lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Anonymus0608
brawo:)
6 - jest jeszcze jeden bramkarz i grał dla Nas:)
10 - to akurat mega ciężkie pytanie bo grał u nas tylko 2 sezony bodajże, mało znany piłkarz, ja się dowiedziałem o nim śledząc kiedyś statystyki pichichi
4
BARCELONA QUIZ 2
@Yosemite @Kgorecki2500 @Janiama @VamosRakieta @Nano22 @GregSTG @TheGoldenEleven @Kengo
i każdy kto chce sprawdzić ciekawostki o FC Barcelona:)
1. Jedyny Hiszpan który zdobył złotą piłkę grający w barwach FC Barcelony?
2. 3 znani Węgrzy w barwach FC Barcelony
3. Który piłkarz miała 4 asysty podczas jednego meczu z Real M.?
4. Tylko jeden piłkarz oprócz Messiego ma więcej niż jedno Pichichi w barwach FC Barcelony? Jaki to piłkarz?
5. Zdobywając w tamtym roku Messi swoje 7 Pichichi wyprzedził słynnego piłkarza w liczbie trofeów i jest samodzielnym liderem. Kogo wyprzedził?
6. Kto ma najwięcej trofeów Zamory?
7. Który były piłkarz Barcelony słynie jako najbardziej utytułowany w historii? Największa liczba trofeów?
8. Wymień chociaż 3 kluby jakie przed Barceloną trenował Koeman?
9. Czy w barwach Barcelony grali kiedyś bliźniacy? Jeśli tak wymień choć jedną parę?
10. Jeden Paragwajczyk zdobył Pichichi w barwach FC Barcelony? Kto to taki?
@GregSTG - dziękuję za rozwiązanie poprzedniego quizu:)
0
@DonMatteo901
przesadzasz koleś cały czas patrzył na piłkę i nie widział bramkarza, czerwo oki ale nie zrobił to celowo
1
@xBoMBoWiECx
a raoila wychodzi i mówi że klauzula wynosi 70 czy tam 75 mln EUR i mówi do BVB wstawaj zesrałeś się:)
Szczerze bardziej wierze jemu niż włodarzom BVB:)
1
Brawo Ajax:) po ligę Europy:) to chyba najlepiej wygladajscy zespół.
Oby się udalo:)
0
@GregSTG
Brawo. Sprawdzałeś czy wiedziałeś?
2.
A pamiętasz jak znalazł się w Barcelonie. To tez ciekawa historia.
9. I ile bramek nastrzelal. Gdyby grał w dzisiejszych czasach byłby mega kozakiem. Na Wikipedii podane jest 200 coś goli ale widziałem tez statystykę ze to z nieoficjalnymi meczami ponad 350 chyba było
1
BARCELONA QUIZ
@Yosemite + każdy kto ma ochotę się sprawdzić:)
1. Którego dnia został założony klub FC Barcelona?
2. Jakiego pochodzenia był założyciel FC Barcelony i jego prawdziwe imię?
3. Od czego pochodzi słowo cules?
4. Najbardziej zagorzała grupa kibiców FC Barcelony?
5. W którym roku i jakiego dnia był pierwszy mecz na Camp Nou?
6. Jak się nazywał Prezydent FC Barcelony rozstrzelany przez wojskowych Generała Franco?
7. Jak Kubala trafił do Barcelony?
8. Kto podpisał pierwszy kontrakt z Leo Messi i w jakich okolicznościach?
9. Najlepszy Filipińczyk w barwach FC Barcelony? Jaka jest o nim anegdota?
10. Kto ma najwięcej czystych kont w barwach FC Barcelony?
2
@Yosemite
mega zespoły
pamiętam że na tym turnieju kibicowałem 3 reprezentacją Holandia, Argentyna i Brazylia
szkoda że to był 1/4 finału
bramka berkampa z tamtego meczu magia:)
ktoś pamieta dramaturgie z tamtego meczu
2 słupki, 2 czerwone kartki
pytanie czy tam był karny dla Argentyny? - po tej akcji Ortega dostał czerwona kartkę?
@Yosemite
skrót w załączeniu?
