10

@sebasek99
mężczyzna kiedyś:
- walczył za ojczyznę, przeciwstawiał się komunizmowi itp. itd.

mężczyzna dziś:
- w sumie maseczkę sam na dworze mogę nosić nawet na odludziu - kij że nie ma to sensu, ale jak władza każe
w samochodzie jak sam jadę też nałożę
to cóż, że niezgodne z obowiązującym prawem - trudno, ja się nie wychylam słucham polityków

6

@sebasek99
wystarczy poczytać lekarzy że sami mają różne zdania na ten temat

0

@chosenone
a ile państwa wydały na bezużyteczną jak się okazało szczepionkę? skoro taka była super to czemu był ogłoszone taki sukces że nie kupiliśmy tego?

weź koleś skończ bo pogrążasz się z każdym wpisem

prezentujesz poziom dzieciaka co się mądrzy, wyzywa ludzi od idiotów o innym zdaniu - i to zaobserwowałem po kilku wpisach

ja już nie marnuje na ciebie czasu

2

już wiem jaki powinien być przekaz w TV

najlepszy sposób na COVID - końskie łajno

wysmaruj się i chodź tak zawsze a gwarantuje że nikt się do ciebie nie zbliży nawet domownicy:) w końcu zachowają wszyscy dystans społeczny:-p

0

@chosenone
niepotrzebna? haha nieźle zakłamujesz rzeczywistość, albo nie znasz tematu

kończę bo czuję jakby gadał do ściany

2

@LucaBrasi
tak bezpieczna jak szczepionka na świńską grypę?

odezwał się pan intelektualista służby więzienne:-p

0

@arasz1819
masz na myśli jak młoda kobieta w ciąży co umarła bo bodajże 3 szpitale nie chciały jej przyjąć, ze strachu - tak to jest poważny problem społeczny - a tacy lekarze powinni stracić prawo wykonywania zawodu

0

@Chakalaka
jak coś to naraża siebie a nie innych

co wy macie z tą odpowiedzialności społeczna - to mit który łatwo obalić

każdy odpowiada za siebie - boisz się siedzisz w domu, robisz tylko zakupy w masce, rękawiczkach w skafandrze i pewnie na 99% ci nic nie będzie

kropka - to takie proste i nie ma na ciebie wpływu Pan A czy Pan b co nie ma maseczki i spotyka sie ze znajomymi

i to ty jesteś odpowiedzialny za swój los, a nie ktoś kogo nie znasz

0

@joloskyy
to znaczy że nie wiadomo na co umarł, czy na COVID czy na raka

miał COVID to wpisali covid i tyle, a że bardzo dużo osób jest starszych to podejrzewam że mogło też umrzeć właśnie przez te choroby towarzyszące i mozliwe z i tak by umarli, ale tego nikt nie wie nikt nie analizuje

przekaz medialny jednak jest

2

@Chakalaka
ty z jaskini już wyszedłeś?

2

@LucaBrasi
a to maseczka cię nie uchroni przed zarażeniem:)?

0

@malicinho
do argumentu o szczepionkach na słyną świńska grype bodajże 2009 czy 2010 nawet się nie odniósł, a też prace nad nią były w tempie ekspresowym

1

@Tomo1989
tak to jest jak się kupuje respiratory od handlarza bronią

państwo miało czas mogło się spokojnie przygotować, akurat w czasie wakacji był spokój:)

wiesz tylko mało to interesuje właścicieli biur podróży, domów weselnych, osób tam pracujących które straciły pracę

model szwedzki jest idealnym rozwiązaniem, bo pozwala przezwyciężyć problem w długim terminie - ograniczyć skale zakażeń

