kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Czyli spółka „La Liga” która prowadzi rozgrywki piłkarskie każe klubowi zmniejszać wydatki na sekcję hokeja na wrotkach. Czy tylko mi wydaje się to absurdalne?
1
@J23Closs Ciekakawe skąd wiesz na czym ja się znam a na czym nie. A może jestem dziewczyną?
0
@eRsko87 Ale przecież wiadomo było przez cały sezon że Lenglet będzie na sprzedaż i wiadomo też było że Tottenham nie ma obowiązkowej opcji wykupu.
5
Ja tego kompletnie nie rozumiem. Oczywiście, wszyscy znają sytuację finansową Barcy. Ale przecież Lenglet to solidny piłkarz który sprawdził się w Anglii, dlaczego nie ma innych chętnych? Ja rozumiem że gość sporo zarabia ale przecież po pierwsze na pewno dałby się przekonać żeby trochę zejść a po drugie kluby mogą sobie wliczyć tą jego pensję w koszt transferu. Przecież za cenę 8-10 mln euro powinna stać po niego kolejka patrząc na poziom sportowy a nie ma chętnych. I nie ma tu znaczenia że to akurat Barca sprzedaje, Lenglet to moim zdaniem okazja rynkowa.
1
PiSizacja Barcelony ciąg dalszy :( mówią że prosili o obniżkę a Mirotic mówi że nie prosili - ktoś kłamie. Dodatkowo informują najlepszego zawodnika o rozwiązaniu kontraktu tuż przed rozpoczęciem finałów ligi - lepszego momentu wybrać nie mogli. Chaos, burdel i brak jakiegokolwiek wyczucia.
0
A ja się upieram że dobrym kandydatem do zastąpienia Busquetsa byłby Gavi. Mały, szybki, wszędobylski, waleczny, upierdliwy. Do tego w przodzie nie daje liczb których byśmy od niego wymagali.
0
@dejwor Reszta klubów ma się dobrze? Przecież uznane w Europie marki typu Villareal, Betis itd nie mogą przeprowadzić transferu za 20 mln bo Tebas ich blokuje. Tylko Real ma się dobrze bo przez ostatnie lata nie musiał kupować piłkarzy a do tego odnosił sukcesy w Europie które dają pieniądze. Teraz Real będzie miał gorzej bo już nie mają kogo sprzedawać a muszą kupować.
1
@Emhyr 242 wypłaty + 20 zaległości wg capology + 90 inne sekcje (jest w artykule) + 50 wypożyczeni. Ni ciula nie jesteśmy nawet blisko 530 a trzeba też dodać że w te 242 wliczają się pensje Alby Busquetsa i nawet Pique.
2
No dobra, wg capology.com nasze wydatki to 242 mln, z zaległościami i uznając że te dane nie zawsze są prawdziwe niech będzie 300, nawet 400. Gdzie tu jeszcze do 530? Dalej wg capology mamy do wypłacenia WSZYSTKIM do końca kontraktów 835,7 mln. A tu informacja że rocznie mamy 530. Sorry, ale ja nie kumam. Albo strona capology pisze bzdury albo liga to liczy jakoś inaczej.
0
@Tridente2015 Jakich 2 lat? Ja mówie o tym co teraz było.
@Messi1000000 Messi powiedział w końcu że już Mu się nie chce i ja to szanuje, nie wiem tylko po co była ta cała szopka.
3
Czyli możemy od razu zarejestrować Gundogana ale Messiego nie mogliśmy chociaż ten rzekomo zgodził się na niskie zarobki? To ja już widze jakie to były niskie, z resztą można sobie zsumować tych piłkarzy wymienionych w artykule… swoją drogą była wiadomość że do spełnienia FFP brakuje nam 250 mln, to jak to w końcu jest?
2
Bayern był gotowy nawet oddać mistrzostwo żeby zagrać z nami w grupie ale spodziewali się że Borussia pokrzyżuje im szyki…
0
I takie tłumaczenie rozumiem w 100%, Messi wybrał emeryturę. Tylko po co był ten cały cyrk?
4
Serio, jakim trzeba było być idiotą żeby dać Lengletowi kontrakt 18 mln rocznie? Przecież to jakaś abstrakcja…
0
@Khajio Ale jakich doświadczeń? W tamtym roku wszyscy się wyśmiewali z transferu Lewego, pamiętasz co pisał pewien były kandydat na prezydenta? A później Kounde który był już jedną nogą w Chelsea.
Ja nie mówię że Kimmich do nas przyjdzie czy nie przyjdzie ale niemiłosiernie wk….urza mnie taki ton wypowiedzi.
1
@barteq A ten młody obiecujący pivot za grosze co by u nas robił przez te pare lat, siedział na ławce i patrzył jak gra Busquets?
0
Kolejny wysyp znawców którzy wiedzą czego chce Kimmich, od ilu Bayern zacznie negocjacje i ile Kimmich będzie zarabiał. Po co Wy się wypowiadacie? G*wno wiecie a piszecie jak wielcy eksperci.
6
@MOLESTA Abde rok temu i Abde dzisiaj to trochę inni zawodnicy nie sądzisz?
0
Przecież ten artykuł nic nie zmienia, wiadomo że jest kilka klubów które mogą nas przebić. Piłkarz musi chcieć u nas grać.
