escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Javier Maszczerano ogłosił kadrę Argentyny na IO w Paryżu:
Bramkarze:
Leandro Brey (Boca Juniors),
Geronimo Rulli (Ajax).
Obrońcy:
Marco Di Cesare (Racing Club),
Julio Soler (Lanus),
Joaquín Garcia (Vélez Sarsfield),
Gonzalo Luján (San Lorenzo),
Nicolás Otamendi (Benfica),
Bruno Amione (Santos Laguna).
Pomocnicy:
Ezequiel Fernández (Boca Juniors),
Santiago Hezze (Olympiakos),
Cristian Medina (Boca Juniors),
Kevin Zenón (Boca Juniors).
Atakujący:
Giuliano Simeone (Atlético Madryt),
Luciano Gondou (Argentinos Juniors),
Thiago Almada (Atlanta United),
Claudio Echeverri (River Plate),
Julián Álvarez (Manchester City),
Lucas Beltrán (Fiorentina).
1
@mekston nie wiem, ale podejrzewam:)
7
Copa America kolejka 3:
Argentyna - Peru 2:0. No Messi no fun, ale jednak tym razem się nie sprawdziło:) Pod nieobecność Leo Argentyna łatwo wygrywa, mimo że trenerzy troszkę pomieszali mając pewny awans. Lautaro Martinez z dubletem, a Angel Di Maria i Enzo Fernandez z asystami. Do tego zagrali ci co ostatnio mniej grywali w kadrze - Leandro Paredes, Exequiel Palacios (Bayer), German Pezzella (Betis), Giovani Lo Celso, czy młodzież z ławki Valentin Carboni (Inter), Lucas Martinez Quarta (Fiorentina).
W Peru tradycyjnie już zagrali: 94 letni (prawie jak @Comentateiro ) Paolo Guerrero czy Gianluca Lapadula (Cagliari).
Brazylia - Kolumbia 1:1. Raphinha z golem dla Brazylii a w Kolumbii Daniel Munoz (Crystal Palace). Obie ekipy na galowo: Alisson, Marquinhos, Eder Militao, Danilo, Bruno Guimaraes, Lucas Paquetá, Rodrygo, Vinicius Junior - James Rodriguez, Luis Diaz, Davinson Sanchez, Deiver Machado (Lens), Johan Mojica.
USA - Urugwaj 0:1. Mathias Olivera (Napoli) ze zwycięskim golem, a nasz Araujo był ścianą nie do przejścia. W USA tradycyjnie Folarin Balogun, Christian Pulisic, Giovanni Reyna, Weston McKennie, Matt Turner. W Urugwaju wystąpili między innymi Darwin Nunez, Facundo Pellistri czy Federico Valverde.
Ponadto:
Boliwia - Panama 1:3
Jamajka - Wenezuela 0:3
Kostaryka - Paragwaj 2:1
Kanada - Peru 0:0
Meksyk - Ekwador 0:0
Faza grupowa za nami. Co wiemy?
- sędziowie są masakryczni wraz z ludźmi od Varu,
- Brazylia jest słaba
- Meksyk jeszcze gorszy.
- wszystkie ekipy, które wygrały swoje grupy, nie przegrały żadnego meczu: Argentyna, Urugwaj i Wenezuela (!!) z kompletem punktów, a Kolumbia punktów 7.
- w 1/4 zagrają: Argentyna z Ekwadorem, Wenezeula i Kanada - to jedna strona drabinki, a w drugiej Urugwaj z Brazylią i Kolumbia z Panamą.
- Lautaro jest liderem strzelców - 4 gole
- Dżejms czy tam Hames Rodriguez liderem asyst - 3.
1
@takisobiektos rozumiem:)
@mekston myślę, że wróci temat absolutnie każdego nazwiska, takie czasy. Nie wiem czy Salah się wypowiadał o odejściu czy nie.
