7

Traktowanie trenerów sposobem ekstraklasowym - kilka porażek i pożegnania nadszedł czas, czy co gorsza zwalnianie przed meczem, jest patologią. Nie daje to trenerowi możliwości pełnego zaimplementowania swoich pomysłów i wprowadzenia zmian. Valverde otrzymał ten niezbędny czas i odniósł porażkę, bo tak traktuje ten jego czas w Barcelonie. Owszem znajdą się obrońcy Valverde, którzy powiedzą, że wygrał 2 mistrzostwa i Copę, ale czy są to trofea adekwatne do poniesionych nakładów? Ernesto dostał piłkarzy z ogromnym potencjałem, ogromny kredyt zaufania po klęsce z Romą, a według mnie tego potencjału szansy nie wykorzystał, co pokazuje chociażby wystawienie tego nieszczęsnego Roberto w finale na skrzydle czy wyniki najważniejszych meczów w sezonie. Oczywiście, kontuzje Dembele nie pomagały, ale Malcom nie dostał prawdziwych szans, w odróżnieniu do Coutinho. Czas się rozstać z trenerem i zakończyć ten toksyczny związek, mimo że może to być bolesne dla Leo, ale nie ma trenera i piłkarza, czy co ważniejsze prezydenta ważniejszego od dobra klubu. 

1

@Avada Kedavra nie mówię, że ważne decyzje tam nie zapadają, mówię za to że marginalna jest rola Polski, bo i tak święć się wola Francji i Niemiec. 

5

Wybory do europarlamentu są sprawą marginalną w obecnej polityce, bo i tak wszystkie decyzje podejmuje Francja i Niemcy pod pozorem demokracji w UE. Martwić może fakt, że przeminęło już tyle pokoleń od czasu upadku PRL-u, a tutaj dalej widoczne jest rozdarcie pomiędzy dwoma partiami. Wykształcone zostały miliony obywateli, a dalej podążają ślepo za populizmem , byle tylko ta druga partia nie rządziła. Dopóki ludzie widzą tylko dwie alternatywy i na nich skupiają całą swoją nienawiść, a nie miłość do kraju i troskę o przyszłe pokolenia dopóty nic się nie zmieni, dalej będzie nepotyzm, krętactwo, słabe prawodawstwo chroniące przestępców i wiele wiele innych cudownych słów w odniesieniu do kraju. Bismarck powiedział: ,,Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą", już dużo nie brakuje. 

44

Człowiek chciałby jakieś pozytywne zakończenie weekendu, a tu dalej nie ma zwolnienia tego trenerzyny...

1

@Veb1233 Ktokolwiek, byle nie Valverde. 

2

,,Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym." Bartłomiej bież swojego ziomka Ernesto i w@#$&$#@#@j.

0

Valverde Out, to już nie populizm ale obowiązek, jeżeli Barcelona ma zmienić wizerunek pośmiewiska z ligi mistrzów i nie przegrywać meczów w tym amatorski sposób. 

4

Nie rozumiem wielu decyzji Valverde, ale zmiana super szybkiego Semedo, a zostawienie Roberto jest potwierdzeniem kunsztu trenerskiego... Nazwisko Coutinho usłyszałem dopiero w tej 67 minucie, kolejny świetny występ.

4

@betonito oczywiście że Waldek Fornalik. 

2

Dzisiaj jest międzynarodowy dzień whisky. Dobrze byłoby świętować go łącznie z ogłoszeniem #ValverdeOut. Eh te marzenia dnia codziennego

2

Nie wiem czy Laporta, czy Xavi, czy biedny Pique musi skończyć karierę i zostać tym prezydentem bo to jest cyrk na kółkach, skoro po takiej manianie, w rzekomo najważniejszych rozgrywkach, ten trener zostaje.

6

To fejkowe konto

2

Najbardziej przereklamowany piłkarz ostatnich lat

3

Oczywiście może pojawić się hejt, ale sam szanuję bardzo wkład i to co drużynie dał Suarez, Rakitić, ale przydałoby się lekkie wietrzenie szatni.

4

Niestety podobny mankament jest z grą i machaniem łapami, że spalony, że faul, zamiast walczyć do końca o piłkę...

