lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pawel1980
NO i 20 tys. ma mnie przerazić:)?
ile osób straci prace np. w hotelach 40-50 tys, takie są szacunki
wszyscy potrzebuja tej telonerapii? bo u mnie w miescie od lekarza dowiedziałem się ze leżały ukrainki ze zbioru truskawek na covid - uwaga kibiety cały dzień ogladały tv i czytały gazety
SKOŃCZ PROSZĘ KŁĄMAĆ
a TY OGARNAISZ ZE JAK MŁODZI SIĘ UODPORNIA TO BEDE STANOWILI SWEGO RODZAJU PARASOL OCHRONYY DLA SPOŁECZEŃSTWA?
CZY TWOJA GŁÓWKA TEGO NIE OGARNIA
0
@Pawel1980
to mówią dane, statystyki:) liczby:) stad to wiem że nie jest on zasadniczo groźny dla ludzi młodych, to że na setek tysięcy znajdzie się ciężki przypadek wśród młodych nie znaczy ze jest dla nich groźny, wyjątki tylko potwierdzaja regułę
nie jestem ze Śląska
KOŃCZE BO SZKODA MOJEGO CENNEGO CZASU NA CIEBIE
NARA
0
@Pawel1980
większość czyli ile?
2
@Pawel1980
koleś ale nie musisz do mnie już pisać serio:)
wyluzj bo ci żyłka pęknie:)
NIE MASZ RACJI I TYLE:)
napisałem ci specjaliści wyraźnie mówią - młodzi zdrowi powinni się zarażać aby tworzyć naturalną barierę ochroną dla społeczeństwa - pewnego rodzaju parasol
pisali o tym w słynnej pracy nawet naukowcy z Oxford, Standford i chyba 3 naukowiec był z Harvard, nie pamiętam dokładnie
SORKI ALE UFAM IM A NIE NO NAME JAK TY
ale każdy go przechoruje albo przechorował - ty nie jesteś tego świadom
I TEN WIRUS NIE JEST GROŹNY - za wyjątkiem osób starszych lub schorowanych, w pozostałych grupach a zwłaszcza do 40 roku życia śmiertelność nie różni się od śmiertelności na inne choroby zakaźne
TAKŻE NARA BO JESTEŚ NAWIEDZONY STRASZNIE
1
@Pawel1980
napisałem ci tylko prawdę
tak się popierałeś lekarzami to ci pokazałem specjalistów którzy widzą rozwiązanie
radzę posłuchać Łandy bo on wyraźnie mówi jakie są ekonomiczne i zdrowotne skutki zamykania gospodarki
a co mnie obchodzi twoja żona? dla mnie bez urazy to kolejny no name
a prowadzeni z tobą dyskusji jest bezcelowe bo jak podważasz fakty i opinie specjalistów to nie mam nic do dodania, bo się po prostu nie znasz na gospodarce a mądrzysz się strasznie
a realia są takie że obecnie w szpitalach - mamy 0,6% osób w stanach serious lub critical - liczac do wykrytych przypadków:) a tych jest pewnie 1/10 - to o czym my mówimy, gdzie śmiertelność można szacować na 0,1-0,6% - i przez to paraliż kraju - ŻART
0
@Pawel1980
wsp. urbanizacji kolego
1
@Pawel1980
jakich lekarzy rodzinnych:) basiukiewicz jest na oddziale covid
czy były wicepremier Łanda to też nie fachowiec
nawet w perfidny sposób podczas wywiadu na Polsat dziennikarz pytał czy zmienił zdanie - a doktor powiedział że nawet utwierdził się w swoim przekonaniu:)
rozumiem zaczyna się argumentacja ci lekarze sąźli bo są krzywi, poza tym moi fachowcy są mądrzejsi niż twoi:-p
PO CO TY KŁAMIESZ KOLEŚ CAŁY CZAS
nie masz argumentów, nie masz racji i to widać, to zaczyna się wyzywanie
ŻAŁOSNY JESTEŚ I W DODATKU KŁAMCA
1
@Pawel1980
no i co z tego że zarażeń 7000 tys. dziennie:) coś to zmienia czy 7 czy 8 czy 12:)
robią dużo testów a większość i tak nie potrzebuje hospitalizacji
posłuchaj madrzejszych lekarzy od siebie a nie siej zamętu i paniki
wiesz ja bym proponował zamknąc fabryki okien:) w końcu wirus moze wejsc przez oko wiec po co patrzec przez okno i sie narazac:)
ale bym sie z ciebie ponabijał jakby tak zrobili
1
@Pawel1980
koleś o czym ty mówisz jaki fake news:) co jest fake newsem?