2
@Arden ja też oglądałem, tam chodziło o to, że obie drużyny wybrały złe taktyki i właśnie przez to będzie któraś przegrana. W sensie "globalnym" rozumiem, że to może brzmieć jak bzdury, ale generalnie miał racje. Obie ekipy wyszły zachowawczo i tak jakoś "dziwnie" w ustawieniu, zwłaszcza Belgia. I o tym Kaziu mówił kilkukrotnie, że de Bruyne jako często trzeci stoper/defensywny pomocnik traci absolutnie wszystkie swoje walory. Ustawienie Belgów to był dramat jak dla mnie.
6
@Arden wcale nie zostało wyrwane z kontekstu:)
0
@takisobiektos ach, ok. W takim wypadku zejdzie Wam z pensji. A Ty jako kibic Milanu jak go wspominasz?
1
@takisobiektos ale czy na pewno? Mało to trenerów, którzy ciągną zaległe pensje... Chyba, że nie w tym rzecz:)
@mekston myślę, że to będzie włoski zaciąg:)
2
Szybko poszło... OFICJALNIE: Marcelo Gallardo nie jest już trenerem Al-Ittihad, zastąpić go ma Stefano Pioli, który już finalizuje rozmowy w sprawie zawarcia umowy w Arabii.
0
@dv7wisnia korzystają, ale w bardzo zły sposób. A za dwa lata w USA mundial…
10
7 ludzi z jedenastki wyjściowej Turcji gra w tak wyśmiewanej Turcji. Ósmym zawodnikiem w tej jedenastce jest gracz jeszcze bardziej wyśmiewanej Arabii Saudyjskiej. Demiral dziś z dubletem.
Nawet mi was nie żal marni hejterzy.
Z tego miejsca pozdrawiam prawdziwych kibiców i zarazem koneserów tejże ligi - @mekston @NeroTFP1 @JimMorrisonFCB @Kidd @Kessie @Lionel_Messi10 @kryhaa
Wraz z kolejnym sezonem ligi wielbłądów wrócimy silniejsi panowie.
1
@AFA nie widziałem innych ujęć, jeśli to jest prawdziwe i słusznie USA ma pretensje się to pełna zgoda. Jest to niedopuszczalne i źle to wygląda jeśli chodzi o „techników” czy innych specjalistów od powtórek i rysowania linii, biorąc pod uwagę przyszły mundial w USA.
0
@waletpl tak tak, dobre:) mogłem wyłączyć okres szkółki:)
0
@Encore gówno zagrali i tyle. Z Panamą głupota, a wczoraj nie wyglądali na drużynę, która chce/musi wygrać.
1
@misterio no ja bardziej mówiłem "samochodowo", mało jeżdżę komunikacją. Jeśli 103 z pętli jedzie na Tatarską to elegancko. Do tego przy samych Powązkach jest sporo stacji w rowerami miejskimi, jeśli masz chęć to też polecam @clyde .
0
Nie za długo pobył naszym zawodnikiem:)
1
@clyde najłatwiejszy dojazd będziesz miała od Jana Pawła względnie Okopowa. I tam sobie przejdziesz światła do ulicy powązkowskiej i jesteś.
swoją drogą to dobre:D "Jest tu ktoś z Warszawy?"
2
Ciekawostki piłkarskie (huk, że na każdym kontynencie rozgrywki krajowe, MLS i Brazylia gra:D):
MLS:
Los Angeles FC - Colorado Rapids 3:0. Mateusz Bogusz w zeszłym tygodniu dublet, teraz hattrick. Polak w niesamowitym gazie, liczę na powołanie we wrześniu. Denis Bouanga z asystą - Gabończyk ma już 13 goli i 9 asyst. Ładnie jak na 20 kolejek. W LE zagrali również Hugo Lloris czy nasi byli gracze - Sergi Palencia i Ilie Sanchez.
Atlanta Utd - Toronto FC 2:1. U wygranych z ławki wszedł Bartosz Slisz, a z golem Thiago Almada. U gości Federico Bernardeschi z golem, a Lorenzo Insigne z asystą.