1

@Tomo1989
tak, ale to że mieli choroby towarzyszące to nie znaczy że umarli przez covid, tak na prawdę nie wiadomo przez co umarli, ale mieli Covid to wpisali covid

w sklepie noszę i jak wchodzę do pracy, bo akurat gabinet mam sam więc tylko na wejściu

na zewnątrz nie noszę bo z nikim obcym nie mam kontaktu, a idąc sam nikogo nie zarażę, nawet jak się z kimś spotykam z znajomych to jest dwustronna akceptacja braku maseczki

może tak dla mnie przede wszystkim ważne aby był lek, a już są skuteczne metody leczenia i ważne mimo wszystko jest odporność stadna - bo to ograniczy rozprzestrzenianie się

ja jestem ogólnie za modelem szwedzkim, bo nie niszczy to gospodarki i dostępu do służby zdrowia, ani miejsc pracy, a wg mnie nie jesteśmy Bogami aby decydować kogo życie jest ważniejsze - nie tedy droga

i widzisz można kulturalnie rozmawiać mimo różnicy zdań

pozdro

1

@FinNin
szczepionka na świńska grupę 2009 czy tam 2010 jakoś tak:)
nie znasz tematu to sobie poczytaj
who cares, no nie:)

1

@FinNin
ale ty masz abstrakcyjne porównania z czapy- zero logiki

poczytaj to co napisałem to byś zauważył że leki popieram i mylisz się bo są już skuteczne metody leczenia COVID

pakiet obowiązkowych szczepień wieloletnich przebadanych zrobiłem:)
a przedszkole mam prywatne także pudło:)

żegam

1

@Tomo1989
koleś dotychczas ludzie żyli i roznosili różne wirusy i choroby zakaźne - nie wiem czy jesteś tego świadomy?
wiesz że tylko w tym roku z powodu różnych chorób zakaźnych na świcie umarło 9,5 mln ludzi

sprawy cywilne - odszkodowania? nieźle jesteś pojechany

a myślisz że jak się zaszczepisz to na 100% tego nie złapiesz? na 100% wytworzysz przeciwciała. otóż nie

zagrożenie dla zdrowia i życia innych? noszę maseczkę w miejscach zamkniętych i tyle, nikt obcy się ze mną nie spotyka, mijając ludzi na ulicy ich nie zarażę

spotykam się z rodziną i każdy spotyka się normalnie- uwaga bez maseczki co może być dla ciebie straszne

jakby ktoś chciał to bez problemu może nałożyć maseczkę i się chronić nikt nie widzi w tym problemu

2

@Tomo1989
ale o czym ty gadasz
koleś pisze że jak ktoś się nie szczepi to ma się nie leczyć - totalny abstrakcja

ja piszę że skoro ktoś płaci składki ZUS to ma prawo się leczyć a czemu niby nie

kilka kawałków przez kilka lat to niestety kilkaset tysięcy w moim wypadku:) więc akurat chyba dosyć dużo:)

zresztą malcinho już napisał jakie to abstrakcyjne i odjechane myślenie

rozumiem że dla ciebie odpowiednie zachowanie to tylko zaszczepianie się - boże co za ludzie, niedługo będą chcieli dyktować innym co ma pić albo jeść

bez odbioru

0

@FinNin
ten WHO sponsorowany przez firmy farmaceutyczne?

0

@Tomo1989
co to za argument, a to ludzie nie płaca co miesiąc daniny na ZUS? często kilka kawałków

0

@chosenone
głupkowate argumenty?

podaje ci argumenty lekarzy, często znanych, ale rozumiem że ileś tam lekarzy się nie zna tylko twoi lekarze są mądrzy

szkoda z Tobą gadać bo nie przyjmujesz do wiadomości argumentów medycznych które ci podałem - ale jak stwierdziłeś moi lekarze i źródła są mądrzejsze od Twoich, to jak rozmowa z Pawlakiem

rozumiem że argumentu o szczepionce na świńska grypę czy jak jej tam było około 2009 i wadliwości szczepionek co kupiła prawie całą Europa też nie skomentujesz, bo nie pasuje do Twojej teorii

póki oglądałem TV, nie wiem czy przypadkowo ale ogłosili że Francuzi mieli pierwszy przypadek Algierczyka w grudniu 2019, do marca 2020 cała Europa normalnie funkcjonowała przy takiej zaraźliwości to aż straszne jak to się stało:)

