19

Lubicie historie? Dzisiaj jest parę świetnych rocznic:
- 486 lat temu, Zygmunt I Stary, przyłączył Mazowsze do Polski
- 428 lat temu, Zygmunt III Waza, został koronowany na króla Polski ( a w zasadzie Rzeczpospolitej)
- 360 lat temu, skończyło się oblężenie Jasnej Góry (tak, chodzi o Potop szwedzki)
- 97 lat temu wybuchło pierwsze zwycięskie w historii Polski powstanie - Powstanie Wielkopolskie.

Historia jest świetna, uwielbiam ją. To chyba najbardziej niedoceniany przez młodych Polaków etap edukacji. A szkoda, historia Polski jest bujna, piękna, wzruszająca, z chwilami bycia europejską potęgą, a zarazem kapciem pod protektoratem Rosji.
Uczmy się :)

5


Link do transmisji z gali, gdyby ktoś miał życzenie zajrzeć :)

0

w dupie mam Pereza. Najważniejsze aby Ney został z nami.

20

A już jutro:
Dailymail: Neymar przeniesie się na wyspy !!!

7

Ktoś w końcu musi tego dokonać :)
Obrona trypletu byłaby czymś wielkim. Nie do pobicia.

29

Chcecie dobrą nowinę? :)
Równiutko za tydzień i 8,5 godziny rejestracja Ardy i Vidala :)

0

będzie na eurosporcie, cy cuś?

1

Odejście Neymara jest niemożliwe.
Brazylijczyk sam doskonale zdaje sobie sprawę, że przy Messim dalej się rozwija. W Barcelonie się rozwija jako piłkarz i jako człowiek. Barca ukształtowała go całkowicie, zarówno jeśli chodzi o podejście do trofeów indywidualnych i zespołowych ( nieraz podkreślał, że ważniejsza jest dla niego drużyna), jest w Barcelonie szczęśliwy, gra w najlepszej lidze świata, w najlepszym zespole świata, z najlepszym piłkarzem na świecie.
Gdyby chodziło o kasę, to już w wakacje po wygraniu LM uśmiechałby się do City, PSG czy Realu, bo jak wiemy Neymara kontrakt jest niezbyt wysoki jak na jego OGROM marketingowy i potencjał piłkarski.
Spokojnie ludzie. Neymar zostanie. Przynajmniej na te kilka lat. Karierę na pewno będzie chciał skończyć w Brazylii, pewno w Santosie.

8

Spokojnie, jeszcze dwa miesiące

3

pod koniec sezonu. Jak ustalą wszystkie towarzyskie mecze sparingowe

0

Kto jest trenerem Katalonii? Nie oglądam meczu niestety.
I jakie składy?

0

Mobilki, na jakiej stronie najlepiej obstawiać mecze?
Chodzi mi o 100% legalne zakłady z jakimś rozsądnym kursem i szybkimi wpłatami i wypłatami pieniążków.

0

Kto by się spodziewał.

0

Manchester ciśnie. Dramat.

1

LOL.

Dopiero teraz na to zwróciłem uwagę, ten Robert z Fluminese ma 29 lat? o.O

Edit:
Zartowałem. Barcastuff się machnęło :) Niemożliwe !
W rzeczywistości ma 19.

0

Ten filmik to unaocznienie kilku faktów.

2

Wesołych świąt cules ! :D
Pogodnych, radosnych w rodzinnej atmosferze :) Spełnienia marzeń!

0

A nie czasem Rakitic? Tez cos kojarzę.

0

Znaleźć Ci taki filmik z Fabregasem z tego sezonu albo z Ronaldo? :P nie oddają rzeczywistości moim zdaniem zupełnie. :) aczkolwiek niektóre akcje ladne.
Chlopaka nie znam, warto śledzić sytuacje Santosu. Oni mają jakiś dar do wynajdywania takich perełek

1

2013 i 2014. Natomiast 2008 najbardziej sentymentalna. :)

0

Mazowsze. Tylko i wylacznie. :)

1

Ciekaw jestem któremu zawodnikowi Barcy, po świętach się najbardziej przytyje. :D obstawiam Neymara :P

0

Jeżeli Lewy przejdzie a Benzema zostanie, to Francuz upadnie piłkarsko. Skończy jak Igła

0

W BGŻ masz calkowicie darmowe konto bankowe, płatność zblizeniowa, darmowe wyplatu w kazdym bankomacie. Czeku sie uparles na konto studenckie?

0

To do rekordu brakuje 3 goli. Ciekawe jak programy z Betisem.

0

4 stycznia.

0

dwóch

1

A jutro na okładkach Marci i ASa - Wielki Real wrócił! Kapitan Grzmot znów uderza!

1

17-6 w faulach.
Masakrycznie gra to river. Bedzie czerwo

0

no święta są :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?