0

Lewy się z ławki nie podniesie

0

Co ten De Jong?

5

@barcanawieki Człowiek z misją.

1

Oby Haaland wyśrubował trochę ten rekord PL, bo biednie to wygląda.

0

@malicinho no, Ronaldo też. Przecież w Arabii strzela nieustannie.

0

@mekston Żeby było jasne, ja tu nie robię z Mbappe żadnego drugiego Messiego, bo 20 spotkań zagrał na najwyższym poziomie. Tylko moim zdaniem nie ma co się zamykać w takich kwestiach, bo jeśli gwiazdy odpowiednio się ułożą, to zawsze mogą się wydarzyć wielkie rzeczy. Przykład - taki Lewandowski, który większość kariery w Bayernie grał na stabilnym poziomie, strzelając tak koło 30 bramek w lidze. Nagle przychodzi trener z ofensywnym nastawieniem, drużyna odpowiednio na to reaguje, dzieją się zawirowania, Lewandowski wchodzi na wyższy poziom i pada rekord Mullera.

0

@MesQueUnClub_87 Mam rozumieć, że twoim zdaniem nikt NIGDY nie przebije Prime Messiego? Jesteś w stanie postawić taki statement? Bo ja jestem pewien, że dla pokolenia wychowanego przez Maradonę i Pele również ich rekordy wydawały się niemożliwe do pobicia.

Futbol cały czas się zmienia. Wspomniałem już o zasadzie spalonych, która jest obecnie dyskutowana. Jeśli zostanie wprowadzona, piłka się zmieni. To fakt.

Spójrzmy na liczbę bramek. W historii rozgrywek ligowych (TOP 5 LIG, od 1960 roku, z Ligue 1 akurat dane niepełne, więc pewnie parę by jeszcze doszło) tylko 10 razy padło 40+ bramek w sezonie.
10 razy, z czego 8 razy w 21 wieku.

Dążę do tego, że piłka idzie w taką stronę, że zawodnicy będą raczej strzelać więcej, niż mniej.

1

@mekston Moim zdaniem liczy się to, ile wnosisz do drużyny. Niektóre drużyny bardziej potrzebują zawodnika kompletnego, a inne po prostu kogoś, kto kilka konkretnych umiejętności ma dopracowane do perfekcji. Z tym, że perfekcja, to pojęcie względne.

0

@Robert_Kubica Dawniej ludzie też myśleli, że nikt nie przebije prime Gerda, albo prime Pele, czy Marodony. Czasy się zmieniają. Kto wie, może wprowadzą tą absurdalną zmianę w spalonych i piłka zmieni się całkowicie?

0

@Robert_Kubica Piłkarze nie są zwykle pamiętani, ani doceniani za swoją długowieczność. Liczy się tzw. prime, czyli najlepszy czas w karierze. Dlatego jak zapytasz się przeciętnego piłkarza o najlepszą 9tkę w historii, to zapewne wskaże ci R9, a nie Lewego, czy Suareza.
Czy Mbappe ma potencjał, by przebić prime Messiego? Nie wiem, czas pokaże.

1

@marcin62 A może era Kyliana dopiero się zaczyna? On ma tylko 26 lat, przypominam. Przed nim 7-8 lat gry na najwyższym poziomie.

2

Robercik w tamtym sezonie po 11 kolejkach miał 14 goli, więc jeszcze więcej.

1

@mekston A więc wysunął się na 1 miejsce w klasyfikacji Złotego Buta, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko zawodników z TOP 5 lig.

3

@Barceloniarz987 Luz. Robercik wejdzie i nastrzela. On lubi takich przeciwników.

0

@Andi18 W gruncie rzeczy na taką, a nie inną opinię niektórych osób składa się więcej czynników:
- słaba forma formacji obronnej u nas
- nawracające kontuzje najważniejszych zawodników u nas
- wysoka forma formacji ofensywnej w Realu
- nieodłączne wsparcie 12 zawodnika w najtrudniejszych momentach

3

Harry Kane po 9 kolejkach Bundesligi nadal ma 12 goli.
Robert Lewandowski w rekordowym sezonie po 9 kolejkach miał dokładnie tyle samo.

0

@Cule1797 Raczej koło 70 mln. 50 mln, to my zapłaciliśmy za o rok starszego Lewandowskiego.

0

@marcin62 To tak tylko ci powiem, że jak sobie porównasz pierwszy sezon z drugim, albo trzecim, to jest niebo, a ziemia. Co bardzo wiele mówi o następnych sezonach, skoro pierwszy był w najlepszym wypadku przeciętny ;)

1

Nie no, obejrzałem dopiero pierwsze 15 minut nowego sezonu Wiedźmina, a już zdążyłem odpaść dwa razy. Yennefer walczącej kilofem z Nilfgardczykami nie da się odzobaczyć...

0

@RosjaninBut No tak, tylko na takiego jednego Dembele z Rennes przypada 50 innych obiecujących zawodników, którzy w następnym sezonie znikają. Bardzo łatwo się naciąć na takie transfery. Inny jest próg wejścia do takiego Ajaxu albo BVB, a inny do Barcelony.

0

@KibicBarcy84 Nie mówię, że to zły wybór, ale lepiej kupić to, czego naprawdę potrzebujemy, skoro i tak mamy wydawać wielkie pieniądze.

0

Kreacja to jest to, czego nam absolutnie nie potrzeba. Od czego jest w tej drużynie Yamal, Raphinha i Pedri? My potrzebujemy kogoś, kto będzie te akcje kończyć. Haaland.

0

@Sysia11 Kto wie, kto wie? Może nie marzy mu się rywalizacja w stylu CR - Messi, tylko chce po prostu wygrywać?

0

Hipotetyczna, ale teoretycznie bardzo realna sytuacja - Real Madryt sprzedaje Viniciusa za 200 mln, w zamian kupują Haalanda z Machensteru. Jesteśmy ugotowani?

0

@Cule1797 Nigdy nie zszedł poniżej poziomu przyzwoitości. Przypominam, że Mbappe po 8 meczach w Realu miał 6 goli i asystę, natomiast Isak po 8 meczach w Live ma 1 gola i 1 asystę.

0

@Katalończyk 99 po prostu nie za każdego piłkarza powinno się płacić 140 mln.

0

@Cule1797 W gruncie rzeczy, to tak. Jakie ma znaczenie jego przeszłość dla Liverpoolu w tym momencie? Za 140 mln powinni dostać jakość z miejsca, ale tego nie ma.

1

A tyle osób widziało tu Isaka jako następcę Lewego... No to macie.

0

@kamiVeB Za Haalanda, Grimaldo i Doku mógłbym się zastanowić. Ale Alvarez? Przecież to byłby kolejny flop.

1

@insp1re Obejrzałem pierwsze 4 sezony. Polecam, chociaż model narracyjny już trochę przestarzały i może nudzić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?