0

@Tollusiek
chyba cię trochę poniosło, kadrowo nawet na transfermarket jesteśmy w top 10 europy a ty mówisz o LE:)

2

rzucam klątwę na Real który od teraz w Europie nic nie wygra przez 50 lat

5

@KidusFCB
głupota, elektryki to na razie same problemy- zasięg, dostępność stacji, a u nas w kraju prąd raczej nie jest z zielonej produkcji:)

był początek covidu, mało osób jeździło a smog jak był tak był

1

Lewandowski, LO, PO, skrzydłowy (Raphinha?) oraz ŚO to mus

tylko z takimi wzmocnieniami będziemy się znów liczyć w lidze i Europie

sądzę że zwycięstwo Realu w LM to dobry znak bo Laporcie pali się teraz grunt pod nogami i wie że musi działać

jestem zdania że trzeba inwestować w zespół bo lepsze wyniki w lidze czy zwłaszcza LM to po prostu kasa, duża kasa:) czy to będzie ćwierćfinał, półfinał, finał czy zwycięstwo na każdym z tych etapów jest kasa, której obecnie m.in. też może nie brakuje ale płynnościowo też jest ciężko

0

chociaż w kosza wymarzony finał Boston - GSW:)
kibicuje Celtics ale GSW też polubiłem:)

0

umititi, trincao, pijanić, puig, braithwaite, mingueza, neto, lenglet

tych piłkarzy w pierwszej kolejności powinniśmy się pozbyć

sądze ze rpbolem może być przy pijanić, lengelt i braithwaite z resztą nie powinno być problemu

oby sie udało

2

@takisobiektos
będzie

0

@Jakchcesz
nie można rejestrować

wydawać nikt ci nie zabroni - przykład 55 mln za Ferran Torres:)

kwestia problematyczna to limity płac i ta słynna zasada - ile z oszczednosci mozna przeznaczyc na pensje

2

@Aveiro
przede wszystkie dobrze jakbyście uświadomili ludziom że
P&L
CF
i finansowe FF (limity płac la liga) to 3 zupełnie odmienne rzeczy

ludzie czytają i piszą tu o problemach finansowych a bladego pojęcia nie mają i nie odróżniają tych 3 podstawowych rzeczy

na końcu fajnie jakbyście wytłumaczyli te limity płac

1. Ogólna zasada jest taka że wydatki na pensje + amortyzacja +... nie może być większe niż % przychodów
2. Limity płac oblicza się - ile raz do roku? Przed każdym okienkiem?
3. Przychody brane budżetowe czy LTM?
4. Co się dzieje jeśli przekroczymy limit płac? rozumiem że piłkarzy można dalej kupować ale problem jest z rejestracją (vide Ferran Torres)
5, po przekroczeniu limitu płac jak dokładnie wygląda ta rejestracja zawodników- ile % zaoszczędzonej pensji obecnych zawodników, kasy ze sprzedaży można przeznaczyć na pensję nowego gracza?

0

@PatrychoO
tylko on ma rok kontraktu, i mówi się o 25 mln, trzeba poczkeac na oficjalke

0

@Kondziubarca
rok kontraktu, przereklamowany piłkarz nie wiem czy promocja, wg mnie nie

1

@MesQueUnClub96 @Encore
przereklamowany zawodnik

0

@BarcaInfo
tu nie chodzi nawet o sytuacje finansową, ale limitową i te wymogi LL, ja na dziś dzień nie wiem co z tego co Laporta mówi jest prawdą poczekam do końca okienka transferowego i się zobaczy

0

Ajax Amsterdam:)

za sezon będzie to zupełnie nowy zespół:) szykuję się nieunikniona sprzedaż i odbudowa

oby Wijndal, Brobbey (zakup) oraz Bergwijn, Timber zawitali w zespole:)

przydałby się jeszcze jeden a najlepiej dwóch skrzydłowy (jesli Antony odejdzie), ŚP

przyszłość Antonego, Alvareza niepewna, Gravenberch raczej odejdzie

wierzę w Alfred Schreuder:)

2

@Kidd
ja za Romą też:) i chyba Roma, zawsze to jakiś puchar 3 kategorii ale jednak

0

@YeastMoss
ale ty jesteś odklejony a nie wpływa, skoro sprawcy nie są karani?