ja nie neguje wirusa bo jest, ale śmieszą mnie ludzie ufający ślepo politykom i telewizji (którzy niezłe manipulacje odwalają vide wczorajszy rekord - ponad 3 tys. przy uwaga ponad 44 tys. testów, dzień wcześniej 2 300 czy jakoś tak przy 24 tys. testów), ale każdy ma własny rozum

bez odbioru

2

@chosenone
koleś wyzywasz mnie od głupków to podaj swoje dokonania życiowe - no proszę śmiało napisz kim jesteś czego dokonałeś w życiu, jakie masz wykształcenie

widzę łatwo ci idzie obrażanie innych bez argumentów

rozumiem że naukowcy ze znanych uczelni to też dla ciebie głupki jak ja
poniżej masz proszę artykuł do wymyślonej przez nich metodzie walki z covid



https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,epidemiolodzy-proponuja-inna-strategie-walki-z-pandemia-koronawirusa,artykul,02218514.html?utm_source=t.co_viasg_medonet&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

rozumiem że belgijscy lekarze też głupki jak ja
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/1400-belgijskich-lekarzy-i-pracownikow-sluzby-zdrowia-bije-na-alarm-nie-ma-czegos-takiego-jak-zabojczy-wirus-2020-09

jak ktoś się chce szczepić niech się szczepi, ale zmuszanie kogoś do szczepienia + obrażanie takiej osoby to szczyt ignorancji, chamstwa, bezczelności

jak będziecie ciężko chorzy - nie ty o tym decydujesz i tylko ja który i tak pewnie płaci więcej na ZUS niż ty więc prawo mam takie same jak każdy inny obywatel po prostu uważam że rozwiązaniem jest odporność zbiorowa, ochrona osób starszych i leki, a nie koniecznie robione na prędko szczepionki dla zysku korporacji

już raz były szczepionki last minute - na szczescie my ich nie kupiliśmy wtedy - ale widzę historia niczego cie nie uczy

0

@chosenone
dokładnie tobiasson92 już mnie wyprzedził i ci odpisał, ale widzę ty próbujesz być mądrzejszy od lekarzy i naukowców

5

@chosenone
Ale kumasz że szczepionka nie zapewni Ci 100 odporności na covid? Czy tego nie skumala?
To tak samo jak szczepienia na grypę co roku- trochę bezsensowne

0

@LucaBrasi
A widzisz różnice między czymś przebadanym A nie przebadanym. Jedna firma już zatrzymała proces bo skutki uboczne u jednego testera były dramatyczne

0

@Encore
a czy rozporządzenie ja wprowadzające jest zgodne z prawem?
otóż nie- koniec rozmowy

1

@wojtekjoe
na zewnątrz żaden:) szczególnie jak idziesz sam z rodziną itp.

ale wiesz jak to jest w powietrzu wydechowym jest ok. 4% CO2, natomiast we wdychanym ok. 0,04% CO2, jakby nie patrzeć troszkę maseczkami się podtruwamy i obniżamy ogólną odporność organizmu

to samo jak zabronili wychodzenia - brak wit. D też osłabiał odporność ludzi

1

@DonMatteo901
widocznie taki przekaz miał być:) to chyba rekord dziennej ilosci testów:)
ale tego w tv ci nie powiedzą że zrobili prawie 2 razy więcej testów

MANIPULANCI !!!

19

@justfootball
debilizm w czystek postaci, rozumiem w pomieszczeniach zamkniętych, ale na zewnątrz, jeszcze jak ktoś sam spaceruje

ja na zewnątrz nie będę nosił i tyle:)

1

@th@les
ja pierdziele co się na tym świecie wyprawia, ludzie są coraz gorsi, coraz bardziej zakłamani, coraz bardziej dochodzimy do absurdów gdzie dobro i prawda nie ma znaczenia a liczy się ideologia, mniejszość i często złe zachowania

nie będzie na tym świecie dobrze skoro takie osoby są kryte przez media, portale internetowe

to już chyba granica absurdu, smutna historia

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?