napisałem ci przykład kilku lekarzy co mówią:) widzą problem ale zdroworozsądkowo mówią jak go rozwiązać bo obecnie przez tą paranoje mamy paraliż, nie przez covid ale nasze głupie podejście do tego
co już nie masz argumentów i ci koparka opadła
ty jesteś z rządu że ci ktoś płaci za takie głupoty?
1
@Barca1992
daj spokój:) fajnie że niektórych to nie dotyczy, ale jak ktoś ma dom weselny, restauracje to płaci społeczny koszt ale z jakiej racji, jakim prawem
na szczęście siłownie w sporej ilości otwarte:) a wiadomo że tak gromadzi się najbardziej narażona grupa starsze osoby:)
1
@MESSIah16
dokładnie:) i to z zamknietymi szkołami i restauracjami:)
1
@Barca1992
aby tylko milion zakażonych:) sami eksperci rządowi mówią o dużo wyższej liczbie
Flisiak w jakimś wywiadzie szacowałnawet ze to już jest 10 milionow:)
1
@Pawel1980
gdzie ten premier przemawia Szwecji?
już ci pisałem jaki jest poziom narracji w polskich mediach na przykałdzie tego jak onet zawyżył śmiertelność z jednego dnia w Szwecji 3- KROTNIE
tak pisze o odporności stadnej bo wielu lekarzy o tym mówi
m. in. dr Basiukiewcz
miał też wywiad w Polsacie ale jego fragment jakimś cudem został usunięty z youtube:)
to samo doktor Krzysztof Łanda - były wiceminister
https://wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-Radia-ZET/Gosc-Radia-ZET.-Krzysztof-Landa-u-Justyny-Dzbik.-31.10.2020
a to tylko niektórzy lekarze - wiesz co bardziej im ufam niż oszołom co chcą wszystko zamykać i straszą - bo w nich widzę zdrowy rozsadek
Łanda mówi nawet że młodzi ludzie powinni sie swobodnie przemieszczać chodzic do restauracji, pubów
1
@Barca1992
a na śląsku ludzie się śmieją:) jak byłem w salonie w katowicach to dealer opowiadał mi historie u niego w bliskiej rodzinie jak przychodziły wyniki testów, ale bez odbycia testów:)
2
@Pawel1980
to zobaczymy, nie wiem czy kumasz ale w zarażaniu sę jest pewien sufit i społeczeństwo nabywa naturalna odporność w pewnym momencie
jedyne czym zajmujesz sie na tej stronie to wstawianie fake newsów i nieptrzebna demagogika
pisze serius or critical - w każdym wypadku liczba zagrożonych śmiercią jest bardzo niska, bo 0,1% to nic
a tak naprawde wirus groźny jest dla starszych osób, jak ktoś młody zachorował to raczej nie był do końca zdrowy, o czym świadczy jego osłabiony układ odpornościowy
10
@Pawel1980
fajne źródło:) to jak czerpać dane z onet gdzie zawyżyli kiedyś w artykule dane o śmiertelności w Szwecji jedynie 3-ktornie:)
szczególnie że ostatnie dni to spadek ludzi na intensywnej terapii wg strony rzadowej Szwecji
https://experience.arcgis.com/experience/09f821667ce64bf7be6f9f87457ed9aa
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/
a potrzebujących hospitalizacji jest obecnie jedynie 252 osoby- 0,1% przypadków - rzeczywiście straszna liczba aby niszczyć gospodarkę:) szczególnie że teraz mają swój szczyt
myśl człowieku trochę
0
@Rewolucja123
mam podobnie, jak przegrywaja w takim stylu jak ostatnio, bez walki, zaangażowania, po takich kuriozalnych błędach to jestem wkurwiony
tak po prostu nie ogarniam jak można zarabiać tyle kasy i mić tak wywalone na to co się dziej na boisku, rozumiem porażki z kimś lepszym po walce, zaangażowaniu, ale nie takie porażki bo wyglada jakby piłkarze nie mieli jaj
nie lubie realu ale u nich widać mental którego u nas ostatnio brakuje
także np. porażka z juve mnie wkurzyła bo oni nic specjalnego nie grali i nie grają
już kij że sedzia podyktował pierwszego karnego widmo, ale po takim czymśtrzeba zacisnac zeby i walczyć, jakby natoamiast przegrali np,. z bayernem 2-4 po walce, to byłbym to przyjał spokojniej bo jestesmy na innym etapie budowy zespołu
choć oczywiście to szybciej mija niz kiedys
1
@viscajasiek
czyli doszliśmy do miejsca w którym sam się zaorałeś na co czekałem
b) "W imię zakończenia pandemii, otworzenia gospodarki i uratowania dużej części narażonych osób przed wirusem warto ryzykować" - u kolegi wyżej pisałeś o płytkim myśleniu, twoje za to jest bardzo głębokie, dobrze ze dzieci nie masz, wszakże "bachory:)" są mniej ważne niż starcy:)
d) to jak to jest dezynfekcja, dystans, maseczka działają czy nie? to jak mogę kogoś zarazić po co stosować?
