@IMBALEO W takiej Nowej Zelandii odbywają się już normalne koncerty bez maseczek. NZ szybko zamknęła swoje granice dla obcokrajowców i już prawie zapomnieli co to pandemia. Izrael też wraca do normalności. Oba kraje ich obywatele podeszły racjonalnie do pandemii. Nie to co w Polsce...
@SonBarcaGoku Wiem tylko, że miał kiepską serię i wzięli Mou. Potem The Special One sobie nie radził i Rayan Mason przejął team. Mason z powodu kontuzji skończył karierę w wieku bodajże 26 lat, prowadził młodzików Tottenhamu w UEFA Youth League i dali mu dokończyć ten sezon.
@messi564 Ja Whisky/Whiskey lub czerwone wino wytrawne lub półwytrawne. Z tego pierwszego to nie trzymam się konkretnej marki ale najbardziej smakuje mi irlandzkie whiskey Jameson. Nie jest zbyt droga (w Biedrze coś koło 70 zł kosztuje) i jest to blended, a nie single malt. Najczęściej piję z lodem lub z colą :) Z drugiego to za bardzo się nie znam, ale ostatnio np. piłem chilijskiego wytrawniaka i był smaczny. Piwerkiem też nie pogardzę i lubię takiego Pilsnera wypić.
@Tomo1989 Nowa Zelandia zamknęła granice dla obcokrajowców od razu po wykryciu pierwszych przypadków. Poza tym bardzo szybko wprowadzono lockdown i potem samoizolację, a społeczeństwo miało pozytywne nastawienie do działań rządu. Teraz mają bardzo mało przypadków i mogą żyć normalnie... Niby mają tylko 5 mln obywateli i małe zagęszczenie ludności, ale jednak ich przykład pokazuje co znaczy poważny rząd.
@FabregasOnlyInMyHeart Oglądałem i uważam, że jest fajny choć niektóre odcinki są aż za bardzo emocjonalne :) Najbardziej podoba mi się ten entuzjazm głównego bohatera do rozwalania skostniałego środowiska medycznego.
@Damiano27psk Genetyka nic do tego nie ma. Tu raczej chodzi o różnice społeczne i brak perspektyw. Poza tym na uboczu też jest wielu latynosów, czy białych. Tam bogaci i rządzący mają w d... biednych. Finansowe wsparcie nic nie da jak żyjesz pośród gangów wykorzystujących ludzką desperację lub po prostu biedujesz w jakimś rozpadającym się domu. Są organizacje, które edukują młodzież i pokazują, że każdy z nich może ciężką i wytrwałą dojść do czegoś wielkiego, ale jakoś nikt ich nie finansuje tak na poważnie.
@JANEK777 Tekst typowego księdza. "Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale jak będziecie wierzyli to go poznacie" :) P.S. Ateistą nie jestem, tylko wątpiącym.
Wczoraj w TVP mówili, że elektrownia atomowa jest kluczowa dla przeobrażenia polskiej energetyki. Jestem ciekawy kiedy i gdzie powstanie oraz ile kasy przywłaszczy sobie ktoś z "dobrej zmiany"...
@Recha_0684 Jak ktoś jest zarażony i ma dobrze założoną maskę to roznosi mniej aerozolu i nie w żadnym mikroprocencie jak twierdzisz, a w większym stopniu. Życzę miłego dnia, bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi bo ciągle to samo powtarzamy.
@robert os Luc Montagnier to nie jest zbyt wiarygodna osoba. Nagroda Nobla nie mówi o tym, że dana osoba wie wszystko o wszystkim. Szczególnie, że Luc opublikował kontrowersyjną pracę (pamięć wody) w czasopiśmie którego jest redaktorem.
@Recha_0684 Nie jest kluczowy w sytuacji z artykułu, czyli w pomieszczeniu dobrze wentylowanym. Maseczki działają co potwierdzają badania i naukowe artykuły, które wcześniej wstawiłem. Na zewnątrz jest małe zagęszczenie ludzi i wtedy wystarczy dystans. Jak jesteś w miejscu, w którym nie możesz zachować odstępu to maska się sprawdza.
