9

ja nie kumam tej niechęci do SL wśród kibiców piłki nożnej

EUROLIGA (Koszykówka) - od kilku lat to tak działa i są to świetne rozgrywki, nie jestem fanem koszykówki ale taka formuła jest tak ciekawa ze sam śledzę te rozgrywki
ligi krajowe są normalnei rogrywane i nie straciły na prestiżu

https://en.wikipedia.org/wiki/EuroLeague

(EHF CL) Piłka ręczna - tutaj też duża zmiana względem ostatnich lat, same mocne zespoły, mnóstwo dobrych meczów, najlepsi walczą z najlepszymi
ligi krajowe są normalnei rogrywane i nie straciły na prestiżu

https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E2%80%9321_EHF_Champions_League

0

@pt9
no nie wiem jacy:) ja jakoś znam firmy bez kredytów co upadały, wiec taki przykład jak twój nie wiele mówi


0

@pt9
na ekonomii to ty chyba sie nie znasz:)

0

@norbi77
a obecnie po co mają się wysilać - przecież też widać ze skipaija sie na LE bo inaczej nici z pucharów

nietrafiony argument

5

@Kgorecki2500
tylko że tu bedą kluby które wygrału 21 z 28 edycji CL:) 75% to jest śmietanka, jakby (podkreślam jakby bo wiem że są przeciwni) był Bayern, PSG, BVB to praktycznie 90% edycji:) to kogo ci brakuje?

to są obecnie i na przestrzeni ostatnich lat najlepsze kluby, a dla nowości będzie 5 wolnych miejsc, aby takie kluby jak RB Lipsk, Sevilla, Napoli, Zenit, Porto, Ajax, Benfica np. mogło o to miejsce powalczyć co roku

ja to kupuje, dla słabszych klubów będzie CL

może po kilku latach powstałaby druga dywizja ze spadkami plus awansami:)

wolę to niż rozgrywki pod egidą UEFA

0

@Boski82
tak za wolnoscią:) tworza własną ligę a każdemu to nie pasuje

to niech valencia, cadiz, leeds itp,. stoworza własna lige i ja spóbuja sprzedać, zobaczymy jak im pójdzie

kazdy ma prawo robić to co chce, a SL nie będzie zamknięta bo będzie furtka dla 5 klubów, zasadniczy w CL te kluby zawsze są wiec nie wiem o co ci chodzi

a co do spadków - to grasz w lidze aby wygrać czy aby nie spaść? bo chyb gra się dla wygranej:)

0

@norbi77
czyli jednak sam potwierdzasz ze ten kto miał zapewniony awans albo nie miał szans na nic nie walczył do końca
widze szukasz dziury w całym nie wiele sie zmieni to obecnej syuacji

1

@TheHeisenberg
dokładnie, poza tym sądzę ża jakby się tak stało to te kluby z superligi stworzyły ligie jedngrupowa a po sezonie były play-off 8 najlepszych:)
to też byłby mega rogrywki

1

@klemens100
co ty komunista, idź do pracy a nie rozdawaj czyjeś pieniądze

0

@BarcaInfo
grafika w punkt nowa lepsza wersja:)

1

@norbi77
proste LM to beda rozgrywki drugiej kategorii jak teraz LE
a to teraz nie ma sytuacji że ktoś od pwenego momentu sezonu o nic nie gra? chybiony argument

6

zero klasy, zero pokory, UEFA to zero

Perez swoimi wypowiedziami ich niszczy dosłownie i przeżuwa



jestem teraz bardziej niż kiedykolwiek za wolnością, za piłką, za Superligą:)


#nie_dla_UEFA_tak_dla_SL

0

zero klasy, zero pokory, UEFA to zero
Perez swoimi wypowiedziami ich niszczy dosłownie i przeżuwa

jestem teraz bardziej niż kiedykolwiek za wolnością, za piłką, za Superligą

#nie_dla_UEFA_tak_dla_SL

3

@pele1282 @VamosRakieta
witajcie po właściwej stronie:)

0

@chavez
SL z taką kasą ma szansę być marketingowym ciasteczkiem, dużo większym niż CL, elitane rogrywki, największe kluby, to ma duże szasnę być czymś takim, bez słabych druzyn

0

@michal26
Oj się zdziwisz. Ile osób płaci za gówniane ppv na fane mma itp. Ja uważam to za Głowno sle mnostwo osób to oglada.
Tu będzie tak samo.

