0

Karą za złamanie przepisów jest wylot z CdR a nie walkower

0

jutro to jest futro. Po co dzisiaj grać mecz w takim razie

25

Jeszcze jedna sprawa, jak głupie jest łączenie pucharu z ligą, co de facto ma miejsce. Puchar to puchar, jeżeli piłkarz nie jest zawieszony przez fifę to z jakiej racji się to łączy. Równie dobrze skoro kartki z ligi liczą się w CdR to równie dobrze gole zdobyte z jakimiś 4 ligowcami powinny się liczyć Messiemu -,-

15

Jeżeli Barcelona zostanie wyrzucona to pokaże tylko syf jaki jest w przepisach hiszpańskich i międzynarodowych. To jest cyrk, że drużyna 3 godziny przed meczem nie wie czy jest sens wychodzić na murawę. Takie sprawy powinny być z marszu nawet rozwiązywane ale w 24-72h po meczu, a nie w taki sposób. Przepisy przepisami, ale jeżeli tas wyrzuci Barcelonę, to rozumiem że koszty związane z organizacją meczu i wypłatą bonusów meczowych pokryje właśnie ona, nie mówiąc o sytuacji w której odpukac dostaje ktoś kontuzji, w meczu który de facto nie powinien się odbyć.

0

Ja nie widzę przeciwwskazań, żeby w pomocy grał Busquets i przed nim Arthur z Cou, bądź co bądź uważam że Cou jest bardziej użyteczny w pomocy gdzie nie mamy zbyt wielkiego potencjału do rozgrywania, a tym samym ściąga na siebie część zadań Messiego. Czy nawet 4-2-3-1 z Busim i Rakiticiem, a przed nimi Cou, Messi i Dembele i Suarez, lub w różnym kombinacjach z Malcomem/Vidalem. Po prostu wydaje mi się, że Valverde marnuje ogromny potencjał drużyny, nie stawiając na ofensywnych zawodników. Bądź co bądź, to Cruyff mówił, że wygrywać trzeba strzelając 1 bramkę więcej. Z drugiej strony Malcom jeżeli dostałby szansę na szpicy w momencie kiedy Suarez miał taki dołek, że nie umiał piłki podać to zmieniłby prawdopodobnie opinię innych o nim, ale zostaje jedynie spekulowanie i liczenie że Valverde wyleci, zanim zniszczy i budżet i potencjał młodych zawodników.

0

Nie zgodzę się, Suarez powinien odpocząć i równie dobrze można postawić na Messiego na 9 lub Malcoma. Demebele Messi Malcom, a w pomocy Cou

3

Projekt Manchesteru za rządów Fergusona był spójny i przynosił mniejsze lub większe sukcesy. Projekt Guardioli go przewyższał, doskonale łączył graczy doświadczonych jak Puyol, czy Xavi z młodzikami z La Masii. Pokolenia jednak jak Messi, Busiu, Iniesta nie zdarzają się co roku. Zakładając jednak, że ma to miejsce to konieczne jest zaufanie od trenera i całego sztabu.
Vaverde traktuje pracę w Barcelonie jak projekt krótkoterminowy, z którym może pożegnać się w każdej chwili. Nie wiem czy wynika to z obecnych trendów, jego głupoty, czy jeszcze innych czynników. Tutaj doszukiwał bym się kretyńskich decyzji w chęci sprowadzenia Williama, który ma rozwiązac problemy. Problemy które są wyimaginowane, jednocześnie nie potrafiąc dostrzec tych błahych. Oczywiście Malcom wielu nie przekonuje, Alenia dostaje mało szans, Rakitic gra w każdym meczu, Suarez także.
Patrzenie krótkowzroczne niszczy ten klub, klub który ma wysoką średnią wieku, a jeszcze chce ją podwyższyć...
Nie sztuką jest sprowadzać za miliony piłkarzy i dawać im horendalne kontrakty. Sztuka jest postawić na wychowanków i widzieć jak się rozwijają, wzmacniając klub lub generując zyski ze sprzedaży, a jednocześnie nie pogłębiają studni wynagrodzeń.
Rozumiem, że są tutaj zwolennicy sprzedania Malcoma, zwolennicy Valverde, ale zastanówmy się czego nas nauczyło to pół sezonu kiedy pozbyliśmy się kilku piłkarzy bez mrugnięcia okiem, bez dawania szans takiemu Paco, jak sezon był rozstrzygnięty. Gwiazda 25 letnia bundesligi, pewnie można by go sprzedać za 50/70 mln. Gomes i Digne w Evertonie radzą sobie bardzo dobrze, Paulinho rozwalił Chiny. Wszyscy poza Paulinho młodzi piłkarze. Mając Malcoma zamiast go skreślać dajmy mu do cholery realna szanse, a nie jakiś ochłapy występów. Szkoda że to Valverde nie szuka sobie innego klubu a nie Malcom. Bo marnowanie potencjału zawodników jest największą krzywdą jaką można im wyrządzić.

0

Wiem jak duży wpływ miał Suarez na wygraną, ale dawanie mu takich wysokich ocen, w sytuacji gdzie od 70 minuty nie wiem czy miał jakieś dokładne podanie, a i zmarnował piłkę z 5 metra to przesada.

0

Byle bez kombinacji w obronie, bo skuteczność napastników ostatnio zawiodła, ale to obrońcy przegrali mecz...

0

No w 2009 może i miały, a później wraz z wiekiem dośrodkowywał na co raz wyższe rzędy Camp Nou

0

Oglądaliśmy chyba inny mecz. Owszem trafił w dwóch sytuacjach, ale spartaczył dwa razy więcej, już nie mówiąc o tragicznych podaniach w końcówce meczu.

