1

@blakkudium o proszę, jak się Azja spodobała Bayernowi.

1

@fart Doncic z postury, fakt - niepozorny. Ale ma wszystko..
a to „oprócz rzucania cegieł sa też inne elementy w koszykówce. ;)„ chyba odzwierciedla ten aspekt gry Tatuma idealnie, co?:)

0

@Faro tak. Ile sobie Marysia życzy;)

1

@fart porównujesz byle Tatuma z królem koszykówki? Fart komon:)

4

@Arden a Motta podobno naciska na transfer Kiwiora do Juve. Panowie znają się ze Spezii.

4

@JanneAhonen szybki akurat to on nie ma żadnej:)

3

@AFA to prawda. 4 mecze i żadnego zwycięstwa.

10

Afryka dzika, dawno odkryta - kwalifikacje do MŚ 2026 (wybrane):

King Kongo - Maroko 0:6. Potężna paka to i potężny wynik. Król strzelców LKE, napastnik Olympiakosu - Ayoub El Kaabi z hattrikiem, Azzedine Ounahi (OM) z golem i dwiema asystami, a do tego Achraf Hakimi, Eliesse Ben Seghir (Monaco) i Brahim Diaz dorzucili swoje asysty. 90 minut rozegrał nasz Chadi Riad i również zdobył bramkę. Ponadto inny "nasz" Ilias Akhomach, Hakim Ziyech, Sofyan Amrabat, Bono, Youssef En Nesyri czy Amine Adli (Bayer).

Gabon - Gambia 3:2. Pierre-Emerick Aubameyang czy Denis Bouanga (FC LA) z golami dla Gabonu, a u gości z bramką między innymi Yankuba Minteh - 18 latek z Feyenoordu.

Angola - Kamerun 1:1. Bryan Mbeumo z golem dla gości, a w składzie też Vincent Aboubakar, Frank Anguissa czy Andre Onana.

Warto też odnotować, że drużyna legendy Manu (:D) - Bebe, czyli Wyspy Zielonego Przylądka wygrały z Libią 1:0.

Kenia - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:0. Brak mi słów czasami na te "tuzy" z Afryki. Zostawię tylko kilku graczy z WKSu i nie będę dalej komentował tego śmiesznego remisu. Jeremie Boga (Nice), Simon Adingra (Brighton), Seko Fofana, Franck Kessie, Evan Ndicka (Roma), Nicolas Pepe (Trabzonspor, Arsenal).

Ghana po świetnym meczu (tak myślę, nie oglądałem:) pokonała 4:3 Republikośrodkowoafrykaninów. Hattricka ustrzelił Jordan Ayew, z asystą Thomas Partey, a zagrali też Mohammed Kudus (West Ham), Antoine Semenyo (Bournemouth) czy Tariq Lamptey (Brighton). U gości przy jednej z bramek asystował Geoffrey Kondogbia.

Benin - Nigeria 2:1. Kolejna kompromitacja w Afryce. Dla Benina jedną z bramek strzelił Steve Mounie, który od kilku dobrych sezonów strzela w Brest. U gości zagrali Terem Moffi (Nice), Samuel Chukwueze (Milan) z asystą, Alex Iwobi, Ademola Lookman, Wilfred Ndidi, Victor Boniface czy Paul Onuachu Trabzonspor).

Jedna z 17 Gwinei - Gwinea-Bissau zremisowała u siebie z Egipcjanczykami 1:1. Bramkę dla nich strzeliła żona Taty czyli Mama Balde. Dla gości Momo Salah.

Uganda Banda i Wanda - Algieria 1:2. Houssem Aouar (Roma) i Said Benrahma (Lyon) z golami dla Algierii, z kolei asysty zaliczyli Baghdad Bounedjah (legenda Al Sadd) i Mohamed Amoura (Royale Union SG). Zagrali też Nabil Bentaleb (Lyon), Ismael Bennacer, Aissa Mandi (Villareal) czy Rayan Ait-Nouri (Wolves).

Mauretania - Senegal 0:1. Zaciąg z Arabii w składzie Senegalu - Habib Diallo (Al Szabab) z golem, Kalidou Koulibaly w obronie, a Edouard Mendy w bramce. Asystę zaliczył Pape Matar Sarr (Tottenham), a zagrał też Idrissa Gueye (Everton).

Po 4 kolejkach w klasyfikacji strzelców rządzą Egipcjanie:
1.2. po 5 goli ma Salah i Trezegeut
3. 4 bramki ma Ayew
dalej z trzema golami między innymi El Kaabi, Bouanga, Daka (Leicester) czy Fofana.

1

@Czajka90 brakuje tam 9. Jak uwielbiam Jesusa, tak ciągłe urazy wykluczają go z podstawowej jedenastki... i jeszcze ten Havertz.. jak widzę go na szpicy w Arsenalu czy w kadrze Niemiec to mi się widelec w kieszeni otwiera.

