1

@piotr2006 pełna zgoda tylko Tebas już się z tym nie kryje i wprowadzą gospodarkę planowana do LaLigi.

0

@LinekMichal masz inne pojęcie o świecie. Zobacz co się dzieje w Syrii czy Libii. Nikogo nie obchodzi życie ludzkie. Tylko ropa naftowa i kasa. Strefa gazy została zrownana z ziemią. Im jest większa kasa tym kręgosłup moralny nie istnieje. To co zrobił Laporta nikogo nie obchodzi. Ludzi przy władzy obchodzi jak się zamknie okienko transferowe w styczniu i jaka kadra będzie na koniec sezonu i oczywiście jutrzejszy mecz. Ja oczekuje od prezesa FCB aby był bezwzględny i orał wszystkich nieudaczników życiowych.

0

@MaroBrd NBP obniżył stopy procentowe i zaczął skupować obligacje aby dać płynność na rynku monetarnym a banki poszły pod prąd i w sztuczny sposób zawyżały zdolności kredytowa gdzie WIBOR 3M chodził na poziomie 0,2%. Jak chcesz obniżyć podaż pieniądza to podnosisz stopy procentowe a nie obniżasz.

0

@JarekS no tak znasz poufe kontrakt PL. Czemu mnie to nie dziwi;)

0

@LinekMichal tylko fakty są takie że to co Laporta zaplanował to się dzieje. Jego skutecznosc jest imponująca. Za 3 lata nikt o tym nie będzie pamiętać jak będziemy mieli nowy stadion z dyzumi przychodami i wygramy LM.

1

@Lokusekpl nikt nie wie jak to działa a zwłaszcz ty;)

0

Plan jest zacny. Wróciliśmy do reguły 1:1. Sprzedany Araujo za 50-60 baniek i do tego wypychamy kolanem Fatiego. Myślę że szykuję się transfer na koniec stycznia:)
Laporta w coraz większej formie:)

0

@LinekMichal Ćwiąkała ma doświadczenie odnośnie piłki a wypowiada się odnośnie organizacji biznesowych o których nie ma pojęcie.
Takie rzeczy które dzieją się w Barcelonie to jest normalny chleb powszedni w każdej kormporacji gdzie jest walka z każdym o wszytsko.
Ludzie się wypowiadają że ma być kultura poszanowanie itp.
Takie coś nie istnieje gdzie się rozmawia o wiele mniejszych pieniądzach.
Tutaj mam kontrakty na powyżej 1 mld euro na stadion czy kontrakt Nike.
Na takich spotkaniach nie ma miękkiej gry a ludzie którzy się wypowiadają że nie trzeba robić problemów jak jakis piłkarz chce odejść to po prostu nie znają życia.
Ciekawe jak ci ludzie by się zachowywali jakby z ich kieszeni ktoś zabtrał 1 mln euro.
Byłby płacz i lament że ktoś ich okradł ale z drugiej strony im nie przeszkadza że taki Gundgoan wziął prawie 4 bańki za 1,5 miecha przebywania w Barcy. To jest ich ulubieniec i bohater.
Hipokryzja to potęgi entej:)

2

@NoziX1 jesteśmy w regule 1:1 wiec to już nieaktualne:)

1

@NoziX1 zakup bułki to koszt zakupu czy utrzymania?

1

@JarekS Angielskie kluby piłkarskie, zwłaszcza te z Premier League, otrzymują ogromne sumy pieniędzy za prawa do transmisji z kilku powodów:

1. **Popularność i globalny zasięg**: Premier League jest jedną z najpopularniejszych lig piłkarskich na świecie, z ogromną liczbą fanów na wszystkich kontynentach. To przyciąga duże pieniądze od nadawców, którzy chcą transmitować mecze do szerokiej publiczności¹.

2. **Konkurencyjność ligi**: Premier League jest znana z wysokiego poziomu rywalizacji i emocjonujących meczów. Każdy sezon przynosi niespodzianki, co sprawia, że liga jest atrakcyjna dla widzów i sponsorów².