0
@Krzychu1010
no to możesz poczekać ze sprzedaż całą wieczność:) chyba że trafisz jelenia
na olx najczęściej schodzą rzeczy -/+50% od ceny zakupu nowej rzeczy
1
@Foton
ja tam go lubię, jako jeden z nielicznych polityków widać że myśli i jest inteligentny:)
3
ja pierdziele, ile tą szopke beda jeszcze ciagnac
ludzie we własnych domach, w pracy sie nei zaraza ale już na stadionie tak
parodia
0
@Borneo
ale doktor mówi inne ważne rzeczy - jak budowanie szpitali covidowych w niedopowiednich miejscach
o tym że lakarze nie powinni już sie bać bo sa zaszczepieni
mówi o tym ze nie powinno się zaniedbywac innych chorób
ogólnie on też mówi że nie jest zwolennikiem lockdownów wiec nie wiem gdzie wyczytałeś że jest:)
0
@Kengo
od pewnego czasu jesteśmy mega regularni i w tym upatruję szansę na mistrza, weekendowy mecz niby ważny ale tak naprawdę w pozostałych 11 trzeba zgarnąć conajmniej 4 pkt wiecej niż Atletico i po prostu wiecej niż Real
a wg mnie Atletico pogubi jeszcze sporo punktów
3
@Janas11224
wg logiki rządu chrońmy starszych:-p
przecież rządzący to debile
szczerze a wygoni cie ktoś z boiska jak zagrasz? może w dużym mieście w centrum, w pozostałych przypadkach raczej nikt już tego nie przestrzega
2
@Bobo25
no widzisz miałem dosyć podobnie:)
mój pierwszy mecz w telewizji to był Panathiniakos (grał tam Warzycha wówaczas) -Ajax:) i była miłość do Ajaxu, a potem podobnie jak ty do Barcelony:) pamietam też jak zacząłem ogladac ich bramki z meczów ligowych to była chyba jakaś telwizja hiszpańska w kablówce TVE czy jakoś tak - do dziś to świetnie pamietam:)
potem kibicowanie Rivaldo i ekipie:)
a potem Rijkard i jego ekipa z Ronaldinho (jego magia) na czele już do końca rozkochała mnie w sobie i miłość do klubu:)
0
@Borneo
wysłałem ci badania, które mówią że nie widać wpływu lockdown na ilość osób śmiertelnych, nie to co sie nam wydaje tylko badania w dosyc poważnym piśmie
a co do ilości lekarzy radzę posłuchać wywiadu prof. Piotra Kuna w Radiu Zet
1
@lucca87
mój bład z szybkiego pisani w Barcelonie Rinus Michels zdobył Puchar Miast Targowych:)
sorki wielkie ale już nie mogę edytować
2
@Yosemite
twórca futbolu totalnego, dużo z jego filozofii stosował Cruyff w swojej pracy trenerskiej
z klubami i reprezentacją wygrał wszystko
z Holandią zdobył jak dotychczas ich jedyny puchar -ME 1988 ale warto zaznaczyć że poprowadził ich też na mundialu w 1974 i byli wicemistrzami
nawet z 1 FC Koln zdobył Puchar Niemiec i był wicemistrzem Niemiec
daj spokój, FC Barcelona też w dramatycznych okolicznościach (w sensie mimo wszystko duże frajerstwo i załamka)
to było 45 minut od spełnienia piłkarskiego marzenia:) tylko 45 minut
po pierwszych połowach obu meczów był finał Barcelona Ajax
no cóż życie
28
@Yosemite @Janiama @Nano22 @TheGoldenEleven @Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci
AJAX AMSTERDAM
Dziś swoje 121 urodziny obchodzi jeden z największych klubów Europy
Moja druga miłość obok FC Barcelony
34 x Mistrz Holandii
19 x Puchar Holandii
9 x Superpuchar Holandii
4x LM
1 x PZP
1 x PUEFA
3 x Superpuchar Europy
2 x KMŚ/Puchar Interkontynentalny
W klubie było kilka złotych okresów pierwszy to początek lat 70 - tych.
Jednak już w 69 po raz pierwszy byli w finale PEMK ale przegrali niestety z Milanem 1-4.
Już wtedy ich trenerem był Rinus Michels uważany za twórcę futbolu totalnego:)
Jak wtedy silna była liga holenderska świadczy fakt że już rok później w finale PEMK wygrał Feyenoord w finale z Celtic.
Potem nastąpiło to co było nieuniknione i 3 z rzędu tryumfu Ajaxu w latach 71-73:)
To był okres dominacji futbolu totalnego stworzonego przez Michelsa. A w Ajaxie grali wtedy tacy piłakrze jak Cruyff, Neeskens, Muhren, Swart czy Kaizer, Krol, Haan, Rep.
