0

Pedri, Raphinha i Yamal nie powinni dziś zagrać ani minuty. Inigo z Cubarsim max po połowie i Ferran tak samo. Najważniejszy mecz mamy we wtorek i na tym się trzeba skupić myśląc o odpoczynku dla naszych kluczowych graczy.

1

@gumaz Flick trochę zawalił przy wygrywanych meczach 4:0 5:0 że nie dawał rady pograć np Fontowi, Torre, Martinowi, Fatiemu. Teraz nasza sytuacja mogłaby być zupełnie inna, ale cóż. Jest dobrze.

1

Mam nadzieję że Balde wróci na rewanż i będzie dostępny w 100 procentach.
Kounde ciężko zastąpić,ale Garcia czy Araujo od biedy dają radę. Pomysł z Inigo na lewej to katastrofa. Wczoraj Dunfris odjeżdżał mu bardzo łatwo i Martinez to para z Cubarsi na środku obrony. Jeśli Balde nie zagra to mamy wielki problem. Albo gra na trzech SO i De Jong z Gavim na DP albo modły żeby Martin ogarniał.

3

Brakuje Lewego w kadrze ale nie ma co przesadzać że z nim byśmy wygrali z 5:0. Jasne jest że przydałby się nam przy stałych fragmentach, ale jak wysoki jak dąb Araujo mija się z piłką i przegrywa pojedynek z niższym zawodnikiem to Lewy nic tu nie pomoże. Druga sprawa chyba wielu zapomniało jak Lewy marnował świetne okazję z Interem gdy przyszedł do Barcy i dzięki jemu popisom z Włochami i Bayernem odpadlismy w fazie grupowej. Fajnie jakby był ale nie ma co dramatyzować. Ci co grają muszą poprawić celowniki i będzie dobrze bo okazji mamy dużo. Bardziej czekam na powrót Balde.

2

Kilka wniosków po wczoraj
Lamine Yamal uratował nam wynik. Dał sygnał do ataku i pokazał że można strzelić Interowi. Magik.
Tragiczna gra dla oka Interu. Nie mogłem patrzeć na ten ich wyrachoway i minimalistyczny "futbol".
Słaba gra Barcy w defensywie. Dużo błędów, fatalne krycie przy stałych fragmentach, brak koncentracji i mamy trzy gole. Szczęsny nic nie pomógł, Inigo na lewej wiecznie spóźniony, Araujo przy trzecim golu zachował się jak junior, Martin już nie powinien grać.
Pedri już ciągnie na oparach, ale i tak dał piękna piłkę przy bramce rekina.
Olmo słabe zawody. Od niego oczekujemy więcej finezji, liczb, szarpnięcia akcji a tu tego brak. Zmęczony przy zmianie jakby miał tyle minut co Kounde.
Frenkie według mnie kolejny mecz na alibi. Do przodu nic. Podanie w bok lub do najbliższego, przy kontrach rywali wiecznie spóźniony. Nie tego oczekujemy.
Ferran gra dobrze, strzela bramki,szarpie obrona rywala, nic wieje nie trzeba.
Rafał dał wczoraj asystę i bramkę i wielki plus. Co do samej gry to można mieć zastrzeżenia, ale lepiej chyba w tym sezonie nie będzie.
Skuteczność,a raczej jej brak. Kolejne marnowanie okazję i kolejny taki mecz. Olmo dwa razy z fajnych pozycji, Ferran, Yamal, Raphinha..
Więcej strzałów z dystansu, zrobić trening strzelecki, poćwiczyć karne i najważniejsze ogarnąć obronę. Oby Balde wrócił, wtedy też Rafa trochę odżyje. Jeśli Flick to zrobi to jestem pewien że zagramy w finale.
Na wielki plus tzw.mental. Co drużyna robi po stratach bramki to wielki ukłon dla Flicka.

0

Barcelona zawaliła sobie ten mecz sama, a najgorsze że podbudowała słaby Inter i pokazali im że można z nami wygrać.
Słaby mecz obrony, Wojtek też nie pomógł i mamy trzy stracone gole.
Araujo jest do sprzedania moim zdaniem. 3 bramka i znowu zamieszany w straconego gola. Za dużo mamy z nim problemów w ostatnim czasie.