i mój ulubiony punkt a:) perełka - doszliśmy do wniosku że szczepienie nie daje odporności na wieczność i generalnie ciężko naukowo udowodnić że szczepiąc się na 100% nikogo nigdy nie zarażę:) bo nie wiadomo do kiedy jest gwarancja:)
warto było:) to JUŻ JEST KONIEC NIE MA JUZ NIC:) JESTEŚ JUŻ WOLNY MOŻESZ JUŻ ISĆ:)
ŻEGNAM
1
@viscajasiek
czyli doszliśmy do faktów
a) szczepionka nie daje wiecznej odporności tylko czasową, czyli nawet się szczepiąc mogę kogoś zarazić
b) świńska grypa powodowała narkolepsję u niektórych dzieci, i nie jest te efekt alergiczny ale powodowała ona skłonności do narkolepsji i to dzieci w Szwecji, UK, Holandii i chyba w Niemczech
c) wirus co do zasady jest niegroźny dla pewnej grupy wiekowej
d) ja nie mam jak kogoś obcego zrazić bo po pierwsze nikogo nie spotykam, chyba ze maseczki, dystans społeczny i dezynfekcja nie działają, wtedy po co to w ogóle całe przedstawienie?
a co najważniejsze nawet jak się zaszczepię to może się okazać że zarażę kogoś obcego - już abstrahując że z nikim obcym nie mam kontaktu tak bliskiego- bo akurat skończy mi się gwarancja odporności po szczepionce i zarazę siebie i później nieświadomie kogoś obcego - bo skoro sie zaszczepiłem a sami nie wiedza ile trwa odporność nie bede sie szczepił co chwilę
dziękuję KOŃCZĘ TEMAT
0
@viscajasiek
szczepionka na świńska grype wywołała u dzieci narkolepsję - opinia czy fakt? odpowiedz, bo pierdzielisz o tych dowodach naukowych to masz fakt podany a nie opinie
0
@viscajasiek
nie wiadomo jak z odpornoscia to jasne, ale jak posłuchasz np. dr Basiukiewicza to bedziesz wiedział że spora czesc społęczeństwa złapie już tą odpornosc i on tam wyjasnia jak to działą że później oczywiscie wirus nie znika ale jego siła/zasięg razenie nie jest tak silna
ale tak jest, po co mam się szczepić skoro nie mam kontaktu z obcymi osobami? to jak mam ich zarazić? myślami?
nie jeżdżę komunikacja, nie chodzę na wiece, w pracy mam własny gabinet? to jak mam kogoś zarazić? w sklepie w masce jak ludzie utrzymują od siebie dystans?