1

Przypominam:)

Z racji tego, że zbliża się EURO, postanowiłem zrobić fantasy ligę.
Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć to zapraszam. Liga o nazwie "labamba" - kod do ligi - XaPim2.
link - https://gaming.uefa.com/en/eurofantasy

będę wrzucał ten post w godzinach porannych i wieczornych.

5

Chadi Riad z golem dla reprezentacji Maroko, a dwa strzela El Kaabi - napastnik Olympiakosu - Król strzelców LKE.
W końcu Maroko czaruje.

Ponadto 2 gole strzela zeszłoroczne odkrycie Liverpoolu - Conor Bradley. Irlandia Północna 2:0 Andora.

1

@fart ja to odbieram, że przeciwko tej drużynie CR ma tylko jedną bramkę i jedną asystę.
@Herato ale miotasz:D

1

@fart to skoro lubi strzelał im a @Herato napisał, że "Cristiano z nimi strzelił 1 bramkę i zanotował jedną asystę" to raczej nie:)

@tristan87 też pomyślałem o Liberii, ale chyba nie chodzi o Weah:)

1

@blakkudium o, ciekawe.

4

@NeroTFP1 przyznam... jedno mu sie udało:)

1

@JimMorrisonFCB :D
@blakkudium Gdzie Depay?

0

@blakkudium to Morata out?

3

A więc EURO:

- Francja - druga drużyna na świecie, od lat w każdym turnieju faworyt
- Holandia - złapali wiatr w żagle. Coraz lepsza gra, niewielka porażka z Niemcami 1:2 i 3 razy 4:0 w sparingach.
- Austria - jak coś tam przeczytam, usłyszę to drużyna typowana na czarnego konia. W moim mniemaniu trochę na wyrost, ale zobaczymy.

Tak czy inaczej, mam wrażenie, że możemy powalczyć tylko z Austrią.

Sytuacja kadrowa.
Wczoraj padło wiele komentarzy i mój przepadł powtórzę... zastanawiałem się czy powinien grać Szymański Sebek czy Zielu, który od dawna nie grał, ale wcale się nie zdziwię jak pogodzi ich Urbański. Zobaczymy, na dziś wydaję mi się, że Urbański wskakuje do 1 składu.

Wojtek - Kiwior, Bednarek i ktoś 3 - Zalewski, Frankowski* - Zieliński, Urbański, Piotrowski**, Slisz - Piątek.

* chociaż wczoraj średnio
** mam nadzieję, że wczorajszy mecz to wypadek przy pracy, bo poprzednie mecze na dobrym poziomie

3

Japonia w ostatnim meczu grupowym drugiej rundy azjatyckich kwalifikacji do MŚ 2026 wygrała z Syrią 5:0. bilans - 6 zwycięstw, 24 gole strzelone i 0 straconych. La zabawa:)

jutro podsumowanie "reszty" Azji.

1

@mekston widocznie nikogo ciekawe tam nie ma:) Był Przybyłko, farbowany lis - Słonina. A teraz cisza.

6

@mrboom ta która pokaże więcej dupy i cycków. Resztę się doprawi tapetą i włala. Ścianki czekają na nową "gwiazdę".

0

@clyde to prawda.

1

@mekston nie sądzę, ale pogra tam i później z Lewym do MLS:)

0

@PatrychoO pięknie:)

1

@PatrychoO czyli u Ciebie czy puszczą w radio czy nie i tak będzie w głośnikach/słuchawkach:)

0

@esem91 Bronie zawsze Arka, bo naprawdę kawał piłkarza. Mocne kluby, dziesiątki goli, dwie poważne kontuzje - a on i tak wraca i robi swoje. Ok, to słaby sezon, ale każdemu się taki zdarza.
Co do Wichniarka, to nie wypowiem się czy się zmienił czy nie. Nie oglądam studio (studiów) po meczach, przed czy w przerwach, bo mnie najzwyczajniej w świecie nie interesują. Niemniej jakieś tam jego opinie do mnie dochodziły i jakoś średnio mi z Arturem po drodze:) tak czy inaczej tym razem pełna zgoda.

0

@clyde "hahaha" nie przepadam za pisaniem tego, ale bez kitu, uśmiałem się:) Masz racje, nowy Eminem katowany w większości stacji, bo wrócił po latach i pewnie tak samo to będzie katowane.

1

@Culer9002 zapomniałem! To prawda, też dobre:)

0

@BorzyKrzys no każdy woli co innego - ja uwielbiam "I Ciebie też, bardzo” czy "Wataha".

1

@JordiAlbion mi już potrzebny nie jest:) W zeszłym tygodniu byłem na koncercie:)
@PatrychoO tak, wpada w ucho:) Covery raczej w ich wykonaniu nie zawodzą:)
@Kvothe07 oj, przez wiele lat te czołowe piosenki były naprawdę na wysokim poziomie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?