0

Coś się popsuło, bo u mnie w transmisji na Eleven jest 1:0 dla Atletico w 77 minucie :D

8

Laskowski. Nigdy nie zapominał o Laskowskim!

1

Wolski z Orłowskim komentują dziś mecz Barcelony w La Lidzę. Mój wehikuł czasu działa!
Jedni z moich ulubionych komentatorów.

2

No i jeszcze moje!
"Gramy nudno, mało kreatywnie, bez polotu, szkoła Cruyffa umiera!"
:P

12

Te dryblingi to jakieś... udane?

16

Jakby trafił, to przez następny tydzień ten gol byłby w sołszyl midjach :)
A że nie trafia, to cóż... zdarza się...

4

Gdyby Valverde i Bartomeu mieli dostęp do La Ramblii, to tryplety byłyby co roku!

0

Super się ogląda takie mecze.

5

3

City, jak i w zasadzie każda drużyna Guardioli ma w sobie coś takiego, jak chęć mocnego zdominowania rywala, przyciśnięcia. Po tej bramce ze spalonego i błędzie Kompanego, od razu były jakieś sytuacje dla City, chcieli się "odegrać". Czasami brakuje mi czegoś takiego w Barcelonie. No, ale może to się zmieni w tym sezonie...

0

Korona Krolów to jeszcze większe arcydzieło. To nasze dziedzictwo narodowe z wybitnymi aktorami, pięknymi kostiumami i genialnym scenariuszem. Sam nawet wysłałem im dywan do tego serialu.

0

A Korona Królów?

1

Dokładnie!
Ale wiele ludzi tego niestety nie rozumie. I to bardzo zniechęca i odrzuca.

1

Smutne to trochę. Poza tym jest tak wielki nacisk na "patriotyzm", że mi się już rzygać tym chce. Jeszcze z 5/6 lat temu uważałem się za patriotę, a dziś... mam z tym problem i gdybym miał możliwości finansowe, to chętnie wyniósłbym się gdzieś zagranicę. Może tak kiedyś uczynię, kto wie... za parę lat. Bo coraz bardziej mnie tutaj wszystko irytuje i męczy.

4

W Polsce nie da się za bardzo otwierać działalności, chyba że masz jakiś duży kapitał już na start. Dużo wygodniej zakładać działalność gdzieś zagranicą. Niestety. Nie ma pomocy w tym względzie od rządu, w zasadzie same utrudnienia, głównie finansowe.
Państwo zamiast pomagać obywatelom życie, to utrudnia. Ale pakuje to w śliczne opakowanie, mlekiem i miodem płynące, gdzie większość obywateli jest zachwycona. A jak zajrzysz do środka, to jest to zepsute, spleśniałe, śmierdzące g***. I to się chyba nigdy nie skończy, niezależnie od władzy.

0

Możesz zamieścić jakieś porównanie, lub tegoroczny rebranding?

1

GTA VI i (tutaj zaskoczenie) coś w stylu Valiant Hearts :)
Poza tym osobiście jestem strasznie nahajpowany na Cyberpunk 2077, ale na tą premierę jeszcze trochę trzeba poczekać.

0

Nie byłbym tego taki pewien. Gdy Cyberpunk będzie mieć własną premierę, to możliwe że będą już na rynku nowe konsole, nowej generacji. Poza tym już niedługo będzie premiera nowych kart RTX od Nvidii, które również zapewnią wielkie możliwości graficzne. Więc zbiorowe fapanie nad Cyberpunkiem jest dość uzasadnione :)

0

Podobno to wygląda tak zaje****, że aż trudno uwierzyć żeby tak wyglądała finalna wersja. Ale skoro W3 był dziełem niemalże wybitnym, to myślę że można dać im pełen zaufanie że Cyberpunk będzie dziełem równie wybitnym, a może i nawet lepszym. Niech pracują w spokoju i niech to będzie gra 10/10 :)

3

Pierwsze recenzje z zamkniętego pokazu Cyberpunk 2077 na Gamescom :)

"Polscy deweloperzy po prostu zawiesili poprzeczkę na poziomie nieosiągalnym dla innych twórców. Z dema przywiezionego do Kolonii wyłania się obraz gry o ogromnej skali, wystylizowanej do przesady i przede wszystkim niesamowicie miodnej."
Dejcie w końcu jakiś gejmplej!

https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=12879

9

Kolejny bardzo ciekawy fragment z książki "Johan Cruyff Autobiografia" opowiadający o czasach Laporty, Rijkaarda i Rosella.

