0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Widzę, że liczba osób na la Rambli już wzrasta, może są tu jacyś Cules z Krakowa chętni żeby się spotkać dzisiaj na mecz?

1

Witam, ktoś z Krakowa chętny pooglądać meczyk w większej grupie gdzieś na mieście?

0

[GOT Spoilery]

Tyle lat czekania, na balonik bitwy pompowany bardziej niż ten w odniesieniu do kadry Polski na mundialu.

Spotkałem się z komentarzami, że ten odcinek bardziej trzeba oglądać emocjami niż umysłem. Uważam że scenariusze oparte na książkach doskonale łączyły oba elementy.

Odcinek obejrzałem z otwartymi ustami, bo już wspominana wiele razy genialna szarża Dothraków rozbudziła apetyt na więcej, ale później tylko jedna salwa z trebuszy, brak próby oświetlenia sobie placu boju otworzyły oczy na brak strategii tak świetnej jak w bitwie pod Helmowym Jarem.

Smoki owszem krążyły w powietrzu wspomagając, ale miałem wrażenie że mógłby zrobić dużo więcej jeszcze przed zamiecią. Tak jak w bitwie bękartów pojawiały się zmiany tempa, tak tutaj miała miejsce tylko ostra nawalanka, której widz przez szybkie ruchy kamery nie mógł podziwiać.

Dodatkowo scena z nieumarłymi wspinającymi się na mury, obudziła od raz porównania z World War Z, czy to źle? Według mnie tak. Szalę goryczy przelało ponowne wskrzeszenie niebieskiego smoka.

Podsumowując, jestem pod ogromnym wrażeniem poszczególnych scen, np. walki Aryi, walki wewnętrznej Szarego Robaka, wątku Melisandre, ALE. Niestety ale jeżeli scenariusz oparty byłby na książce, to pewnym jestem, że zginęliby ważni bohaterowie, co szokowaloby ale z drugiej strony tym jest gra o tron. Niekonsekwencja reżysera, który z jednej strony chce zrobić legendarną walkę, a z drugiej wyręcza się ciemnością i zamiecią, żeby tego nie pokazać. Na plus też na pewno wątek Lady Mormont, a wręcz przeciwnie Greyjoja, który robi idiotyczną szarżę...

Oceniam odcinek 5/10, bo tyle lat czekania, pompowania balonika, chwalenie się rozmachem, kręceniem 55 nocy tych scen, a później ciemność, większy brak zaskoczeń i zwykły cios valyrianską stalą, nawet wykonany przez asasyna, kończy odcinek, a myślę że większość spodziewała się rewelacyjnego pojedynku z nocnym królem.

0

Chciałbym po finale na Wandzie zaśpiewać:
Copa, Liga y Champions!
Kaaaszaaaaaaaanka

23

[✓] Liga
[Loading] Copa
[Loading] Champions

Dzisiaj mistrzowie, jutro już pretendenci.

6

Zimna kawa w dzień upalny,
Zwiększa popęd seksualny.

2

Już zostało to powiedziane, ale w znacznym stopniu za dobrą sytuację odpowiadają miliardy z funduszy europejskich, głównie ze spójności, czy programów operacyjnych, ponieważ ogromne transfery pieniędzy przeznaczane są na łączenie kolejowe Polski z Czechami, Słowacją, czy Niemcami. Nie można powiedzieć, że to tylko zasługa po czy pisu, albo tylko władz w PKP. Sukces ma wielu ojców, ale porażka jest sierotą.

1

Błagam zanim zaczniecie podawać dalej informacje o skradzionym Di Stefano to przeczytajcie prawdziwą historię tego transferu, a nie tylko jakieś szczątkowe informacje. Sprawę spartoliła Barcelona, bo nie chcieli go tak bardzo jak real, nie byli skłonni zapłacić tyle pieniędzy, bo nie byli przekonani o jego wartości. Jeżeli z takim zaangażowaniem walczyliby o Di Stefano co o Kubalę, to Barcelona byłaby nie do powstrzymania też w Pucharze Europy.

2

Warto trochę lepiej poznać historię, bo akurat fakt jest taki że w czasie rządów Franco real miał bardzo słabe wyniki w lidze :)

0

Weź pod uwagę, że może i Mbappe jest kotem, ale pytanie jak odnajdzie się w innej rzeczywistości, innej lidze. To samo pytanie można odnieść do Leo, ale on już pokazał że grając przeciwko czołówce angielskiej i tak regularnie ładuje bramki.

