0

@D10SLEO
nie widzę tak dużych jak kolega opisał:) ale większość ludzi lubi dramatyzować

taka natura Polaków

0

@bartekvisca
grubo przesadzasz bo ja aż taki podwyżek nie widzę ale oki

1

@Antimadridista_WR
to musimy w lecie kupić Chorwata:)

0

@fart
no i co do końca życia będzie w lidze jednego klubu? bez sensu, szanse na trofeum poza Niemcami jak widać aż takie duże nie są po odejściu Flicka

wg mnie właśnie zmieni klub bo młodszy nie będzie a Barcelona to nowa lepsza liga, i szanse na trofea te ma, niby teraz mniejsze ale kto wie co będzie po lecie

na pewno Lewy więcej wie o projekcie i planach od Xavi niż my

0

@bartekvisca
nie warto patrzeć na jeden przykład bo to bez sensu:)


0

@Kuba0723
tak nastawiam się odzyskując przynajmniej jakąś część co mi zabrali

0

@Yoshi94
mi też wziął trochę kasy

to nie jedyna zmiana, poszukaj sobie artykułów, mnie akurat interesuje ta przy UoP

0

@Yoshi94
przecież od dawna o tym się mówi PIT 12% do 120 tys. PLN

także kwota zmniejszająca podatek spadnie do 30tys. *12%=3 600 (było 5 100)
ale z drugiej strony zyska się na mniejszym podatku 120 tys *5% = 6 000

czyli 4 500 PLN zysku rocznie czyli 375 PLN/miesięcznie średnio, to w dużym przybliżeniu; dla zarabiających od 120 powyżej

wiadomo ze powyżej 120 tys. zostaje dalej 32% ale i tak do pewnego momentu się odzyska trochę

2

LIGA MISTRZÓW - final four

wg mnie bardzo dobry pomysł:) wreszcie to wydarzenie będzie wielkim spektaklem

fajnie jakby wprowadzili też mecz o 3 miejsce wtedy:)

rozgrywki tylko na tym zyskają

0

POLSKI ŁAD zmiany

gdzieś widziałem wyliczenia że powyżej pewnego limitu od 1 lipca zwrócą 375 PLN netto miesięcznie, oby chociaż tą zmianę uchwalili to trochę się odzyska tego co zabrali

0

POLSKI ŁAD

czy wiadomo już kiedy ma być głosowanie na temat zmian w POLSKIM LADZIE?

chodzi m.in. o zmniejszenie PIT z17% na 12%

widziałem gdzieś że rząd przyjął poprawki nagłówek ale nie bardzo wiem co to znaczy?

0

@IronSanHybrid
to musi być jakaś ustawka

0

@Benzemowski
nie jest to fakt, tylko wyciągnięte z kontekstu, częściowe dane:)

3

@escarabajo

wystarczy w jednym, ja mam ogromny szacunek do takich piłkarzy przywiązanych do barw klubowych

chyba że ktoś jest wychowankiem klubu jak np. Caligari, Rayo itp. a jest na tyle dobry że jest gwiazdą światową a wiadomo w takich klubach nic nie wygra to wtedy kibicuje aby zagrał w innych barwach chociaż przez chwilę

0

@Gappeq @Nazio87
dokładnie tak jak napisał @Gappeq tv w 4k wygląda super:) polecam Blade Runnera 2049:) z odpowiednim audio wieczorem ogląda się jak w kinie:)

tv mało oglądam i tam jak nie ma 4k to obraz jest oki, po prostu dobry:) cudów się tu nie wyczruje

ale z Netflix, BraviaCore itp. stremingowe tv gdzie są materiały 4K ogląda się super:)

ja brałem w RTV EURO bo chciałem od razu z montażem na ścianie żeby nie brudzić sobie rąk:)

następny TV też biorę Sony tylko większy:)

