1

@Azi
widzę czytać też nie umiesz:)
proponuje powrót do szkoły podstawowej

dam ci klucz - pozbawianie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki (w wyniku ciągnięcia np. za bark) i sędzia w związku z tym przyznaje rzut karny:) - zagadka rozwiązana, nie musisz dziękować za podsunięcie ci streszczenia przepisu aby był zrozumiały

1

@Azi
Przepisy Gry 2019/20 | Artykuł 12 | Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie


112 113
"Jeżeli zawodnik we własnym polu karnym popełnia przewinienie na


przeciwniku, które pozbawia przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki


i sędzia w związku z tym przyznaje rzut karny, zawodnik, który przewinił


zostaje napomniany, jeżeli przewinienie wynikało z walki o piłkę;


we wszystkich pozostałych sytuacjach (np. trzymanie, ciągnięcie, popychanie,


brak możliwości zagrania piłki) przewiniający zawodnik musi zostać wykluczony"

też przywołałem ci przepisy
ale co z tego co przywołałeś ty wynika - tylko interpretacja jakiegoś użytkownika

interpretacja sędziego w meczu była jedna- faul i ciężko z tym dyskutować ale widzę ty inaczej nei potrafisz i lubisz zakłamywać rzeczywistość

spoko baw się dalej ja odpadam bo szkoda mojego czasu

0

@Azi
koleś fakt są takie że go ściągnął za bark - sędzia to widział i odgwizdał faul Suso

a ty próbujesz robić tu z siebie kogoś mądrzejszego niż sędzia i przepisy

spoko zaginaj rzeczywistość dalej, ja kończę dyskusję bo zarobiony jestem i szkoda mi czasu na takie jałowe dyskusje, po prostu się nie dogadamy i tyle

0

@Azi
to z tego ze było kopnięcie w nogę najpierw

0

@Janiama
dokładnie nie dość że uderza albe w nogę w pierwszej chwili to potem te nogi nienaturalnie podskakują, tak jakby chciał się rzucić na murawę i wtedy mocnej złapał albę za bark

normalnie jak ktoś na ciebie się pcha to się osuwasz i upadasz

nie wiem czy zrobił to specjalnie ten podskok, czy kopnal albe w noge i stracil równowagę

fakt jest taki - kopnięcie w nogę + ściągniecie za bark- dla mnie nie ma tu dyskusji

uwaga nawet Lahoz męda nie widział dyskusji tylko odgwizdał faul, ale nie byłby sobą gdyby nie zrobił tego nie tam gdzie trzeba

2

@Janiama
dokładnie, jakby suso nie pociągnął za bark to może alba sam by upadł i nie bylby dyskusji
suso przegrał pozycję i się ratował faulem- na jego szczescie sedzia widział faul ale nie dopatrzył gdzie

widzę mamy tu na stronie większych znawców sędziowania niż lahoz

2

@Bobo25
rozumiem, że wg ciebie łapanie za bark i ściągniecie do parteru jest dozwolone wg ciebie?

ale to była gra ciałem, absolutnie nie masz racji

zresztą Lahoz - sam odgwizdał faul Suso - problem tylko ze nie dowidział i zrobił to przed polem karnym

rozumiem że kłócisz się ze mną ale kłócisz się też z sędzią który ma większe doświadczenie niż ty i ja

spoko brnij w to dalej, ale to ty masz chyba jakieś okulary załozone

2

@Bobo25
czy suso ciągnał za koszulkę albę? - ciągnął nawet go powalił proste
alba z suso walczą o pozycję i ciałem mogą się przepychać tak jak robią czesto to napastnicy nawet w polu karnym o czym pisał janiama

gdyby suso nie pociagnął za bark albę to nie byłoby karnego, pociagnął go ściągnął do ziemi i tyle, to proste i oczywiste

nie można natomiast nikogo ciągnąć za koszulkę i sprowadzać do parteru - to jest faul

jak już ktoś ma problem z oceną tego to niech popatrzy na nienaturalną pracę nóg suso

no litości ludzie zajrzycie do przepisów

2

@Azi
ale tak ciężko ci pojąć że ja tu widzę karnego, to że ty nie widzisz to już nie mój problem
sam sędzia widział wczoraj tu faul - problem że jest slepy i przed polem karnym odgwizdal a VAR nie sprawdził - o to miał pretensje koeaman ze VAR nie sprawdził gdzie to było

ale ty wiesz najlepiej niż sędziowie bo ci się wydaje
bez odbioru

0

@Azi
ale ja jestem obiektywny, to że ty nie znasz przepisów to już twój problem

3

@Rust_Cohle
widziałem filmik

ja nie wierzę że można posądzać kogoś o brak myślenia i samemu nie widzieć że Suso nienaturalnie poskakuje i upada, tak nie zachowuje się ktoś kto upada pod czyimś naporem

jak upadasz pod czyimś naporem to po prostu upadasz a nie skaczesz

a Suso podskoczył, złapał za ramię Albę i upadł

karny ewidentny chyba że oglądasz inna dyscyplinę jak ręczną
ale w piłce nie można łapać za ramię i sciagac do parteru

ale szkoda dyskusji z Tobą, odsyłam do przepisów

1

@Azi
to mam ci pokazać opinie sedziego że był - już było tu na stronie wrzucane

4

@Rust_Cohle
ale to ty chyba nie znasz przepisów w piłkę nożną
po to są jasno napisane aby ich przestrzegać
ale takto jest jak się wypowiadają osoby co niby interesują się piłką ale przepisów nie znają
karny ewidentny

