1

@FC1899Barca
dokładnie ale nie przekonasz do tego tych co ślepo wierzą w TV, politykom itp.

większość ludzi się już jednak obudziła i zdałą sprawę że z tym żyć trzeba będzie, zresztą koronawirusy są z nami od lat 60

zresztą proponuje obejrzec


0

@mkord
inna skala?

na różne choroby zakaźne umarło 9,5 mln ludzi w tym roku - powtarzam

i jakoś żadnych reakcji nie było o czym my wiec mówimy

0

@NaFazieHitman
na AIDS w tym roku już 1,2 mln osób umarło, a na różne choroby zakaźne 9,5 mln osób umarło na całym świecie

no i co ktoś z tym robi? takie życie trzeba do tego przywyknąć i tyle

78

@Chakalaka
idź zamknij się w piwnicy i daj ludziom żyć:)

0

@LucaBrasi
ty tak serio?

blisko 1,2 mln ludzi umarło na AIDS w tym roku czyli więcej niż na tego wirusa hypowanego przez władze i ludzi

1

nie ma to jakś przekaz w TV, wczoraj przy okazji zerknąłem na TVN, a tam tragedia- brakuje miejsc w szpitalach i obraz szpitala w Bolesławcu - obok budowany nowy budynek

co się okazuje, ilość miejsc w szpitalach zajętych wcale nie rośnie w całym kraju- np. koniec sierpnia ca. 2150 łóżek zajętych, wczoraj niecałe 2000
pod respiratorem delikatnie wzrosło z 86 na 91

https://www.politykazdrowotna.com/56875,covid-19-raport-polska-548-nowych-zakazen-koronawirusem

ale przekaz starszacy poszedł, a to że miejscowo w niektórych szpitalach może być mniej miejsca to się pewnie wydarzy

jak to dobrze że większość ludzi już próbuje normalnie żyć i można się spokojnie spotkać na grilla itp:)

0

@Abominacja
haha:)

0

@Ghotti
wiesz 50 % Polaków ma wynagrodznie na poziomie do3 tys, netto (mediana wynagrodzeń w Polsce), sądzę że około 75% ma wynagrodznei do 4-5 tys, netto wiec to jednak dla duzej czesci Polaków jakaś kwota:) ale nie wydaje mi się aby bank robił z tego problemy

1

czy wg was mamy obecnie kadrę (potencjał) TOP 5 na świecie? wliczając transfer Desta i Depay

piszę o kadrze bo ciężko na razie ocenić zespół w końcu mamy nowego trenera
kogoście podali do TOP5 najlepszych kadrowo zespołów na świecie?

ja Liverpool, City, Barcelona, Bayern i Atletico
nie mam pewności kto 5 ale podoba mi się kadra Atletico po przejściu Suareza - ale też długo wahałem się z United i Real

4

Barcelona - Villarreal obstawiamy:)

ja stawiam na 4:1:) visca el barca

0

@messi564
złodziejstwo, nie dość ze tyle podatków zabierają

0

@messi564
to podziel albo zrób jak ci pisałem żyj z tej gotówki:) a co miesiac zoataiwaj na koncie np. 1000 PLN wiecej:)

swoją drogą jak udało ci sie tyle z wesela zarobić?:) robiłeś sam czy rodzice?
jak pamiętam po przeliczeniu wyszło pi razy oko na 0 PLN:)

1

@messi564
to może spróbuj żyć z tych pieniędzy i wydawaj na co dzień a kasę z pensji w większości zostawiaj, albo wydawaj z tej kasy w gotówce 1000 PLN co miesiąc tak aby nie było dziwnych ruchów że nagle nic z pensji nie wydajesz i wszystko się odkłada

to już jest chore że ścigają młode pary


11

@messi564
co ten kraj z nami zrobił że zastanawiamy się czy możemy własne pieniądze wpłacić do banku:)
nie wydaje mi się abyś miał problemy z tego tytułu - zawsze przecież mogą być to pieniądze z wesela, sprzedaży samochodu, albo po prostu odłożyło się i tyle

0

@Comentateiro
nie to raczej realna ocena sytuacji

city, liverpool, psg,, real, barcelona, atletico, juventus - jest kilka innych zespołów które spokojnie mogą powalczyć o LM w tym roku

zauważyłem że Bayern ma ostatnio dużo szczęścia - vide poczatek meczu z lyonem, finał z PSG czy wczorajszy mecz

a zawsze jest tak że suma szczescia sie wyrównuje wiec podejrzewam ze opuści ich w najgorszym mozliwym momencie

poza tym bardzo sie osłabili-coutonho, thiago, perisic i pewnei odejdzie martinez

nie musisz mnie słuchac zobaczysz za rok

0

@barczyk
masz rację, mój błąd:)

1

@ranger3120
różowe okulary:) tak zawsze jest

22

https://mobile.twitter.com/LuisSuarez9/status/1309170877909659649

jak można w ogóle zastanawiać się nad Suarezem, widać że to prawdziwy cules z krwi i kości i to się czuję, jeden z nielicznych piłkarzy nie urodzonych w Barcelonie który pewnie za Barcelonę oddałby by serce i oddawał na boisku

Vamos suarez, Visca el Barca:)

