisywał. Nie musisz podkreślać że PO wypuściło gniota:)
Brygada Świętokrzyska zawiesiła ogień z Niemcami by przetrwać. Nie walczyli nigdy obok siebie!
Bardzo chętnie tez poczytam o tych gwałtach i kradzieżach w Czechach.

0

@Borneo jak widzisz za pisiorow każdy może być podsłuchany, a za Tuska każdy mógł wwieźć lewe paliwo do kraju. No i dostać w ryło na MN:)

3

@Hanok ja też bym taki był, gdybym miał za rywali agenta, pijackiego komunistę i człowieka WSI który kaleczy ojczysty jezyk

0

@pax pijesz pewnie do JPK. Super pomysł, tylko jak to za tych cwaniaczków, pozorowany. Nie zawierał automatycznego raportowania. W zasadzie kluczowe, bo dobrze wiemy jak służby za Tuska pracowały. A raczej tego nie robiły
A co do historii, podoba mi się jej "amerykanizowanie". Wychodzi Duda i mówi z dumą o bohaterstwie naszych. O Żołnierzach Wyklętych też się w końcu słyszy. To mi najbardziej imponuje, bo ojca mam z rejonu gdzie bywała brygada Świętokrzyska. Jego tata opowiadał mu o tym. Są to zupełnie inne opowieści niż te preparowane przez komunistów.

0

@FC1899Barca a może im dali dobre szczepionki a nam sól fizjologiczna?:)

0

@Dawid_J minusów jest od groma, więc skupie się na plusach:
1.mówia dużo o historii, nawet tej która się nie podoba komuchom z PO czy Lewicy, a musimy być dumni z tego że się nie poddaliśmy po 2wś, 2.wstrzymana dzika prywatyzacja(nawet kupowali jak np pekao SA choć mogli to robić dyskretniej)
3. A największy sukces to ograniczenie luki VAT i ogromnego przemytu na które było niemal przyzwolenie za tuska

0

@krajana to już zależy od lokalizacji. Ja pracuję akurat w molochu gdzie kierowcy wyjeżdżają na 5dni. Kilku znalazło zajęcie u siebie za mniej, ale ze spokojem mieli 4tys

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?