4

Gorący temat i od razu coś czego się obawiałem, czyli dyskusje polityczne na temat firm ochroniarskich i już presja na zmianę przepisów. Jeżeli pójdzie to w stronę tego aby osoby posiadające grupę inwalidzką nie mogły pracować w tym zawodzie to konsekwencje będą ogromne, stopa bezrobocia wzrośnie, a co gorsza będzie to tragedia ludzi, którzy nie mają innej opcji na zarabianie. Żeby było jasne, chciałbym żeby imprezę masową ochraniały osoby przypominające Burneikę, ale nawet to nie jest gwarancją zapobieżenia takiemu atakowi. Żaden ochroniarz nie będzie narażał życia walcząc gołymi rękami z kimś kto ma nóż. Tutaj potrzebna jest liberalizacja przepisów pozwalających na posiadanie broni i nie mam tu koniecznie na myśli broni palnej, ale chociażby pałek telespokowych, paralizatorów. Obecnie za ich posiadanie grożą zarzuty posiadania niebezpiecznego narzędzia w miejscu publicznym... Zamiast błagać o pozwolenia, na budowę, na wycinkę drzew przy domach prywatnych, czy o możliwość posiadania broni, konieczna jest taka zmiana prawa, która nie będzie tego zakazywała. Dajmy ludziom wolność, bo oni potrafią ją wykorzystać najlepiej. Polskie prawo sprawia tylko pozory wolnego obywatela.

9

Na plus: w końcu wprowadzenie chociaż na chwilę Cou do pomocy.
Najgorsze: Suarez będący jedyną ,,9" wykorzystujący nieprawdopodobne sytuacje, po czym marnujący najłatwiejsze, nie wspominając o tragicznych podaniach w końcówce meczu i spowalnianie tempa.
Nie bardzo rozumiem, czemu szansę w końcówce przy takim wyniku dostaje Semedo, a nie Aleńa, czy Murillo, który powinien się zgrywać z Pique.

0

Podróżowanie komunikacja miejską w dużych miastach jest masakryczne, w godzinach szczytu cudem jest nie stać z kimś ramie w ramie. Jak się wsiada na początkowych przystankach to jest szansa żeby usiąść i coś poczytać w spokoju ale poza tym to wolę telefon, nie chce żeby ktoś mi zniszczył książkę :D

2

Świetnego transferu ze sprowadzeniem Ibry nie liczymy? 45 mln euro + Eto'o wyceniany wtedy na 35 mln

0

Rakitić, który dostał zgodę na transfer i wystawił dom na sprzedaż? :D

1

Jak dla mnie Dybala, owszem pokazał się fajnie w wielu meczach, jak chociażby w LM, ale oglądając ligowe mecze z jego udziałem zastanawiam się jak to jest możliwe że łączony był z największymi klubami Europy.

5

Jeger + energetyk. Niezbyt zdrowe ale pyszne. 3x tak przechodzisz dalej.

18

Nie ma to znaczenia? Założyłem że to jest jasne, ale najwyraźniej nie. Otóż, niezależnie od liczby wierzących w parafii, ministranci obchodzą dzień przed wszystkie domy i pytają kto przyjmuje lub nie, ale z racji ilości mieszkań, już na etapie planowania, księża muszą założyć, iż potrzebować będą więcej czasu na większą liczbę domów, to podstawy logistyki i problem komiwojażera trochę. Doszukiwanie się tutaj niecnych zamiarów jest niedorzeczne juz w swoim założeniu.

4

Liczba domów, bloków, deweloperek się zwiększyła, ale to pewnie nie ma ABSOLUTNIE nic z tym wspólnego, a tylko pazerność klechów wymusza na nich takie działanie...

0

Z tego akurat możnaby się czegoś nowego nauczyć :D

1

Skończmy z Neymarem. Zachował się jak świnia odchodząc, jeżeli wróciłby do klubu to zarząd oplułby kibiców a i pokazał jednocześnie słabość. Nie i koniec.

1

White Christmas, dobrze że w końcu za oknem, a nie tylko w głośnikach.

12

Życzę Wam, żeby te Święta i cały nadchodzący rok był tak samo niezwykły i wyjątkowy jak Messi, nieprzewidywalny jak Dembele, jednocześnie pozytywny jak Pique, wesoły jak Puyol, szczęśliwy jak Puig debiutujący w meczu i Świąt tak białych jak nos Maradony. Weselmy się!

0

Wydaje mi się, że spokojnie możesz kupić bilet na samolot. Jeżeli rzeczywiście nie dostaniesz biletu złożysz reklamację na miejscu, a nie sądzę żeby na mecz z Lyonem były pełne trybuny więc nawet na miejscu kupisz bilet :)

12

Jak na 12, to oby Dembouz ustawił budziki xD

0

Jak bardzo uratowana dowiemy się w przyszłości... Sponsor z Kambodży... Śmierdzi to na kilometr, jak chociażby praniem pieniędzy...

0

#fifamobile Droga La Ramblo, mam prawie 3mln i zastanawiam się co wymienić w składzie, zastanawiam się nad wymianą Ezkiety na Ter Stegena. Na obronie w przyszłości planuje Varane'a z TeamHeroes. Może coś na CM, albo wgl zmiana formacji? Dzięki za info.
https://imgur.com/WPQUF1K
https://imgur.com/qOHfWcS

0

Z całego serca polecam ,,Rok w Raju" o Inieście, świetnie się czyta i pozostaje ogromny niedosyt, że jest taka krótka

6

Z mojego źródła pracującego w Wiśle: audyt wykazał zadłużenie na kwotę 90 mln zlotych, a nie 30, czy 40. Nic dziwnego, jak planowali sprzedaż zawodników jako źródło przyszłych przychodów na kwotę 30 mln... Eh szkoda że przez złe zarządzanie tak wiele klubów ma problemy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?