0

@kamilos1214
spoglądaj na sklepy modivo, gomez, plus ogólnie patrz co noszą celebryci:)

marynarka, golf, garnitury, polo, fajne buty zawsze są oki

0

@Nazio87
kup sobie sony bravia xr jak najwyższy model:) wg mnie świetne telewizory:) mam z tej serii i mega zadowolony jestem

0

@sila101
koleś nie musisz mi mówić co to jest amortyzacja bo sądzę że lepiej wiem od Ciebie:)

cały czas mylisz pojęcia - po przekroczeniu limitu możesz wydać to ile uzyskałeś przychodu ze sprzedaży + oszczędność na pensji (1/4 lub 1/.2 tego)

amortyzacja liczy się ci do limitu i tyle, ale jak pisałem ci już któryś raz będzie miała korzystny wpływ w kolejnym okienku w tym po przekroczeniu limitu nie ma już znaczenia

0

@sila101
wiem z czego się skałda

i można wydać 1/4 z przychodu ze sprzedaży + zaoszczędzonej pensji i tak jest zasada w przypadku przekroczenia limitu, chyba że pensja sprzedanego zawodnika to bodajże 5% całego limitu to wtedy można wydać nawet 50%

a wydatki liczone do limitu to pensje, amortyzacja + straty z lat poprzednich

limit liczy się jako % przychodów i tak określa się tą kwotę, jeśli przekroczysz to możesz wydawać tak jak niżej napisane

1

@AmigoBlancos
że co:) Betis zupełnie się zmienia, ciekawy transfer

1

@sila101
co ty człowieku pierdzielisz

po pierwsze poczekajmy na limity na kolejny sezon bo będą inne
po drugie 1/4 ze sprzedaży + oszczędzonej pensji,, pozostałą amortyzacja nie ma tu nic do znaczenia pod kątem limitu płac i ewentualnego przekroczenia limitu płac, ma to jedynie wpływ na wynik, a to odrębne kategorie

0

LATO 2022

jeśli latem rzeczywiście przywitamy takich piłakrzy jak Azpiliceuta, Lisandro Martinez, Grimaldo, Kessie, Raphinha, Lewandowski i Dembele przedłuży to ekipa będzie na prawdę fajna:)

0

@Mixtape
3-1 dla City

2

@gaucho104
ile meczów Koeman wygrał z Realem?

Ile meczów wygrał z kimś wielkim?

no właśnie, Xavi chociaż przez krótki okres jego zespół grał jak za najlepszych lat:)

niech ma własny presezon, transfery latem i ocenimy go po następnym sezonie

0

@Pilka_jest_okragla
zabolał go łokieć od uderzenia w klatkę?

5

XAVI

poczekajmy zobaczmy

widać że ma pomysł na zespół bo nie dość że grali pięknie dla oka to efektywnie

czemu się teraz zacieli nie wiem, mam nadzieję że się zepną na ostatnie mecze i dowiozą 2 lokatę w lidze

ale to że temu zespołowi potrzeba wzmocnień aby walczyć o mistrza to wiadomo

ja czekam z niecierpliwością na przyszły sezon:)

2

@BART97
to się okaże:)

2

FRANKIE DE JONG

Pisałem to już kiedyś i powtórzę teraz wg mnie będą chcieli go sprzedać w to lato, nie chodzi nawet o grę ale o jego wartość ca 70-80 mln EUR + wysoka pensja,
reszta pomocy jest nie do ruszenia Pedri, Gavi, Busi, Nico + Kessie, Pablo Torre

potrzebne są wzmocnienia na innych pozycjach LO, PO + napastnik (Lewy?) i może skrzydło jeśli Dembele nie przedłuży (Raphinha?)

na pewno będzie sprzedaż Depay, Braithwaite, Puig, Umititi, Lenglet, Mingueza, Neto, Coutinho ale przyda się dodatkowa kasa jeszcze na realne wzmocnienie zespołu


0

@Gall
a gdzie balowali? o co dokładnie chodzi?

0

@xVENUMx
Oj grubo by dostały

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?