0

Niezależnie od dzisiejszego wyniku City, LFC będzie i tak rzucał pełne siły na ligę. Barcelona może pozwolić sobie na rotację i przed bezpośrednim meczem mieć i świeższy zespół i prawdopodobne mistrzostwo.

4

Faworytów na papierze, bo kto ogląda mecze Ajaxu w LM to gołym okiem widać ich potencjał, a gdyby wykorzystywali chociaż połowę sytuacji bramkowych to wyniki też by o tym świadczyły

0

Nie jestem nauczycielem i bardzo mi daleko do tego. W swoim życiu miałem szczęście do osób mnie uczących, ale nie popieram szantażowania pracodawcy, jakikolwiek by nie był. Zwłaszcza że w przypadku nauczycieli pracujących w państwowych szkołach to całe społeczeństwo jest ich pracodawcą.

1

Zacznę od tego że za nazwanie mnie komunistą, nawet nie powinienem brać Cię poważnie, bo nie napisałem nigdzie że zawody są równe i powinny być w równym stopniu wynagradzane, ale o takim samym szacunku wobec każdego zawodu. Zaprzestanie wykonywania swojego zawodu, żeby zmusić rząd do podwyżki płac jest szantażem czy Ci się to podoba czy nie.

Nie wiem czy praca z pani z biedronki, jest łatwiejsza, chociażby patrząc na doniesienia o tym, że musiały pracować w pampersach, fizycznie przerzucają ogromną ilość towarów, a dodatkowo wściekli klienci, aczkolwiek patrząc długoterminowo to oczywiście że praca nauczyciela ma poważniejsze konsekwencje dla społeczeństwa.

Myślę i wiem, że jeżeli nauczyciel nie uczy tylko dla kasy, ale z powołania to zapanowanie nawet nad młodzieżą w wieku dojrzewania jest łatwiejsze, a jeżeli nie umie przyciągnąć uwagi większości z nich to powinien przedefiniować swój zawód.


Faktycznie ostatni akapit źle ująłem, bo nie mam na myśli uczenia w kwietniu, gdzie każdy powinien być przygotowany, ale być bardzo zaawansowany, ale mam za to na myśli końcową klasyfikację uczniów i przeprowadzenie egzaminów.

8

Ja akurat w ostatnim czasie niestety byłem w paru szpitalach i na pracę pielęgniarek nie mogę narzekać, ale mimo wszystko meritum miało być takie, że są dużo cięższe niedoceniane zawody niż nauczyciele.

9

Mam dość narodowego lamentu, że wszyscy źle zarabiają i chcą protestować. Nauczyciele - wielce poszkodowani, ale chyba świadomi, że nie zostaną milionerami ucząc nastolatków. Udzielanie korepetycji, od których większość nie odprowadza podatków i nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej, a dodatkowo ilość godzin pracy w tygodniu i roku jest śmieszna. Lament, jak to oni nie pracują czasami po kilkanaście godzin dziennie, biedactwa.
Bardziej sprawiedliwe byłoby zwiększenie pensji pielęgniarkom, które nie dość, że mają nadmiar pracy, to też spędzają niejednokrotnie kilkanaście godzin dziennie, czy to w święta czy, weekendy, nie wspominając o strażakach i innych służbach mundurowych, narażający codziennie życie i zdrowie, pracując nawet po kilkadziesiąt godzin w systemie 24/48. Biedni nauczyciele, muszący poskromić bandę dzieci w szkole i sprawdzić kartkówki.
Niezależnie od grupy zawodowej, każdy, mniej lub bardziej świadomie podejmuje się danej pracy. Trzeba doceniać każdego, śmieciarza, sprzątaczkę, kierowcę autobusu, nauczycieli, czy policjantów, ale ŻADEN zawód nie daje przywileju terroryzowania rządu i społeczeństwa, w celu wyłudzenia podwyżek.
Bardzo wątpię, że młodzież nie podejdzie do matur, że będą osoby nieklasyfikowane przez te strajki, ale jak Ci nauczyciele spojrzą w oczy swoich wychowanków, jeżeli Ci gorzej zdadzą matury, z powodu sporu politycznego, bo to z czym mierzymy się to nic innego jak ukryte zamiary pewnych opcji politycznych. Zapraszam do dyskusji, bo sam jestem ciekawy, czy uważacie że nauczyciele powinni dostać tę podwyżkę, czy nie, a może nawet ponieść konsekwencje za takie lekkomyślne zostawienie uczniów.

