4

"Japoński Messi" w wieku zaledwie 15 lat 10 miesięcy i 30 dni zadebiutował w FC Tokyo!
Takefusa Kubo, który w wieku 13 lat musiał opuścić popularną FCB Masia z powodu banu jaki na kataloński klub nałożyła FIFA, powrócił do ojczyzny związując się z tamtejszym FC Tokyo.
Zaliczając wczoraj debiut, po niespełna dwóch latach treningów z FC Tokyo, w wieku 15 lat 10 miesięcy i 30 dni, Kubo został drugim najmłodszym piłkarzem w historii J.League (Japan Professional Football League)/Jリーグ(najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w J.League pozostaje Takayuki Morimoto, który w 2004 roku wbiegł na boisko najwyższej klasy rozgrywkowej w Japonii w wieku 15 lat 10 miesięcy i 6 dni).
Co ciekawe, 5 miesięcy wcześniej Kubo zaliczył swój debiut w drużynie U23 tokijskiego potentata. Widać zatem, że kariera byłego juniora FC Barcelona nabiera rozpędu i już wkrótce ponownie może być o nim głośno w europejskich gazetach.

https://www.google.pl/search?q=takefusa+kubo&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjNi4aTmOLTAhXBVSwKHecPBgAQ_AUICygC&biw=1344&bih=744#tbm=isch&q=takefusa+kubo+2017&imgrc=FZHRwARkwacAkM:

2

Szczerze? Chyba z tej trójki Reus, Di Maria, Vitolo najbardziej chciałbym u nas właśnie tego ostatniego. Reus szklanka, Di Maria nie przyjdzie na bank.

2

Chyba się zakochałem haha :D

0

Hehehehehehe..

0

Daj Boże żeby tak się stało.. Ale pewnie skończymy z jakimś Unzue albo Valverde, dam sobie rękę uciąć.. :P

6

Beka z United XD

2

To też jest spoko :D



A to już niedługo też będzie legendarna piosenka :D

9

Niech ten gość wypad robi już z tego klubu, tak chyba będzie najlepiej..

6

Jeszcze Panenką dał.. haha :DDD

0

Neymar jak juniora XDDD

1

No i siadła 100 brameczka :D MSN w komplecie :D

0

I tak oto tym golem Leo zdobył 50 bramkę w tym sezonie, a także MSN dobiło do 100 bramek, również w tym sezonie oczywiście :v

0

Gooooooooooooooooool! :DDD

6

Nie oszukujmy się.. Narazie grają jedno wielki gó... Jedyny pozytyw jest taki że w drugich połowach zawsze gramy lepiej :P

2

Nie wierzę...

1

?

0

Neymaaaarrrr! :D

0

Jak mnie irytuje to opóźnienie na sportlive..

0

Suarez XDD

0

Czasami jak oglądam tych niektórych ludzi to przychodzi mi myśl po co ja się wgl stresuje tą maturą.. xdd

1

Chyba sam w to nie wierzysz.. :v Jeszcze ta cena haha :D

4

Zaraz będzie ból czterech liter u hala wojowników o to "zobaczmy kto ma najwięcej wygranych lig w historii" i inne tego typu.. :v

1

Tak.

0

Alves.. Płaczę.. ;'(

0

Z kolei Higuain to jakaś pomyłka XD

3

Ten Mbappe to jest kot..

0

Powiem ci że są nawet spoko :D

1

Oj tak, wczoraj karierę zacząłem, od razu Ronaldinho sprowadzony :D

11

Czy tylko ja mam jakiś dziwny problem ze znalezieniem sobie butów w tym roku na wiosnę i lato..? No gorzej niż baba xd

0

Z tego co słyszałem, nie tak dawno 'chyba' mówił coś że karierę chce zakończyć w domu, w Barcelonie. Osobiście bardzo bym tego chciał ale nie zdziwię się jeśli wybierze drogę taką jak inna wielka legenda naszego klubu Xavi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?