3

Jeszcze 4 Lewy, ezz

0

@ViscaelBarca2007 Możliwe, who knows

2

Naprawdę nie potrafię zrozumieć dlaczego my tego Nico aż tak nie chcemy...

6

Wiśniowski dziwi się, że ostatni mecz sezonu, gdy wszystko już rozstrzygnięte wygląda jak mecz presezonowy Barcelony. No sh*t Sherlock.

181

Dzisiaj odeszła moja mama. Ostatnie tygodnie to niestety pogorszający się stan ze względu na marskość wątroby, która dość szybko przeszła w zaawansowane stadium. Tydzień temu we wtorek był najbardziej newralgiczny moment, gdzie dostaliśmy telefon, że warto jest się z mamą już pożegnać. Wyszła z tego co szpital uważa jako mały cud. Walczyła, pobyła jeszcze z nami trochę mimo cierpienia. Niestety kolejnego cudu już nie było.

Piszę to, bo mama miała marskość wątroby od 2019-go roku. Parę razy lądowała w szpitalu i nigdy nie było wiadomo czy wróci. Parokrotnie wracała, a ja zdając sobie sprawę z tego, że może być różnie ostatnie lata starałem się być jak najlepszym synem - mimo oczywistych różnych błędów, które się przydarzały. Ale mam poczucie, że zrobiłem bardzo dużo by wynagrodzić mamie wszelki trud wychowania (w pojedynkę...). Wielokrotnie jej dziękowałem, byłem bardzo czuły, wyrozumiały, starałem się spędzać z nią jak najwięcej czasu by również być przygotowany na to co nieuniknione.

I wiecie co? Nie da się na to w 100% przygotować. Jedynie można zminimalizować ten ból. Dlatego standardowo napiszę, że szanujcie każdą chwilę ze swoją mamą, tatą, czy kimkolwiek najbliższym. Żeby mieć jak najwięcej czułych wspomnień i żeby ból na końcu był po prostu możliwie jak najmniejszy, a osoba z którą spędzacie czas miała ostatnie lata życia możliwie jak najlepsze.

3

To jeszcze fajnie byłoby osiągnąć te 100 bramek w La Lidze. Niestety na Pichichi Lewego już za bardzo nie liczę, ale kto wie. Takie 2 małe bonusy, które następne 2 mecze uczynią odrobinę bardziej emocjonującymi.

Przepiękny sezon ogólnie. Zdecydowanie jeden z najlepszych w XXI wieku. A w następnym sezonie Ci wszyscy będą jeszcze bardziej doświadczeni. Oby Szwagry nas znów nie zawiodły i wzmocnili tę drużynę. Jeśli nic się nie wysypie, to w następnym sezonie będziemy jeszcze mocniejsi. VAMOS!

3

@Cochise Pzdr i miłego świętowania!

32

A co tutaj taka atmosfera jakby Barcelona wygrała Mistrzostwo Hiszpanii na stadionie obrzydliwego Espanyolu grając przy tym niemalże cały sezon najlepszą piłkę w Europie i pokonując obrzydliwy Real 4x dwukrotnie ich przy tym upokarzając?

3

Piękna reakcja piłkarzy na te zraszacze :)

9

Oni coś tam ryczeli o korupcji na stadionie, a teraz "p*ta Barca". No nienormalni. Klub wiecznych kompleksów.

1

Cabrera po co Ci głowa? JEM NIOM.
Piękne.

3

Jeśli nie znosicie Araujo wtedy kiedy jest najgorszy to nie zasługujecie na to kiedy jest najlepszy

2

@Krzysztof1987 Nie, ponieważ z ludźmi, którzy mają podobne poglądy lepiej się funkcjonuje i rozmawia. A w obrębie danego tematu są podtematy z którymi już możemy się nie zgadzać, więc kwestia przytakiwania jest absurdalna. Ale jeśli to słowo Ci odpowiada, to w sumie okej - wolę mieć w gronie znajomych znaczną większość przytakiwaczy. Bardziej komfortowe, szczęśliwsze i wartościowe życie przez m.in. lepsze dogadywanie się w ogólnych tematach, co oczywiście nie znaczy, że w każdych, czy pomniejszych.

