4

@Safrani "I że każdy obywatel chce coś przykombinować"
Bardzo w punkt cała wypowiedź, a szczególnie ten fragment. Ostatnio pismo dostałem do wypełnienia informacji ws. posiadanej nieruchomości, którą odziedziczyłem i najbardziej wytłuszczone w całym piśmie były fragmenty o tym, że unikanie odpowiedzialności podatkowych jest karalne grzywną lub pozbawieniem wolności :D

3

@Zoker Przeczytałem na początku "Ma ktoś z Was jakieś fajne d*peczki Anki"... 3h snu jednak nie były dobrym pomysłem w myśl zasady "a uj, jakoś to będzie".

8

Może i to by coś pomogło, ale ogólnie patrząc na to jak wygląda Polska, osiedla etc., to doszedłem do wniosku, że my ogólnie mamy mnóstwo takich zakazów. Zakaz gry w piłkę, zakaz przebywania w miejscu X, zakaz dla określonego wieku, zakaz zabawy w określonym miejscu, zakaz czegokolwiek, gdziekolwiek. I oczywiście, niektóre zakazy mają jak najbardziej sens, ale część z nich jest również totalnie bez sensu. Ciekawe z czego to wynika, bo w wielu innych krajach w których byłem wydaje mi się, że takich tabliczek z różnego rodzaju zakazami jest po prostu mniej.


1

@Lanosss Będę potężnie zawiedziony Xavim jak jego następną przygodą nie będzie Europa, a jakaś Arabia, Katar, czy inny azjatycki kierunek.

3

@Frimpong Fajnie, że przerwę na papierosa miał już od najmłodszych lat.

2

@NeroTFP1 Nawet jeśli to Aubameyang zrobiłby to lepiej.

2

@Arden @Kessie ale na pewno tak nie zrobisz z butelką z piwem

3

@blakkudium Każdego oprócz Lewego i Szczęsnego. Co Polska szkoła to Polska szkoła.

3

@Rastafarnianin Bo Barcelona pod względem instytucjonalnym nijak ma się do Barcelony pod względem sportowym. I mimo wszystko wolę, żebyśmy sportowo dowozili, nawet kosztem tej memiczności Szwagrów. Sportowe aspekty są dla mnie najważniejsze.

3

@Kessie #MacioZeroBanów

0

@vangoor A w żadnym wypadku! A komu to potrzebne?

2

@Kessie Ty też byś się tam nadał.

3

Dobry materiał.


1

@lithotripter Czyli zgadza się to z moją branżą.

0

Lecę, albo jednak nie lecę. A może jednak polecę? Nie no, nie. Nie lecę. A dobra, uj, polecę.

0

@Lewangoalski Nie powiedziałbym, że upada, problemem jest głównie to co napisałem powyżej - to nie tylko moje zdanie, ale też wielu designerów na różnych szczeblach doświadczenia. A marketing mam taki, że jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby osoba której wysyłałem portfolio nie powiedziała jakiegoś komplementu. Problem leży totalnie gdzieś indziej.

0

@Encore Jeszcze jak!

0

@Lewangoalski Heh, znasz branżę designu, grafiki, UI/UX etc.?

4

W swojej przeszłości projektowałem dla osób z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Nigerii, USA, Kanady, Włoch, ZEA czy Hiszpanii i powiem Wam, że w mojej branży najbardziej roszczeniowi, nieufni i do tego skąpi są Polacy.

Raz, że stawki są jak dla mnie w większości zdecydowanie za niskie i rynkiem często rządzi prosta zasada: gorszy, ale tańszy projektant jest bardziej wartościowy niż droższy, ale lepszy. Po drugie, co chyba jest najgorsze, klienci często się wpieprzają do projektów wiedząc lepiej od kogoś, kto w danej branży ma nieporównywalnie większe doświadczenie od nich. Panuje totalna nieufność, klient wie lepiej i uj. Ostatnio jedna babka stwierdziła, że ikona obok przycisku "Zapisz" nie może być dyskietką, bo dyskietki to przeżytek i młodzi ludzie tego nie zrozumieją. Na nic się zdały przykłady, że gdy się wpisze w Google'a "save icon" to wyskoczy w 90% właśnie ikonka dyskietki i to jest do takich przycisków najczęściej używana ikona. Nie, ona wie lepiej, dlatego teraz na stronie widnieje jakieś g***o totalnie niezwiązane z przyciskiem. A takich przykładów miałem w przeszłości mnóstwo, większych czy mniejszych. W zdecydowanej większości głównie z Polakami.

