0

@teacherakademicki
ja nawet sie nie denerwuje ale teraz chyba zamkneli mi przedszkole, to prywatne wiec zobacze jak do tego podejda, ale takei coś mnie wkurza

genralnie jak płacę to wyamgam, a tu płacę ogromne podatki, bo daleko jestem za drugim progiem podatkowym i jeszcze ktos mi kładzie kłody pod nogi

na starosc miałem marzenia o takiej wyspie gdzie mógłbym odpoczywac i cieszyc sie piekna pogoda plaza

a tutaj bawia sie w serferów debile, proponuje aby jak zmakaja ludziom prace - sami zrezygnwali z pesnji na ten okres - długo by nie wytrzymali

0

@lukaszbarca15
no i? to znaczy że to ma byc standard nowy?
mateuszek polacy za miskę ryżu maja pracować za mocno uderzył do głowy?

0

@Black_Wolf
Ajax dobrze grał? przecież on w europie dostawał wtedy wpier...za jaego czasów i nic sensownego nie osiągał w Europie, w Holandii wygrał bo nie było konkurencji a i tak bywało to na styku

0

@teacherakademicki
też się pomału zastanawiam nad taką możliwością:) niby mam sie budować ale ten kraj tak mnie denerwuje a zawsze na starość miałęm w planach dom gdzieś w ciepłym kraju - jakaś wyspa na Ocenie Indyjskim/ Spokojnym gdzieś w tamtych okolicach

może pora spełnić takie marzenia:)

0

@Bobo25
no tak zawsze są to 2 tygodnie:) a potem robią sie z tego miesiące- chyba sam nie wierzysz co piszesz

i tak dla kogos kto sie przeprowadza/buduje może być to artykuł pierwszej potrzeby - czytaj może komuś bardzo to skomplikować życie

a wanna to tylko przykład- możesz wstawić tu płytki, podłogę, baterię itp.

3

@Barca1992
też tak sądzę:) tego ci nikt nie sprawdzi we wtorek 16 a teraz 34:) jak łatwo manipulować liczbami

1

@Janek_7
no nie korona dla wiekszosci pilkarzy to nic, nawet nie wiedza ze maja gdyby nie testy:)

1

idealne podsumowanie debili z rządu - uwielbiam ten śmiech i te przeróbki:)




1

@IronSanHybrid
daj spokój



uwielbiam te przeróbki o nich tu o cmentarazch:)

0

@Bobo25
a nie jest to artykuł pierwszej potrzeby? budujesz sie albo remontujesz i co zrobisz? musisz miec wanne, bez tego sie nie umyjesz - co w misce się mają ludzie myć?

ile ludzie ma rozpoczete budowy i np. przeprowadza sie z jednego miejsca do drugiego i wypowiedziało umowe w tym starym i co teraz? jak pokupują niektóre rzeczy nizbedne do fukncjonowania w nowym domu - to głębszy problem ale debilizm rzadzacych nie zna granic

to jak najbardziej artykuł pierwszej potrzeby

2

@Bobo25
wyczuwam sarkazm ale aż niedobrze mi się robi jak słyszę o takich pomysłach i wiem że ci debile jeszcze beda rzadzic do końca kadencji

1

@IronSanHybrid
no tak przecież samochód to nie jest pierwsza potrzeba:) do kościoła możesz na piechotę w ramach pielgrzymki:)
albo ci powiedzą napraw samochód online:)

tak się zbijam ale z tą budowlanką to dowalili nieźle, ja się dziwię/albo i nie że jest tyle osób co ich popiera ciągle, taki debilizm popierają, ale widać jako naród nie różnimy się wiele od rządzących skoro jako całość ich wybraliśmy

0

@FCBparasiempre
o ciekawe dzięki za ciekawostkę:) nie znałem tego:)

2

@IronSanHybrid
fakt ze na krótko ale głupota totalna, i argument rządu ze jak coś będzie cieknać to można odbiór w sklepie a zamówić online:)

no większej głupoty nie czytałem - to jak ktoś robi remont to będzie zmawiał 5 wanien online podjeżdżał i wybierał jedną albo w ogóle:)

debilizm ich goni debilizm, to są rzeczy pierwszej potrzeby i duża część gospodarki

4

też tak macie że zwracacie uwagę na stroje piłkarskie?
w sensie teraz już mniej, ale jak zacząłem oglądać piłkę w wieku 9 lat to pierwsze na co zwróciłem uwagę to stroje jak jeszcze nie znałem nazw drużyny i o co chodzi - tak zwróciłem uwagę na Ajax i ich piękny strój ze sponsorem ABN AMRO i herbem klubu na środku koszulki

później wiadomo zacząłem oglądać piłkę i były już inne powody ale ciągle tak mam że lubię jak zespół który lubię ma fajne koszulki, np. bardzo dobrze pamiętam też koszulki reprezentacji Holandii z końcówki lat 90/początku 2000 i mega fajnie to wyglądało pomarańczowa koszulka, białe spodnie, kiedyś ostatnio widziałem ich w całym pomarańczowym stroju i wygląda to już średnio