4

@Mankind Moim zdaniem to już wychodzi poza temat polityczny i jest związane ze światopoglądem jak i brakiem szacunku i zrozumienia. Ale oczywiście nie będę namawiać - piszę tylko ze swojej perspektywy. Mam nadzieję, że mimo wszystko ta znajomość będzie wartościowa i tyle, powodzenia :)

2

@Mankind W sumie na co Ci taki kumpel? Warto selekcjonować znajomości - oczywiście większość zapewne będzie z podobnej bańki, ale jeśli trafią się osoby o odmiennych poglądach, to nie wyobrażam sobie, żeby jakiś mój kumpel pisał mi, że jestem za mordowaniem dzieci, lub ja bym pisał, że jest idiotą i szurem. Takie znajomości moim zdaniem trzeba dystansować, czy wręcz urywać i tyle.

3

@Hosh Odważna teza.

3

@Kgorecki2500 Fenomen GTA to jest bardzo złożona kwestia i sporo jest związane z tym jak Rockstar robi gry. Pamiętam premierę RDR2, gdzie w Katowicach blisko Galerii Katowickiej wisiał ogromny bilboard RDR2 (https://i.imgur.com/icQOZLo.jpeg).

Pamiętam, że ok. tydzień przed premierą w tramwajach, autobusach i pociągach ludzie często komentowali RDR2 i to jak często będą grać i jak bardzo się jarają.

Seria RDR jest bardziej niszowa, ale dopracowana jak prawie żadna inna gra. Dodając do tego dużo bardziej powszechne GTA i dopracowanie prawdopodobnie jeszcze większe niż przy RDR2 wychodzi nam wynik jeszcze większego zainteresowania. I nie ma co się dziwić - żadna inna firma aktualnie w gamedevie nie jest w stanie tak marketingowo ogarnąć swojego produktu, który równocześnie będzie aż tak dopracowany i przełomowy. Tak ja mieliśmy Barcelonę Guardioli i resztę drużyn, tak aktualnie mamy Rockstar Games i resztę firm.

2

@Lokoo Uj wie...

2

@arasz1819 Szczerze to ja chyba wolałbym jutrzejszą wygraną i znowu świętowanie na boisku Espanyolu po ostatnim gwizdku. Jakoś tak to smakuje lepiej. Z drugiej strony szpaler od Espanyolu też fajny. Ogólnie sytuacja win-win :)

2

@Rewolucja123 15 La Decima :v

9

@Szpenio Byle nie Mentzen i Nawrocki.

0

@Zoker O wow...

23

@Vurt Na bank Realowi kibicował.

6

@kamiVeB Nasz oficjalny hymn na 125 lecie klubu :)


15

Dla Realu byłby faul na bramkarzu.


2

@Encore Dzisiaj nie. Wczoraj tak :)

33

Tymczasem na początku sezonu. Pamiętam jak to się wyświetliło przy okazji któregoś meczu na początku sezonu to byłem potężnie zbulwersowany. Co się Real skompromitował na każdym polu w tym sezonie to ich. NA KAŻDYM POLU - nie tylko piłkarsko, ale również wizerunkowo i instytucjonalnie.


26

I porównajcie sobie teraz z tym co gadał Araujo i jak to wygląda na boisku. Mam nadzieje, że Szwagry naprawdę już sprzedadzą tego Araujo i za niego przyjdzie ktoś o zdecydowanie innym myśleniu.

Następny sezon może być jeszcze lepszy, a więc z co najmniej finałem LM. Wzmocniona defensywa i szersza kadra o dobrych zmienników, a nikt nas nie powstrzyma.



1

Nie mogę się teraz doczekać Un Toc De La Rambla i Maćka Miko, który skomentuje pracę sędziego z tego meczu :)

15

Pamiętajmy też, że 24h przed El Clasico przedstawiciele Realu Madryt i tylko Realu Madryt spotkali się z sędzią dzisiejszego meczu w kontekście reformy w sędziowaniu. Żadnego innego klubu nie było. A dzisiaj ten sędzia popełnia takie błędy.

Przecież to jest k***a Monty Python, to jest OGROMNE nasze zwycięstwo, że w takich warunkach przejechaliśmy się 4x po Realu i wygraliśmy wszystko w tym niesprawiedliwym kraju.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?