New York Red Bulls - DC United 2:2. Mateusz Klich w barwach DC 90 minut, a NY z ławki wszedł Emil Forsberg.
Houston Dynamo - Charlotte 1:0. W Hjuston mamy problem w drugiej połowie na boisko wszedł Sebastian Kowalczyk.
Nashville SC - Inter Miami 1:2. Strzelby na Copa, a Inter i tak wygrywa. Jordi Alba z bramką, a zagrał też Busi.
I teraz takie pytanie... czy biorąc pod uwagę ten paździerz jaki gra reprezentacja Włoch, to powinni rozważyć powołanie, może nie dla Lorenzo, ale dla Bernardeschiego? 8 goli i 5 asyst w 18 meczach. Może by rozruszał to włoskie dziadostwo ofensywne?
Statystyki (wybrane):
Gole:
2. Benteke 14 goli / 2 asysty
4. Bogusz 12 / 5
Messi 12 / 13
Suarez 12 / 5
...
Bernardeschi 8 /5
Puig 6 /8
Forsberg 6 / 3
Insigne 4 / 5
Alba 3 / 5
Klich 2 / 7
Brazylia:
Gremio - Fluminense 1:0. To co pisałem wcześniej. Fluminense - zeszłoroczny zwycięzca Cola Libertadores po tej porażce umocnił się na samym dnie tabeli. 13 meczów, 1 zwycięstwo, 9 porażek i tylko 6 punktów. W Gremio zagrali byli reprezentanci Argentyny - Cristian Pavon czy Agustin Marchesin. U gości między innym Marcelo (Real) czy nasz Marlon.
Flamengo - Cruzeiro 2:1. Pedro z golem dla Flamengo, a asysty zaliczyli Gerson (OM) i Luiz Araujo (Lille), a zagrał też David Luiz (Arsenal, Chelsea).
Sao Paulo - Bahia 3:1. W Sao Paulo zagrali Lucas Moura (Tottenham) czy Luiz Gustavo (Bayern, OM).
Atletico-MG - Atletico GO 1:1. Paulinho (Bayer) z bramką dla gospodarzy, a zagrali u nich też Hulk czy Mariano (Sevilla).
Vasco - Botafogo RJ 1:1. Dimitri Payet zagrał w Vasco a u gości Luiz Henrique (niedawno w Betisie).
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@LukaszFan największa niespodzianka to brak awansu USA, Meksyk to kelnerzy obecnie.
4
No i stało się. Gospodarz Copa America jedzie do domu:D
USA przegrywa z Urugwajem 0:1 i tym samym odnosi drugą porażkę w grupie, co przy zwycięstwie Panamy z Boliwią sprawia, że z drugiego miejsca z 6 punktami awansuje Panama.
Fenkju end gudbaj.
(To po amerykańsku jakby co)
0
Mam nadzieję że mecz o wszystko USA z Urugwajem zrekompensuje mi to dzisiejsze gówno w tym żenującym dwumeczu.
2
@KamQiX z taką grą to Szwajcaria weźmie Anglię.
1
@Kaziol47 Ja Bayernu nie lubiłem ze względu na mordy Kahna czy Effenberga. Później polubiłem Bayern bo i Lewy i Müller, Sane, Kimmich, Gnabry. No polubiłem:)
0
@Popitek12 wykładów chyba też, co?
1
Cristiano uderzył więcej razy niż Belgowie i Francuzi razem wzięci.
Leao zrobił więcej dryblingów już niż Francuzi w 4 meczach.
0
@mrboom 3:2 nie wiem dla kogo:)
1
@tristan87 sporo ostatnio dał w ofensywie. Zasłużony odpoczynek.
0
Mbappe, Thuram, Griez - Lukaku, Openda, de Bruyne, Carrasco. To będzie ten mecz.
Ale bramek będzie…:D
1
@JimMorrisonFCB gra słów w moim stylu:) idealnie:)