"Zadziwiające było to, że w początkowym okresie pracy Rijkaarda, kiedy istniało największe niebezpieczeństwo, że coś pójdzie nie tak, najsłabszym ogniwem wydawał się późniejszy następna Laporty. Laporta sprowadził Sandro Rosella jako wiceprezesa, ale szybko sięze sobą starli, ponieważ po zaledwie kilku miesiącach Rosell chciał wylać Rijkaarda. Rosell spędził trochę czasu w Brazylii jako członek kierownictwa Nike'a. Tam zbudował dobrą relację z trenerem brazylijskiej reprezentacji Luisem Felipe Scolarim, którego chciał sprowadzić do Barcelony.

Rosell należał do niewielkiej grupy, która uznała, że Barcelona powinna zmienić kierunek, a do tego potrzebowali specyficznego rodzaju trenera i dyrektora technicznego. Rijkaard miał pewne problemy, ale wybrano Go z określonych powodów i tego należało się trzymać. Sukces nie nadszedł natychmiast, a Rosell już po kilku miesiącach był gotów zmienić kurs i zdecydować się na zupełnie inny typ trenera, a zatem również inny styl futbolu. Kiedy ostatecznie drużyna zaczęła grać dobrze, oczywiście został osamotniony. Rijkaard nigdy nie wybaczył mu Jego zachowania w sytuacji, kiedy potrzebował wsparcia z góry. Rosell przez cały ten czas rzucał mu kłody pod nogi, a po dwóch latach złożył rezygnację."

Jeśli macie ochotę, to chętnie coś jeszcze wrzucę później z tej książki, bo niektóre fragmenty są naprawdę bardzo ciekawe ;) A generalnie polecam przeczytać całą.
Miłego dnia!

3

Podejrzewam, że faktycznie by mnie rozniósł, bo to chyba profesjonalny piłkarz, który trenuje, a nie taki przegryw na fotelu jak ja :)

5

Za każdym razem, kiedy chcę zapisać sobie na dysku "Andre Gomes FC Barcelona Skills" to wyskakuje coś takiego :/

https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/39755240_10155997235678742_3765695783169425408_n.jpg?_nc_cat=0&oh=ae6dc3ab36a664850472ed529dedf771&oe=5C3A724D

1

O widzisz! Zapamiętam "Neobus", dzięki bardzo. Do Krk z Katowic jechałem Flixbusem i też było całkiem w porządku, jednak powrót był trochę bardziej chaotyczny. Myślałem, że chociaż Koleje Małopolskie nie są kopią Kolei Śląskich i jeżdżą punktualnie, ale niestety trochę się pomyliłem. Następnym razem ogarnę to bardziej pod kątem busów etc. Dzięki!

0

No właśnie sęk w tym, że skróciłem. Może nie stricte jeśli chodzi o stałą pracę, ale i tak w domu też mam parę rzeczy zawodowych do roboty, bo pracuję przy kompie. Więc część La Ramblii powinna być dumna! Dawać mi Złotom Piłkem!

0

Nie prawda! I wcale nie byłem we Florencji i Wenecji!

3

Bolonia, z miejsca pobytu -> Kraków - około 2h
Kraków Lotnisko do Katowice dworzec PKP - około 3,5h
Podróż umilona różnymi opóźnieniami pociągów, w które są całe zapełnione po brzegi ludźmi, wśród których miałem przyjemność stać obok pijanego ziomeczka, który na dłuższym postoju wysiadł, zapalił papierosa, rozpiął rozporek i pełen radości podlał ławeczkę na peronie.
Od razu dostałem porządnego plaskacza w mordę gdzie wróciłem :)

EDIT: Zaraz pewnie będzie, że się chwalę wakacjami. NIE. Po prostu uderzyło mnie to co się działo po powrocie i że podróż pomiędzy krajami była krótsza niż u nas, co się wydaje dość absurdalne i po prostu śmieszne.
I nie, nikomu nic nie zamówię ani nic nie kupię.

4

"Tu Barcelona może być wdzięczna Joanowi Laporcie. Został prezesem klubu w 2003 roku - chociaż ówczesne kierownictwo Ajaxu miało na mnie oko i chiało zatrudnić jako doradce, dość szczerze rozmawiał ze mną na temat sytuacji w klubie. Zaczęło się od tego, że Laporta spytał mnie, kogo powinien zatrudnić jako trenera i dyrektora technicznego. Kiedy posady te otrzymali Frank Rijkard i Txiki Begiristain, klub zaczął osiągać sukcesy. Wielu byłym piłkarzom powierzono funkcje doradców. Nie powołano żadnej komisji, by doradzała i analizowała poszczególne decyzje, co oznaczało, że wszystko szło dobrze i przyniosło skutek. A my z Laportą nie wchodziliśmy nikomu w drogę.
Barcelona do teraz cieszy się dobrymi skutkami tych wszystkich kroków."
Fragment z książki "Johan Cruyff Autobiografia"

Pytanie, jakie skutki pozostaną po zarządzie Bartomeu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?