escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@misterio moja głowa nie potrafi sobie tego wyobrazić - "Wśród tych największych czarnych dziur znajdziemy TON618. Jest ona co najmniej 40 miliardów razy cięższa niż Słońce, a jej promień Schwartzschielda wynosi 390 mld kilometrów, czyli kilkadziesiąt razy więcej, niż promień Układu Słonecznego."
4
Turcja:
Galatasaray - Alanyaspor 1:0. W Galacie zagrali: Mauro Icardi, Dries Mertens, Lucas Torreira, Davinson Sanchez, Ismail Jakobs (Monaco) czy Michy Batshuayi.
Gaziantep - Besiktas 1:1. U gospodarzy nieco ponad godzinę zagrał Kacper Kozłowski, Polak dostał żółtą kartkę. U gości z golem Ciro Immobile, a zagrali też: Rafa Silva i Joao Mario (obaj Benfica), Ernest Muci (Legia), Gabriel Paulista (Valencia) czy Milot Rashica.
Konyaspor - Eyupspor 2:1. U gospodarzy w bramce Jakub Słowik. Poza nim jeszcze kilku z naszej eklapy:) Guilherme (Jaga) z asystą, Blaz Kramer, a Danijel Aleksic (Lechia) strzelił bramkę. Przy drugim golu asystę zaliczył Riechedly Bazoer. Pamiętacie takiego gościa. Były zawodnik Ajaxu czy Wolfsburga grywał w sparingach pierwszej reprezentacji Holandii, a z kolei w młodzieżowych kadrach grał latami. Dziś ma 27 lat, gra w przeciętnej tureckiej ekipie i wybrał narodowość Curaçao.
Basaksehir - Kayserispor 1:1. Piątek z golem.
Hatayspor - Trabzonspor 1:1. W zeszłym sezonie drugi strzelec w Portugalii - 21 goli w barwach Bragi - dziś strzela dla Trabzonsporu - Simon Banza z kolejnym golem w Turcji.
ZEA:
Bani Yas - Al-Ahli Dubai 1:5. Podopieczni siwego bajeranta idą jak burza. Piąty mecz i piąte zwycięstwo. Z golami między innymi Azmoun (Roma), Dabbur (Hoffenheim) czy Luka Milivojevic (Crystal Palace).
Meksyk:
Tigres - Puebla 1:0. Swojego 283434783 gola dla Tygrysów strzelił Gignac.
Leon - Club America 1:1. Andres Guardado (Betis) z asystą dla Leon.
Atl. San Luis - Monterrey 1:0. Mimo bandy z Sevilli (Sevilla + Betis) goście pokonani. Zagrali Sergio Canales, Lucas Ocampos, Jesus Corona, Oliver Torres.
Toluca - U.N.A.M. 1:1. Drugi strzelec Sportingu w zeszłym sezonie - Paulinho - z golem dla Toluci.
Grecja:
Aris - Lamia 2:0. Loren Moron (Betis) z dubletem, a z nim w drużynie Martin Montoya, Lindsay Rose (Legia), Pione Sisto (Celta) czy Monchu (Barcelona B).
9
Ciekawostki piłkarskie:
Brazylia:
Gremio - Fortaleza 3:1. Duński Nazario z kolejnym golem. Martin Braithwaite w 8 ligowych meczach Gremio strzelił 5 goli i zaliczył jedną asystę. W drugiej połowie w jego drużynie pojawił się Diego Costa (Chelsea, Atletico).
A skoro Atletico, to były obrońca madryckiej drużyny - Filipe Luis - odniósł drugie zwycięstwo jako trener Flamengo. Po 1:0 w pucharze nad Corinthians tym razem w lidze wygrali z drużyną Bahia 2:0. Zagrali między innymi Gabigol (Inter), Giorgian de Arrascaeta czy Gerson (OM).
To co... dalej mógłbym pisać "a skoro Atletico...":) No ale taka prawda Corinthians - Internacional 2:2. Przy pierwszej bramce asystę zaliczył były zawodnik Atletico, ale też oczywiście i nasz - Memphis Depay. U gości Enner Valencia czy Lucas Alario (Bayer).
Fluminense - Cruzeiro 1:0. W ekipie Flu zagrał Marcelo (ten z Realu), a u gości Kaio Jorge (Juve).
Vasco - Juventude 1:1. Tutaj z kolei legenda OM z golem dla Vasco - Dmitri Payet. W drugiej połowie zmienił go Coutinho.
17 letni zawodnik Palmeiras - Estevao - kupiony już przez Chelsea (no bo prze kogo innego:D) jest obecnie drugim strzelcem ligi (9 bramek) i pierwszym asystentem (7). Do tego chłopak ma za sobą już debiut w co prawda słabej, ale to wciąż reprezentacja Brazylii. Roque i Endrick mogą mu buty czyścić, byle tylko Chelsea go nie "zepsuła".
Szwajcaria:
Basel wygrało 1:0 z Young Boys, a asystę przy golu zanotował... no kto? Nie wiecie:) Xherdan Shaqiri:)
MLS:
Toronto FC - Inter Miami 0:1. Gwiazdy weszły w drugiej połowie i jedna z nich - Luis Suarez - zaliczył asystę przy zwycięskim golu. W ekipie Toronto w drugiej połowie na boisko wszedł Lorenzo Insigne.
Los Angeles Galaxy - Austin FC 2:1. 2 asysty Ryśka Pucia.
San Jose Earthquakes - Real Salt Lake 0:1. Marczuk u gości zeszedł w 2 połowie.
Sporting Kansas City - Los Angeles FC 0:3. U gości Olivier Giroud, Lloris, Mateusz Bogusz czy zawodnicy którzy otarli się o Barcelonę: Sergi Palencia, Ilie Sanchez i Marlon.