Hiszpania natomaist kiedyś miałe słąbe stroje czarne spodnie, czerwona koszulka - był taki okres

wasza ulubiona koszulka FC Barcelony to z jakiego sezonu?
ulubion koszulka innego klubu jaki sezon i klub?

mile widziana grafika

pozdro

1

@Yosemite
takie klasyczne, nieudziwnione ale fajne:)
i całkiem fajny mają skład
jeden z faworytów EURO

0

@nitey
może niech ciebie zamkną

6

@Kgorecki2500
to raz nie przekłada się meczy ze względu na sytuacje zdrowotna:) to co jakby jakiś zespoł miał nagle 7-8 piłkarzy kontuzjowanych to przekładamy mecz ze wzgledu na sytuacje zdrowotną?

wiadomo wszystko oki dopóki jest odpowiednia ilosc graczy zgodnie z protokołem

0

@wroclawianin89
wiem że to tylko Marca, ale zdziwiło mnie to

0

wg Marca
Barcelona-valladolid zagrozony z powodu kornoawirusa?
ktoś wie o co chodzi tak duzo w valladolid piłakrzy z pozytywnym wynikiem?

0

Komentarz usunięty

0

@LUPR
dobre spostrzeżenie, di stefano grał niby w reprezentacji Hiszpanii ale też Argentyny i Kolumbii (jak do tego doszło)

z urodzenia Argentyńczyk
wiec chyba on pierwszy można uznać?

1

@pele1282
wg mnie HSV Hamburg z 1887 roku, tak przynajmniej się przyjmuje od jej poprzednika SC Germania (29.10.1887), a sam HSV jako nazwa powstała w 1919 z połączenia 3 klubów

0

@Barca1992
2. 13 goli

0

@TheGoldenEleven
brawo, w 1970 po zdobyciu 3 pucharu świata:)

0

@Rewolucja123
dzięki:) zrobiłem kopiuj wklej ale coś nie wyszło, jak chcesz to zabaw się z nami

1

PIŁKARSKI QUIZ 2
jak się bawić o się bawić:)
@TheNekro94 @Yosemite @Barca1992 @pele1282 @ranger3120 @lukaszbarca15

1. Najstarszy klub w Hiszpanii?
2. Jaki kraj jako pierwszy obronił tytuł MŚ? Który to był rok?
3. Jaki piłkarz ma najwięcej bramek na jednym turnieju MŚ?
4. Jak się nazywała pierwsza statuetka za MŚ? Kto ją na własność otrzymał?
5. Potraficie wymienić w których latach FC Barcelona wygrała PZP?
6. Najstarszy klub pilarski w Niemczech?
7. Pierwszy Mistrz Polski w piłce nożnej?
8. Ernest Wilimowski dla jakich reprezentacji grał?
9. Jaka reprezentacja jako pierwsza obroniła tytuł ME?
10. Najwięcej zwycięstw w PNA ma jakie państwo?

0

@TheNekro94
dzięki:) pamiętałem że kilka dni po założeniu i coś mi świtało że nie byli to miejscowi (klub hiszpański jakis)
zreszta wtedy w Hiszpanii nie było wiele klubów

1

@Kgorecki2500
10. Dużo osób tak podświadomie się wydaje ale Urugwaj-15:), Argentyna -14:) a Brazylia -9

ale fakt w ostatnich latach Brazylia nadrabia straty:)

3

@lucca87 @TheNekro94 @Yosemite @Barca1992 @pele1282 @ranger3120 @lukaszbarca15

9. Pierwszy turniej para-europejski to Challange Cup - rozgrywany od 1897-1911
gdzie grały zespoły z 3 miast - Wiedeń, Praga, Budapeszt

m.in. z Wikipedii zapis

"The first time the champions of two European leagues met was in what was nicknamed the 1895 World Championship, when English champions Sunderland beat Scottish champions Heart of Midlothian 5–3.[9] The first pan-European tournament was the Challenge Cup, a competition between clubs in the Austro-Hungarian Empire.[10] The Mitropa Cup, a competition modelled after the Challenge Cup, was created in 1927, an idea of Austrian Hugo Meisl, and played between Central European clubs.[11] In 1930, the Coupe des Nations (French: Nations Cup), the first attempt to create a cup for national champion clubs of Europe, was played and organised by Swiss club Servette.[12] Held in Geneva, it brought together ten champions from across the continent. The tournament was won by Újpest of Hungary.[12] Latin European nations came together to form the Latin Cup in 1949."


Aczkolwiek pierwszy raz mistrzowie 2 krajów się spotakli w 1895:)

https://en.wikipedia.org/wiki/1895_World_Championship_(football)

Ktoś kojarzy pierwszy mecz FC Barcelony? Mi coś świta ale muszę sprawdzić jutro w książce:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?