kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
Xavi mimo wszystko powinien mieć nieco lepszą ocenę. Przeprowadził dobre zmiany, które ożywiły ten mecz.
0
"Wygranie ligi i superpucharu w zeszłym sezonie spowodowało nieświadome rozluźnienie" - Xavi
Gole Barcelony w oficjalnych spotkaniach od meczu z Espanyolem, który zagwarantował nam mistrzostwo.
- strzelone w 1 połowie: 39% (16/41),
- strzelone w 2 połowie: 61% (25/41),
- z czego strzelone po 70 minucie gry: 46% (19/41) (!).
Diagnoza poprawna.
0
Fajna sklejka wałków na Barcelonie. Czekam na kolejne odcinki, bo mam wrażenie że jeszcze sporo tego zostało.
0
Biznes is biznes. Żaden odcinek nie nudzi, toteż więcej ludzi decyduje się na oglądanie do samego końca. Nigdy nie można przewidzieć wyniku walki - nawet wieśniak Mietek może zdominować Zawiszę Czarnego w walce rycerskiej. Sponsorzy, reklamodawcy, wszyscy są zadowoleni.
0
@Bartas7VeB Wiesz, jest akcja jest reakcja. Jeśli oni faulują go bez konsekwencji, to on nie będzie siedzieć bezczynnie i modlić się, że za dziesiątym razem sędzia zareaguje. Lewy przez całą swoją karierę aż do Barcelony miał tylko dwie czerwone kartki na koncie - to powinno ci wiele rozjaśnić.
1
@Bartas7VeB Wyniki mówią jedno, ale kto oglądał ostatnie 2 mecze z Atletico ten wie w jakim stylu przepychaliśmy te zwycięstwa.
0
@AlexDark00 No niestety w Barcelonie nie widziałem XDDD
4
Co do kontrowersji, to przypomniała mi się też nieudana dobitka Lewego po strzale Raphinhi. Lewy wychodzący na pozycję łapany i przetrzymywany od tyłu przez obrońcę Rayo. Cała sytuacja od 1:55 na filmiku poniżej.
0
2 minuta, strzał Raphinhi. Lewy zatrzymany przed skuteczną dobitką po chwycie łapami od tyłu przez obrońcę Rayo. Kolejna kontrowersja, czy przesadzam i coś takiego to normalna walka w polu karnym?
0
@AlexDark00 No, no, nawet jakoś przełknąłeś to "dobrą wrzutkę". Jestem pod wrażeniem. Ferran za 60 mln i jakoś tak nie potrafi.
0
@AlexDark00 Pedri też strzelał, swoją drogą kto wtedy wrzucał? No kto?
1
@Roobo Też tak uważam.
37
Lepiej pochylcie się nad tym powaleniem Lewego w polu karnym, bo to jeszcze większy skandal, że tam nic nie było.
0
@LaLigaPD Każdej dziewiątce będzie ciężko w tej Barcelonie. Nie tworzymy klarownych okazji, skrzydła nie istnieją, nie ma prostopadłych podań, myślę, że Roque nawet jeśli będzie lepszy, to i tak nie wejdzie do pierwszego składu, bo nie będzie miał kiedy się wykazać. No chyba że Xavineta w końcu zacznie chodzić.
0
@ZwyklyKibicBarcy04 Nie mam pojęcia jak można to wytłumaczyć, przecież to jest skandal...
0
@Pawlusek Widzę że już ustaliłeś, że Roque będzie lepszy od Lewego. Nie byłbym tego taki pewien kolego.
3
Też ciekawe, nawet były powtórki na to. Czy to nie powinien być przypadkiem karny?
2
Archivo VAR o karnym na Raphinhi:
"W drugiej połowie drużyna Culé zaprotestowała również przeciwko możliwemu rzutowi karnemu na Raphinha, który również nie uzasadniał naruszenia przepisów, ponieważ zawodnik Barcelony nie był w posiadaniu piłki, a ponieważ nie zdołał jej opanować, dotknięcie jego lewej nogi nie miało wpływu na rozwój akcji. Ponieważ nie był to szczególnie gwałtowny kontakt, VAR zezwolił na kontynuowanie akcji."
Deep.ly tłumaczył.
9
Own goal po świetnych meczach z Antwerpią i Sevillą trochę przygasł, dobrze że w końcu udało mu się przełamać.
4
@ArturS Akurat to Lewy stworzył jedną z najlepszych, jak nie najlepszą okazję na gola dla nas, wrzucając na Pedriego. Wcześniej nie schodził z dziewiątki przez praktycznie cały mecz i okazje jakoś nie przyszły.
0
@Roni988 Nie chodzi mi tylko o strzały - ten brak skuteczności też jest w takiej postaci, że kilka razy mieliśmy świetną akcję i byliśmy o jedną dobrą decyzję od dobrej okazji bramkowej, ale zawsze brakowało tej decyzji, albo wykonanie zawodziło.
0
@MaryNara Nie no, bez przesady. Zagrał słaby mecz. Na plus świetna wrzutka do Pedriego, po której powinien być gol. Parę razy dobrze przetrzymał i rozrzucił piłkę, ale też sporo tracił. Miał udział w akcji bramkowej, ale oprócz dobitki strzału Raphinhi nie miał tak naprawdę żadnej okazji by strzelić. Swoją drogą z tą dobitką też mi się wydawało, że gość z Rayo ewidentnie go przytrzymywał ręką przed strzałem, ale sędzia nic nie odgwizdał.
5
Wbrew opinii większości, uważam, że to był dobry mecz. Rayo uratował kosmiczny strzał życia Unaia i brak ewidentnego karnego w końcówce dla Barcy. Pierwsza połowa była fatalna w naszym wykonaniu, ale również Rayo nie miało klarownych okazji. Za to w drugiej zdominowaliśmy rywala, zabrakło skuteczności. Dobre (aczkolwiek oczywiste) zmiany odmieniły ten mecz. Powinniśmy byli wygrać, ale Xaviego usprawiedliwia fakt, że był to wyjazd. Liczę na Raphinhę w pierwszym składzie tak szybko, jak to możliwe, bo ten chłop to nasz najlepszy skrzydłowy w tym momencie.
0
Nie no, ten gość z Rayo który zrobił strzał życia bardziej zasługuje.
1
@Rewolucja123 Yamal ma jeszcze za mało tej fizyczności. Różnica po wejściu Raphinhi była duża.
0
@don'T.R.I.P.e Co takiego zrobił Yamal oprócz jednego dobrego dryblingu?
0
@Krystian1588 Tak. Mieliśmy więcej klarownych okazji.
0
Druga połowa bardzo dobra. Pierwsza słaba. Mimo wszystko zasłużyliśmy na zwycięstwo, a to co gwizdał sędzia to jest komedia.
0
@Nikarams Oj tam oj tam. Szachtar grał lepiej od nas, Rayo wcale mnie nie dziwi.
4
@FCB_dimiC Za 10 minut Xavineta, szykuj oczy