7

Szczęsny dramat dzisiaj

1

Ciśniemy Inter ale to głównie za sprawą Yamala. Jest Lamine i długo nic jeśli chodzi o ofensywe. Olmo, Rafa słabo, zresztą kolejny mecz . Ferran dużo ruchu próbuje coś zrobić i ma bramkę. De Jong też nic nie daje do przodu. Więcej strzałów, mniej kombinowania.

0

Yamal musi skończyć pajacować z tymi podaniami tylko zacząć grać prostą szybką piłkę

0

Strzały z dystansu tyle nam pozostało. Może coś wpadnie,może bramkarz wybije na dobitkę.

0

Moim zdaniem żadnych wielkich zawieszeń w Realu nie będzie. Przecież te kartki to wina sędziego którego oni nie chcieli przed meczem, źle im sędziował i przewidywania przed spotkaniem się sprawdziły,sędziował dla Barcy. Teraz wytłumaczą to tym że federacja ich olała, wydarzenia na boisku były takie że sedziowano pod nas i po prostu nerwy im puściły. Poszkodowani jak zawsze. Trzeba uciąć wszystkie spekulacje gdy temat świeży i walnąć im w klasyku z pięć bramek.

1

Mam wielkie obawy przed meczem z Interem. Z jednej strony Barca nic nie musi, bo na początku sezonu miałem inne oczekiwania co do tego sezonu, a z drugiej jesteśmy już tak daleko że fajnie by było zagrać w tym finale.
Wczorajszy mecz pokazał że mamy ambicje, wolę walki, chęci ale są też minusy takie jak zmęczenie, niedokladności, brak zamienników.
Jeśli nie poprawimy skuteczności i tempa budowania akcji to może być ciężko. Raphinha jest pod formą i to się mega odbija na sytuacji całej drużyny. Yamal gra jak grał wcześniej, ale przy gorszej formie brazylijczyka jego nonszalackie zagrania czy samolubne wybory stają się bardziej widoczne. Bez Rafy Ferran czy Lewy się mają okazji a jak się coś trafi to pojawia się nie skuteczność. Drugi kluczowy zawodnik to Frenkie. Te jego ślamazarne ruchy przy budowaniu akcji czy kontrach wołają o zmiennika. Niestety Casado nam wypadł a Gavi lepiej się czuje wyżej. Pedri tzymie tą drużynę ale wczoraj widać było zmęczenie i pojawiały się niedokladności. Olmo wczoraj nam nie dawał nic. Parę razy faulowany i to jego występ. Za dużo mamy problemów w ofensywnie i Flick ma o czym myśleć. W środę trzeba zrobić zaliczkę jeśli chcemy myśleć o Monachium.

1

@cosinus90 Kradzież dekady to po pierwsze, oraz moim zdaniem przegrany sezon naszych. Po takim ciosie mało kto by się podniósł i myślę że nasi mogliby przegrać to w swoich głowach. Zmęczenie jest wielkie i oby starczyło sił na tych parę spotkań które zostały do rozegrania.

0

De Jong pozoruje dzisiaj grę. Wolno i jeszcze wolniej. Czy w obronie czy w budowaniu akcji

1

Słaby ten finał, słaby sędzia i słaby Real. My niby prowadzimy grę i mamy kontrolę, ale przy głupocie biali mogli strzelić dwie bramki. Potrzebujemy gola a najlepiej dwóch bo to jest idealny mecz na to aby działy się w nim cuda z pomocą sędziów.

0

A gdzie Olmo dzisiaj?

14

Musimy wygrać w sobotę i wygrać ligę. Jesteśmy to winni wszystkim druzynom z Hiszpani bo Real z takim stylem nie powinien tego zgarnąć. LM to już inna bajka. Tam są 4 najlepsze zespoły i niech wygrywa lepszy.

1

Moim zdaniem mecz w sobotę to dużo więcej niż klasyk, to może być mecz o sezon dla tych ekip. Barca widzi w jakiej formie jest w tym sezonie Real, jak wygrywa mecze, co pokazuje na boisku i ewentualne przegranie tego meczu może mocno wpłynąć na nasze morale i resztę spotkań. Jeśli wygrany ten finał, jeśli wygramy wysoko to bierzemy wszystko w tym sezonie.Real podobnie. Wygrana może ich nakręcić, a jak przegrają to może sił mentalnych zabraknąć na ligę.

