escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Witam, troszkę zaniedbałem pierwszą kolejkę, ale po 2 już jestem:)
(ps. wiem, nikt nie pytał).
2 kolejka Ligi Mistrzów za nami, a w niej:
- Padło 58 bramek, o jedną bramkę więcej niż w pierwszej kolejce (przypominam, że wtedy w meczu Bayern - Crvena wpadło 11 goli).
- Najwięcej goli padło w meczu BVB - Celtic - 8. Dalej po 5 goli w meczu Barcelona - Young Boys (5:0), Lipsk - Juve (2:3), Girona - Feyenoord (2:3).
- W każdym meczu padła przynajmniej 1 bramka, a takich akurat było kilka: Aston Villa Bayern (1:0), Lille - Real (1:0), Sturm - Brugge (0:1) i Bayer - Milan (1:0).
- Poza Bayernem, Realem, Sturmem i Milanem gola w tej kolejce nie strzeliły: Bologna, Atletico, Szachtar, Psg, Young Boys, Crvena, Slovan i Salzburg.
- pokazano tylko jedną czerwoną kartkę (Michele Di Gregorio - Juventus). To o dwie mniej niż w pierwszej kolejce.
- z Polaków zagrali:
- Kamil Piątkowski 90 minut i lanie 0:4 od Brest.
- Piotr Zieliński 90 minut - Inter ograł 4:0 Crvenę.
- Robert Lewandowski 75 minut i dublet, a w tym meczu u rywali z ławki wszedł Łukasz Łakomy.
- Jakub Kiwior 45 minut - Arsenal - PSG 2:0.
- Michał Skóraś 45 minut.
- Łukasz Skorupski 90 minut i Kacper Urbański nieco ponad godzinę. Bologna przegrała 0:2 z Liverpoolem.
- z kolei byli w składzie, ale nie weszli na boisko: Cash i Zych (Aston Villa), Marcel Lotka (BVB), Maik Nawrocki (Celtic), Radoslaw Majecki (Monaco).
Po 2 kolejkach:
- Z kompletem punktów mamy BVB, Brest, Benfica, Bayer, Liverpool, Aston Villa, Juve.
- Bez punktów: Lipsk, Girona, Sturm, Milan, Crvena, Salzburg, Slovan, Young Boys.
- Najwięcej goli ma BVB (10), a dalej jest Bayern z 9 trafieniami.
- Najwięcej straconych: Dinamo Zagrzeb 11, Slovan 9 i Young Boys wraz z Celticiem - 8.
- Bez goli z kolei są 4 zespoły: Young, Salzburg, Szachtar i Bologna.
- Harry Kane lideruje w klasyfikacji strzelców - 4 gole, dalej Adeyemi, Guirassy, Sesko i Sima (Brest) z 3 trafieniami.
- Frimpong i Kimmich zanotowali po 3 ostatnie podania.
2
Ciekawostka Azjatycka "Lige Europy":
Kaya (bez h, nie ta od Prawy do Lewego) - Sydney FC 1:4. Patryk Klimala w tym meczu strzelił dwa gole, a przy jednej z bramek asystował mu Douglas Costa.
0
@Danny Gaucho ano fakt, niemniej wciąż jakieś tam +- 2 sztuki są błędne u innych.
0
@Danny Gaucho no wychodzi 11. Ale co chcesz mi powiedzieć? Tam połowa by miała o 1/4 czy 1/3 mniej asyst gdyby liczono po "europejsku".
0
@Danny Gaucho praktykują to od lat, to samo w NHL. Nic ta zmiana do mojego życia nie wniesie:)
0
@Danny Gaucho mnie też nie:) Jednak wolę opierać się na oficjalnych statystykach ligi.
0
@Danny Gaucho nie do końca, różnią się liczby na flash i MLS.
1
@Kidd dla mnie to trzeba być "małym" człowiekiem, ale ja jestem zwykłym nołnejmem z internetu:)
@tristan87 w zeszłej kolejce Interowi a minionej nocy dublet i asysta. Świder odżył:)
3
@Kidd może śmieszna może nie, ja tam się cieszę jak nasi strzelają gdziekolwiek:)
A @Fenelon jeszcze jedno. To nie jest sezon 2023/2024, w Ameryce sezon trwa w ciągu roku, więc to po prostu sezon 2024.
