kibic1899
Dołączył/a: luty 2012
Bielsko-Biała
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Fajnie byłoby mieć kapitana, który umie pokazać cojones. Na boisku dzisiaj poza Glikiem, a później Kubą, nie było kogoś kto o******i drużynę. Zabrakło sportowej złości, takie głaskanie agresywnie grających Łotyszy. Robert jest kluczowy dla kadry, ale opaskę powinni nosić ludzie z charakterem. Sędzia powinien dostać od Lewego za 2 epitety i zaraz zaczął by sędziować lepiej biorąc pod uwagę jego brak doświadczenia.
Brzęczek pod wodzą Janusza Wójcika był kapitanem i potrafił kolegów zjechać z góry do dołu, tutaj też skacze koło linii, ale to na murawie powinien być ktoś kto da sygnał do gryzienia trawy.
1
Źle to ująłem, chodziło mi o to, że nie wyciągnął nic nadzwyczajnego, zwykle dobre interwencje i tyle. Fabian wchodząc do bramki daje więcej niż powinien. Zresztą Wojtek jest świetnym bramkarzem, ale moim zdaniem to Fabian powinien być numerem jeden bo z powodzeniem częściej się wykazuje niż Szczęsny w Juve. Nie oszukumy się ale nasz obrona bardziej przypomina tą z West Hamu.
0
Od momentu gdzie Fabian zawsze zaczyna jako drugi a kończy jako pierwszy bramkarz na turnieju? Oczywiście że kontuzja to nie jego wina ale czerwona kartka i babole owszem.
0
Z jednej strony fajnie, bo wzrośnie poziom turnieju, a tym samym prestiż i zarobki, ale z drugiej strony dojdą dodatkowe mecze do grania (kolejny powód do narzekania klubów z Anglii) i moim zdaniem jeżeli jakiś zespół wygrał najważniejsze rozgrywki kontynentu to powinien samemu reprezentować kontynent jak jest teraz, aczkolwiek wzrośnie liczba ciekawych pojedynków. Trzeba poczekać na konkrety i sposób eliminacji do turnieju.
0
Myślę że Paulo Dybala
3
Największa niespodzianka chyba to Coutinho w wyjściowym składzie. Niestety sarkazm.
0
Jeszcze nie wiedział że ZZ przychodzi.
0
Masz rację, ale i tak Malcom nie zagra w następnym meczu bo nie kosztował ponad 100 mln jak Cou.
3
Valverde twierdzi, że wyciągnął wnioski po porażce z Romą w lidze mistrzów, tymczasem zajeżdża dalej najmocniejsze koniki, może na Lyon to nie będzie miało znaczenia, ale jeszcze z miesiąc i będą wyglądać kondycyjnie jak cała pomoc realu w klasyku. Zastanawiam się po co w takim razie robić transfery i po co ławka rezerwowych, burżujstwo i marnotrawstwo kasy.
1
Też mi się to nie podoba, ale nie widzę innej możliwości, bo postawienie na Murillo Umtiti, może być problemem. Chyba, że próba gry z Busquetsem na środku obrony, ale nie sądzę.
0
Bez lekceważenia, ale z odpoczynkiem dla kluczowych piłkarzy, bardzo chciałbym zobaczyć skład:
MAtS
Roberto - Umititi - Pique - Semedo
Aleña - Busquets - Arthur
Malcom - Messi - Dembele
Później Cou, Vidal i Murillo, żeby dać odpocząć Pique zależnie od wyniku
1
Nie jestem wielkim fanem transferu De Ligta, ze względu na potencjał Lengleta i Umtitiego, mając w odwodzie Todibo, jego sprowadzenie pewnie zamknie komuś drogę, albo ją utrudni, ALE patrząc na sytuację rynku europejskiego dobrzy środkowi obrońcy są na wagę złota. Nie jest to problem pokroju znalezienia świetnej, możliwej do wyciągnięcia ,,9" aczkolwiek można dopatrywać się, pewnie trochę nad wyraz, strategii polegającej na osłabieniu rywali. Nie mówiło się o transferze De Ligta do realu, ale fakt jest taki, że biali muszą przebudować też obronę, Chelsea, PSG też skusiłyby się na takiego gracza w swojej linii. Zważając na zbliżający się ban transferowy dla The blues, problemy realu, standardowe rozwalanie rynku przez psg i obowiązkowe wzmocnienia Bayernu, letnio okienko będzie kosmiczne.