1
I może to jest prawdziwa odpowiedź dlaczego Messi wybrał Miami? Może jemu się już zwyczajnie nie chce.
1
@RosjaninBut Niby masz rację, ale kontuzje kostki to urazy mechaniczne, jak ktoś Mu wjechał w nogi to nie jego wina. Jak odejmiesz operację kostki i malleolar to już tych kontuzji tak duzo nie ma.
To tak jakby mieć pretensje do Balde że kontuzję złapał.
0
@KibicBarcy84 Przecież problem nie leży w podpisaniu kontraktu tylko w gwarancji rejestracji, a jak Laporta mógł cokolwiek obiecać skoro limity są tworzone po sezonie?
Barcelona nie jest biedna tylko zablokowana przez Tebasa, to skromna różnica.
9
Fajne wypowiedzi o piłkarzach i transferach. Jeżeli Xavi mówi że najbardziej potrzebujemy DMC i kreatywności to ja się z nim zgadzam w 200%.
20
Głupoty gadacie, Neymar to cały czas świetny, a przede wszystkim medialny piłkarz. Na pewno klub zarobiłby na jego sprowadzeniu. Jeżeli miałby obniżyć - ale tak naprawdę obniżyć pensję to ja nie mam nic przeciwko. Tylko nie obniżyć tak jak Messi czyli zarabiać 1 euro więcej niż Lewy tylko zejśc do poziomu 5-6 mln za sezon. Za takie pieniądze przywitałbym Go z otwartymi rękami.
1
@KibicBarcy84 A Ty myślisz że otoczenie Messiego to banda kretynów? Że nie wiedzą w jakiej sytuacji finansowej jest Barcelona? Ciekawe jak Laporta miał obiecać że w maju będą gotowi skoro 1. Messi ma kontrakt do końca czerwca, 2. nowy limit płacowy jest obliczany teraz, 3. żaden z naszych piłkarzy nie mógł odejść w maju.
Serio, mówienie jak to Laporta oszukał Messiego jest idiotyzmem. Messi dobrze wiedział jaką mamy sytuację, ile maksymalnie może zarobić i kiedy będzie można (i czy w ogóle) Go zarejestrować.
11
Przykro mi ale mnie te tłumaczenia w ogóle nie przekonują. Trauma? Jaka k….. trauma? Traumę to może mieć rodzina z Ukrainy która wie że za 1-2 dni woda zaleje im wszystko. A Messi był tak załamany że zajęło Mu 3 dni przytulenie cieplutkiego kontraktu w PSG. Niepewność? Komfort rodziny? No ludzie, o czym my mówimy? Niepewność czy będzie mieszkać w ciepłym Miami, jeszcze cieplejszej Arabii czy w najpiękniejszym mieście świata. Niepewność czy będzie zarabiał 500, 200 czy „tylko” 50 mln na sezon. Chociaż coraz bardziej zaczynam wierzyć że u nas poszło właśnie o pieniądze.
Rodzina Messich dobrze wiedziała jaka jest sytuacja Barcelony i co z nami robi Tebas. Wiedzieli że trzeba będzie trochę poczekać i że nie da się zarobić tak dużo jak inni oferują. A oni zrobili cyrk i teraz wielce zaskoczeni.
1
Ja nie wiem o co tutaj chodzi, Messi chyba zapomniał że jego kontrakt z PSG obowiązuje do końca miesiąca i będzie miał z czego żyć, z głodu nie umrze.
Poza tym nikt już nie wie o co chodzi z La Ligą, niby zaakceptowali nasz plan ale jednocześnie brakuje 250 mln, to co oni zaakceptowali? Jednocześnie rozumiem że możemy zarejestrować kontrakty Gaviego, Araujo itd? Skoro możemy ich zarejestrować to dlaczego nie możemy nowych piłkarzy mimo tego że przychodzą za darmo?
Ja zawsze będę powtarzał że nie rozumiem dlaczego kluby nie strajkują przeciwko Tebasowi, przecież ten człowiek za chwile zarżnie całą ligę.
11
Szkoda że nie napisali że gdyby nie było dwucyfrowej przewagi to Barca by nie przegrała 3 z 4 ostanich meczów ale co ja tam wiem
3
Czyli podsumowując:
Zarząd zrobił dźwigni na pół miliarda.
Sprzedał Griezmanna, Coutinho, wypożyczył Pjanica, Umtitiego itd żeby odciążyć limit płac
Pomimo tego nie mógł zarejestrować kontraktów młodych
Odszedł Pique, Busquets i Alba czyli 3 z 4 najlepiej zarabiających zawodników
La liga zaakceptowała plan finansowy
Ciągle nie możemy zarejestrować nikogo nowego nawet jeżeli ten przyjdzie za darmo
Brakuje nam 250 mln.
Sorry, ale ja wysiadam. Myślałem że po kilku rzetelnych artykułach na temat FFP rozumiem mniej więcej o co chodzi ale jak widać nie rozumiem nic.
Edit: a jeszcze skoro La Liga zaakceptowała nasz plan to co tak naprawdę zaakceptowała skoro i tak nie ma ruchu? I co tak długo sprawdzali odsyłając od eksperta do eksperta?
1
To co tak właściwie zaakceptowali i dlaczego tak długo to trwało skoro brakuje 250 mln?