1

Myślę, że LM zdobylibyśmy co najmniej 2x od sezonu 2012... ale nie byłoby tak kolorowo, sam był bardzo mocno wypalony już w 2012. Tak czy siak myślę, że Guardiola byłby w stanie wyciągnąć dużo (!) więcej z tej drużyny niż Valverde. Ba, nawet uważam że Gomes grałby choć trochę lepiej.

3

Fajnie byłoby zobaczyć Arthura w pomocy. Myślę, że byłby w stanie bardziej uspokoić grę niż Rakitić.

0

Czyli nigdy się to nie zmieni :D
Nie no, myślę że kiedyś jakaś inna partia będzie rządzić na scenie politycznej... tylko pytanie, czy mentalność naszego narodu, w tym ludzi w polityce, pozwoli na to by ten kraj się znaczniej rozwijał pod względem zarobków etc.
Bo czasem mam wątpliwości. Coraz bardziej pracuję z ludźmi z zagranicy i jest naprawdę różnica w poglądach, życiu, poziomie...

6

Lampeczka pozwala Ci na lepsze niuchy, bo się kumulują w niej wszystkie aromaty.
Ale fakt, nie ma to jak miedzynarodowy jasny lager w kuflu, z logo Tyskie za 6 zł :D

3

Podobno nie jest to prawda, że jest najmocniejsze.
A gdybyś wypił w 10 minut, to by Cię zabiło :D

2

Bo to dużo porażek jak na taki zespół jak Barcelona? Bo tutaj jest presja wygrywania cały czas?

0

Hmm, sam nie wiem... piłką, sprawami taktycznymi, charyzmą trenerów zwykle się interesuję, motywuje mnie to. Jak Manchester City udostępnił nagrania z szatni, to porwał mnie "łogień w łoczach" Guardioli, to jak wielką ten facet ma pasję... więc tak jak napisała Eleri, myślę że jest to kwestia wyglądu Barcelony, stylu, a w zasadzie jego braku.

0

"Mam tak samo jak Tyyyy..." ;)

Przynajmniej nie tracę hajsu na kupno transmisji, bo uważam że nie warto. Zadowalam się streamami z neta, które i tak są zwykle bardzo dobrej jakości.

26

Ech, jakoś nie czuję klimatu tego dzisiejszego meczu... Od ponad 11 lat oglądam zdecydowaną większość meczów Barcelony. Po raz pierwszy chyba mam coś takiego, że mi się nie chce go oglądać. Oczywiście i tak obejrzę, ze względów kibicowskich i "tradycji" oglądania, jednak chyba po raz pierwszy jest mi on bardziej obojętny niż zazwyczaj. I teraz rodzi się pytanie: starzeje się i piłka nie jest już dla mnie ważna, czy po prostu drużyna nie jest w stanie mnie porwać tak jak dawniej?
Ktoś jeszcze ma coś takiego? Po prostu nie czuję ekscytacji meczem LM z dobrą drużyną... i tak wiem, że będzie gra bez fajerwerków, chaotyczna, z nastawieniem na geniusz Leo, bez jakiegoś fajnego pomysłu. To mnie odpycha.

29

- spoglądam na La Ramblę

OMFG. Jesteśmy już martwi.

:P

6

Właśnie. Co innego gdyby mieli Żiru...

14

9

"Może potrząsnąć sercem Twojego prześladowcy..."

Ja p... co Oni robią z tym krajem...

0

Dobre!

1

Myślę, że można by zrobić jakiś konkurs na najdurniejszy komentarz w miesiącu :)
Ja dużo głupot piszę, ale to jest tak głupie, że aż śmieszne...

1

Ja również. Zresztą wszystkich, którzy wychodzą z futbolu totalnego, tiki-taki etc. Dla mnie to najdoskonalszy sposób grania w piłkę i raczej zawsze już tak będzie.

1

Polecam, tylko parę minut ale sporo można się dowiedzieć :)
Generalnie polecam wypowiedzi Henrego, Jego wywiady, np. rozmowa z Rio Ferdinandem


Bardzo lubię Go słuchać, wydaje się bym bardzo pozytywnym gościem. Jeden z moich byłych ulubionych piłkarzy.

14

Mega ciekawe info z Henrym. Z pewnością zostawiłbym Valverde do końca sezonu, niezależnie od mojego ciągłego narzekania na styl etc. Mam wiele obaw, ale będę mocno kibicować, by ta drużyna osiągnęła w tym sezonie wiele. Jeśli jednak będzie słabo jeśli chodzi o wyniki (bo nie oszukujmy się - styl gry raczej nie ulegnie zmianie), to Henry może nie jest takim głupim pomysłem.

Thierry Henry jest dość wyraźnym "wyznawcą" Guardioli, sam jakiś czas temu przyznał, że Guardiola nauczył Go na nowo patrzeć na piłkę (taka mała dygresja - to samo mówił Lewandowski w wywiadzie na Łączy nas Piłka). Sam świetnie tłumaczył na czym polega spojrzenie na futbol Pepa, link wrzucam poniżej:


Dorzućmy do tego z pewnością Jego legendę, czyli autorytet. Był asystentem trenera Belgii, który notabene jest katalończykiem, a sama Belgia grała fajną piłkę i dość daleko zaszli.

Sumując te wszystkie kwestie, myślę że Henry byłby mega ciekawym wyborem i jeśli Valverde nie osiągnąłby dobrego wyniku w tym sezonie, to szczerze zaryzykowałbym Thierriego na stanowisku trenera Barcelony. Mogłoby być naprawdę fajnie, poza tym wydaje mi się, że wróciłby dużo atrakcyjniejszy styl gry.

4

Bartomeu pod publiczkę, czy rzeczywiście szczerze ceni Guardiolę? Może absurdalne pytanie, jednak bardzo widoczny był konflikt na linii Cruyff/Guardiola, a Rosell/Bartomeu. Guardiola dość ostro wypowiadał się na temat Rosella dawno temu, a wiadomo że Bartomeu to taka spuścizna po tym katalońskim Capone.

10

Oczywiście przesadny lincz na Valverde nie jest odpowiedni, ale ludzie krytykujący Valverde jak i Jego drużynę również mają sporo racji.
Valverde już jest jakieś półtora roku. Osobiście potrafię podać jeden mecz, który wg. mnie był fantastyczny: 5:0 z Sevillą. Jak na Barcelonę, która od końca lat 70 odznaczała się unikalnym i pięknym stylem gry to zdecydowanie za mało... nawet 3:0 na Bernabeu było okupione mękami w pierwszej połowie.
Valverde moim zdaniem nie ma za bardzo kontroli nad meczami. Poza tym... Barcelona strasznie zboczyła z kursu obranego przez Cruyffa i innych, nie tylko na poziomie sportowym, ale także "organizacyjno-zarządowym" a to mnie osobiście mocno boli i irytuje. Jesteśmy już drużyną jedną z wielu, a nie wyjątkową jak kiedyś.

11

Idiotyczna zmiana. Mina Vidala mówi wszystko.

2

Barca i Real sie kończom!!!!11

0

Proste. Dzięki za poprawę humoru. Wiara i nadzieja wróciła!

0

W końcu jakaś fajna informacja!

PS. Profilowe zmień :/

2

Jest to jeden z najgorszych meczów Barcelony w ostatnich latach.
Co ciekawe, najwięcej tych najgorszych wizualnie meczów (wg mnie) było właśnie za Valverde.
Będę mu kibicować tak długo jak będzie na ławce, ale... coś tu nie gra, już od dłuższego czasu w tej drużynie i nie chodzi mi tylko o grę, ale też o ludzi m.in. w zarządzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?