0

@messi564
też sądzę że griezmann zagra na 9

wydaje mi się tylko że koeman mimo wszystko blizej prawej ustawia messi a coutinho na środku

ja bym obstawił
griezmann
fati-coutinho-messi

mimo wszystko demebel musi jeszcze nabrac rytmu meczowego, fajnie jakby trincao tez zagrał

pozdro

6

No i co wielu tworzyło potwora z Bayernu a oni ledwo co wczoraj wygrali

gdyby nie mega pudło Youssef En-Nesyri to Sevilla zgarnęłaby puchar

mogę się założyć z kimś że nie wygrają w tym roku LM

przede wszystkim mają śmieszną ławkę rezerwowych


0

@Jordi10
Bylo na taki tace info że dziś otwarty stadion A ja wspomniałem co to był za mecz:)

0

@Ghostface
Dla większości temperatura to już covid. Inne objawy jak ból gardła nieważne.

0

@Ghostface
Oj chyba nie jesteś sprytny skoro nie domyśliłem się że chodzi o test na covid. Podpowiem ci więc że źle mnie zdiagnozowano zaocznie.
Widzę jesteś z gatunku tych mądra co się mało znają ale rzucają pytaniami aby wyglądać na bystrych.
Z mojej stronę bez odbioru zegam

0

@Chinaski
no i tu wchodzisz właśnie na patrzenie wybiórcze nie na ogół - zamykanie gospodarki, jej częsci niszczy czyjeś życie

tak samo jak zamykanie szkół - jaki sens był tego, jak takie dzieci mają się rozwijać? jak będą się rozwijać socjalnie? kto ich będzie pilnował w domu - rodzice rzucą pracę?

tu nie chodzi o ogólnie zamykanie gospodarki ale niektóre ograniczenie jak zamykanie szkół też wpływa na gospodarkę

brak wizyt domowych - też debilizm i ograniczenie swobód obywatelskich, chcą się ludzie spotykać to powinni mieć możliwość, nawet patrząc na tych ludzi starszych którzy nawet i bez tych wizyt mogą umrzeć - co to za śmierć w samotności, bez kontaktu z bliskimi

nie mówiąc o tym jakie dramaty osobiste przeżywają ludzie w szpitalach chorzy na raka - nie mogą się spotkać z bliskimi, którzy są nawet gotowi z własnej kasy zrobić testy i kupić kombinezon (u mnie w pracy jeden przykład takiej rodziny), i co umrą w samotności i po co to komuś

ale widziałem już dziś filmik pary która całuje się w maseczkach więc szerzący się debilizm około covidowy mnie już chyba nic nie zdziwi

0

@Ghostface
może jeszcze imię i nazwisko tej osoby chcesz

Boże co za ludzie napisać im konkretny przykład to jeszcze mało, potrzeba imienia, wieku, wagi

tak ta osoba miała to nieszczęście że jak dializy wznowili to dzień przed umarła, po prostu za późno udzielona pomoc

jak chcesz szukać to znajdź sobie ten głośny przypadek kobiety w ciąży - chyba że to też negujesz

a prawda jest taka że lekarze w większości sami blokują do siebie dostęp

sam miałem anginę, ale 2 lekarzy chciało mnie leczyć telefonicznie (proponowali mi nawet test:_P), dopiero 3 powiedział abym przybył na wizytę na szczęście bo mogło sie to przedłużać

ale spoko żyj sobie w świecie idealnych lekarzy, przekazu w TV i nie rozglądaj się jak ludzie giną przez panikę COVID

ja odpadam bo dyskusja z Tobą jest bezcelowa

1

@RadekACCA
oprócz kimnicha nie widzę aby ktoś z pozostałych był na wyższym poziomie niż obecny

6

@Pilka_jest_okragla
klasa pożegnanie:) jak można go nie lubić

0

@Ghostface
tak znam osobę która umarła bo przełożono tej osobie dializy - osobiście

tak z gazet przykład młodej kobiety w ciąży która umarła bo nie przyjęto jej w szpitalu- jeździła bodajże po 3 szpitalach, efekt 2 ludzkie życia zabrana w imię czego? strachu? takie ofiary się nie liczą

poszukaj sobie to byłą głośna sprawa w gazetach

0

@Chinaski
ja patrzę na dobro wszystkich - emeryci, właściciele restauracji, domów weselnych ale też obsługa tych domów weselnych

ty patrzysz tylko na dobro ludzi starszych - bo dla takich w znakomitej większości jest groźny COVID, wyjątki od tego tylko potwierdzają regułę

ludzie starsi- sami mogą ograniczyć ryzyko, nie spotykać się z rodziną, nie chodzić do kościoła itp.

zwolnionym osobom z domów weselnych - mniej wesel, mniejszy utarg itp. nikt tego nie wynagrodzi

maseczki w miejsca publicznych tak, ale nie oszukujmy się ludzie w gronie najbliższych nie będą tego nosić

masz rację nie ma sensu dyskusja z Tobą

chciałem cię tylko uświadomić iż patrzysz bardzo wybiórczo gdyż każdy jak spotyka się z bliskimi sam świadomie podejmuje to ryzyko, a ograniczenia (poza może maseczkami w miejscach publicznych niszczą generalnie gospodarkę - pytanie tylko po co)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?