0

to ciągle nie potrzeba nam Garcia juz teraz? chłopak miałby czas ogrywać z Araujo w parze bo Lenglet to parodysta

napastnik też nie potrzebny? Depay strzeliłby przynajmniej tych kilkanaście bramek na sezon

ogólnie trzon zespołu jest i robi się mega fajny trzon, dawno nie mieliśmy takich pomocników jak de jong, pedri, czy zdolnego obroncy jak araujo albo kozaka jak fati

Ter stegen
s.roberto/dest, araujo/pique, alba
de jong pedri
dembele messi fati/griezmann

widać jednak ciągle że brakuje ŚO, ŚPD i 9, pozostałe pozycje to mogła by być nasza młodzież jak Moriba, puig, Pena

Garcia, Depay, Wijnaldum + najlepiej Alaba i mamy mega kadre

1

@Yosemite
koleś ma sezon życia bo widziałem że w Grecji też sobie miernie radził:)

0

widzę Państwo polskie szuka pieniędzy

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/auto-sprowadzone-naprawione-i-jezdzi-na-zlom-bo-to-odpad-z-usa/0xsf7dn

ciekawa argumentacja urzędu - chcesz się czegoś pozbyć to znaczy że jest to odpad

w jakim kraju my żyjemy, abstrahuje od tego w jakim stanie są te auta ale argumentacji i logiki tu nie ma żadnej

1

@LaSTeR
tez uwielbiam i ta muzyka:)

0

@BarcaInfo
szczerze mam wrażenie że wróciła u niego ta radość z gry, było to widać ostatnio, ale pożyjemy zobaczymy

0

@macio_944
ciężko mi powiedzieć o materiałach, w kler widzę skórę fajną i wiem że to skóra
a tutaj widzę sofy z materiały niektóre po 10 koła

ja wiem że ktoś tam z marketingu napisze super materiał, nie niszczy się nie brudzi itp.

proponuje takiej osobie przyjść do domu z małymi dziećmi po 2-3 latach to zobaczymy co ten materiał wart

w kler przynajmniej wiem ze to skóra i płaci się i wygląda że to jest warte sporo

szczerze tu wg mnie nie widac tych pieniędzy:) ale może rzeczywiście są super:) oceniłem tylko po zdjęciach

0

@macio_944
trochę ich poniosło to już chyba kler jest lepszy:) tutaj widze przerost tresci nad forma

0

@Tasde
mingueza się nie nadaje, darzę go sypmatia ale popełnia juniorskei błedy i to nie jeden ale praktycznei w kazdym meczu prowokuje strate bramki
pique wróci kiedy marzec/kwiecien przełom?
czyli mamy araujo, lenglet i umititi który nie wiadomo ile pogra zanim znów nie bedzie miał problemów

0

@Ghotti
mingueza nadaje sie ale słabo- mnóstwo razacych blędów, od biedy musi grac, jest 3 na ten moment araujo, lenglet, umititi, gdzie ostatni nie wiadomo jak długo wytrzyma

0

@robsesh
momo wszystko z checia bym go widział w obronie, np taki mingueza pomimo sympatiii do niego jest za słaby
depay tez by sie przydał juz teraz

0

@BarcaInfo
przydałby się, tak samo jak depay już teraz

to teraz font mi zaimponował

0

@KoRtisiK
o kurde, tak spojrzałem on w ogóle nie gra w tym tottenhamie w tym roku
o co z nim chodzi?

0

@clyde
4 litery rosą w cichości:-p żart, jest świetne rzeczywiście:)

2

@Bykunn
problem jestem w tym że oni nie myślą, część Polaków jednak myśli i robi z nich pośmiewisko i jeleni:)

1

@Bykunn
A to juz w ogóle czysty debilizm rzadzacych:)

0

wydaje mi się że skład sportu najbardziej optymalny, nie mogą wyjść kompletne rezerwy ale alba i de jong powinni odpoczac
ja dałbym jeszcze odpocząć griezmann

0

@msmsms
przechodziłem i nie widzę żadnych zmian, ani męczenia się:)

1

@Coutinho007
spokojne zwyciestwo
dałbym odpoczac tylko alba, de jong, griezmann, może busi

reszta powinna zagrać mimo wszystko, pedriego przy dobrym wyniku sciaganc i wpuscic puig

0

@Janiama
ciężko mi powiedzieć jak wybierze
alba mimo wszystko ma 32 lata, gaya 26 lat, wiec perspektywa 2-3 lat i stałe występy
laporta mówił nawet o alabie, to dopiero byłaby zagwozdka, kto by grał:)