3. **Umowy telewizyjne**: Premier League regularnie negocjuje lukratywne umowy na prawa do transmisji. Na przykład, najnowszy kontrakt na lata 2025-2029 przyniósł lidze dodatkowe 1,5 miliarda funtów w porównaniu do poprzedniej umowy³.

4. **Marketing i promocja**: Liga inwestuje dużo w marketing i promocję, co zwiększa jej wartość medialną i przyciąga jeszcze więcej sponsorów i nadawców².

1

@NoziX1 jakby takie zasady wprowadzili do gospodarstw domowych to luzie nie byliby wstanie wziąć kredytu hipotecznego na mieszkanie ani telewizora na raty.

1

@JarekS podaj źródło wiedzy na temat obowiązku wydawania kasy za transmisje na transfery?

Nie, kluby angielskie nie mają obowiązku wydawania pieniędzy z transmisji na transfery. Kluby Premier League mogą wykorzystać przychody z transmisji telewizyjnych według własnego uznania, co oznacza, że mogą je przeznaczyć na transfery, ale także na inne cele, takie jak rozwój infrastruktury, wynagrodzenia zawodników, czy spłatę długów.

Czat GPT nic o tym nie wiem chociaż twierdzisz że to wiedzą transparentna;)

3

Patologia ktora ma uratować klub w Hiszpanii przed kapitalizmem. Komunizm wraca do Europy;)

2

@JarekS jak przychody z transmisji są na papierze to długi też są na papierze. Weź się zastanow co piszesz? Rząd USA ma dług na poziomie 36 bilonów dolarów a ich gospodarka jest uważana za najlepszą na świecie. Człowieku komunizm już nie wróci. Nie masz co na to liczyć;)

0

@th@les to że młodzi grają to zasługa dyrektora sportowego bo on jest odpowiedzialny z kadrę. Tak działa świat;)

2

@Lahey przerażające jest to że oni protestują bo boją się reakcji Tebasa. Mając klub na skraju bankructwa. Ich męczy nikt nie chce oglądać chyba że grają z Barca lub Realem.

2

@Tibu Giorgi Mamardashvili już poszedł do Liverpool za 30 baniek. Śmieszne pieniądze ale Valencia niestety musiał go sprzedać aby kupić Luis Rioja za 1,2 mln. Transfer sezonu Valenci bo jedyny:)

3

@NoziX1 a kto ma wziąć odpowiedzielność za sytuację w LaLidze jak nie prezes tej organizacji?

0

@LinekMichal krucjata widzi już nawet Real Madryt TV tylko nie kibice Barcy na tym forum co uważam juz za patologię

6

@JarekS człowieku o czym ty piszesz? Kluby z ostatnich miejsc w premier league maja taki sam dochód jak Real czy Barcelona z transmisji TV. Taka Valencia w ciągu 3 ostatnich lat wydała na transfery 24,25 mln. W porównaniu do Crystal Palace które w ciągu 3 lat kupiło za 192,1 mln piłkatrzy. Zajebisty model biznesowy Tebasa. Patalogia

0

@LinekMichal znaczy nie chce mi się tego słuchać bo on jest youtuberem i będzie miał zadnie jak 90% tego forum. Jest w tym sporo populizmu i brak faktów czyli:
- Olmo jest zarejestrowany w LaLidze
- budujemy nowy stadion
- mamy bardzo dobry kontrak z Nike
- mamy bardzo młodą i konkurecyjną kadre oprócz boków obrony
- sytuacja jest napięta odnośnie regulacji ale to jest pokłosie barku akceptacji prawa TV wynegocjowanych przez Tebasa który teraz prowadzi krucjatę w stronę Laporty.

Pełna zgoda że Laporta jest bardzo prawicowy w tym co robi i można napisać że jest takim Trumpem Barcelony. Zwolenicy lewicowi nie będą zadowlonie z takiego rządzenia ale on ma taki styl i tego nie zmieni. Ja to akceptuję i mi to nie przeszkadza.