0

Suarez jest najbardziej irytującym piłkarzem Barcelony bez dwóch zdań, irytuje mnie niemiłosiernie jego samodestrukcja, ale wczoraj na tle innych piłkarzy, tak jak Vidal pokazywał ogromne zaangażowanie. I nie, nie zamieniłbym go na Benzemę

0

Po meczu z Romą wszyscy mówiliśmy że Waldek zajechał piłkarzy, przed meczem z Liverpoolem mieli tydzień odpoczynku, a miałem wrażenie że puścili powtórkę z Rzymu że zmienionymi koszulkami. Nie wiem co się stało w głowie piłkarzy, takich piłkarzy, żądnych wygrania ligi mistrzów, że nie potrafili podać celnie piłki.
Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą, w tym przypadku jednak nawet kolejne wygranie dubletu nic nie zmienia. Nie po to wyrzucano grube miliony na transfery, żeby dalej dominować na własnym podwórku. Za półfinał ligi mistrzów większość piłkarzy dałaby się pokroić, ale odpadnięcie jest dalej klęską.
Nie wierzę niestety, że Valverde poleci, przedłużono z nim kontrakt i nawet to że nie potrafi zmotywować, czy wprowadzić spokoju na Anfield nie zadecyduje o jego zwolnieniu.
Nie będę pisał jak zły jestem na poszczególnych piłkarzy, bo dali oni Barcelonie mnóstwo trofeów, wyjątek zrobię dla Suareza, bo nienawidzę jego udawania i pyskówek, ale uważam że byłby lepszym kapitanem niż Messi.
Kibicem się jest, a nie bywa, a tylko przez smutne momenty potrafimy docenić te wspaniałe, szkoda że kolejny rok z rzędu...

0

Nie oglądam Polsatu dzisiaj, co gotuje Szwed w studio? XD

1

To studio robi rewolucje kuchenne w trakcie tego cyrku

0

Po dzisiejszym meczu naszła mnie dygresja na temat, który pojawił się już wiele razy. Czy istnieje Barcelona bez Messiego... Wiadomo, że dzisiejszego składu nie należy odnosić bezpośrednio do tego problemu, ale... Przejęcie Barcelony przez Guardiolę i pasmo sukcesow, którego ojcem jest śp. Cruyff i tiki taka, zbiegło się bezsprzecznie z wkroczeniem Messiego na swój nominalny poziom. To on jest spoiwem który w momencie braku pomysłu na rozmontowanie rywala daje tę boską piłkę. Z drugiej strony w meczach, których nie gra odnieść można wrażenie że więcej zawodników uwalnia swój potencjał, bo nie dogrywają do Messiego, który zawsze jest najlepsza alternatywą. Inne zespoły oczywiście radzą sobie bez Leo, ale pytanie czy Barcelona rozpieszczona jego geniuszem da sobie radę. Planowanie transferów nawet perspektywicznych zawodników i wprowadzanie ich do gry może nie wystarczyć i konieczne będzie przedefiniowanie całej filozofii gry. Póki co ten koszmar zostawmy jak najdalej za sobą i cieszmy się grą tego mistrza, bo ludzie w klubie i socios compromisarios niestety tego komfortu nie mają

0

Chyba mecze śledzisz na livescorze. Jak Paco dostawał szanse to z reguły miał udział w bramkach

0

Przy całej mojej sympatii dla Dembuszka mam k@#_a dość, ileż można. Drugi Vermalen.

1

Skład na dzisiejszy mecz można by w zasadzie wylosować, z wyłączeniem Cou, Lengleta i Vidala i Kacpra,bo nie sądzę że pierwsi 3 zagrają od pierwszej minuty, a Kacper zagra na pewno. Reszta to wielka niewiadoma, skoro od w przyszłym sezonie nie będzie grał Boateng i Murillo, to lepiej postawić na Todibo i w formie podziękowania Vermalena, który może zagrać na lewej stronie, a w pomocy na Artura Aleñe, ale założę się że Waldemar zaskoczy, oby nie Malcomem na ławce.

0

Stosunkowo nie dawno włamano się do domu Jordiego, w środę do domu Arthura. Zrozumiałbym, jak byłaby to banda uzbrojona w pistolety, podczas gdy w przypadku naszego pomocnika mówi się o dwóch sprawcach ze... śrubokrętem i maczetą. Nie wierzę, że piłkarze, którzy zarabiają takie miliony nie wynajmują firmy ochroniarskiej, czas chyba pomyśleć nad jej zmianą...

30

Interesujące, jak dobrze radzi sobie 5 piłkarz Europy, ciekawe co wyprawia ten na pierwszym miejscu.

27

Myślę, że hipotezę o tym że Messi nie poradziłby sobie w premier league można włożyć między bajki. Oooleeee oleeee Barcaaaaleeee

0

Mogę pożyczyć :(

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Kraków, ktoś chętny na piwo i mecz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?