1

@michal26 :D
Czasu już trochę brak, już podebatowałem w innej dyskusji. Spróbuję wieczorem!

2

@michal26 Taktyk

0

@ObiwanKenobi Tak, tutaj mea culpa z kwestiami pomocy medycznej - wygląda na to, że pomoc socjalna to obejmuje, ale jest to też zależne od tego kto się po to zgłosi etc.

"Osobie korzystającej z ochrony czasowej, której zostało wydane zaświadczenie, Urząd do Spraw Cudzoziemców zapewnia, na jej żądanie, opiekę medyczną oraz przyznaje pomoc przez zakwaterowanie i wyżywienie albo pomoc w postaci świadczenia pieniężnego."

A co do reszty i Mentzena, to dobrze to wyjaśnił @Cochise, więc powielać drugi raz tego samego nie będę.

2

@ObiwanKenobi No fajnie, tylko Mentzen mówił o pomocy SOCJALNEJ. Naprawdę tak trudno jest Wam odróżnić SAMĄ POMOC SOCJALNĄ od reszty pomocy? Cała pomoc dla Ukrainy dzieli się na wiele wątków, a jedną z nich jest POMOC SOCJALNA, do której odwoływał się Mentzen i w kwestii SAMEJ POMOCY SOCJALNEJ Mentzen po prostu kłamał. Inną kwestią jest ogólna pomoc uchodźcom, bo wchodzi tam właśnie m.in. pomoc medyczna.

https://bip-mgops.um.wielun.pl/bipkod/002/001/003
https://sjp.pwn.pl/slowniki/socjal.html

0

@Cochise Właśnie chętnie zobaczyłbym aktualne dane z lat 2024 i 2025, ale ufam temu co jest napisane wyżej: "W dłuższej perspektywie wpływ ten może wzrosnąć do 1,4 procent."

5

@Cochise Okej, jednak jest to trochę inna sprawa o której kłamał Mentzen, bo on mówił o socjalu i o to cały spór. Kwestia pomocy Ukrainie jako państwu w kwestiach pomocy humanitarnej, czy wojskowej to inna sprawa - też oczywiście bardzo ważna, ale inna. Niemniej jednak wydajemy bardzo dużo, ale ma to jak dla mnie sens - kwestia bezpieczeństwa i powolne wykrwawianie Rosji, która musi zatrudniać Koreańczyków do pomocy przy "3 dniowej operacji wojskowej" trwającej już ponad 2 lata. Widzę sens w pomaganiu Ukrainie w tej wojnie z punktu widzenia bezpieczeństwa i walki de facto z Rosją. Im bardziej Rosja się wykrwawia tym lepiej, dlatego każda pomoc Ukrainie się liczy, abstrahując już od empatii i zwykłej, ludzkiej przyzwoitości pomocy krajowi, który został zaatakowany.

https://www.money.pl/gospodarka/mentzen-uderza-w-ukraincow-wydajemy-znacznie-wiecej-niz-placa-w-podatkach-dane-mowia-co-innego-7129774259309056a.html

Tutaj też są ciekawe kwestie, w linku który podesłałeś jest napisane:
" W pierwszym roku wojny w Ukrainie polski rząd przeznaczył ok. 11 mld EUR (ok. 2% PKB kraju) na różne formy pomocy. Pod koniec 2023 roku kwota ta osiągnęła już ok. 20 mld EUR (3,1% PKB)."

A w linku, który wstawiłem powyżej:
"Badania UNHCR i Deloitte wskazują, że sama obecność uchodźców przyczyniła się do wzrostu PKB Polski o 0,7-1,1 procent w 2023 roku. W dłuższej perspektywie wpływ ten może wzrosnąć do 1,4 procent. Imigranci z Ukrainy nie tylko zwiększają podaż pracy, ale także stymulują lokalny popyt konsumpcyjny."

Oczywiście nadal włączając pomoc Ukrainie wojskową, czy humanitarną jesteśmy w kwestii PKB stratni, ale włączając w to kwestie bezpieczeństwa, walki z Rosją i innych czynników - dla mnie jak najbardziej ma to wszystko sens. A Sławomir Mentzen po prostu kłamie w kwestii socjalu.

0

@tbas Nie, bo zaś ktoś zarzuci, że ucieka od dyskusji czy coś. Nie ma znaczenia, że czujesz się jakbyś gadał ze ścianą lub ktoś pisze jakby miał słomę w butach. Znaczenie ma, że zakończyłeś dyskusję ze swojej strony, więc można dumnie napisać, że użytkownik X uciekł od dyskusji :v

1

@Doren01 Również mam podobne zdanie. Chociaż wg. mnie są partie, które po prostu bardziej toleruję, ale totalnym debilizmem jest dla mnie widzieć w takiej Konfederacji, czy jakiejkolwiek innej partii zbawcę, która praktycznie wszystko będzie robić inaczej i w końcu będzie normalnie. No nie. We wszystkich partiach są cechy wspólne. Każda partia oszukuje, każda partia manipuluje, każda partia ma w sobie hipokryzję, każda partia jest jedną wielką propagandą. Dlatego wolę się posługiwać np. światopoglądem i tym, czy jakaś partia jest jakkolwiek normalna niż widzieć w danym ugrupowaniu zbawcę, że "oni na bank będą zupełnie inni!" i nie będzie propagandy, czy manipulowania. To ułuda, głupota i naiwność.

@wyrek @ProMILs @Podajcie proszę dane, chętnie się zapoznam. PS. Poza tym Mentzen mówi o podatkach, więc tutaj totalnie kłamie i tyle. Innym tematem jest kwestia sprzętu wojskowego, poza tym jak już zauważył @MesQueUnClub_87 (nie wiem dlaczego nie mogę dodać oznaczenia) - chodzi o uchodźców, więc totalnie się rozminąłeś.