2

Może przeciwnik nie jest z górnej półki, ale to co dzisiaj dzieje się w ataku to jakiś kosmos. Oczywiście brakuje wykończenia, ale wymiana pozycji, dużo ruchu, zaangażowanie to jest top. Ferran, Olmo, Pedri, Yamal kochają taką grę, a nasz Fati im w niczym dzisiaj nie ustępuje.

0

Szalony mecz za nami. Cieszą mnie liczby Raphini, dwa gole i asysta i oby to był punkt zwrotny po ostatnich dniach. Na plus również Yamal, Fermin, Ferran czy Olmo choć miał negatywny udział przy bramce Celty na 3:1, ale później odkupił winy.Na drugim biegunie fatalna dzisiaj defensywa z De Jongiem na czele. Wiele niedokladej gry, spóźnieni, złe wybory, słabo to wyglądało. Holender powinien nas opuścić. Za dużo gry w kratkę z jego strony, a tych meczy gdzie można go chwalić jest zdecydowanie za mało.
Lewy też słaby występ. Dużo strat, niedokladności, ciało obce oprócz piłki do Rafała na 3:3. Flick mógł zostawić Torresa i Fermina a zdjąć Polaka i De Jonga. Jest dobrze, są 3 pkt próbujemy dalej.

0

Iga słabe podanie i słaba gra taktycznie. Powinna rzucać tym klockiem po całym korcie bo ona jak trzeba przyspieszyć to ledwo chodzi. Zero pomysłu jak narazie.

2

Wygrana Bilbao z Realem to byłoby najlepsze co może nam się przydarzyć. Zakładając naszą wygraną z Celta to na mecz Mallorca można będzie fajnie po rotować. Wiem że będzie o to niezwykle ciężko, ale byłby to mega kopniak dla naszych i wiele opcji dla Flicka w tym trudnym terminarzu. Później w sobotę ich dobić i sezon już można uznać za udany, a może być tylko lepiej.

3

Inter to bardzo mocny i niewygodny przeciwnik dla nas. Bayern przez większość meczu bił głową w mur nie zagrażając mocno bramce Somera. Były strzały, ale w większości takie dla statystyk a Inter cierpliwie czekał.
Włosi mają mocne kontry, w sekundzie są pod bramką rywali, strzały z dystansu też bardzo groźne, a potrafią "cierpieć" cały mecz żeby zrobić tą jedną akcję na trzy punkty. Najbardziej niewygodny rywal dla nas, Flick ma o czym myśleć. Będzie to ciężki dwumecz ale chcąc wygrywać trofea to trzeba wygrywać z każdym.

0

Bvb pokazało wczoraj piłkarskiemu światu nasze słabości i jak łatwo można nas zdominować. Flick wyciągnie wnioski tego jestem pewien, ale inni też to zrobią. Jeden czynnik jest nie do przeskoczenia a chodzi o zmęczenie drużyny. Niszczylismy rywali mocnym pressingiem, szybkim odbiorem a teraz jest to utrudnione.

0

Wczorajszy mecz pokazał wiele mankamentów też drużyny o których wszyscy wiedzieliśmy, a wczoraj zostało to bardzo uwidocznione.
Brak ławki i zmęczeni zawodnicy.
Atak bez formy. Yamal z Rafałem są zmęczeni, a Lewy bez nich nie istnieje.
De Jong to nie lider i nigdy nim nie będzie. Podobnie jak Lewy potrzebuje obok siebie zawodnika w formie czyli Pedriego.
Araujo to może być zmiennikiem tylko a nie szefem obrony.
Gdyby nie Szczęsny to w tym sezonie nas już nie ma w żadnej grze.

0

Gavi i Szczęsny najlepsi na boisku. Wojtek zrobił karnego, ale poza tym to klasa. Atak nie istnieje. Zero dokładności.

0

Yamal i De Jong mega słabo i niedokładnie dzisiaj..

5

Fermin ładnie pociągnął tą akcje. Praktycznie całe boisko zaliczył

1

Potrzeba Ferrana za Lewego. Więcej ruchu, kombinacyjnej gry, przyspieszenia tego nam trzeba w polu karnym.
Pewnie wejdzie ale za Fermina który może nie gra wielkiego meczu,ale świetnie się odnajduje w takiej grze tylko nie ma z kim tego robić dzisiaj

5

Lewy jest po prostu za wolny na takie szybkie granie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?