St. Louis City - Houston Dynamo 3:0. Sebastian Kowalczyk zszedł w końcówce w Hjuston.
Atlanta Utd - New York Red Bulls 2:1. Kolejny cały mecz Slisza w Atlancie. Gola i asystę w meczu zaliczył były zawodnik Atalanty Bergamo - Aleksey Miranchuk. Z kolei u gości z asystą były zawodnik Lipska - Emil Forsberg.
Charlotte - CF Montreal 2:0. Kolejny gol Świdra.
New England Revolution - DC United. W DC Klich z asystą, a jedną z bramek strzelił Benteke.
Podano nazwisko nominowanych do poszczególnych nagród. Jedynym Polakiem w tym gronie jest Bartosz Slisz - w kategorii "Nowicjusz". Szans raczej nie ma, ale to miłe wyróżnienie. Poza nim w tej kategorii są też: Suarez, Hugo Lloris, Hugo Cuypers (Gent), Emil Forsberg czy Petar Musa (Benfica).
"Landon Donovan MLS MVP" (wybrani):
- Benteke, Bernardeschi, Burki, Messi, Puig
Obrońca:
- Alba, Maya Yoshida (Southampton), "nasz" Sergi Palencia,
Bramkarz:
- Lloris, Burki (BVB) czy Callender z Interu Miami.
Inne ciekawostki w komentarzu.
@Colon @kryhaa @JimMorrisonFCB @lukasbarca86 @mekston @Klaudiaa8 @Ricardinio14 @Antimadridista_WR @Hajny @Lionel_Messi10
0
@FCB_dimiC Wole jego niż Torresa albo 5 lat starszego Sona.
sezon / opuszczone mecze
24/25 1
23/24 8
22/23 5
21/22 1
bez przesady z tym "co chwilę kontuzjowany"
0
@mientusek1407 No chyba, że tak:) Ja już go chciałem jak grał w City:)
0
@szymonekk no 20 tysi, to chore...
Bródno też się zmienia. Wychowałem się tam:)
0
@SirChuck podpisuję się pod tym:)
0
@mientusek1407 no ale Mientusku Sane też za free, cała lista którą wypisałem to zawodnicy, którym kończą się kontrakty w przyszłym roku. Jak mam wybierać 33 letni Son za free to wolę 28 letni Sane za free. A najchętniej ich obu:)
0
@Catalonya1992 bardzo możliwe.
2
@szymonekk wczoraj zadzwonił do mnie brat. Bielany, 3 przystanki od metra, 20 koła z metra. To te Twoje za 14 to jak za darmo.
Dramat...
0
@FCB_dimiC Ja bym go z przyjemnością zobaczył.
0
@mientusek1407 ale nie mamy lewego skrzydła, a Ty mówisz o Sonie jako "suport". Czyli 33 letni byłby supertem na pozycje, na której jest bieda?
0
@MagdJanko czasami Pep umiał zrobić kawał zawodnika z nołnejma:) patrz Busi.
Niemniej jak Flick zrobi wynik to chce Niemca.
0
@ini_barca kogo tam jeszcze mamy? Lipsk, Salzburg, Nowy York, jest jeszcze Bragantino w Brazylii, coś więcej?
0
@szymon6847 nie, Sane.
0
@Kazragore dzięki.
1
@Comentateiro mowa nienawiści?! Grubo:) mea kulpa:)
Co do meritum to się zgadzamy:)
@Who_you_mam no ciekawe spojrzenie;)
@hubertbro17 ja pytam o hipotetyczne Wasze zdanie. Chciałbyś żeby przyszedł czy nie?:)
1
@heniusss jestem bliski Twojej opinii:) w zasadzie popieram ją:)
0
@Who_you_mam jeszcze raz. Ja nie pytam co może Pep zrobi a czego nie. Mówię, czy hipotetycznie - Pep jest wolny za rok. Flickr idzie jak burza, chcesz Pepa mimo to?
1
I teraz taka hipotetyczna sytuacja. Taka, jakich nie lubię - „gdybanie”.
Flick idzie jak maszyna w lidze, w pucharze, w LM gorzej, ale tam powiedzmy że dochodzi do 1/2… i co wtedy? Chcecie Pepa czy zostawiamy Flicka?
1
@NeroTFP1 oj, ja nie znam:) ale wiem ze Ty szukasz i lubisz:) po prostu jak przeczytałem opis Aziego to pomyślałem o Tobie.
0
@Kazragore czyli Kojoty zmieniły nazwę czy przeniosły siedzibę?
1
@NeroTFP1 miałem Cię wołać:)
0
@Kazragore od czegoś trzeba zacząć:)
3
NHL
Teoretycznie sezon się już zaczął, ale odbyły się dwa mecze w Pradze, jednak dzisiaj nowy sezon NHL wjeżdża na pełnej.
O 1:00 mistrz Pantery z Florydy zagrają z Boston Bruins, zaś o 4:00 debiutuje w rozgrywkach nowy zespół - Utah Hockey Club.
Żaden ze mnie znawca, ale śledziłem na bieżącą wyniki, a i parę ładnych spotkań obejrzałem:)
Tak jak w zeszłym sezonie - w tym również transmisje w Viaplay.
0
@JimMorrisonFCB dziękuję:)
1
@LambiPL widocznie ja chciałem znaleźć dziurę w całym;)
0
@LambiPL ok:) przyjmuje. Czyli tylko mi się skojarzyło.
Natomiast jeśli w jakikolwiek sposób czujesz się urażony, to przepraszam. To miało być bardziej humorystyczne:)
0
@626 zamówienie w trakcie realizacji:)
0
@LambiPL no ale zalatuje, nie świruj:)