Dlatego też coraz bardziej zaczynam się prywatnie otwierać na rynki zagraniczne (mimo, że klient w postaci Remigiusza Mroza już nie będzie robić takiego wrażenia i konkurencja znacznie wyższa), bo nie dość, że stawki są znacznie wyższe, to współpraca przebiega na zupełnie innym poziomie. Jasne, zawsze można trafić na np. jakiegoś brytyjskiego Janusza czy Grażynkę, ale szansa na to jest znacznie mniejsza niż w Polsce.

Ciekaw jestem, czy macie podobne doświadczenia w innych branżach.

2

@Roobo Hahahaha. W sumie trochę zazdroszczę, że Wy potraficie wszystko wytłumaczyć, nawet jak to się totalnie logiki ani niczego innego nie trzyma.

8

Oby w lewo. Lewa strona zawsze lepsza od prawej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


5

@Criss18Barca A ja nie. Barcelona nigdy nie powinna być tak pragmatyczna i rzemieślnicza jak była wtedy.

41

Tymczasem Kylian Mbappe z postem w którym informuje ile Real straci bramek w meczu z Barceloną.


0

@Rastafarnianin Dokładnie, dlatego powinniśmy wspierać Konfederatów, a nie narzucać im normalne poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@HypeR Jeszcze jak! Dobro drużynowe > dobro jakiegokolwiek innego piłkarza. Chociaż dla wielu dobro drużynowe = to dobro jakiegokolwiek innego piłkarza. Tzw. twierdzenie Macio.

1

@cules100pro @partymaker "Wyśmiewanie się z nich jest żenujące."
No nie, nie jest żenujące patrząc na to jak wielkie problemy były z rejestracją Olmo, jak przekładają otwarcie stadionu hucznie go wcześniej zapowiadając, jaki cyrk był z Xavim, z Flickiem nie mówiąc już o manipulacji mediami i na emocjach starszych cules.

Zgadzam się z tym, że Laporta robi dużo dobrego, ale również sporo jest kwestii niesamowicie nieprofesjonalnych, więc totalnie nie powinniście się dziwić, że nawet osoba jak ja, która darzy Laportę jakąś sympatią go wyśmiewa i totalnie mu już nie ufa.

4

Jeśli mielibyśmy profesjonalny, poważny zarząd, to oczekiwałbym jeszcze wzmocnienia pozycji Balde, ale że mamy Szwagry to moim zdaniem okienko przychodzące właśnie dzisiaj się zakończyło.

Miejmy nadzieję, że Gerard Martin wskoczy na jeszcze wyższy poziom oraz, że Balde będzie zdrowy, szczególnie w końcowej fazie sezonu. Bo to jest jeden z głównych elementów, które uniemożliwiły nam zdobycie trypletu.

Tak czy inaczej można spokojnie powiedzieć, że mamy mocniejszy skład niż przed kapitalnym sezonem 24/25, a to jest bardzo pozytywna informacja.

7

Widziałbym parę minut dla Rasforda w niedzielnym meczu. Oby się to ziściło. Powodzonka nowa mordeczko i oby La Bamba jak najmniej narzekała na Ciebie podczas meczów!

2

@Kapitan hawk Jakaś zła część mnie trochę nie może się doczekać rządów PiSu z Konfederacją. Większość tego społeczeństwa na nic więcej nie zasługuje, więc jak ma być śmiesznie, ultra konserwatywnie i antynaukowo to niech będzie, tym bardziej, że w przeciągu paru lat osobiście mogę się wynieść w jakiekolwiek miejsce na świecie, gdzie jest internet. A Polska zawsze będzie we mnie, w moim sercu - tylko, że Polska w mojej wersji, a nie w wersji odpychającej światopoglądowo i politycznie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?