w ogóle zarażanie sie ludzi zdrowych i młodych jest dobre dla społeczeństwa bo tworzy swego rodzaju tarczę dla innych o czym mówią też lekarze
a odporność po szczepionce jest wieczna? bo też coś mówią o kilku miesiącach? no właśnie
0
@viscajasiek
jak groźny jest to akurat widać często lekarze mówią 0,6% a podejrzewam że znacznie niżej bo niewykrytych jest znacznie więcej
każdy dba o siebie, jak sie o kogos boje z mojej rodziny to bym sie z nim nie spotykał, koniec kropka
jest młody zdrowy, już po, bardzo lekko wiec nie czuje potrzeby sie szczepic
a zdajesz sobie sprawę ze w tym momencie już dużo osób to przeszło, wiec jako społeczność łapiemy już odporność:) a wirus nie zniknie ale miedzy innymi dzięki temu potem już będą znacznie mniejsza ta liczba zachorowań
posłuchaj sobie co lekarze mówią nawet o tym
0
@viscajasiek
koleś ale my już mamy masowe rozprzestrzenianie się, za chwilę większość populacji już będzie zakażone, a powtórny atak wirusa z różnych względów już będzie dużo słabszy o czym mówi np., dr Paweł Basiukiewicz
1
@Recha_0684
ale już skończyłem, czasami mam taką słabość że reaguje na ludzi którzy uporczywie próbują wmówić innym jedną drogę, jedno zdanie a o odmiennym zdaniu wyzywają wręcz, ale ogólnie szkoda czasami na to czasu
na razie z tego co widzę to nawet lekarze są podzieleni w opinii czy to do maseczek czy do obostrzeń czy do tego jak groźny jest wirus, a to już daje duż odo myślenia
1
@viscajasiek
wiem co to znaczy ale śmieszy mnie takie powtarzanie jak mantra jednego słowa- jakbyś sie nauczyl na pamiec i zaciął:-p
ale w żaden sposób nie obaliłeś tego co mówię:) chyba żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości:) na razie żaden dowód naukowy nie potwierdza że jest to szczepionka w 100% bezpieczna wiec nie wiem skąd masz te dowody?
a czy dowody naukowe nie są wynikiem badań człowieka? co jak zawsze obarczone jest ryzykiem błędu, zresztą nową szczepionką już szczepią i już są pierwsze problemy w UK
na razie nawet nie ma jednej teorii na temat tego ze maseczki są w 100% skuteczne, bo są różne badania, naukowcy nawet co do tego nie są zgodni
kończę, nara
1
@Recha_0684
dokładnie, kolega chyba nie jest świadomy że każdy to przejdzie, w sensie się zakaził albo był zakażony, o czy mówił mnóstwo lekarzy m.in. doradca rządu dr Flisiak, czy dr Basiukiewicz
jakoś dziwnym trafem amantadyna jako lekarstwo został zignorowana bez wnikliwych badań
0
@viscajasiek
jakie dowody anegdotyczne? koleś nauczyłeś się jednego słówka i próbujesz nim szpanować czy co? pisałem ci już fakty o szczepionkach robionych na kolanie itp. a ze nie przyjmujesz tego do wiadomości nie mój problem
śmiem wątpić bo jednak moje dokonania w materii dedukcji, logiki i prawidłowego wyciągania wniosków są na najwyższym poziomie:) i nie jest to moja ocena tylko wynik różnych testów:)
bo tak się zachowujesz, bez urazy
żegnam
0
@viscajasiek
ciągle ten sam bełkot, koleś pogódź się z tym że mam inne zdanie o szczepionkach bo potrafię myśleć i analizować, ty jak chcesz to się szczep nic mi do tego:)
jakie znowu badania operacyjne? tu nie chodzi o tłumaczenie pojęć z Wikipedii bo takowych też na większość tych rzeczy nie ma bo są to slangowe pojęcia z branży ekonomii:) ważniejsze chyba jest jak się je z instrumentami, niektórymi pojęciami - ich fizyczny wpływ pod kątem finansowym, prawnym podatkowym, płynnościowym niż regułki
a ty ciągle próbujesz mnie obrażać bo do niczego innego nie potrafisz sprowadzić rozmowy - system rekrutacji jest świetny bo przyjmuje się najlepszych w branży:)
0
@viscajasiek
ty koleś jesteś na prawdę nienormalny:)
brak wiedzy i błędy logiczne - bo mam inne zdanie na temat szczepionki?
wskaż te błędy:)
szczerze myśl sobie to co chcesz:)
jak w ogóle cokolwiek wiesz to odpowiedz czym jest forward, futures i czym sie różnią, czym są opcje, czym są SWAPy, co to jest leverege, margin grid, co to jest margin call? czym są koszyki kapitałowe i niekapitałowe
mogę się założyć że nic nie wiesz:)
uwaga popatrz sobie jakie wielkie firmy schodziły z giełdy 2017 i 2018:)
0
Komentarz usunięty