0

@Janiama
Nie przetłumaczysz tego znawca z la rambli. Dodatkowo spojrz na dziwne prace nog suso on się nie przewrócił tylko wygląda jakby specjalnie skoczył do tyłu aby upaść i pociągnął albe za sobą. Koeman ma pecha do tych decyzji sędziego bo jakby inny byłby obraz gdyby był karny i gdybyśmy go wykorzystali

0

@izabella
lyon w półfinale przy 0:0 miał 2 zmarnowane steki też

0

@izabella
w 100% popieram:)

0

@izabella
nie tak dawno po 2:0 w pierwszym meczu w rewanżu wygraliśmy z nimi 6:1, no bez jaj to tylko sevilla

0

@DaPi
Bo Norwegowie to debile

1

@Tasde
co więcej widać jak suso w sposób nienaturalny podskakuje i sciaga za soba albe

karny ewidentny i trzeba o tym mówić a nie tulić ogon za sobą

0

@Azi
a czy naturalne jest że podczas przepychania się ktoś skacze?
jeśli tak to spoko, jeśli popatrzyłeś na pracę nóg Suso i nadal tego nie widzisz to cóż pozostaje mi tylko

brawo ty

bo i tak nie zrozumiesz widze

0

@Azi
jakbym nie widział faulu to bym napisał dla mnie to nie problem

potrzmuje zdanie karny ewidentny - ile razy mam ci napisać zebys zrozumiał że wg mnie karny, wiec nie musze do niczego sie przyznawac, i pewnie wiekszosc sedziów powiedziałoby to samo - sądze ze jakies 7-8/10 by odgwizdało karnego

zreszta nawet wczoraj odgwizdak tylko nie wiadomo czemu przed polem karnym

jakbys znal sie troche na fizyce to bys popatrzyl na prace nóg Suso - widać ze specjalnie upada i ciagnie za soba albe

0

@FlorentinoPerez13
zwróć uwagę Suso potyka się o nogę Alby, po czym robi rzut, on nie upada od nacisku alby, popatrz na pracę nóg Suso - widać jak podskakują mu nogi aby upaść i przy okazji ściga ze sobą albę

jakby miał upaść od pchania się alby to by po prostu upadł a on patrzac na pracę nóg wykonuje rzut na murawe i jeszcze pociaga za sobą albe

karny ewidentny - dzięki za film

0

@Azi
ręka na ramieniu i odchyla się koleś/ a właściwie rzuca się do do tyłu jak miał to Alba niby ustać?
zresztą na tym filmie wyraźnie widać że koleś z sevilli się rzuca sam na ziemie
przecież on podskoczył i upadał i złapał za ramię - czy to jest dla ciebie naturalne zachowanie

dzieki za film bo to jeszcze dobitniej pokazuje że był karny

jeśli sądzisz że nie było to chyba proponuje przejsc sie do okulisty

PS. zresztą przyjrzyj się prawej nodze zawodnika Sevilli - uderza on w nogę alby po czym rzuca się na plecy i pociaga albe - jak tu można mieć wątpliwości

masakra z tobą

0

@Azi
ale tutaj ja nic nie gdybam

jest kontakt, jest ciągnięcie = karny

to ze alba szukał faulu nie ma znaczenia, przepisy są jasne, ciągniecie i spowodowanie upadku w polu karnym to faul i karny

1

@Kgorecki2500
tak małe szanse, ale są, trzeba punktować, mają 8 pkt przewagi i mecz z nami, zaraz może zrobić się tylko 5, zaległego nie liczę bo trzeba go jeszcze wygrać

a co do pucharu to zgodzę sie ale w wypadku pucharu Hiszpanii

ten puchar ma znaczenie

dawniej SPH był rozgrywany latem i jakoś wiele osób kojarzyło go z pucharem wakacyjnym i taki to jest puchar

a puchar hiszpanii to cały sezon, musisz x meczów dobrze zagrać, x rund:)

oby odrobili straty w rewanżu


2

@Azi
no to widzę nie znasz sie na przepisach

jakby gracz sevilli nie kładł ręki na barku to by mowy o karnym byc nie mogło bo sam się by alba przewrócił

tutaj jednak jest ciągnięcie za bark, silne nie silne nie istotne, kamery i sędzia widzą ciągnięcie za bark co powoduje upadek = karny

1

@Kgorecki2500
nie nie wiem jak dla mnie mecze o mistrza są ważniejsze
mistrza kraju się pamieta a zdobywce SPH już po roku mało kto pamieta

1

@Pilka_jest_okragla
serio z Bilbao wygrał 2 ważne mecze w lidze, o tym już nie pamiętamy czy mecze ligowe sie nie liczą?

0

@Azi
serio nie widzisz w polu karnym ręki gracza Sevilli na Albie? a dokładnie na barku Alby

0

@sendesara
ale w październiku czy listopadzie byli w takiej formie że prawie z każdym przegrywali
nie da się wiec porównać tamtego okresu do teraz

jak nie wygra kolejnych meczy na wiosne-- rewanz z sevilla, psg, atletico, real to wtedy bedzie można raczej tak stwierdzić

n razie za wczesnie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?