2
@arasz1819 MLS liczy według swoich zasad, np liczą również asysty drugiego stopnia. Jak liczy flashscore? Nie wiem:) powyżej masz linka z oficjalnymi statystykami MLS.
0
@Fenelon Suarez 18/6
Messi 17/15
Puć 13/14
Alba 4/12
https://www.mlssoccer.com/stats/players/?stat-type=goals#season=2024&competition=mls-regular-season&club=all&statType=general&position=all
1
@Adran360 i już 1:3 Suarez:) dobry początek.
1
Karol postanowił się nie zatrzymywać. Dublet Świdra do przerwy.
1
@Adran360 oni się wszędzie kompromitują mając taki skład. Za chwilę puchar, zobaczymy.
1
@Adran360 i bardzo dobrze. Niech bryluje i wraca do Europy:)
2
Pamiętacie takiego lewego obrońcę Atletico - Filipe Luis Kasmirski?
Typ za chwilę debiutuje jako trener Flamengo:)
3
@macio_944 tak właśnie.
1
Jaka akcja, jakie odegranie Świdra i bramka Polaka… ale cacuszko akcja.
0
czytanie ze zrozumieniem…:D sorry
3
@PatrychoO skoro Columbus ograło Villę, a Villa Bayern, to co Crew by zrobiło z Niemcami… boję się myśleć:)
0
@czosnekfcb rzadko ich oglądasz w takim razie. Bym. Rzucam mikrofon.
Ps. Nie oglądałem meczu, wynik mnie cieszy:)
0
A już chwilę przed 2 hit MLS.
Drugie (konferencja wschodnia) Columbus Crew podejmie u siebie lidera - Inter Miami.
Świderskiemu udało się zatrzymać Leo i spółkę w zeszłym tygodniu. Ciekawe jak pójdzie dzisiaj fantastycznemu w tym sezonie Cucho Hernandezowi. Kolumbijczyk w tym sezonie ma ligowym ma 16 goli i 12 asyst, a nie tak dawno jego ekipa wyrzuciła z pucharu w 1/8 Inter Miami.
Czy dzisiaj Leo i spółka się zrewanżują?
Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, chociaż… kluby dzieli 8 punktów i oba zespoły mają już awans do dalszej części rozgrywek, więc równie dobrze mogą zagrać rezerwami i oszczędzać gwiazdy:)
0
@kuz @Xonar
A z drugiej strony zobaczcie na Juve. Można?
0
O Salahu mówilo się w kontekście Arabii w zeszłym sezonie. Gdzie byłby Liverpool dzisiaj bez Momo?
0
@kuz @Xonar mozliwe;)
2
@SkN ja oglądam. Niby są przy piłce, niby strzelają ale albo słabo, albo nad stadion. Raz piękny i groźny strzał, ale Martinez parada, że hoho.
0
Monaco obrywa nas a teraz 2 przyjmuje od Zagrzebia…
0
@megaloceros teoretycznie nazw klubów nie powinno się odmieniać, jednak pozwolę sobie pisać po swojemu:) ale dziękuję.
4
Niektóre serie się kończą - Haaland nie strzelił w lidze, Gyokeres 2 mecze bez liczb, ale niektóre wciąż trwają.
Otóż Kerem Akturkoglu - napastnik Benfici - wciąż punktuje.
3 mecze ligowe w Galacie zanim trafił do Benfici to 2 gole i 2 asysty.
Później strzelił hattricka Islandii w barwach reprezentacji, a potem dzieje się to:
3 mecze w lidze portugalskiej - to tak samo jak w lidze tureckiej - 2 gole i 2 asysty.
W lidze mistrzów najpierw gol z Crveną, a teraz gol przeciwko Atletico.
W nowym sezonie ligowym (Turcja + Portugalia) 6 meczów - 4 gole i 4 asysty. 4 mecze* w LM (eliminacje z Galatą + Benfica) 2 gole i asysta.
* została jeszcze druga czwartego meczu.
1
@Bocheno1 zaraz właśnie zrobię wpis;) czekałem do przerwy;)