2

Trochę kogoś na emeryturze poniosło.

0

Temat przewodni dnia jest oczywiście znany, ale chciałbym poruszyć jeszcze temat superpucharu. Nawet po redukcji dwumeczów z pucharu króla, to dodatkowe finał four w styczniu jest idiotyzmem. Zastanawiałem się nad alternatywą i wiem że nigdy nie będzie miało to miejsca, bo marketing i pieniądze to coś na czym żyje ten wielce królewski związek, ale czy nie piękniej byłoby, że drużyna która zdobędzie dublet odbiera od razu superpuchar kraju? Wygrywając ligę i puchar potwierdza że jest najlepsza i nie zmieni tego nawet porażka pół roku później, a przy okazji redukuje niepotrzebna liczbę meczy...

12

Żeby tylko rzeźnicy Simeone nie dostali za dużo luzu od sędziego i będzie dobrze

2

Różne są sytuacje życiowe i nie można wsparcia socjalnego wrzucać do jednego worka, mimo że jest to rozdawnictwo pieniędzy całego społeczeństwa. Od zarania dziejów dzieci, sieroty, chorzy, starcy i wdowy były chronione pod płaszczem rycerstwa. W obecnych czasach dochodzimy do sytuacji w której osoby korzystające z NADMIERNEJ pomocy socjalnej obciążają podwójnie wszystkich uczciwie zarabiających, bo rozdawanie prowadzi do wzrostu inflacji. Żeby założyć własne przedsiębiorstwo, trzeba się więcej namęczyć i zapłacić setek podatków i opłat niż przyjdzie często wygenerować w ciągu 1 roku. A tutaj kolejne grupy społeczne domagają się de facto dołożenia kolejnej porcji społecznych pieniędzy, które wolałbym żeby były przeznaczone na lepsze drogi. Obniżenie podatków, którego żaden rząd nie chce się podjąć, wydaje się jedynym rozwiązaniem, które zmusi nierobów i nieudaczników, którzy mogą pracować ale jest im wygodniej ciągnąć pieniądze od państwa do uczciwej pracy.

8

Hmmm, w sumie w obecnym formacie drużyny grają prawie 3 mecze tygodniowo. Zwiększmy liczbę do 4 xD Superpuchar powienien być jednym meczem nie kolidujących z innymi rozgrywkami, na neutralnym stadionie. W tej idiotycznej pogodni związku za kasą cierpieć będą piłkarze, a robienie na siłę z tego spotkania turnieju jest skrajnym egoizmem i głupotą.

0

Malcom młody perspektywiczny zawodnik ma czas żeby jeszcze grać. Sarkazm oczywiście.

0

Moje subiektywne zdanie jest takie, że dopiero w momencie kiedy został przesunięty do pomocy, a Malcom wszedł na skrzydło to coś pokazał, miedzy innymi ładne prostopadłe podanie do niego, ale ogólnie marazm i żal patrzeć

1

Kataloński urząd skarbowy może mieć inne zdanie na temat fundacji xD

30

60 mln za Umtitiego to żart. W odróżnieniu do De Ligta jest już ukształtowanym obrońcą, a doświadczenie jest jednym z najważniejszych elementów gry w defensywnie. Za Miltao real dał 50, a za obrońcę Ajaxu pewnie koło 70 też trzeba będzie dać, a za Mistrza Świata 60 xD

0

Polska zaczęła być bardziej agresywna po wejściu Kuby, taka jest moja opinia. Gdyby nie to, to dalej bilibysmy głową w mur... Nie deprecjonuje roli Lewego jako piłkarza, ale uważam że w kadrze są osoby bardziej odpowiednie do noszenia opaski, masz inną opinie i spoko, ale Kuba zawsze będzie wyżej w hierarchii

0

Jak sędzia odwala taki szajs jak dzisiaj i tym bardziej jest niedoświadczony to owszem, przydałaby się mu bura. Dla mnie najlepsi kapitanowie to Puyol, Totti, czy Gattuso. Nie chodzi o to, żeby biegać do sędziego ale dać sygnał do walki. Nawet Kriszcziano robi to świetnie.

0

Szkoda że pokazał swój charakter dopiero w drugiej połowie, a w pierwszej nawet nie podszedł do sędziego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?