0

@pioz123 Dobra mordo. Ale on jasno dawał do zrozumienia, również w tym sławnym wywiadzie, że chce po prostu grac w piłkę. Nie do końca był chyba świadomy wszystkie. Nie ma to zresztą znaczenia.

Piłkarsko, zawsze powinien zostać.

1

@tbas Też byłem jednym z niewielu, którzy chcieli pozostania Dembele.

3

@pioz123 oczywiście, ze go wyrzucali za jego grę.
Kwestia tego żałosnego Sissoko to zupełnie inna bajka.

Nawet nie próbuje analizować ich toku myslenia. Będę zdrowszy.

5

@Image nie. Pisze o żenadzie ugruntowanej. O żenadzie która te barany same napędzały w ostatnich miesiącach by teraz ostatecznie się zbłaźnić.
Nie wiem czy bardziej martwi mnie to co teraz te barany wypisują, czy to ilu zwolenników swoich bezbłędnie oświeconych stwierdzeń mieli wtedy.

Dzisiaj maja się za giga ekspertów. Ale taka jest specyfika tłumu.

Zielone nie oznaczają tego czy masz racje, tylko zazwyczaj to, czy piszesz zgodnie z trendem panującym wokół.

45

Najbardziej mnie cieszą te mordki tutaj, które 3, 4 miesiące temu wydupcaly Dembele a dzisiaj hucznie świętują jego pozostanie ;33

Ta strona byłaby bardzo zdrowa bez niektórych raków, które spamują tu codziennie bezwartościowe treści zazwyczaj, zmieniając retorykę co 1 mecz.

Zenada xd

45

Pique dzisiaj wyglądał jak Żul Kurde

55

Ciężko wyciągać jakiekolwiek wnioski po meczu z takim rywalem.
Wiec kurfa ogarnijcie się z tym skreślaniem niektórych piłkarzy czy orzekaniem powrotu wielkiej formy innych.

Nie da się niektórych jełopów tutaj czytać XD

0

@DonMatteo901 z piet na palce jak Sylwuś

2

@Redakcja moglabyś napisac gdzie mozna obejrzec ta prezentacje :P

0

Wiadomo gdzie i o której można obejrzeć prezentacje?
19 jest pewna?

2

@Kgorecki2500 ludobójstwo i mordowanie cywilów zawsze jest złe i podłe.
Jesteśmy jednak tak ulokowani geopolitycznie, że przepuszczamy to przez palce.
I dobrze i niedobrze.

0

Prezentacja zespołu będzie również w Polsat Sport? Czy tylko sam mecz?

3

Obejrzałem właśnie dokument o Woodstock 99' na Netflixie.

Re-we-la-cja.
Polecam każdemu :)

3

A tu cyyyyyk przed prezentacja zdążą opchnac Frenkiego i sprowadzić Bernardo :D

2

@michal26 dostał z Braćmi Figo Fagot nagrodę telewizyjna :)
Polsat chyba transmitował.

0

@Gaucho jego wszystkie bramki są tak proste i tak łatwo mu przychodzą jakby kompletnie "z dupy" to robił :P

1

Jest jakaś część ciała która Leo nie strzelił bramki?
Jego penizja strzeliły bodaj z Valladollid jeśli dobrze pamiętam?

1

@Nazio87 smacznej kawusi zawsze życzy Marianczello :P

13

Ostatnio pisałem o akcji mojego stowarzyszenia w Grodnie. Teraz opowiem o Ukrainie.
I owszem, bez prowokacji politycznych się nie obejdzie, bo Ukraińcy są bardzo mocno werbalnie przysposobieni w tej kwestii na zachodzie ich kraju.

Tak jak wspominałem w pierwszej części, której link macie na samym dole posta prowadzę wraz z moim stowarzyszeniem akcje dla polskich rodzin mieszkających na kresach. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych - takich jak plecaki, piórniki, kredki, ołówki, długopisy, zeszyty itp.

Bardzo lubię bourbon. W szczególności kiedyś smakował mi Jim Beam - Red Stag. I z nim też kojarzy mi się cała ta historia.
Wyprawa z akcją na Ukrainę była skomplikowana od samego początku. Nie można ot tak wysłać tam przyborów szkolnych. Nie. Trzeba to zrobić przez konsulat i najlepiej wysłać pocztą dyplomatyczną. Wówczas nie trzepią na granicy tego co przechodzi przez granicę.
Dokładnie w ten sposób zrobiliśmy. Kilkanaście telefonów oraz maili z Polską Macierzą Szkolną i zbiórka przepięknie przebiegła. Szkoła w Stryju (ok. 50 km od Lwowa) została przez nas obdarowana bardzo dużą masą (dosłownie masą - kilka ton) darów.

Zaczęliśmy akcję od wyjazdu z centrum Polski. Podróż do Stryja trwała.... 17 godzin. Niecałe 600 km. Niedużo? Ano niedużo. Natomiast doliczyć trzeba parę ładnych godzin stania na granicy. Toć Ukraińcy muszą mieć pewność czy czasem nie planujesz przemycić zbyt dużo "zachodu" do ich jakże kamiennie ideologicznie kraju.
Podróż jak podróż. Drogi tam są podobne do polskich dróg z wyjątkiem wjazdu do Lwowa. Rany boskie.... Takiego slalomu, nie odstawiał nawet Alberto Tomba. Dziura w dziurze, będącej dziurą innej dziury, która się na dziurę składa. Dra-mat!