0

@capoN Dlatego zawsze mnie rozwala jak Konfederaci na La Bambie napalają się na sondaże, które dają im dobre wyniki, a gdy sondaże dawały im niesatysfakcjonujące wyniki, to na La Bambie było pisane, że nie ma sensu patrzeć na sondaże :D

A później wybory parlamentarne weryfikują. Nie zdziwiłbym się gdyby podobnie było z Mentzenem, choć tutaj moim zdaniem Mentzen osiągnie dobry wynik. Ale nie zmienia to faktu, że to jest jeden wielki mem i dopasowywanie narracji pod sondaż. Dramat i śmiech zarazem.

0

@arasz1819 @NeroTFP1 @tbas To na żarty może być, poza tym wyrwane z kontekstu.

28

Niestety w punkt. Straszny idiotyzm Mentzena i tworzenie kampanii na propagandzie i niechęci do Ukraińców.

"Według badań UNHCR i Deloitte, które omówił Grzegorz Siemionczyk, w latach 2022-2023 uchodźcy z Ukrainy zwiększyli dochody budżetowe Polski o 25-34 miliardów złotych, podczas gdy całkowite wydatki publiczne związane z ich obecnością wyniosły około 20 miliardów złotych."

https://www.unhcr.org/pl/15011-unhcr-deloitte.html

twitter.com/lstelmach89/status/1895838349040197664

7

@DonCarletto Ale bym se zobaczył batożonego 99x Cristiano Ronaldo.

2

@FCB_dimiC Browar Trzech Kumpli - Pan IPAni

10

@Popitek12 To pochwal się, która Cię w końcu wybrała?

4

@Kgorecki2500 Gra była robiona na UE5, który ma dużo problem z optymalizacją również samych plików, więc tam sporo ważą różne tekstury etc.

Natomiast przygotujmy się, że GTA VI, czy pewnie Wiedźmin 4 mogą ważyć z 200-300 GB poprzez swój absurdalny rozmiar.

9

@MesQueUnClub96 To nie jest możliwe w Twoim przypadku.

5

Komentarz usunięty

4

@AlexDark00 opinia

twitter.com/KrystianKobiel/status/1896245911044366617

0

@mekston Nie no, nie wyobrażam sobie tego, ale nasza defensywa to miecz obosieczna. Jesteśmy najbardziej ofensywnie grającą drużyną na świecie w tym momencie. Oczywiście bardzo mi się to podoba i wolę wyniki 5:4 niż 1:0, ale z drugiej strony to po prostu może rodzić różne problemy, tym bardziej jeśli skuteczność będzie taka jak parę razy już w tym sezonie. No, ale w pełni wierzę w tę drużynę jak i we Flicka. Nawet jak noga się powinie, to mam nadzieje, że to będzie właśnie ciągle ten kierunek - z drobnymi poprawkami ofc, by unikać takich meczów i momentów jak z Atletico.

23

Jedyne czego się obawiam w meczu z Benficą jak i w praktycznie wszystkich najważniejszych meczach, że totalnie zapomnimy przy tej całej atrakcyjnej grze o obronie co będzie skutkować powtórkami z meczów z Atletico jak i właśnie z meczu z Benficą. Jestem przekonany, że ofensywnie i w środku drużyna będzie starać się dominować i będzie to w znacznej większości wychodzić, a rywal będzie często miażdżony, ale obawiam się o te mikro-momenty kontr i wypadów drużyny przeciwnej pod nasze pole karne. Atletico to bardzo obnażyło, mimo że przez większość meczu ich cisnęliśmy niemiłosiernie. Dlatego pod względem stylu i dominacji jestem spokojny, ale trochę obawiam się koncentracji w sprawach defensywnych. Obyśmy znaleźli tutaj jakieś rozwiązanie, bo tylko i aż tego brakuje do pełni satysfakcji.

8

@Trojanek23 "tak jak obserwuję coraz więcej Kobiet chce na niego głosować"
To ten sam poziom co @Borneo mówiący o kimś tam głosującej na Harris. Źródło: zaufaj mi stary :v

0

@PizzerMan Mam nadzieje, że zdrówko też nieźle. Powodzenia!

2

@Encore @FcPortoFan1999 Moim zdaniem ma potężny skład, ale wąski. Aczkolwiek oby wyszło na Wasze koniec końców, bo może faktycznie go przeceniam.

@Mixtape Ja się jakoś tego nie boję. My też będziemy bardziej doświadczeni i zgrani. Jesteśmy w stanie przeciwstawić się każdemu, tym bardziej jeśli te nasze dzieciaki będą po prostu starsi.

11

Ale Święciki to jest TOP nie tylko jako komentator, ale też jako dziennikarz. Świetnie prowadzi te wywiady.

25

Na rm.pl zazdroszczą nam drużyny i stylu gry i to jeszcze posiadając tak potężny skład z Mbappe. Coś pięknego.

7

@tomek8756 Tzw. inscenizacja Titanica, świetny pomysł @Luciano99

0

@GeraltzKatalonii Również się zgodzę.

1

@Bykunn Tam spalony był, więc nie jest policzone

4

Sprawdźcie sobie staty z tego meczu, dawno czegoś takiego nie widziałem, nawet drużyny grające w "10" czasem miały jakąkolwiek szansę:
https://zapodaj.net/plik-Yl7oPtRfdp

12

I cyk, 1 pkt. przewagi nad Atletico, 3 pkt. przewagi nad Realem, który spada na 3 miejsce, Lewy powiększa przewagę nad Mbappe. To był dobry piłkarsko weekend!

A teraz pełne skupienie na LM, kolejny raz nie mogę się doczekać kolejnego meczu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?