@Recha_0684 Wystarczyły przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem. Napisałem przecież, że wirusy przemieszczają się na aerozolach, których cząsteczki wydostają się gdy mówisz, kichasz itp. itd. Maski zatrzymują sporą część tych cząstek nawet te szmacianki. Tam gdzie jest dużo ludzi zawsze można łatwiej się zarazić. Jeśli chodzi o dystans to też nie zawsze jest kluczowy, więc nie poniosło mnie :) https://kopalniawiedzy.pl/SARS-CoV-2-maseczka-zakazenie-dystans-wentylacja-pomieszczenie,33568
17
@IMBALEO W takiej Nowej Zelandii odbywają się już normalne koncerty bez maseczek. NZ szybko zamknęła swoje granice dla obcokrajowców i już prawie zapomnieli co to pandemia. Izrael też wraca do normalności. Oba kraje ich obywatele podeszły racjonalnie do pandemii. Nie to co w Polsce...
0
@Tomo1989 Wg. ankiet duża część obywateli NZ dobrze ocenia działalność swojego rządu.
1
@SonBarcaGoku Wiem tylko, że miał kiepską serię i wzięli Mou. Potem The Special One sobie nie radził i Rayan Mason przejął team. Mason z powodu kontuzji skończył karierę w wieku bodajże 26 lat, prowadził młodzików Tottenhamu w UEFA Youth League i dali mu dokończyć ten sezon.
0
@messi564 Ja Whisky/Whiskey lub czerwone wino wytrawne lub półwytrawne. Z tego pierwszego to nie trzymam się konkretnej marki ale najbardziej smakuje mi irlandzkie whiskey Jameson. Nie jest zbyt droga (w Biedrze coś koło 70 zł kosztuje) i jest to blended, a nie single malt. Najczęściej piję z lodem lub z colą :)
Z drugiego to za bardzo się nie znam, ale ostatnio np. piłem chilijskiego wytrawniaka i był smaczny. Piwerkiem też nie pogardzę i lubię takiego Pilsnera wypić.
0
@Arkon Odpowiedzialna polityka również vide Nowa Zelandia.
0
@Yosemite Może niech jednak zostanie? Ciekawe jak Koeman to wszystko ułoży z prawdopodobnym transferem Depaya w przyszłym sezonie...
1
@Tomo1989 Nowa Zelandia zamknęła granice dla obcokrajowców od razu po wykryciu pierwszych przypadków. Poza tym bardzo szybko wprowadzono lockdown i potem samoizolację, a społeczeństwo miało pozytywne nastawienie do działań rządu. Teraz mają bardzo mało przypadków i mogą żyć normalnie... Niby mają tylko 5 mln obywateli i małe zagęszczenie ludności, ale jednak ich przykład pokazuje co znaczy poważny rząd.
0
@Lionel_Messi10 Nic nie dają, bo Ty tak twierdzisz...
1
@BarcaSupporter Jakby czuł się źle to chyba by powiedział trenerowi, co nie?
0
@FabregasOnlyInMyHeart Oglądałem i uważam, że jest fajny choć niektóre odcinki są aż za bardzo emocjonalne :) Najbardziej podoba mi się ten entuzjazm głównego bohatera do rozwalania skostniałego środowiska medycznego.
2
@Damiano27psk Genetyka nic do tego nie ma. Tu raczej chodzi o różnice społeczne i brak perspektyw. Poza tym na uboczu też jest wielu latynosów, czy białych. Tam bogaci i rządzący mają w d... biednych. Finansowe wsparcie nic nie da jak żyjesz pośród gangów wykorzystujących ludzką desperację lub po prostu biedujesz w jakimś rozpadającym się domu. Są organizacje, które edukują młodzież i pokazują, że każdy z nich może ciężką i wytrwałą dojść do czegoś wielkiego, ale jakoś nikt ich nie finansuje tak na poważnie.