Przybyliśmy do Szkoły Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju. Duży budynek, z dużym podwórkiem, masa miejsca do zagospodarowania. Co rzuca się w oczy dookoła to cała masa wywieszonych czarnoczerwonych flag. DZIWNE? Nie. Tam to normalka. Podkreślanie swojego nacjolololizmu jest absolutnie na porządku dziennym.
W środku prąd "na oszczędzaniu", ściany remontem dawno nie dopieszczone. W skrócie - budynek wygląda na taką kamienicę w Sosnowcu, o którą nikt od 40 lat nie dbał, nie malował, nie rewitalizował. Stan słaby. Ale nie to było najważniejsze.
Przywitały nas nauczycielki oraz dzieciaki w wieku od 7-16 lat. Sztuk bodaj z osiem.
Kilka prezentacji mówiących o szkole pojawiło się na rzutniku, my również opowiedzieliśmy o nas. Następnie poszliśmy na obiad do knajpy. To co widzieliśmy po drodze, uderzyło mnie. Bardzo.

Polska szkoła w Stryju jest zaniedbana, jakby opuszczona. Wygląda trochę (nie przesadzę) jak więzienie.
Idąc w stronę tej restauracji mijamy szkołę ukraińską. Przepiękny odnowiony "Orlik". Boisko do siatkówki, koszykówki. Szkoła odmalowana w każdym najmniejszym zakątku (przynajmniej od zewnątrz). Przed szkołą stoi pomnik Bandery. Nie. Nie ściemniam.
W mojej rodzinie jedna osoba przeżyła Wołyń. Niestety już zmarła ale na całe szczęście odbyłem z nią kilka rozmów gdzie opisywała mi to co widziała i to co czuła. Widok wzniesienia kogoś takiego jak Bandera na piedestał - przynajmniej dla mnie, był czymś bardzo osobliwym i przykrym. Nie do końca dowierzałem.
Pomijam już takie drobiazgi jak różnice w drodze czy chodnikach docierających do szkoły polskiej i ukraińskiej. Polska strona oczywiście rozdupcona na całego, brak części płyt chodnikowych, grafitti obraźliwe wokół czy obskurne bramy. Za to przy szkole Ukraińskiej - kultura i media. Różnica klas. KLAS. Dużo by można gadać o wizerunku.

Restauracja, kolacja i wyruszyliśmy do hotelu w Lwowie.
Cena niziutka - 4 gwiazdki, za dobę kosztowało w przeliczeniu około 30 zł za osobę. Miejmy jednak na uwadze, że 4 gwiazdki na Ukrainie to nasze 2. No, może dwie i pół.

Dotarliśmy na miejsce około 23. Byłem zmordowany. Zmęczony. Pełen emocji.
Jedyne co mieliśmy do picia, to Jim Beam - Red Stag, którego tak lubię.
Niestety byłem tak padnięty, że jedną szklaneczkę męczyłem chyba z półtorej godziny. To jedyny raz, kiedy nie byłem w stanie tego pić. Zwyczajnie się zmuszałem, wybitnie mi tam to nie smakowało. A przywiezione z Polski!

O wizycie w Ukrainie napiszę jeszcze jeden może dwa posty. Bo to był dopiero pierwszy wieczór.


@LuQa_ @Maker0 @Death_voice @Kubox @zenoowity @JimMorrisonFCB @Colon

Link do pierwszej części - https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-11988105#comment-11988105

1

@masq Penelope Cruz jest dla mnie nieśmiertelna.

1

Ter Stegen > Neuer

1

@marcin62 akurat kawę to zawsze piłem bez cukru i bez mleka.
Ale herbata gorzka to zupełnie nie mój klimat.

1

Ja równiez wydałem zdecydowanie mniej na cukier w ostatnim czasie.
Po prostu nie jestem w stanie go nigdzie kupić.

6

@stone80 Też nie rozumiem.
Ludzie mają albo problemy z pamięcią, albo syndrom sztokholmski xD

4

@Rl9k1nG Donald Tusk! Gdzie Twój mózg? :D

2

Szkoda, że z Bernardo Silvą nie zdążymy do niedzielnej prezentacji :P

1

@michal26 Mega chętnie!

Dojądę do domu i napiszę :)

10

@eydeem Dla mnie Most Wanted zdecydowanie był lepszy.
Ale w Carbona też się grąło :)

24

@Kgorecki2500 żeby może troszeczkę naprostować tą GIGA propagandę twitterową...

Deflacja to NIE jest wcale dobre zjawisko.
Na pierwszy rzut oka miód malina, bo ceny towarów mogą spadać.
Natomiast za te towary mniej dostają między innymi producenci, którzy chcąc nie chcą muszą zwalniać pracowników, bo ich na nich nie stać. :)
Argumentów odnośnie złego wpływu deflacji na gospodarkę jest zdecydowanie więcej...

W związku z czym bardzo brakuje niestety jeszcze jednej statystyki związanej z procentem bezrobocia :)

Propaganda rodem z PiSu.
Ale to nie nowość, że te dwa obozy się praktycznie niczym nie różnią, ino niuansami.

36

@Kgorecki2500 z tą deflacją i kciukiem w górę to kogoś ładnie popie****ło XDDD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?