Co ciekawe Rinus Michels po zwycięstwioe w 1971 roku przeszedł do FC Barcelony. Tak więc historia moich ulubionych klubów bardzo czesto się łączy a jego miejsce zajął dosyć mało znany i chyba nie tak doświadczony wówcza Rumun Stefan Kovacs - udało mu się jednak kontynuować drogę MIchelsa i zdobył 2x PEMK.
Michels również udanie zaczął przygodę w FC Barcelona od tryumfu w PEMK a trzeba przyznać że były to lata u nas wielkiej posuchy jeśli chodzi o trofea.
Zresztą Michels wygrał później również EURO z reprezentacja Holandii w 1988r.
Drugi świetny okres gry Ajaxu to lata 95-97 gdzie Ajax najpierw wygrał LM a później jako pierwszy klub w historii był blisko jej obronienia ale niestety przegrał w 1996 roku po karnych z Juventusem.
W zespole grali tacy piłakrze jak Overmars, braci De Boer, Reiziger, DAVIDS, Seedorf, Litmanen, Kanu, Kluivert, van der saar, bogarde, george i wiele innych.
Potem fajne sezon 2002-2003 gdzie odpadli dopiero w ćwierćfinale LM z późniejszym zwycięzcą Milanem tracąc bramkę dajac awans dalej w 90+1 minucie. A trenerem ich był nie kto inny jak wyśmiewany tu często Ronald Koeman właśnie.
A o ile mnie pamięć nie myli grali wtedy Van derr Vaart, Van der mayde, piennar, ibrahimović, chivu i wielu innych.
Potem kolejny złoty okres to powiedziałbym od 2016 (finał LE) do chwili obecnej, gdzie zespół znów był 2 razy daleko w europejskich pucharach - 1 finał LE, 1 raz półfinał LM, i regulanrie zdobywa Mistrzostwo Holandii oraz Puchar.
A w klubie przewinęły się takei nazwiska jak frankie de jong, mathijas de ligt, ziyech, tadić, taglafico, neres.
O czywiście było jeszcze kilka innych udanych sezonów jak 87 i wygrana w PZP (wtedy w Ajaxie gral van basten, rijkard, bergkamp) czy 92 i wygrana w PUEFA (grali m.in. Blind, Bergkamp, Winter).
Zachęcam do komentarzy. Może ktoś również opisze swój drugi ulubiony klub po FC Barcelona, chociaż u mnie to miłość podzielona na 2 serca:)
Jakże mnie do dziś boli że brakło mi 45 minut aby w 2019 doczekać się swojego marzenia i finału LM Ajax-Barcelona:) ach było tak blisko
W obu klubach zakochałem się przez piękny ofensywny futbol, a dodatkowo cieszy mnie fakt że oba kluby łączy bardzo historia i oba kluby łączą dobre relacje:)
0
@NorbiTBOB
zgadza się, ale wtedy co by nie mówić mieli mega mocną kadrę i mimo wszystko byli wśród faworytów
teraz nie mają takiej kadry ani nie są faworytami
0
@Borneo
no i na mazurach lockdown a liczby u nich gorsze niż przed:)
tyle to warte
no spoko a ja chodzę na baseny, spotykam sie z ludźmi i żyje
uwielbiam takie debilne dowody przez przykład bo ktoś pojechał i wrócił
0
@Borneo
jeśli znasz angielski to sobie poczytaj
https://www.nature.com/articles/s41598-021-84092-1
0
@Borneo
sa badania naukowe na to:) radzę poczytać
1
@Janas11224
nie będzie bo wirus jest sezonowy
mówią o tym co mądrzejsi lekarze
0
@DonMatteo901
obrotna jest:)
5
@ProMILs
popieram
0
artykuł podważający sensowność lockdownów
https://www.nature.com/articles/s41598-021-84092-1
0
@elplacek44
sorki de bruyne zdobył z nimi tylko puchar Niemiec:) i wicemistrzostwo Niemiec:)
pamięć mnie już zawodzi
2
@Yosemite
Wolfsburg z Graffite i de brunye doprowadzili do historycznego mistrzostwa:)
wg mnie też niedoceniony
0
@Yosemite
w reprezentacji ma prawie 60 bramek?:) kurde nieźle