0

@Katalończyk 99
mam kompletnie inne zdanie, poza tym oprócz 15 stałych uczestników będzie 5 zmiennych, czyli będzie jakiś element nowości zaskoczenia, może w przyszłości powstaną 2 dywizje ze spadkami i awansami

dla mnie pomysł większej ilości tych najlepszych meczów jest bardzo dobry:)

1

0

@michal26
aj nawet zapłącę 100-150 PLN/mies. żaden problem:)

0

@adambądkowski93
zobacz to samo zestawienie za CL czyli od sezonu 1992/1993 bodajże
28 tytułów - uczestnicy SL 21 tytułów, czyli 75%:)

dziękuję do widzenia:)

1

@Zoker
a ile z nich potem wygrało LM? tylko Porto, dojść a wygrać to 2 różne kwestie

Ajax wygrywał CL jak nie był kopciuszkiem, Om to samo

2

@chavez
i to pokazuje jak elitane będą to rozgrywki

finał SL mógłby być czymś takim jak Superbowl w Ameryce

10

@AmigoBlancos
ja jestem po stronie klubów i za Supeligą, nawet polubiłem Pereza za taką akcję

0

@sevs
a po co Legia ma grać w takiej lidze:) przecież to nic nie znaczący klub w Europie

10

@Yosemite @Kgorecki2500 @Janiama @Nano22 @Barca1992 @VamosRakieta @pele1282

LIGA MISTRZÓW - najbardziej utytułowane kluby w tych rozgrywkach (bez PEMK)

1. Real M. - 7 tytułów
2. FC Barcelona - 4
3. AC Milan - 3,
Bayern M. - 3
5. Liverpool - 2
Manu - 2
7. Juventus - 1
Inter - 1
BVB - 1
OM - 1
Ajax - 1
Chelsea - 1
Porto - 1


Widać więc że całkiem dobrze sobie radzimy w LM:)


4

@VamosRakieta
CAMPEONES CAMPEONES OLE OLE OLE!!!

Perez sprytnie odwrócił uwagę od tego aby się o tym zwycięstwie nie mówiło dużo:-p

0

@DonMatteo901
dokładnie i nic nikomu do tego:) nie podoba się to oglądać piłkę drugiej kategorii jak CL:) a najlepsza piłka będzie w SL:)

1

LIGA MISTRZÓW - reforma

przecież tu na dobrą sprawę już w tym roku UEFA mogłą zrobić fajną reformę i np. zrobić 4 grupy po 8 zespołów
- 14 meczów, w takich grupach byłoby wiecej ciekawych meczów - Real, Barca, Atletico, Sevilla, City, United, Chelsea, Leicester, Inter, Milan, Atalanta, Juve, Bayern, RB Lipsk, Wolfsburg, PSG, Lille, Monaco, Ajax, Porto

- na obecna chwile 20 najmocniejszych zespołów w ligach czyli po 5 w każdej grupie - z tego dałoby się co tydzień wylosować po 2-3 hity i 3-5 ciekawe mecze w LM

- z grup awansowało by najelpszy zespół do ćwiećfirnałów, 2-3 zagrałby play-off o ćwierćfinał, a 4-5 miejsce do LE

- spokojnie można byloby to opakować jako NCL (new champions league) i sprzedać za wiecej kasy do TV

w w kolejnych latach pomyśleć nad czymś podobnym tylko z mniejsza iloscia zespołów np 24 (im mniej zespołów tym wieksza elitaność rozgrywek)


0

@Alanooo
to może załuż komunę każdy będzie miał równo to będziesz miał fair play

nikt nie broni cadiz rozwinąc szkołkę, zagrać dobrą pikę, zdobyć sponsorów i piac sie w górę, z drugiej strony nie każdy tak może i potrafi i to też jest piękne, cadiz tema swoich lokalnych odbiorców kibiców i o to tu chodzi, a pieniadze na boisku nie grają

0

@MarioVeB!
jeśli to beda transfery miedzy klubami z Superligi to nie ma żadnego problemu, również jeśli dogada się z kimś spoza na kwotę, mają własne rozgrywki, wałsne wymogi a skoro federacje chcą się odciac od tych piłakrzy to działa to w 2 strony i gówno im do tego

poza tym wolne trasnfery, jesli utworza SL to każdy będzie chciał w niej grać, piłakrze spoza beda podpisywali krótkie kontrakty 1-2 letnie aby w razie potrzeby trafić do SL

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?