9

Chłopaki się ostatno zdziwili na boisku jak Wojtek złapał od razu strzał na bramkę. Stanęli przez chwilę jak wryci i nie wiedzieli co zrobić:) Takie cuda to w Barcelonie nie były grane kilka dobrych lat.

0

@partymaker Deco uważa inaczej dlatego pozbył się Gundogana. Ma poparcie Laporty a Laporta ma poparcie socios. Socios rządzą klubem i są zadowolni jak jest budowana kadra. Jak chcesz żeby było inaczej to musisz zgłosić wniosek o wotum nieufności i przekonać 16 tys. członków.

0

@LinekMichal kwestia postrzegania świata. Dyrektor sportowy odpowiada za kadre. Wszytskie ruchy idą na konto Deco. Casado, Cubarsi, Bernal, Fermin czy Gudogan vs Olmo. Posadzenie na trybunach Fatiego w ostatnim meczu czy nie dawanie szansy Unai Hernández w pierwszym zespole bo nie ma kontraktu. To są decyzję za które bierze odpowiedzialność dyrektor sportowy. Równiez za sprowadzenie Roque. Nie wszystkie decyzję będą dobre ponieważ nikt nie ma skutecności 100%. To się dzieje w wielu klubach. Real też robi babole. MU ich polityka to pomsta do nieba. Można wymieniać. Ogólnie jak zobaczysz top10 największych transferów na świecie to większkość to porażki.

0

@partymaker tak uważam że Gundogana nie jest wart 20 baniek na sezon. PSG dominowało w całym dwumeczu. Również w pierszym a Gundogana grał tragicznie. Granie w 10 to nie przegrany mecz. Ostatni Real wygrał z Valencia która grała z przewagą jednego zawodnika. Śmiem twierdzić że jakbyśmy mieli takiego Modrica zamiast Gundogana z PSG to gralibyśmy w półfinale LM. Do tego mam sporo zwodników na jego pozycję nawet oprócz Olmo jest wychowanków którym trzeba dawać szanse. Pozbycie się Gundogana uważam za najlepszy ruch Deco.

0

@LinekMichal nie darzę symatią ani Deco ani Laporty tylko uważam że robią dobrą robotę do sytuacji w jakiej jest Barca. Nie ma alternatywy obecnie aby ktokolwiek inny mógłbay wyprowadzić ten klub na prostą.

0

@JarekS Toni Freixa napisał dzisiaj że trzeba sie skupić na niedzielnym finale i pokonaniu realu. Taka jest opozycja odnośnie Laporty. Zostajesz sam ze swoimi wypocinami:) plus kilki pseudodziennikarzy w polsce którzy zrobią kolejny artykół o FDJ aby im klikalnąś reklam się zwiękeszyła. Taka prawda o waszej opozycji:)

0

@LinekMichal to są trudne decyzję ale trzba je podejmować i często ryzykować. Trzeba też będzie sie pozbyć się Iñigo Martínez który będzie miał 34 lata. To nie są popularne decyzję zwłascza że chłop jest w formie życia ale niestety w perspektywie długoterminowej jest do odstrzrału. Jeżeli Araujo podpiszę nowy kontrakt to Martinez na out.

0

@LinekMichal u napastników środkowych nie chodzi o technikę tylko czy Roque może strzelać w sezonie 20-30 bramek. Czy będzie to robił w wieku 23-25 lat trzeba zobaczyć i poczekać. Wiem że oczekiwania są duże że przyjdzie i "zrobi" Neymara ale ja bym z ostateczną oceną poczekał....

Odnośnie Laporty to tak. Oczekuję od niego jako socios że będzie bezwzględny odnośnie piłkarzy i stawiał na pierwszym miejscu klub. Piłkiarze biorą duzo pieniędzy i muszą wygrywać trofea. Nie ma zgody według mojej oceny na takiego Gundogana który miał zarabiać powyżej 20 baniek w wieku 34 lat i nie biegać za bardzo po boisku. Ale to już kwestia percepcji. Większość ludzi uwielba piłkiarzy jak kocham klub.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?