0

@Janiama
abstrahując od tego że jestem kibicem Barcelony to mimo wszystko popatrzyłbym na nazwiska i potencjał zespołu
to czy ktoś przyjdzie czy odejdzie to jedna wielka niewiadoma

mimo wszystko spojrzałbym na nazwiska i Barcelona ma ciekawsze nazwiska

0

@Coutinho007
to fakt, ale po pierwsze sadze ze Milan tego mistrza nie wygra, wg mnie za sąłba kadra,
2 my też możemy wygrać Puchar Hiszpanii, Ligę Mistrzow - teoretycznie ale mozemy
poza tym są kolejne lata, kolejne sezony nie tylko ten
mimo wszystko oceniam kadrę Barcelony na mocniejsza niż ma Milan

0

@FilozofXD
z tego artykułu niewiele wiadomo, tak na prawdę
są rzucone jakieś liczby, ale więszkosc rzeczy trzeba się domyslać
raz napisane dług, raz zadłuzenie
nie wiadomo czy dług to chodzi im o dług netto? czy dług to kredyty
a zadłużenie - zobowiązania handlowe? tego nie wiem za dużo niejasności

jakby ktoś fiansnowy pisał to pewnie bardziej by sie to wczytał i zatsanowił co sie kryje za tymi liczbami

jesli dług to dług netto to znaczy że zadłuzenie wynosi ca. 1000 mln EUR i mamy ca. 700 mln EUR kasy
pasuje też wtedy to 1 000 mln EUR do tego co pisza o zadłuzeniu
z drugiej strony chyba tyle kasy nie mają

pamiętaj że kredyty bankowe raczej bankowi nie zależy na twoim upadku wiec sa spokojnie do przełożenia

ale nie wiadomo nic z artykułu o zobowiązaniach handlowych o ich wiekowaniu, o należnościach handlowych i ich wiekowaniu, nie ma żadnej prognozy cash flowu - wiec tak na prawdę o kasie w klubie nie wiele wiadomo po tym artykule - dużo grubych słów - mało konkretów
nic nie wiadomo o dostępnych środkach = kasa + wolne limity w kredycie obrotowym

trzeba pamiętac ze sam wynik finansowy a pozycja płynnościowa to 2 odrębne kwestie a ważniejszy jest cash w przypadku klubów sportowych i zdolność płynnościowa

0

@Coutinho007
mimo wszystko u nas ma wieksze szanse:)

0

@Janiama
a po co gaya ma iść do Milanu jak może iść do Barcelony?:)

1

@lucca87
dług netto = zadłużenie oprocentowane (kredyty) - kasa
bo mogłem niejasno napisać:)

8

widać że artykuł pisął ktoś niefinansowy

w artykuł jest tak niespójny ze głowa mała
1) spiesze z pomocą EBITDA to Earnings before interests, taxes, depretiation & amortization wynik netto jest wiec znacznie nizszy bo dalej mamy amortyzacje i odsetki od kredytów
2) banki często stosują wskaźnik leverage do ustalania margin grid, najczęściej jest to 3,5, powyżej tego jest default i dodatkowa marża, nie ma to wiec nic wspolnego ze statutowym 2, to tylko wartości statutowe; ich przekroczenie może powodować że spółka będzie chciała aby zarzad poniósł konsekwencje z tego tytułu wobec spółki

leverage=dług netto/EBITDA LTM

a dług netto to dług i zadłużenie

ciężko z tego artykułu połapać się o co chodzi bo raz pisza o zadłuzeniu 1 mld EUR raz ca. 300 mln EUR, to drugie to może być dług netto ale to oznaczałoby że spółka ma ca. 700 mln EUR gotówki

chyba że ten dług 1 mln EUR - to zadłużenie finansowe i handlowe razem? ciężko powiedzieć, nie wiadomo też co z należnościami?

2

@NaFazieHitman
nie koniecznie dużo gorzej, zamykanie to nie jest strategia walki z pandemia

przede wszystkim powinni się skupić też na lekarstwach jak amantadyna ale widze ze dla nich to niewygodne bo nikt na tym nie zarobi kroci

1

@tItOveN_Juventus
szczerze obecnie wart nie wiecej niz 20 mln EUR

0

@Janiama
no właśnie nie zgadza - " Sam piłkarz nie spieszy się z decyzją, ale chciałby kontynuować grę w Barcelonie. ", i bylo kilka dni temu też pisane że nie spieszy się bo czeka na nowego prezesa

poza tym dodane jest info że niby nie ma kasy a chcemy kupować gaya:)

ja tylko mówię jesli sprzedamy najlepszych to czekaja nas słabe czasy a i finansowo więcej stracimy niż zyskamy, bo co z tego jak oszczędzimy np. 100 na pensjach a stracimy tez np.120 mln przychodu (brak LM, brak głosnych nazwisk - koszulki, sponsorzy, prawa telewizyjne itp.)

ja twierdze ze mądrzej jest oszczedzić tylko 60 mln ale nadal miec kase wieksza z przychodów

0

@sendesara
była podawana tu na stronie kilka dni temu - nie pamietam czy redakcja czy barcainfo wrzucał

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?