0
@MESSIah16 Szkoda, że w finale z Bayernem polegli...
1
@Yosemite Jak Skriniar się spisuje w tym sezonie?
0
@Sulimo Dla mnie zombie od razu dyskwalifikują film. Nie cierpię tego motywu :)
12
@JANEK777 Tekst typowego księdza. "Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale jak będziecie wierzyli to go poznacie" :)
P.S. Ateistą nie jestem, tylko wątpiącym.
2
@Chakalaka Laporta dodał mu skrzydeł :)
0
@Nano22 Masz odporność na koronawirusa i pewność że nie będziesz go ciężko przechodził, czego nie rozumiesz? :)
0
@wroclawianin89 Czyli taka Liga Europy w koszu?
1
@GeneralXavi Obawiam się, że z tym rządem nic nie pójdzie łatwo, szybko i przyjemnie. Poza tym już wcześniej aktywne były środowiska antyatomowe :)
0
Wczoraj w TVP mówili, że elektrownia atomowa jest kluczowa dla przeobrażenia polskiej energetyki. Jestem ciekawy kiedy i gdzie powstanie oraz ile kasy przywłaszczy sobie ktoś z "dobrej zmiany"...
0
@Chakalaka Dobrze, że jeszcze górników nie zaprosił do siebie na wideokonferencję :)
0
@Recha_0684 Jak ktoś jest zarażony i ma dobrze założoną maskę to roznosi mniej aerozolu i nie w żadnym mikroprocencie jak twierdzisz, a w większym stopniu.
Życzę miłego dnia, bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi bo ciągle to samo powtarzamy.
0
@robert os Luc Montagnier to nie jest zbyt wiarygodna osoba. Nagroda Nobla nie mówi o tym, że dana osoba wie wszystko o wszystkim. Szczególnie, że Luc opublikował kontrowersyjną pracę (pamięć wody) w czasopiśmie którego jest redaktorem.
0
@Recha_0684 Nie jest kluczowy w sytuacji z artykułu, czyli w pomieszczeniu dobrze wentylowanym. Maseczki działają co potwierdzają badania i naukowe artykuły, które wcześniej wstawiłem. Na zewnątrz jest małe zagęszczenie ludzi i wtedy wystarczy dystans. Jak jesteś w miejscu, w którym nie możesz zachować odstępu to maska się sprawdza.
0
@Up1or3k Jakiego człowieka odnaleźć?
0
@Recha_0684 Wystarczyły przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem. Napisałem przecież, że wirusy przemieszczają się na aerozolach, których cząsteczki wydostają się gdy mówisz, kichasz itp. itd. Maski zatrzymują sporą część tych cząstek nawet te szmacianki. Tam gdzie jest dużo ludzi zawsze można łatwiej się zarazić. Jeśli chodzi o dystans to też nie zawsze jest kluczowy, więc nie poniosło mnie :)
https://kopalniawiedzy.pl/SARS-CoV-2-maseczka-zakazenie-dystans-wentylacja-pomieszczenie,33568
0
Wie ktoś ile mniej więcej pieniędzy dostaje zwycięsca La Ligi? Jakby chłopcy wygrali to chyba trochę wspomogą budżet.
0
@Ying Pewnie w coś starego grasz, albo w jakiegoś CS'a. Jak daje budżet do 4k to raczej chce coś więcej.
0
@PatrickoBarca https://www.purepc.pl/jaki-laptop-kupic-polecane-laptopy-do-gier-nauki-pracy-i-multimediow-poradnik-zakupowy-na-luty-oraz-marzec-2021?page=0,11
Któryś z tych wg. mnie jest dla Ciebie.
Albo ten:
https://www.x-kom.pl/p/626290-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-8gb-512-rtx2060-120hz.html#Opinie
1
@Lionel_Messi10 @Ying Ten model ma tylko Intel UHD Graphics, więc sobie za bardzo nie pogra :)