0
Martwię się trochę, że sprowadzając go, a zapowiada się wybornie, znowu zmarnujemy talenty, chociażby Todibo. Pique nie staje się co raz młodszy jak Kriszczianu czy Ibisz, dlatego odpowiedzią na ewentualne sprowadzenie go wydaje się być posadzenie Pique na ławce i rotowanie głównie Lengletem i Umititim, z drugiej strony nie wiem czy jest sens by El Presidente wysłać w obecnej formie na ławkę.
5
I co pan zrobisz? Nic pan nie zrobisz. Niech weźmie na emeryturę ze sobą Lahoza i niech razem odjadą ku lepszej przyszłości La Ligii, w blasku zaskakująco długich karier pomimo tragicznego poziomu.
1
Pierwszy raz widzę Todibo w akcji i strasznie mi się podoba jego gra. Puig mimo wieku gra jak stary wyjadacz
1
Mecz Barcelony będzie transmitowany przez katalońskie TV3. Z tego co pamiętam bez problemu idzie tam obejrzeć mecz
0
Hej, uciekły mi linki do tapet na marzec i nie jestem w stanie znaleźć ich na LR, podrzuciłby ktoś linkacze? Z góry dzięki
1
To ustawią się zaraz za, akurat to jest kretyński pomysł. Jeszcze niech narzucą liczbę osób które muszą stać w murze. W Anglii to mimo dobrych sędziów wzięliby się za korzystanie z varu najpierw, a nie narzucanie przepisów
2
Pół człowiek pół nietoperz xD
2
Słyszycie? To pękający tyłek
0
Pique & Lenglet FENOMENALNY.
4
Pierwszy raz w historii Barcelona ma dwóch takich samym cracków w bramce. Oczywiście MATS jest obecnie najlepszy na świecie, ale Kacper wchodząc w meczach pucharowych pokazał że w wielu topowych klubach były numerem jeden. Szkoda że tej kontuzji i że ominął go półfinał
4
Najbardziej kudłaty i łysy człowiek na świecie przesadził xD
0
Sytuacja Casemiro i ten naciągany karny trochę przypomniała mi calciopoli i wyciągnięcie piłki z bramki przez Buffona i nieuznanie gola dla Milanu. Sezon, w którym real wygrał ostatnią ligę i ligę mistrzów był grą ogromnych błędów i tej parszywości strzelania goli w końcówkach meczów. Biali strasznie przypominają mi Juventus, może z tą różnicą, że na podwórku krajowym nie są faworytami ostatnimi czasy, podobnie jak Juve w champions league. Ot taka moja dygresja po błędach varu w tej kolejce. Aczkolwiek już od dobrych kilku lat czekam, na zabranie licencji, za takie błędy pseudo sędziów pokroju Lahoza i Mallenco, ale nie doczekam się chyba.
8
Może ktoś będzie chciał obejrzeć najładniejsze gole Suareza na wyjeździe...
https://www.instagram.com/p/BuGsYjkI6aU/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1kc5jxcqpfz2n
2
Jestem na etapie nadrabiania zaległości literaturowych związanych z Barceloną i przyznam że nie widziałem o listach z nazwiskami arbitrów. Każdy klub tworzył spis ulubionych sędziów, w tym 2 których absolutnie nie chciał na boisku, a następnie porównywano listy obu grających zespołów i dobierano arbitra będącego jak najwyżej w hierarchii obu drużyn. Obecnie nie twierdzę, że rozwiązałoby to problemy słabego sędziowania, ale 100% pewność że meczu Barcelony nie będzie gwizdał Lahoz, albo Mallenco jest rozkoszna.