0

@Roobo
skoro nie masz dbv t2 to nie masz, to może prościej kupić odbiornik 4k niż bawić się w tunery

0

@Roobo
jak nie będziesz miał odbiornika 4k to co ci to da?
telewizja naziemna jest marnej jakości wiec po prostu kupiłbym najprostszy tuner

1

@Roobo
a po co ci 4k do telewizji naziemnej? jak tam nic nie masz w 4k

0

@Emhyr
to samo było ze Spotify, cierpliwości

0

@panczo
wiesz mi nawet nie chodzi o mistrzostwo, ale godne pożegnanie sie z ligą + jak najmniejsza strata do Realu, przegrana w lidze 86 do 82 a 86 do 73 to zupełnie inny wydźwięk

a oni wyglądali jakby znów im się nie chciało, to po co w ogóle grają te mecze, po co im płacić

ja po końcówce sezonu kompletnie nie wiem czego spodziewać sie po kolejnym

bo w tym zespół pod wodzą Xaviego oceniam na 4/6, bo po przerwie reprezentacyjnej to nie były pojedyncze wpadki tylko ogólnie coś się zacięło, mam tylko nadzieję że Xavi to widzie i wie co zrobić, aby w kolejnym sezonie powalczyć o mistrza

1

XAVI

niby oki ale nie do końca, no cóż trzeba poczekać na kolejny sezon, jak dla mnie na dziś ocena szkolna to 4/6, oby kolejny sezon po cały okresie przygotowawczym był lepszy:)

takiej drużynie porażki z Cadiz, Rayo czy nawet Villarreal nie przystają u siebie, a bilans to 0-4 i 3 porażki



mecz o pietruszkę oki, ale widać że po przerwie reprezentacyjnej coś siadło, Xavi musi szybko to naprawić, wzmocnić kadrę i oby w kolejnym sezonie piłkarze grali na max w każdym meczu:)

0

@panczo
i tak i nie, takiej drużynie porażki z Cadiz, Rayo czy nawet Villarreal nie przystoją u siebie, a bilans to 0-4 i 3 porażki

mecz o pietruszkę oki, ale widać że po przerwie reprezentacyjnej coś siadło, Xavi musi szybko to naprawić, bo skład ma już całkiem dobry i narzekać nie ma co, nie jest to kadra na mistrza ale na 2 miejsce spokojnie właśnie i 2 miejsce w lepszym stylu

2

@deyna2018
Dorociński to w ogóle spoko aktor

1

@Pablit
40 mln kontrakt?:) chyba ci się coś pomyliło
m miec 9 mln netto czyli ca. 18 brutto

0

@talizmo
Kompletnie nie masz racji sukcesy napędzają kasę- liga mistrzow i sponsorzy wiec tak musimy inwestować aby właśnie się nie stać Milanem i nie zniknąć na kilka lat

0

@AmigoBlancos
niekoniecznie

3

@El Madridista.
oj widzę boli Cię to że zostaje w PSG:)

0

@michal26
nie wiem czy źle mnie zrozumiałeś ale moim zdaniem to tez za dużo:) niby blisko Wrocławia ale nie aż tak, aby takie ceny były

wg mnie nawet 200-250 w Oleśnicy to byłby sporo, ale już normalniej

0

@michal26
to duża za działki w takiej Oleśnicy za przeproszeniem

u mnie pod Kielcami działki chyba coś 120-200, w samych Kielcach wiadomo absurdalne ceny chyba

ceny są jakie są, niektórych rzeczy już zaczynają się normalizować i pewnie niedługo staną ale nie wrócą do cen sprzed

ale koszt i tak będzie większy niż kiedyś, sam założyłem sobie podobny budżet milion, bez działki która wcześniej kupiłem i bez ogrodzenia i trawy


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?