1
Już po przetrawieniu tego cudownego meczu śmiało można się zastanawiać quo vadis Barca? Ostatnie mecze w fazie pucharowej na wyjeździe wyglądają równie żałośnie jak narzekanie Suareza że ktoś nie podał mu dokładnej piłki. Liga mistrzów która niby jest priorytetem, może zostać skreślona jedną akcją Lyonu w rewanżu. Barcelona miała mnóstwo piłek meczowych, ale jak pokaże taką samą indolencję na Camp Nou to możemy zacząć koncentrować się na la lidze. Oczywiście to w znacznym stopniu jest wina całej drużyny, ale jeżeli trener podejmuje takie idiotyczne decyzje personalne to po raz kolejny zasługuje na ogromny hejt. Malcom nie powąchał murawy odkąd zagrał dobry mecz zwieńczony bramką z Realem. Suarez, Cou, graja cały czas, mimo TRAGICZNEJ gry, owszem Boateng nie pokazał się ze świetnej strony, ale i tak gorzej od Suareza nie zagra. Nadchodzą arcytrudne i ważne mecze, a z taką grą w 2 tygodnie możemy się pożegnać z ligą mistrzów i pucharem króla. Juz wolałbym oglądać Barcę pod wodzą Jordiego Roury...
0
Suarez dalej pretensje do wszystkich tylko nie do siebie -_-
2
Konferencja Brzęczka i więcej pytań niż odpowiedzi. W piłce klubowej założyć można, że trener sprowadza sobie piłkarzy pasujących do jego koncepcji gry. W reprezentacji grać powinni piłkarze będący w najlepszej dyspozycji i grający w najmocniejszych klubach. Taktyka, powinna być dostosowywana więc, nie pod widzimisię trenera, ale pod wystawienie najsilniejszego rozsądnego składu.
Przykładem może być tutaj chociażby Hiszpania z lat 2008-2014, gdzie najważniejszymi ogniwami był chociażby Xavi, Iniesta, Puyol. Przykładem może być Brazylia z roku 1958, grająca, wydawać by się mogło idiotycznym ustawieniem 4-2-4, ale mając nazwiska takie jak Pele, Zagallo, Garrincha logicznym wydawało się wykorzystanie tego potencjału.
Obecnie mając fantastycznych atakujących w postaci Lewandowskiego, Milika (którego zbyt wielkim fanem nie jestem), Piątka, gra jednym napastnikiem w eliminacjach, co sugerować mogą wypowiedzi Brzęczka, jest dzbanizmem totalnym. Nawet ustawienie 4-4-2 będzie marnowaniem potencjału ofensywnego, a warto zwrócić też uwagę, że nawet jeżeli Lewy nie strzeli bramki, to samo jego nazwisko ściągnie obrońców, otwierając drogę któremuś z pozostałych napastników. Teraz wiadomo, kontrargument, że gorzej będziemy bronić, większa szansa na stratę bramki... Po pierwsze nie gramy na Anglików, Hiszpanów, czy Francuzów, ale na Łotwę, Izrael, Macedonię. Po drugie, czyż to nie wybitny trener śp. Górski powiedział ,,Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika." Panie Jurku miej Pan godność trenera Reprezentacji Polski i pokaż Pan trochę jaj...
5
Wraca liga mistrzów w kolorach blaugrana, ciekawy jestem czy w tym meczu drużyna pokaże w końcu pazur, czy dalej będzie dominował marazm. Równie ciekawy jestem Lewego, który będzie musiał zmierzyć się z lepszą obroną niż ma 3/4 bundesligi, bo to właśnie w takich meczach brakuje go Bayernowi najbardziej.